Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iPad 2 data plans: Cosmote vs Vodafone


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
68 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#61   sotirisvvv

sotirisvvv

    iPH newbie

  • 4 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 06/11/2011 - 02:49

Καλησπέρα σας!!θα ήθελα να σας κάνω μια ερώτηση σχετικά με το πρόβλημα μου.Πριν λιγο καιρό αγόρασα ενα iPad 2 3G και αμέσως επισκέφτηκα ενα κατάστημα Γερμανός για να αγοράσω μια κάρτα What's up εχωντας στο μυαλό μου τα πακέτα που δίνουν με 3 ευρώ 60mb.όταν του το είπα του πωλητή γέλασε με υφακι και μου είπε ότι αυτά τα προγράμματα είναι μόνο γι κινητά και δεν προορίζονται για τα iPad 1 και 2.Η μονη λύση που μου πρότεινε ήταν να κάνω συμβόλαιο.Η ερώτηση μου είναι η εξής: παίζουν αυτά τα προγράμματα στο iPad 2 και αν ναι τι ρυθμίσεις πρέπει να κάνω;;

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#62   pontiaras

pontiaras

    iPH Contributor

  • 1.600 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:Pafralis30

Δημοσίευση 06/11/2011 - 10:03

Δεν γίνεται να βαλεις κάρτα για κινητο στο iPad μπορεις ομως να βαλεις κάρτα για Ίντερνετ on the go και να αναναιωνεις με κάρτες όπως και στα κινητα! Για Ίντερνετ δεν ειναι μονόδρομος το συμβόλαιο!

#63   konsttantinos

konsttantinos

    iPH User

  • 105 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 06/11/2011 - 10:32

Καλησπέρα σας!!θα ήθελα να σας κάνω μια ερώτηση σχετικά με το πρόβλημα μου.Πριν λιγο καιρό αγόρασα ενα iPad 2 3G και αμέσως επισκέφτηκα ενα κατάστημα Γερμανός για να αγοράσω μια κάρτα What's up εχωντας στο μυαλό μου τα πακέτα που δίνουν με 3 ευρώ 60mb.όταν του το είπα του πωλητή γέλασε με υφακι και μου είπε ότι αυτά τα προγράμματα είναι μόνο γι κινητά και δεν προορίζονται για τα iPad 1 και 2.Η μονη λύση που μου πρότεινε ήταν να κάνω συμβόλαιο.Η ερώτηση μου είναι η εξής: παίζουν αυτά τα προγράμματα στο iPad 2 και αν ναι τι ρυθμίσεις πρέπει να κάνω;;

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.



Καταρχάς φίλε μου μην εμπιστεύεσαι βλάκες υπαλλήλους (Γερμανού, Πλαισίου κλπ). Οι άνθρωποι ή δεν ξέρουν, ή θέλουν να πουλήσουν αυτό που θέλουν εκείνοι. Στην προκειμένη συμβόλαιο. Εγώ το καλοκαίρι, έβαλα καρτοκινητό της Vodafone, (αριθμό) και χρησιμοποιουσα Internet 1 € την ημέρα. Απ´ ότι είχα δει δε, στο site της Vodafone, μπορούσα να βάλω κάτι ανάλογο με αυτο που λες π.χ. 3 € 60 mb.

#64   sotirisvvv

sotirisvvv

    iPH newbie

  • 4 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 06/11/2011 - 18:42

Σας ευχαριστώ και τους δύο για τις απαντήσεις σας!Απ'ότι βλέπω οι απόψεις διίστανται όμως.Παιζει τελικά κάρτα απο κινητό με τα προγράμματα για mobile internet ή όχι? Αν ναι, konsttantinos εσύ σε ποιο ipad το έκανες και με ποιον τρόπο(ρυθμίσεις APN κλπ.);Εγώ σκέφτομαι να πάρω ένα what's up και να κόψω την κάρτα.Υπόψιν χωρίς να ξέρω αν παίζει ρόλο έγω έχω το Ipad 2.

pontiarasγια το internet on the go με κάρτα μου μίλησε στην αρχή ο υπάλληλος χωρίς να προλάβει να μου πει πολλά και μόλις του έκανε νόημα ο ιδιοκτήτης του Γερμανού μου γύρισε την κουβέντα προς το συμβόλαιο.

#65   Nikos123

Nikos123

    iPH Addict

  • 691 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 06/11/2011 - 19:02

Παρακαλώ παιδιά, όσοι δεν ξέρουν να μην μιλάνε...κάνουν περισσότερο κακό παρά καλό.
Τώρα στο προκείμενο...βεβαίως και μπορείς να περάσεις είτε whats up είτε το ανάλογο της vodafone ή της wind.
H μόνη προυπόθεση να έχεις ενεργοποιήσει το internet και να έχεις κόψει τη κάρτα sim σε micro.

#66   cmak

cmak

    iPH Addict

  • 633 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 06/11/2011 - 19:11

Παρακαλώ παιδιά, όσοι δεν ξέρουν να μην μιλάνε...κάνουν περισσότερο κακό παρά καλό.
Τώρα στο προκείμενο...βεβαίως και μπορείς να περάσεις είτε whats up είτε το ανάλογο της vodafone ή της wind.
H μόνη προυπόθεση να έχεις ενεργοποιήσει το internet και να έχεις κόψει τη κάρτα sim σε micro.


Όπως τα λέει ο φίλος Νίκος είναι. Ούτε ρυθμίσεις χρειάζεται να περάσεις, ούτε τίποτα. Ολα γίνονται απο μόνα τους

#67   pontiaras

pontiaras

    iPH Contributor

  • 1.600 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:Pafralis30

Δημοσίευση 06/11/2011 - 19:15

Σας ευχαριστώ και τους δύο για τις απαντήσεις σας!Απ'ότι βλέπω οι απόψεις διίστανται όμως.Παιζει τελικά κάρτα απο κινητό με τα προγράμματα για mobile internet ή όχι? Αν ναι, konsttantinos εσύ σε ποιο ipad το έκανες και με ποιον τρόπο(ρυθμίσεις APN κλπ.);Εγώ σκέφτομαι να πάρω ένα what's up και να κόψω την κάρτα.Υπόψιν χωρίς να ξέρω αν παίζει ρόλο έγω έχω το Ipad 2.

pontiarasγια το internet on the go με κάρτα μου μίλησε στην αρχή ο υπάλληλος χωρίς να προλάβει να μου πει πολλά και μόλις του έκανε νόημα ο ιδιοκτήτης του Γερμανού μου γύρισε την κουβέντα προς το συμβόλαιο.

Φίλε πήγαινε και ζητά κάρτα για Ίντερνετ όν δε γκοου! Τι θα σε πει? ότι δεν σε δινει? άντε με τους αχρηστους να πούμε!

#68   sotirisvvv

sotirisvvv

    iPH newbie

  • 4 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 06/11/2011 - 23:01

Σας ευχαριστώ παρα πολυ όλους για την βοήθεια σας!!!Αύριο θα σας έχω νέα!

#69   sotirisvvv

sotirisvvv

    iPH newbie

  • 4 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 07/11/2011 - 22:11

Καλησπέρα σε όλους!αγόρασα σήμερα ενα πακέτο what's up αλλα στο κατάστημα μου είπαν να περάσω αύριο να πάρω την microsim γιατί δεν είχε ενεργοποιηθεί το πακέτο μέχρι εκείνη την ώρα.τελικά πήρα ψαλιδι και έκανα την δουλειά απο μόνος μου.Σας ευχαριστώ όλους για την βοήθεια.ακόμα δεν έβαλα το πακέτο με τα 3 ευρω 60mb γιατί δεν είχα Λεφτα μέσα η κάρτα.πάντως από´τι είδα δεν εχει τίποτα γραμμένο μέσα στις ρυθμίσεις για το APN όπως το κινητό,είναι τελείως κενό,




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες