Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Το Facebook Places ενεργοποιήθηκε και στην Ελλάδα


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
105 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Δημοσκόπηση: Το Facebook Places ενεργοποιήθηκε και στην Ελλάδα (152 μέλη έχουν ψηφίσει)

Σκοπεύετε να χρησιμοποιήσετε το FaceBook Places;

Δεν μπορείτε να δείτε τα αποτελέσματα αυτής της δημοσκόπησης μέχρι να ψηφίσετε. Παρακαλούμε συνδεθείτε και δώστε την ψήφο σας για να δείτε τα αποτελέσματα.
Ψηφίστε Οι επισκέπτες δεν μπορούν να ψηφίσουν

#91   biliou

biliou

    iPH User

  • 148 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 19/03/2011 - 13:25

έτσι ;)


εννοείται πως οι χρήστες κάνουν add τα μαγαζιά!



Καταλαβα. Δεν αξιζει τοτε. Τουλαχιστον το foursquear εχει τα παντα απο μονο του..

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#92   Jimmy08

Jimmy08

    iPH Community Leader

  • 10.257 μηνύματα
  • Twitter:@JimmyR8
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:j0kerr

Δημοσίευση 19/03/2011 - 13:27

και ναι τωρα οποιος σε ψαχνει για να "διευθετησετε" τις εκκρεμοτητες που εχετε μεταξυ σας μπορει να σε βρει! ευχαριστουμε facebook! :blink:

Τελευταία επεξεργασία από: Jimmy08, 19/03/2011 - 13:27


#93   SolidSnake

SolidSnake

    iPH Contributor

  • 1.586 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/03/2011 - 14:32

Καταλαβα. Δεν αξιζει τοτε. Τουλαχιστον το foursquear εχει τα παντα απο μονο του..


1) foursquare
2) το foursquare πως νόμιζες ήταν; Τα είχαν περάσει όλα οι engineers του προγράμματος; Μέγα Λάθος!

και ναι τωρα οποιος σε ψαχνει για να "διευθετησετε" τις εκκρεμοτητες που εχετε μεταξυ σας μπορει να σε βρει! ευχαριστουμε facebook! :blink:


υποτίθετε δεν το έχεις φίλο στο facebook -.-"

#94   Jimmy08

Jimmy08

    iPH Community Leader

  • 10.257 μηνύματα
  • Twitter:@JimmyR8
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:j0kerr

Δημοσίευση 19/03/2011 - 14:39

υποτίθετε δεν το έχεις φίλο στο facebook -.-"

γιατι δυσκολο ειναι να το μαθει;
anyway για πλακα το ειπα :rolleyes:

#95   biliou

biliou

    iPH User

  • 148 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 20/03/2011 - 02:45

2) το foursquare πως νόμιζες ήταν; Τα είχαν περάσει όλα οι engineers του προγράμματος; Μέγα Λάθος!


Κοιτα, δε λεω οτι ηταν ολα απο την αρχη αλλα ειδικα στο χωριο μου εχει σημεια τα οποια δε παιζει να τα εβαλε κανενας. Αντιθετως ειναι ακριβως τα ιδια με τα pois που εχω στο gps μου. Αρα πιστευω πως κατι τετοιο εχουν κανει, εχουν παρει δηλαδη τα pois απο καποια database.

#96   miotesoro

miotesoro

    iPH Enthousiast

  • 407 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:miotesoro

Δημοσίευση 20/03/2011 - 02:49

Κοιτα, δε λεω οτι ηταν ολα απο την αρχη αλλα ειδικα στο χωριο μου εχει σημεια τα οποια δε παιζει να τα εβαλε κανενας. Αντιθετως ειναι ακριβως τα ιδια με τα pois που εχω στο gps μου. Αρα πιστευω πως κατι τετοιο εχουν κανει, εχουν παρει δηλαδη τα pois απο καποια database.

σωστά!σίγουρα έχουν πάρει pois όπως λες.. ποιός καμένος θα έκανε check-in σε βενζινάδικο μου λές ή σε ΕΛΤΑ???? :P

#97   SolidSnake

SolidSnake

    iPH Contributor

  • 1.586 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/03/2011 - 03:02

σωστά!σίγουρα έχουν πάρει pois όπως λες.. ποιός καμένος θα έκανε check-in σε βενζινάδικο μου λές ή σε ΕΛΤΑ???? :P




Πάρα πολλοί ειλικρινά όμως!

#98   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/03/2011 - 05:00

εγω ημουν Αστρα και με εβγαζε vogue οτι να ναι

#99   tasulm

tasulm

    iPH Addict

  • 673 μηνύματα
  • Twitter:@tasulm
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:tasulm

Δημοσίευση 20/03/2011 - 09:29

εκτός απο τους αντιπειρατές που γράφουν με σπασμένα windows και εχουν 250gb mp3s (καμένα ένα-ένα απο τα αυθεντικά δισκάκια που έχουν αγοράσει) τώρα έχουμε και τους αντικατασκοπικούς που θεωρούν οτι η CIA θα ασχοληθεί με την πάρτι τους.
ήμαρτον ρε παιδιά... προαιρετικό είναι, και κάνεις check in όποτε και οπου γουστάρεις!δεν σας βάλαν μαχαίρι στο λαιμό.

λες και αν θέλουν να σε κλέψουν ή να σε βρούν, το fb θα χρησιμοποιήσουν.
το οτι αυτοί έχουν όφελος κι εσύ σχεδόν κανένα - αντε να βάλουμε τα tips σαν όφελος- είναι άλλο θέμα.

#100   Aster

Aster

    iPH Addict

  • 733 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 20/03/2011 - 12:37

Πες τα χρυσοστομε! Αυτη την γρινια πια με το φακέλωμα δεν την μπορω άλλο. Και ο Κανακης μας εχει πρηξει με αυτο.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#101   masbass

masbass

    iPH User

  • 112 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS

Δημοσίευση 20/03/2011 - 13:36

Το "φακελωμα" δεν εχει νοημα σαν μεγαλη συνωμοσια που εχει βαλει στο ματι εμενα τον κανενα αλλα σαν μια δημοσιοποιηση καποιων ενεργειων μου που πιθανον δεν θελω να μαθει ο οποιοσδηποτε. Καποτε για να παρακολουθησεις καποιον επρεπε να πληρωσεις τον Ουζουνη να βαλει ντετεκτιβ να τον παρει απο πισω, τωρα με το fbook ειναι σαν τηλεφωνικος καταλογος, ψαχνεις 2-3 ονοματα, και σε λιγα λεπτα εχεις ολη την παρεα που παει, τι κανει, τι λεει κλπ. Κι οχι μονο αυτα: Αν παιρνω μερος σε πορείες ή απεργίες; Αν κανω βολτα στις πιατσες στις 3 το πρωι; Αν πηγαινω σε gay bar; Αν λεω σε ολους τους φιλους οτι θα ειμαι στο χωριο το ΣΚ αλλα στην ουσια ειμαι στο Παγκρατι και βγαζω τα ματια μου με την πρωην; Κι αν ολα τα παραπανω τα δει καποιος που κοιταζει το CV μου ή κάποιος με τον οποιο εχω σχεση πελάτη-προμηθευτή ή και συναδέλφου στη δουλεια; Ειδικα σε θεματα σχεσεων (κι οχι απαραιτητα κερατο) τα social media μπορουν να κανουν μεγαλη ζημια και θελουν προσοχη. Το Places το ειχα απενεργοποιημενο ετσι κι αλλιως κι απο καιρο σε καιρο κανω μια βολτα στα Privacy Settings να κοιταζω τι νεο καλουδι ειναι auto-activated, ονομα κ επιθετο εχω ασχετα στο fbook και e-mail address μια δευτερευουσα που εχω για forum κλπ. Φωτογραφια καμια και δεν επιτρεπω tags πουθενα, ειναι πολυ μικρος ο κοσμος και το τελευταιο που θελω ειναι να με κανουν add κατι ζωα που ειχα συμμαθητες πριν 800 χρονια και να κυκλοφορει το profile μου εδω κι εκει.

#102   tasulm

tasulm

    iPH Addict

  • 673 μηνύματα
  • Twitter:@tasulm
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:tasulm

Δημοσίευση 20/03/2011 - 14:03

Το "φακελωμα" δεν εχει νοημα σαν μεγαλη συνωμοσια που εχει βαλει στο ματι εμενα τον κανενα αλλα σαν μια δημοσιοποιηση καποιων ενεργειων μου που πιθανον δεν θελω να μαθει ο οποιοσδηποτε. Καποτε για να παρακολουθησεις καποιον επρεπε να πληρωσεις τον Ουζουνη να βαλει ντετεκτιβ να τον παρει απο πισω, τωρα με το fbook ειναι σαν τηλεφωνικος καταλογος, ψαχνεις 2-3 ονοματα, και σε λιγα λεπτα εχεις ολη την παρεα που παει, τι κανει, τι λεει κλπ. Κι οχι μονο αυτα: Αν παιρνω μερος σε πορείες ή απεργίες; Αν κανω βολτα στις πιατσες στις 3 το πρωι; Αν πηγαινω σε gay bar; Αν λεω σε ολους τους φιλους οτι θα ειμαι στο χωριο το ΣΚ αλλα στην ουσια ειμαι στο Παγκρατι και βγαζω τα ματια μου με την πρωην; Κι αν ολα τα παραπανω τα δει καποιος που κοιταζει το CV μου ή κάποιος με τον οποιο εχω σχεση πελάτη-προμηθευτή ή και συναδέλφου στη δουλεια; Ειδικα σε θεματα σχεσεων (κι οχι απαραιτητα κερατο) τα social media μπορουν να κανουν μεγαλη ζημια και θελουν προσοχη. Το Places το ειχα απενεργοποιημενο ετσι κι αλλιως κι απο καιρο σε καιρο κανω μια βολτα στα Privacy Settings να κοιταζω τι νεο καλουδι ειναι auto-activated, ονομα κ επιθετο εχω ασχετα στο fbook και e-mail address μια δευτερευουσα που εχω για forum κλπ. Φωτογραφια καμια και δεν επιτρεπω tags πουθενα, ειναι πολυ μικρος ο κοσμος και το τελευταιο που θελω ειναι να με κανουν add κατι ζωα που ειχα συμμαθητες πριν 800 χρονια και να κυκλοφορει το profile μου εδω κι εκει.

αν ζείς διπλή ζωή δεν σου φταίνε τα social media!
παίρνεις μέρος σε πορείες σαν κουκουλοφόρος και δεν θες να το μάθουν? δηλαδή στους φίλους/συναδελφους/προισταμενους/συνεργατες κάνεις τον σοσιαλιστή και φοβάσαι μη σε καταλάβουν?
Είσαι πισωγλέντης τα βράδια και ολη την υπολοιπη ημέρα το παίζεις Μπρους Γουίλις?
όνομα δεν έχεις, φωτογραφία δεν έχεις, ταγκ δεν σε κάνουν, τι διάολο κάνεις στο fb κατασκοπευεις εσυ τους άλλους? wtf?
Btw υπάρχει και το ignore στα requests, δεν σε υποχρεώνει κανείς να κάνεις φίλους του ανεπιθύμητους...

Απλά τα πράγματα για όσους βλέπουν φαντάσματα, ας μη συμμετέχουν. Απο τη στιγμή που είναι προαιρετικό δεν καταλαβαίνω γιατί το κατηγορούν.
Mου θυμίζουν ένα συμφοιτητή που μας έκρυβε το κινητό όταν έβαζε το pin.. :-)

#103   karpoutzidid

karpoutzidid

    iPH Contributor

  • 1.218 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:karpoutzidis

Δημοσίευση 20/03/2011 - 14:11

εγω ημουν Αστρα και με εβγαζε vogue οτι να ναι

ολο σουρτουκεβεις εσυ:P

#104   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/03/2011 - 14:22

ολο σουρτουκεβεις εσυ:P

ηρθε ο κολλητος μου και τον εβγαλα εξω να δει την Θεσσαλονικη...2 βδομαδες δεν βγηκα βαριομουν

#105   zachaoulis

zachaoulis

    iPH Member

  • 231 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:zachaoulis

Δημοσίευση 21/03/2011 - 10:30

δουλεύει και σε μένα..καλη χαζομάρα δεν λέω..αλλά δεν προκειται να κανω check in να τα βλέπει η κοπέλα μου.. :P

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες