Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

Google Search: Νέα ανανεωμένη εφαρμογή από την Google


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
51 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#46   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 29/04/2013 - 18:52

ΟΚ, το ξεκινάω εγώ:

"Απαράδεκτη η Google που δεν υποστηρίζει και την Ελλάδα"
"Τραγική αντιμετώπιση προς τους χρήστες των υπηρεσιών τους"

κ.α.


Εμένα θα μου κανε εντύπωση αν μας υποστήριζαν..

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   parafron4

parafron4

    iPH Elite Poster

  • 3.006 μηνύματα
  • Twitter:@parafron4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:parafron4-

Δημοσίευση 29/04/2013 - 19:04

παιζει σε ελλάδα, απλά αλλάξτε το region format σε US. settings->general->international->region format.
αφού το ενεγοποιήσετε ξαναγυρίστε το σε GR ;)


ισχυει αυτο και με τον ιδιο τροπο το ενεργοποιεις και στο android....βεβαια για ελληνικα ουτε λογος.....

#48   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 29/04/2013 - 19:18

ισχυει αυτο και με τον ιδιο τροπο το ενεργοποιεις και στο android....βεβαια για ελληνικα ουτε λογος.....


Ε ποιος να ασχοληθεί με τα Ελληνικά..

#49   omokas

omokas

    iPH Contributor

  • 1.188 μηνύματα
  • Twitter:@orestismokas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 29/04/2013 - 19:28

Εφτιαξα αναλογο tweak που ενεργοποιηει το Google Now σε ολες τις χωρες.

Λεγεται GoogleNowEnabler και θα ειναι διαθεσημο μεχρι αυριο (ελπιζω) στο ModMyi.

Εννοειτε δωρεαν :)

#50   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 30/04/2013 - 10:07

Αναρτημένη εικόνα


H Google διέθεσε χθες μέσω του Google Search την πολυσυζητημένη υπηρεσία Google Now και στο iOS. Δυστυχώς, η υπηρεσία δεν είναι ενεργοποιημένη στη χώρα μας (όχι αδίκως, όπως θα καταλάβετε παρακάτω) αλλά υπάρχει ένα κολπάκι που δεν απαιτεί jailbreak με το οποίο μπορούμε να ξεγελάσουμε την εφαρμογή ώστε να ενεργοποιηθεί. Το μόνο που έχουμε να κάνουμε είναι να αλλάξουμε τη χώρα μας από τις Ρυθμίσεις->Γενικά->Διεθνές->Τοπικές ρυθμίσεις σε Αγγλικά Ηνωμένων Πολιτειών, να επιστρέψουμε στο Google Search ώστε να ενεργοποιηθεί η υπηρεσία και αργότερα να αλλάξουμε πάλι τις ρυθμίσεις στην Ελλάδα.

Αφού γίνει αυτό και έχουμε πρόσβαση στο Google Now θα παρατηρήσετε ότι δεν υπάρχουν και πολλά πράγματα που μπορείτε να εκμεταλλευτείτε πέρα από την εμφάνιση του καιρού, κοντινών αξιοθέατων και μερικών άλλων υπηρεσιών της Google που σε καμία περίπτωση δεν συγκρίνεται με τη λειτουργικότητα που θα είχε η υπηρεσία σε κάποια άλλη χώρα του εξωτερικού.

Θα βρείτε το Google Search για iPhone και iPad δωρεάν στο App Store [iTunes link]

Follow me on twitter


#51   CybeRTroN

CybeRTroN

    iPH Contributor

  • 1.249 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:KyriakosThess

Δημοσίευση 30/04/2013 - 21:41

Εγω το εχω ηδη το Μηλο-κινητο στα Αγγλικα με τις τοπικες ρυθμισεις για την ωρα , ημερομηνια , εμφανιση ενος αριθμου κτλ σε Αγγλικα ΗΠΑ , οποτε η υπηρεσια μου λειτουργησε απο την αρχη και αμεσως...και οπως πολυ σωστα αναγραφεται τιποτα το ιδιαιτερο απλα μονο τον τοπικο καιρο για την Θεσσαλονικη μου αναγραφει στις καρτελες και τιποτα αλλο ουσιαστικο οπως θα ηταν αν ειμασταν σε αλλη χωρα...η υπηρσια ξεγελιεται νομιζοντας οτι ειναι Αμεριακανου κινητο που απλα ειναι εκτως της Αμερικης...οποτε με βαση την χωρα που ειναι του δινει τις ελαχιστες δυνατες πληροφοριες απο την γκαμα πληροφοριων που θα ειχε αν ηταν καπου αλλου...προφανως για Ελλαδα μονο ο τοπικος καιρος παιζει...δηλαδη χαζομαρες...!!
Το ασχημο....το δηλωνει βεβαια...χρησιμοπειει συνεχεια την τοποθεσια θεσεως...συνεχεια ομως σε τρακαρει...δεν σβηνει το βελακι πανω ακομα και αν κλεισει η εφαρμογη ή την κανουμε κιλλ....οποτε τρωει μπαταρια συνεχεια για να δινει και καλα συνεχη ροη πληροφοριων αναλογα την τοποθεσια....ΑΡΑ...ενεργοβορα φαση για να δειχνει μονο τον καιρο...αν εδειχνε και ολες τις αλλες καρτελες εδω στην Ελλαδα ισως να το σκεφτομασταν !!

Τελευταία επεξεργασία από: CybeRTroN, 30/04/2013 - 21:44


#52   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 27/09/2013 - 09:07

iphone_google_search_blog.jpg


H Google γιορτάζει 15 χρόνια ύπαρξης και προετοιμάζεται για μεγάλες αλλαγές στις εφαρμογές για iOS και Android. Στις επόμενες βδομάδες θα μπορείτε να κατεβάσετε μια νέα έκδοση του Google Search στο iPhone και iPad με την οποία θα λαμβάνετε ειδοποιήσεις σε όλες σας τις συσκευές. Επίσης, θα παρατηρήσετε και μια νέα εμφάνιση στο Google Search και στις διαφημίσεις σε τηλέφωνα και tablets με πιο καθαρό, απλό και βελτιστοποιημένο για αφή περιβάλλον χρήσης που θα επικεντρώνεται στις απαντήσεις που ψάχνετε.

Θα βρείτε το Google Search για iPhone και iPad δωρεάν στο App Store [iTunes link]


[via Google]

Follow me on twitter





Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες