Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

ipad 2 from USA


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
12 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   Liaperman

Liaperman

    iPH newbie

  • 2 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/04/2011 - 13:42

Καλησπέρα σας,

Θέλω να κάνω μια ερώτηση όσον αφορά το Ipad 2. Η αδερφή μου σπουδάζει αγγλία και η ξαδέρφη μου USA. Πήγα να πάρω το Ipad 2 και έπειτα απο έρευνα ανακάλυψα ότι στην ελλάδα έχει 840 ευρώ, στην αγγλία 659 λίρες (740 ευρώ) και στην αμερική 605 ευρώ. Αναφέρομαι στο Ipad 2 3g+wifi 64.

Το ερώτημά μου είναι το εξής. Αν πάρω το ipad από αμερική, θα δουλεύει ελλάδα? Γιατί πήγα να το παραγγείλω online, και μου επιτρέπει επιλογή μόνο με εταιρεία AT&Τ ή Verizon. Εγώ θέλω μόνο τη συσκευή με 3G χωρίς συμβόλαιο, γίνεται αυτό? Επίσης, διαλέγω το 3g Μοντέλο για να έχω πρόσβαση στο internet παντού. Αν υποθέσουμε ότι δουλεύει το αμερικάνικο εδώ και γίνεται αγορά χωρίς σύμβαση, σκέτη η συσκευή, για να μπω στο internet από ελλάδα πρέπει να έχω usb ή μου δίνουν μια ειδική sim? Κινητό μπορεί να γίνει το Ipad 2?



Ευχαριστώ εκ των υστέρων,

Κωνσταντίνος

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.704 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 04/04/2011 - 13:51

Θα δουλεύει κανονικά με οποιαδήποτε κάρτα κινητής τηλεφωνίας του βάλεις.

Σε συμφέρει να το πάρεις απο εκεί (Apple Store) και να στο φέρει η ξαδέρφη σου. Απλά θα της πεις να το έχει στα χέρια της και το κουτί του στην βαλίτσα της.

Θα πας στην εταιρία κινητής που είσαι πελάτης και θα πάρεις μια κάρτα sim και θα την βάλεις μέσα και θα είσαι εντάξει.

#3   Liaperman

Liaperman

    iPH newbie

  • 2 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/04/2011 - 14:03

Θα δουλεύει κανονικά με οποιαδήποτε κάρτα κινητής τηλεφωνίας του βάλεις.

Σε συμφέρει να το πάρεις απο εκεί (Apple Store) και να στο φέρει η ξαδέρφη σου. Απλά θα της πεις να το έχει στα χέρια της και το κουτί του στην βαλίτσα της.

Θα πας στην εταιρία κινητής που είσαι πελάτης και θα πάρεις μια κάρτα sim και θα την βάλεις μέσα και θα είσαι εντάξει.



Ευχαριστώ για την απάντηση 2 διευκρινήσεις:
1) Κινητό γίνεται ή όχι?
2) Πως θα το πάρω χωρίς σύμβαση με AT&T ή Verizon, δεν μου το επιτρέπει το apple store. Γίνεται να την αγοράσεις μόνο τη συσκευή χωρίς τις ανωτέρω εταιρείες?
3) αυτό για την βαλίτσα και το κουτί υποθέτω το λές για το τελωνίο, σωστά? γιατί αν είναι μέσα στο κουτί θα φας φόρο κατακέφαλα!

#4   bomberman

bomberman

    iPH newbie

  • 11 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/05/2011 - 01:21

Το Verizon model είναι κλειδωμένο. Θες το ΑΤ&Τ μοντέλο για Data, το οποίο για να το βρεις πρέπει να παίρνεις τηλέφωνο κάθε βράδυ και να στηθείς απέξω ως το πρωί άυπνος για να καταφέρεις να το πάρεις.

#5   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/05/2011 - 06:14

Η apple δεν κανει συμβόλαια η AT&T αφού συνδέσεις την συσκευη στο iTunes σε υποχρεώνει .. Αναφέρομαι στο iPhone το iPad είναι ξεκλειδωτο.. Στην ελλαδα υπάρχουν προγράμματα ειδικά για iPad..

Απο το online store δεν μπορείς είναι μόνο για την εκάστοτε χώρα πχ us store, uk store ..

Τελευταία επεξεργασία από: DINFUN, 02/05/2011 - 06:16


#6   rstoned

rstoned

    iPH Member

  • 297 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max

Δημοσίευση 02/05/2011 - 16:44

Παιδιά ξέρει κανείς αν το apple store στο Λονδίνο έχει διαθεσιμότητα σε ipad2 ?

#7   atRiaS

atRiaS

    iPH newbie

  • 25 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/05/2011 - 23:44

Η apple δεν κανει συμβόλαια η AT&T αφού συνδέσεις την συσκευη στο iTunes σε υποχρεώνει .. Αναφέρομαι στο iPhone το iPad είναι ξεκλειδωτο.. Στην ελλαδα υπάρχουν προγράμματα ειδικά για iPad..

Απο το online store δεν μπορείς είναι μόνο για την εκάστοτε χώρα πχ us store, uk store ..


επομένως αν κάποιος φέρει ένα αχρησιμοποίητο iPad ΑΤ&Τ από Αμερική θα μπορεί να το ενεργοποιήσει και να το χρησιμοποιήσει στην Ελλάδα σωστά?

#8   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10.183 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 02/05/2011 - 23:47

Βεβαίως!
Once You Go Mac You Never Go Back

#9   sertoli

sertoli

    iPH newbie

  • 10 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/05/2011 - 02:35

Στην Αμερική δεν υπάρχει διαθεσιμότητα στα apple store (και πουθενά γενικα) αλλα αν το παραγγείλεις on line κανει 2 εβδομάδες και κάποιες μερες, χρειάζεσαι πιστωτική κάρτα από Αμερική φυσικά. Οσο για τα καταστήματα δε σου λένε αν θα έχουν παραλαβή στο τηλέφωνο, σου λένε οτι σχεδόν κάθε μέρα έρχονται κάποια απλά πας πρωί πριν τις 7 πιανεις σειρά( φυσικά ειναι πάντα κάποια απο τις 5 το πρωί με sleeping bag) στις 8 βγαίνει ένας τυπάς και μοιράζει tickets και πας μετά στις 10 που ανοίγει με το ticket σου και το παίρνεις. Εγώ πήγα 4 πρωινά και μονο verizon είχαν. το παρήγγειλα on line και το περιμένω μέχρι την παρασκευή.
Ελπίζω να βοήθησα.

#10   alej

alej

    iPH Elite Poster

  • 3.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:ALEJSALONICA

Δημοσίευση 09/07/2011 - 10:05

Αν κατάλαβα καλά τον Σεπτέμβρη που θα πάει ο ξάδερφος Αμερική πρέπει να χτυπήσει ένα iPad 2
καθώς η τιμή για το wifi 16GB 499$ ~ 355€ ενώ Ελλάδα τουλάχιστον 509€ @public.

Μεγάλη διαφορά...

Ερώτηση: Εγγύηση με την απόδειξη από Αμερική, σωστά;

Κάτι να προσέξω;

#11   SPC

SPC

    iPH Member

  • 238 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 09/07/2011 - 10:08

Αν κατάλαβα καλά τον Σεπτέμβρη που θα πάει ο ξάδερφος Αμερική πρέπει να χτυπήσει ένα iPad 2
καθώς η τιμή για το wifi 16GB 499$ ~ 355€ ενώ Ελλάδα τουλάχιστον 509€ @public.

Μεγάλη διαφορά...

Ερώτηση: Εγγύηση με την απόδειξη από Αμερική, σωστά;

Κάτι να προσέξω;

η εγγυηση φιλε μου ισχιει και χωρις αποδειξη αγορας...

Τελευταία επεξεργασία από: SPC, 09/07/2011 - 10:08


#12   malias4

malias4

    iPH Elite Poster

  • 2.590 μηνύματα
  • Twitter:@Gate4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G

Δημοσίευση 09/07/2011 - 10:38

kι εμενα απο αμερικα ειναι, να προσεξεις να μην το σπασει στη μεταφορα! :P χαχα
αν παρεις το wifi ειναι οκ , αν παρεις ομως το wifi 3g να ειναι το at t μοντελο αλλιως δεν θα παιρνει καρτες wind, cosmote κτλοιπα
iPhone 12 pro max ios 14.2.1 jb  Apple watch series 7 nike

#13   DooMDiveR

DooMDiveR

    iPH Elite Poster

  • 2.313 μηνύματα
  • Twitter:@Doomdiver
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:DooMDiveR

Δημοσίευση 09/07/2011 - 10:58

η εγγυηση φιλε μου ισχιει και χωρις αποδειξη αγορας...

ισχύει στην Ελλάδα η εγγύηση από Αμερική?




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες