Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iPad 2: Αυτές είναι οι τιμές πώλησης στην Ελλάδα


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
121 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#76   realtowz

realtowz

    iPH newbie

  • 6 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 25/03/2011 - 00:09

Παιδιά Καλησπέρα,


Απλά να δώσω καια εγω τα δύο cents μου στο topic.

Είχα κάνει προπαραγγελία το ipad 2 την ημέρα που ανακοινώθηκε στα public. Σήμερα με πήραν τηλέφωνο το απόγευμα και με ρώτησαν αν ισχύει το ενδιαφέρον μου, τους είπα ναί, με ρώτησαν μοντέλο και από που θέλω να το παραλάβω και είπαν ότι θα με έπαιρναν αργότερα για τον αριθμό παραγγελίας.

Γύρω στις 9-9.30 με πήραν (υποθέτω από το υποκατάστημα που τους είπα ;;;) και μου έδωσαν τον αριθμό παραγγελίας για το Σάββατο.


Προφανώς το πρώτο τηλεφώνημα ήταν από τα κεντρικά για να υπολογίσουν τα logistics...

Ικανοποιημένος από την (έστω στοιχειώδη) οργάνωση που υπάρχει στα public μέχρι στιγμής...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#77   Slazar

Slazar

    iPH newbie

  • 7 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/03/2011 - 00:21

Μου εστάλη mail στις 19:45 απο το public λέγοντας μου να επικοινωνήσω μαζί τους για να με ενημερώσουν σχετικά με την προκράτηση μου( η οποία είχε γίνει περεπιπτόντος απο την πρώτη ημέρα).
Αφού μιλήσαμε τηλεφωνικά με διαβεβαίωσαν πως έχει κρατηθεί για εμένα ένα 64 wi-3g μαύρο και θα με καλούσαν εκείνοι για να μου πουν τον αριθμό παραγγελίας μου.
Πράγματι στις 22:50 με πήραν τηλέφωνο και αφού μου έδωσαν τον αριθμό παραγγελίας, μου είπαν να παραλάβω απο το public του mall το Σάββατο.
Μέχρι να φτάσω στο σημείο αυτό όμως πραγματικά έψαξε παντού. Μέχρι και προκαταβολή στο multirama άφησα. Δεν υπάρχει ούτε για δείγμα. Έχουν εξαντληθεί όλα από προπαραγγελίες. Δική μου εκτίμηση είναι πως μόνο εάν στηθεί Κάποιος στην ουρά ίσως και να το βρεί το Σάββατο.
Καλό κυνήγι και καλή τύχη

#78   Chris123GR

Chris123GR

    iPH User

  • 166 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone SE

Δημοσίευση 25/03/2011 - 00:23

Να εκφράσω μια απορία μου .
Η ζήτηση αυτή , όπως αποτυπώνεται από τις αναδημοσιεύσεις που κάνουν (ένα ευχαριστώ σε αυτό το σημείο είναι απαραίτητο) οι φίλοι συμφορουμίτες , δεν είναι τεχνητή ?
Δηλαδή μιας και οι εκδηλώσεις ενδιαφέροντος δεν είναι δεσμευτικές και μιας και κατά πάσα πιθανότητα πολύς κόσμος έχει εκδηλώσει ενδιαφέρον σε 3-4 καταστήματα , δεν είναι λογικό ότι εφόσον θα προμηθευτεί ο καθένας το ipad2 από ΕΝΑ κατάστημα , αυτομάτως οι λίστες αναμονής των υπολοίπων είναι απλά εικονικές .
Κάνω κάποιο λάθος ?

#79   neyromantis

neyromantis

    iPH newbie

  • 95 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/03/2011 - 11:41

Πλήρωνε μ@λ@κ@κο Έλληνα την ακριβότερη τιμή στην Ευρώπη και παγκοσμίως,έτσι κ αλλιώς έχεις κ γ@μώ τους βασικούς μισθούς !!

#80   christos2b

christos2b

    iPH User

  • 153 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 25/03/2011 - 12:29

Παιδια, γνωρίζουμε τι ισχύει σχετικά με τις εγγυήσεις εντός Ε.Ε.; Αν αγοράσω το ipad από Ιταλία με καλύπτει η εγγύηση στην Ελλάδα ή θα πρέπει να ξαναπάω Ιταλία;

#81   gprokias

gprokias

    -

  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:icaruses

Δημοσίευση 25/03/2011 - 12:54

Βρε την Ελλαδα, πρωταγωνιστης στην ακριβια :( >:( :(

#82   madaras

madaras

    iPH Member

  • 304 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:konttina

Δημοσίευση 25/03/2011 - 13:17

Γιατι δηλαδη να ειναι σε ΟΛΕΣ τις χωρες πιο φθηνο;;;;;

#83   mplecafe

mplecafe

    iPH Member

  • 232 μηνύματα
  • Twitter:@akismplecafe
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:mplecafe

Δημοσίευση 25/03/2011 - 13:38

παιδεσ μια ερωτηση ουγαρια ξεκιναει απο αυριο και εκει ? και μηπωσ ξερεισ κανεισ τιμη ?

#84   Nnaf

Nnaf

    iPH Addict

  • 733 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 25/03/2011 - 13:53

Καλημέρα παιδιά ξέρει κανεις αν μπορω να το παραγγειλω στο getitnow;απο ότι άκουσα κάποια λίγα κομμάτια θα φέρουν και αυτοί

#85   mplecafe

mplecafe

    iPH Member

  • 232 μηνύματα
  • Twitter:@akismplecafe
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:mplecafe

Δημοσίευση 25/03/2011 - 13:59

Καλημέρα παιδιά ξέρει κανεις αν μπορω να το παραγγειλω στο getitnow;απο ότι άκουσα κάποια λίγα κομμάτια θα φέρουν και αυτοί

γιλε τα πρωτα τα κομματια ηδη εχουν καπακωθει στην επομενη φουρνια εκτοσ αμα πασ εκει και στηθεισ στο μαγαζι !!!

#86   Aelaos

Aelaos

    iPH Enthousiast

  • 494 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/03/2011 - 14:31

Αφού και εμένα με γραψανε τα Ελληνικά καταστήματα , το παραγγειλα πιο φθηνά κιόλας , μαζί με κάτι αξεσουάρ ( smartcover + AV cable) απο τα apple store Γερμανίας και σε δυο - τρεις εβδομάδες θα είναι εδώ !

#87   FrankyGR

FrankyGR

    iPH User

  • 128 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8 Plus

Δημοσίευση 25/03/2011 - 14:58

Μόλις μου το πήρε φίλος από ΑΓΓΛΙΑ 64gb wifi 3g 659£ δηλαδή 755€. Εδώ 839€ και σε δύο μήνες....................
Πήγε ωραία ωραία σε ένα κατάστημα της orange το πήρε ούτε ουρές, ούτε φασαρίες, ούτε δεν έχει, ούτε κουπόνια, ούτε %Ε&^@^&#$%@^&%#@&.
Εδώ είμαστε τριτοκοσμική χώρα παιδιά......
Το μόνο πρόβλημα που με απασχολεί είναι πως θα μου το στείλει......

Τελευταία επεξεργασία από: FrankyGR, 25/03/2011 - 15:01


#88   sakis007

sakis007

    iPH Contributor

  • 1.899 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad mini 4
  • GameCenter:sakis007

Δημοσίευση 25/03/2011 - 15:01

Αφού και εμένα με γραψανε τα Ελληνικά καταστήματα , το παραγγειλα πιο φθηνά κιόλας , μαζί με κάτι αξεσουάρ ( smartcover + AV cable) απο τα apple store Γερμανίας και σε δυο - τρεις εβδομάδες θα είναι εδώ !



δωσε περισσοτερες πληροφοριες My friend...!

απο το site της apple γερμανιας?

ποσο σου πηγε?

και πως στο στελνουν?

με το τελωνιο δεν θα υπαρχει προβλημα?

#89   minotavrs

minotavrs

    iPH User

  • 178 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 25/03/2011 - 15:27

Μόλις μου το πήρε φίλος από ΑΓΓΛΙΑ 64gb wifi 3g 659£ δηλαδή 755€. Εδώ 839€ και σε δύο μήνες....................
Πήγε ωραία ωραία σε ένα κατάστημα της orange το πήρε ούτε ουρές, ούτε φασαρίες, ούτε δεν έχει, ούτε κουπόνια, ούτε %Ε&^@^&#$%@^&%#@&.
Εδώ είμαστε τριτοκοσμική χώρα παιδιά......
Το μόνο πρόβλημα που με απασχολεί είναι πως θα μου το στείλει......


Kαλορίζικο... αν μη τι αλλο εσυ είσαι από τους τυχερούς... εμεις που δεν εχουμε φίλο στην Αγγλια τι θα κάνουμε... μας βλέπω αυριο πρωί πρωι να τρώμε τρελή πόρτα... :)

Αφού και εμένα με γραψανε τα Ελληνικά καταστήματα , το παραγγειλα πιο φθηνά κιόλας , μαζί με κάτι αξεσουάρ ( smartcover + AV cable) απο τα apple store Γερμανίας και σε δυο - τρεις εβδομάδες θα είναι εδώ !

για δώσε κανα link... ;)

Τελευταία επεξεργασία από: minotavrs, 25/03/2011 - 15:28


#90   jannis

jannis

    iPH newbie

  • 40 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 3
  • GameCenter:Apple TV,

Δημοσίευση 25/03/2011 - 16:35

Μια χαρά είναι οι τιμή 509 για το 16αρι. Τί θέλετε τσάμπα να σας το δώσουν? 23% ΦΠΑ έχουμε, γιαυτό έχει τόσο.

Αν πάω δηλαδή golden-i Σάββατο πρωί θα έχουν 16αρι wifi να μου δώσουν?

ναι σιγουρα οι τιμες ειναι οπως ολες οιτιμες στην ελλαδα φουσκομενες για τα κοροιδα τους ελληνες που πληρωνουν τα κερατα τους, στη νορβηγια με 25% φπα ειναι φτηνοτερο απο τη ψωροκωσταινα , και ο βασικος μισθοσ ειναι 1800 ευρω
εμεις φταιμε που πληρωνουμε οτι μας ζητανε χωρις διαμαρτηριες
ΜΑΣ ΑΞΙΖΕΙ :mellow:

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες