Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

DoubleCheck Version 2.0


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
11 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   ktsour

ktsour

    iPH User

  • 102 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/04/2011 - 18:49

Καλησπέρα σε όλους.

Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε πως βγάλαμε την έκδοση 2.0 της εφαρμογής μας
(ή μάλλον 2.1 επειδή υπήρξε κι ένα αναγκαστικό update... ;-) )

Προσθέσαμε δυνατότητα ελέγχου όλου του καταλόγου με μια κίνηση.
Επίσης προσθέσαμε μερικές χρήσιμες επιλογές στα αποτυχημένα νούμερα ώστε να μπορείτε να ξεκαθαρίσετε τα παλιά νούμερα εύκολα μέσα από την εφαρμογή.
Τέλος, αλλάξαμε το design.

Για όσους δε τη γνωρίζουν ήδη, δίνει τη δυνατότητα να βρεις σε ποιά εταιρία τηλεφωνίας ανήκουν οι επαφές σου ακόμα κι αν έχουν κάνει φορητότητα αριθμού.
Έτσι, αν έχεις δωρεάν χρόνο ομιλιάς πρός μια εταιρία, μπορείς να ξέρεις αν αυτός στον οποίο μιλάς είναι στο δωρεάν πακέτο σου.

Επίσης βρίσκει ως Invalid και παλιά νούμερα που πλεον δεν ισχύουν, οπότε μπορεί κανεις να ξεκαθαρίσει τον τηλ. κατάλογό του.

Η εφαργογή κοστίζει 0,79€, περιλαμβάνει 10 checks και έχει τα παρακάτω InApp πακέτα :

Checks €
20 0.79€
50 1.59€
100 2.39€
200 3.99€
300 4.99€

Επειδή στο παρελθον μας κατηγορήσανε για τις τιμές μας, θα ήθελα να σας προλάβω λέγοντας πως τα checks γίνονται με τεχνολογία αντίστοιχη του SMS, δηλαδή ουσιαστικά προσπαθούμε να επικοινωνήσουμε με το κινητό για να ανακαλύψουμε την πληροφορία που θέλουμε. Αποτέλεσμα έχει αυτό να υπάρχει κόστος για κάθε αριθμό που ελέγχεται. Βάζοντας λοιπον το ποσοστό της Apple και το κόστος των checks... αναγκαζόμαστε να έχουμε αυτές τις τιμές ώστε η εφαρμογή να είναι βιώσιμη.

Θα χαρούμε να ακούσουμε προτάσεις για περαιτέρω βελτίωση της εφαρμογής.

Για να την κατεβάσετε από το AppStore, κλικ εδώ


Φιλικά,
Κυριάκος

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   gold

gold

    iPH newbie

  • 71 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/04/2011 - 13:44

εγώ που έχω exchange gmail δεν θα μου αποθήκευσή τα αποτελέσματα που θα βρει?

#3   ktsour

ktsour

    iPH User

  • 102 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/04/2011 - 14:00

εγώ που έχω exchange gmail δεν θα μου αποθήκευσή τα αποτελέσματα που θα βρει?


Τι εννοείς exchange gmail?
Μήπως εννοείς oτι κάνεις synchronize τα contacts σου με το gmail ? Αυτό δεν είνα πρόβλημα.

Εμείς εννοούμε ότι δε θα καταχωρεί τα αποτελέσματα σε περίπτωση που τα contacts σου τα κάνεις synchronize με Microsoft Exchange Server ή με τεχνολογία LDAP.


Ελπίζω να βοήθησα.
Κυριάκος

#4   gold

gold

    iPH newbie

  • 71 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/04/2011 - 19:24

ναι έχω synchronize με Microsoft Exchange Server με το gmail οπότε δεν μου κάνει.
πολύ ωραία εφαρμογή αξίζει και πολύ χρήσιμη αν έχεις τις επαφές στο iphone.

#5   ktsour

ktsour

    iPH User

  • 102 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/04/2011 - 22:18

ναι έχω synchronize με Microsoft Exchange Server με το gmail οπότε δεν μου κάνει.
πολύ ωραία εφαρμογή αξίζει και πολύ χρήσιμη αν έχεις τις επαφές στο iphone.



Κρίμα... πάντως για να ξέρουν κι όσοι άλλοι τύχει να διαβάσουν, το τεστ που πρέπει να κάνει κανείς για να ξέρει αν θα μπορέσει να κρατήσει το ονόματα των εταιριών τηλεφωνίας στον τηλ. κατάλογό του είναι το εξής :

Πηγαίντε σε μια επαφή και αλλάξτε το όνομα του κινητού από mobile ή iPhone σε ένα δικό σας όνομα, π.χ. Vodafone.
Μετά συγχρονίστε τις επαφές σας με όποιο τρόπο το κάνετε (Exchange, LDAP... ή οτιδήποτε άλλο).
Αν το όνομα που βάλατε μένει στη θέση του, τότε θα παίξει και η εφαρμογή μας σωστά.


Φιλικά,
Κυριάκος

#6   gold

gold

    iPH newbie

  • 71 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/04/2011 - 11:26

Κρίμα... πάντως για να ξέρουν κι όσοι άλλοι τύχει να διαβάσουν, το τεστ που πρέπει να κάνει κανείς για να ξέρει αν θα μπορέσει να κρατήσει το ονόματα των εταιριών τηλεφωνίας στον τηλ. κατάλογό του είναι το εξής :

Πηγαίντε σε μια επαφή και αλλάξτε το όνομα του κινητού από mobile ή iPhone σε ένα δικό σας όνομα, π.χ. Vodafone.
Μετά συγχρονίστε τις επαφές σας με όποιο τρόπο το κάνετε (Exchange, LDAP... ή οτιδήποτε άλλο).
Αν το όνομα που βάλατε μένει στη θέση του, τότε θα παίξει και η εφαρμογή μας σωστά.


Φιλικά,
Κυριάκος

δεν σε αφήνει να κάνεις αλλαγές παρά μόνο τα έτοιμα που έχει,αν κάνεις αλλαγή απλά δεν σου βγάζει το τηλέφωνο στο κινητό μόνο το όνομα(από το κομπιούτερ η αλλαγή πχ σε wind)

#7   ktsour

ktsour

    iPH User

  • 102 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/04/2011 - 08:15

Φτάσαμε 1η θέση στα Utilities και έχουμε μείνει εκεί όλη τη βδομάδα.
Παρ' όλα αυτά δεν έχουμε λάβει κάποια reviews.

Έχουμε βάλει ήδη μπρος την επόμενη έκδοση και θα χαρούμε να ακούσουμε σχόλια και προτάσεις.


Φιλικά,
Κυριάκος

#8   batjump

batjump

    iPH Contributor

  • 1.467 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 16/04/2011 - 08:47

Κυριάκο καλημέρα


Τα θερμά μου συγχαρητήρια η εφαρμογή είναι χρησιμότατη
μπορώ να πω μια από τις εξυπνότερες ιδέες που έχουν υλοποιηθεί...


Εγώ που έχω 2000 επαφές (1500 αριθμοί κινητών)
με ποιον τρόπο θα τους ελέγξω?

Με εκτίμηση
Λεωνίδας

#9   ktsour

ktsour

    iPH User

  • 102 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/04/2011 - 09:44

Κυριάκο καλημέρα


Τα θερμά μου συγχαρητήρια η εφαρμογή είναι χρησιμότατη
μπορώ να πω μια από τις εξυπνότερες ιδέες που έχουν υλοποιηθεί...


Εγώ που έχω 2000 επαφές (1500 αριθμοί κινητών)
με ποιον τρόπο θα τους ελέγξω?

Με εκτίμηση
Λεωνίδας



Καλημέρα Λεωνίδα

Ευχαριστώ για τα καλά λόγια !!

Όπως είχα γράψει στο πρώτο post, υπάρχει κόστος για τα checks.
Για τα 1500 νούμερα, χρειάζεσαι 5 πακέτα των 300 checks.
Δυστυχώς, λόγω του μεριδίου της Apple και του κόστους που έχουμε και για το κάθε check, δε μας επιτρέπεται να κατέβουμε παρακάτω στις τιμές και να μένει και κάποιο κέρδος και σε εμάς...
Ήδη στο πακέτο των 300 έχουμε ρίξει το κέρδος μας όσο περισσότερο γινόταν...

Το μόνο που ίσως θα σου πρότεινα, αν δε θες να αγοράσεις τόσο πακέτα είναι να κάνεις check τα νούμερα που χρησιμοποιείς περισσότερο.
Φαντάζομαι πως δε μιλάς και με τα 1500 αυτά νούμερα όλη την ώρα... ;-)

Υπάρχει λειτουργία Multi-Check όπου μπορείς να επιλέξεις εύκολα όσα νούμερα θες και να τα κάνεις check με μια κίνηση...


Φιλικά,
Κυριάκος

#10   johnmak

johnmak

    iPH newbie

  • 85 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/04/2011 - 14:30

μπραβο φιλε ωραια εφαρμογη, ηδη την αγορασα την δοκιμασα και πηρα μερικα check...
καλη συνεχεια ;)

#11   agihatzi

agihatzi

    iPH Elite Poster

  • 1.977 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 18/04/2011 - 12:36

Πολυ καλη εφαρμογη την αγορασα . Απλα δεν καταλαβα , διαβαζοντας και πανω απο τον φιλο , βρηκε τα τηλεφωνα το προγραμμα τα αλλαξε εγραψε Vodafone , Wind , Cosmote στο Iphone οταν θα το συνδεσω να κανει συγχρονισμο των επαφων με το Gmail θα αλλαξει και στον υπολογιστη τον χαρακτηρισμο απο κινητο σε Vodafone , Wind , Cosmote ?? ωστε αλλη φορα αν κανω καποιο Restore να τα περασει ?? Θα τα μπερδεψει ? Η απλα δεν θα τα περασει ... Ευχαριστω...

#12   ktsour

ktsour

    iPH User

  • 102 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/04/2011 - 15:48

Πολυ καλη εφαρμογη την αγορασα . Απλα δεν καταλαβα , διαβαζοντας και πανω απο τον φιλο , βρηκε τα τηλεφωνα το προγραμμα τα αλλαξε εγραψε Vodafone , Wind , Cosmote στο Iphone οταν θα το συνδεσω να κανει συγχρονισμο των επαφων με το Gmail θα αλλαξει και στον υπολογιστη τον χαρακτηρισμο απο κινητο σε Vodafone , Wind , Cosmote ?? ωστε αλλη φορα αν κανω καποιο Restore να τα περασει ?? Θα τα μπερδεψει ? Η απλα δεν θα τα περασει ... Ευχαριστω...



Καλησπέρα !

Post-άρω την απάντηση που σου έστειλα μέσω email για να τη δουν κι άλλοι :

Yπάρχουν τόσοι πολλοί τρόποι να κάνει κανείς synchronize τις επαφές του που είναι αδύνατο να γνωρίζουμε τι ακριβώς συμβαίνει σε κάθε περίπτωση.

Εγώ π.χ. κάνω synchronize κατευθείαν με το Mac μου μέσω του iTunes και η πληροφορία των εταιριών τηλεφωνίας εμφανίζεται κανονικότατα στο AddressBook στο Mac.

Θα σας πρότεινα απλά να το δοκιμάσετε...

Η πληροφορία υπάρχει στην εφαρμογή μας, οπότε ακόμα κι αν χαθεί από τον τηλ. κατάλογο του κινητού σας, μπορείτε να ξανακάνετε Assign τα ονόματα των εταιριών στις επαφές σας (εκτός κι αν σβήσατε το ιστορικό της εφαρμογής μας).
Απλά πατάτε πάνω σε μια επαφή που έχετε ήδη κάνει Assign, και ξανακάνετε Assign το όνομα της εταιρίας τηλεφωνίας.

Οπότε, μια δοκιμή θα δείξει αν το gmail υποστηρίζει αυτή τη λειτουργικότητα.


Αν το δοκιμάσετε και έχετε κάτι να μοιραστείτε μαζί μας, θα το εκτιμήσουμε ιδιαίτερα !




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες