Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iPad 2 από Αγγλία ή Αμερική


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
44 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   spiderdim

spiderdim

    iPH Contributor

  • 1.068 μηνύματα
  • Twitter:@Abatzis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 10/04/2011 - 22:32

παραθετω το μειλ του στις ερωτησεις μου...

νομιζω οτι ισως κανω το βημα και το παρω απο εκει μαζι με καποια θηκη ισως... δεν θελω να παρω και γω στον λαιμο μου κανεναν αλλα για 30 ευρω ναι αξιζει. ετσι και αλλιως η εγγυγη ειναι παγκοσμια.






Η τρεχουσα τελικη τιμη για το ipad2 16GB wi-fi ειναι 470 ευρω.


Η τρεχουσα τελικη τιμη για το ipad2 32GB wi-fi ειναι 568 ευρω.



Λογω της περιορισμενης διαθεσιμοτητας απο την apple ο χρονος παραδοσης ειναι περιπου 4-6 εβδομαδες.




Περιλαμβανονται ολα τα μεταφορικα και η παραδοση στο χωρο σου με συστημενο ΕΛΤΑ.



Για αποστολη με κουριερ υπαρχει επιπλεον χρεωση 5 ευρω.



ΤΡΟΠΟΙ ΠΛΗΡΩΜΗΣ

1. Με προκαταβολη 30 ευρω σε τραπεζικο λογαριασμο και εξοφληση υπολοιπου με αντικαταβολη στην παραδοση.


2. Μεσω Paypal. Εαν επιθυμεις χρεωση ολοκληρου του ποσου ή της προκαταβολης στην πιστωτικη σου καρτα (μεσω Paypal) υπαρχει επιπλεον χρεωση +4% στο ποσο που χρεωνεται λογω των κρατησεων του Paypal.


ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΣΗ ΤΗΣ ΠΑΡΑΓΓΕΛΙΑΣ

Για να προχωρησουμε στην παραγγελια θα πρεπει να απαντησεις σε αυτο το email για να επιβεβαιωσεις την παραγγελια σου.


ΧΡΟΝΟΣ ΠΑΡΑΔΟΣΗΣ

Ο χρονος παραδοσης ειναι περιπου 2-3 εβδομαδες απο την ημερομηνια αποστολης απο το σημειο πωλησης.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   Lucy

Lucy

    iPH Member

  • 305 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 11/04/2011 - 00:35

Παιδια εχω και εγω μια ερωτηση πανω στο θεμα..σε λιγες θα παω Αγγλια και στεφτομουνα να το αγορασω απο κει...αλλα επειδη θελω μοντελο με 3G δν εχω ιδεα αν χρειαζεται να κανω καποιο συμβολαιο η αν ειναι κλειδωμενο οπως τα iphone..ξερει κανεις να μου πει τι παιζει??

#33   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 11/04/2011 - 00:40

Τα iPad δουλεύουν φίλε μου κανονικά δεν είναι σαν τα iPhone...

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#34   Lucy

Lucy

    iPH Member

  • 305 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 11/04/2011 - 01:13

ναι αλλα με το 3G τι ακριβως παιζει?παιρνει καποια microsim εχω ακουσει?και επισης πως βαζεσ δεδομενα για intrent?πρπει να κανεις καποιο συμβολαιο με καποια εταιρια?

#35   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 11/04/2011 - 01:16

Στην Ελλάδα αγοράζεις απο vodafone πχ μια κάρτα και δουλεύει κανονικά δεν έχει unlock όπως στο μηλοφωνο...

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#36   Lucy

Lucy

    iPH Member

  • 305 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 11/04/2011 - 01:19

αχα!και με τα δεδομενα τι παιζει?στελνω καποιο μηνυμα?ή πληρωνω καποιο παγιο καθε μηνα και περνιουνται μονα τους?

#37   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 11/04/2011 - 01:25

Ακόμα δεν πρόλαβα να πάω να δω τι προσφορές κάνουν οι εταιρείες για να σου πω..Πολύ πιθανόν να πάω αυριο και να δω τι παίζει...

Στο 1 δεν είχα 3g και δεν χρειάστηκε αλλα το 2 το πήρα 3g...

Aν βρω καμμιά καλή προσφορά θα σου στείλω πμ να σου πω...

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#38   Lucy

Lucy

    iPH Member

  • 305 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 11/04/2011 - 01:29

οκ

#39   taxiarhisv

taxiarhisv

    iPH Member

  • PipPipPip
  • 298 μηνύματα

Δημοσίευση 11/04/2011 - 07:19

Εγώ έκανα την αγορά από byserv για πρώτη φορά και περιμένω παραλαβή στις 4/5/11. Αν είναι οκ θα μου βγει φθηνότερα 150€ η αγορά αλλιώς θα χάσω 50€ την προκαταβολή. Τώρα για την εγγύηση λογικά θα έχω απόδειξη από κατάστημα της apple. Ο χρόνος αναμονής ήταν 3/4 βδομάδες, τώρα ειναι 2/3. Επίσης αν επιλέγεις 3g να μην είναι Verizon και αν είμαστε τυχεροί γιατί μαλόν θα είναι απο την δεύτερη φουρνιά και δεν θα έχουμε πρόβλημα με την οθόνη .

Τελευταία επεξεργασία από: taxiarhisv, 11/04/2011 - 07:23


#40   vagreek

vagreek

    iPH User

  • PipPip
  • 160 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/04/2011 - 21:19

παιδες επικοινωνησε με το Byserv.com

τελικη τιμη με ολα τα εξοδα μεσα για το Ipad 2 16 wifi ειναι 470 ευρω.

θελω να μου πει εαν καποιος εχει αγορασει απο αυτους, ετσι ωστε να ειμαι λιγο σιγουρος γιατι τα χρηματα δεν ειναι λιγα.

30 ευρω προκαταβολη και τα υπολοιπα αντικαταβολη οταν μου ερθει...αποδειξη ολα κανονικα


2 Nook Color εχω παρει απο byserv κι ηταν αψογα τα παιδια εκει...

#41   Nats

Nats

    iPH newbie

  • 47 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • GameCenter:home

Δημοσίευση 09/05/2011 - 15:54

Λοιπόν παιδιά, επειδή το χω 'φρέσκο' το θέμα με την εγγύηση, να σας πω ότι κανείς στη Ελλάδα δεν αναλαμβάνει service για Iphone που έχει αγοραστεί από οποιοδήποτε μαγαζί στο εξωτερικό (ακόμη και αν είναι από apple store). Αναλαμβάνουν κινητά από vodafone και cosmote και μόνο. Μιλάω για την iSquare, iStorm (infoquest), Elite ( Θεσσαλονίκη) και είπα μπας και, να ρωτήσω και cosmote και vodafone και έφαγα φυσικά άκυρο. Αυτοί οι περιορισμοί στο service, ισχύουν για τα iphone, όσο αναφορά τα υπόλοιπα προϊόντα , τα δέχονται κανονικά. ΤΗΝ ΚΑΤΑΡΑ ΜΟΥ ΝΑ ΧΟΥΝ ( συγνώμη για τα κεφαλαία...)

#42   Researcher

Researcher

    iPH Hero

  • 3.615 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/05/2011 - 11:38

Παιδιά να επαναφέρουμε λίγο το θέμα γιατί αφορά πολλούς:

αναφέρομαι σε αυτά που λέει ο Nats παραπάνω. Ξέρουμε ακριβώς τι παίζει για θέμα service;

Xτες σε κάποιο άλλο thread ένας φίλος παρέθεσε ένα κομμάτι μέσα από την εγγύηση του iPad το οποίο, αν θυμάμαι καλά, έλεγε πως ισχύει σε άλλες χώρες εφόσον πληρωθεί κάτι...δε θυμάμαι καλά. Μήπως να ρωτούσε κάποιος επίσημα το apple care από το iPhoneHellas.gr για να ξέρουμε μία επίσημη απάντηση;

Επιπλέον συνεχίζω το thread γιατί έχω ένα πάρα πολύ ενδιαφέρον στοιχείο. Ο φίλος μου, μου έστειλε 2 iPad από Αμερική (32GB+3G ΛΕΥΚΑ-θα βάλω και αγγελία), και με ρώτησε εάν θέλω την απόδειξη να μου τη στείλει ξεχωριστά, αλλά μου είπε:

"Κράτησα και τις αποδείξεις αν θές, μπορώ να στις στείλω. Ενδιαφέρεσαι; ή να τις πετάξω; Η εγγύηση δεν χρειάζεται απόδειξη, είναι με την ενργοποίηση, ηλεκτρονικά. ".

Οπότε αυτό λύνει ένα μεγάλο κενό σχετικά με τις πωλήσεις στις αγγελίες. Λίγο-πολύ λέει πως ανεξαρτήτως ποιος είναι ο αγοραστής, το iPad έχει εγγύηση από τη στιγμή της ενεργοποίησής του. Ξέρει κανείς κάτι παραπάνω σε αυτό;

Βρήκα αυτό τη συζήτηση στο site της Apple και είναι πολύ ενδιαφέρουσα! My link.


Εν κατακλείδι, το μόνο που χρειάζεται να κάνει κανείς είναι να κάνει register ξανά το προϊόν του, με τα δικά του στοιχεία, εδώ: registration.

Τελευταία επεξεργασία από: Researcher, 11/05/2011 - 11:39


#43   gkp

gkp

    iPH User

  • PipPip
  • 195 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 11/05/2011 - 11:45

Αν μπεις στους όρους της apple θα δεις ότι για να ισχύει η εγγύηση χρειάζεται και η απόδειξη.

Τελευταία επεξεργασία από: gkp, 11/05/2011 - 11:45


#44   Researcher

Researcher

    iPH Hero

  • 3.615 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/05/2011 - 11:48

Αν μπεις στους όρους της apple θα δεις ότι για να ισχύει η εγγύηση χρειάζεται και η απόδειξη.


Για παρέθεσέ τους εδώ, να το δούμε όλοι!

#45   iceberg

iceberg

    iPH newbie

  • 28 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 27/01/2013 - 22:53

Θέλω να παραγγείλω από Αμερική με ελληνική πιστωτική κάρτα αλλά δεν μπορώ γιατί πρέπει η κάρτα να έχει δηλωμένη αμερικάνικη διεύθυνση. Υπάρχει κάποιος τρόπος να το παρακάμψω;

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες