Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Πρόβλημα με αρχεία στο Buzz Player HD για iPad


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
13 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   Tillter

Tillter

    iPH Contributor

  • 1.271 μηνύματα
  • Twitter:@Till773
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:Kajuku

Δημοσίευση 10/04/2011 - 15:31

Θα ήθελα λίγο τα τα φώτα σας, αν έχει κανείς υπόψη του το συγκεκριμένο πρόβλημα.
Έχω εγκαταστήσει το Buzz Player HD στο iPad2, και μεταφέρω στη συσκευή αρχεία MKV και SRT μέσω της λειτουργίας File Sharing στο iTunes. Τα αρχεία μεταφέρονται κανονικά, και αναπαράγονται μια χαρά (είναι αρχεία 720p). Το πρόβλημα είναι το εξής: όταν σβήνω τα αρχεία αυτά (και πάλι μέσω του File Sharing στο iTunes), δεν εμφανίζονται πλέον στο File Sharing, δεν εμφανίζονται στην Library του Buzz Player, αλλά έχω την εντύπωση πως δεν απομακρύνονται από την συσκευή: Κάθε φορά που σβήνω αρχεία, το μέγεθος του Other στην γραμμή Capacity μεγαλώνει τόσο όσο ήταν το μέγεθος των αρχείων που έσβησα. Αν δηλαδή κάνω delete ένα αρχείο 2GB, τότε το Other θα αυξηθεί κατά 2GB. Στην τελική το πρόβλημα διορθώνεται με ένα Restore, αλλά δεν γίνεται κάθε τρείς και λίγο να κάνω Restore μόνο και μόνο για να "καθαρίσω" την συσκευή απο αρχεία που υποτίθεται πως τα έχω ήδη σβήσει.
Έχει κανείς καμία ιδέα για το που οφείλεται αυτό, ή πως μπορώ να το αποφύγω?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   Tillter

Tillter

    iPH Contributor

  • 1.271 μηνύματα
  • Twitter:@Till773
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:Kajuku

Δημοσίευση 11/04/2011 - 11:32

Κανείς δεν έχει υπόψη του κάτι για αυτό το θέμα; είναι αρκετά ενοχλητικό και δεν έχω ιδέα πως να το αντιμετωπίσω (πέραν του τυπικού Restore). Έφαγα όλο το Σαββατοκύριακο googlάροντας, αλλά ουδέν...

#3   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10.183 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 11/04/2011 - 11:34

Δυστηχως ετσι οπως το κανεις δεν εχω αποψη ουτε κι εγω.

Αγορασα και τον Buzz player και τον Oplayer αλλα δεν εμεινα ικανοποιημενος, διοτι σε ταινιες mkv 720P κανουν σπασιματα.

Ο τροπος που τις περναω τις ταινιες ειναι ο κλασσικος μεσω itunes και μετα τις σβηνω απο την συσκευη.

Τελευταία επεξεργασία από: jimmakos, 11/04/2011 - 11:34

Once You Go Mac You Never Go Back

#4   Nikos123

Nikos123

    iPH Addict

  • 691 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 11/04/2011 - 11:36

Πρώτη φορά το συναντώ. Αν του κάνεις syngronize και ξετικάρεις τα movies; Δοκίμασε επίσης να σβήσεις και τις ταινίες απο το library του itunes.

#5   Tillter

Tillter

    iPH Contributor

  • 1.271 μηνύματα
  • Twitter:@Till773
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:Kajuku

Δημοσίευση 11/04/2011 - 12:29

Ο τροπος που τις περναω τις ταινιες ειναι ο κλασσικος μεσω itunes και μετα τις σβηνω απο την συσκευη.


Δηλαδή απλά τις κάνεις drag n' drop στο Movies και εμφανίζονται στον φάκελο Documents του Buzz Player? Και μεταφέρεις έτσι και τα αρχεία srt; δεν χρησιμοποιείς το File Sharing? Και όταν σβήνεις τα αρχεία στη συσκευή, δεν παρατήρησες αύξηση στο μέγεθος του Other?

#6   Tillter

Tillter

    iPH Contributor

  • 1.271 μηνύματα
  • Twitter:@Till773
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:Kajuku

Δημοσίευση 11/04/2011 - 12:31

Πρώτη φορά το συναντώ. Αν του κάνεις syngronize και ξετικάρεις τα movies; Δοκίμασε επίσης να σβήσεις και τις ταινίες απο το library του itunes.


Δεν κατάλαβες τι γράφω. Δεν πετάω τις ταινίες στο Movies, οπότε δεν υπάρχουν και στο Library. Μεταφέρω τις ταινίες στην συσκευή μέσω του File Sharing.

#7   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10.183 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 11/04/2011 - 12:38

Δηλαδή απλά τις κάνεις drag n' drop στο Movies και εμφανίζονται στον φάκελο Documents του Buzz Player? Και μεταφέρεις έτσι και τα αρχεία srt; δεν χρησιμοποιείς το File Sharing? Και όταν σβήνεις τα αρχεία στη συσκευή, δεν παρατήρησες αύξηση στο μέγεθος του Other?



Ακριβως φιλε μου. Εχω πεταξει και εχω σβησει ετσι περιπου στις 4 ταινιες που η καθε μια ηταν απο 4 γιγα οποτε αν εμεναν καπου στον σκληρο του iPad θα το καταλαβαινα :)

Τις σβηνω απο την συσκευη και μετα που κανω sync με τον iMac οντως στο itunes δεν τις εμφανιζει μετα και υπαρχει φυσικα ελευθερος χωρος.

Τελευταία επεξεργασία από: jimmakos, 11/04/2011 - 12:40

Once You Go Mac You Never Go Back

#8   Tillter

Tillter

    iPH Contributor

  • 1.271 μηνύματα
  • Twitter:@Till773
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:Kajuku

Δημοσίευση 11/04/2011 - 13:13

Ακριβως φιλε μου. Εχω πεταξει και εχω σβησει ετσι περιπου στις 4 ταινιες που η καθε μια ηταν απο 4 γιγα οποτε αν εμεναν καπου στον σκληρο του iPad θα το καταλαβαινα :)

Τις σβηνω απο την συσκευη και μετα που κανω sync με τον iMac οντως στο itunes δεν τις εμφανιζει μετα και υπαρχει φυσικα ελευθερος χωρος.


ΟΚ, θα το δοκιμάσω. Μου κάνει εντύπωση πάντως που μπορείς να μεταφέρεις έτσι στο Movies και αρχεία srt, είχα την εντύπωση πως δεν θα τα δεχόταν μιας και δεν είναι αρχεία video, αλλά απ΄ ότι φαίνεται λάθος εντύπωση είχα...

#9   Nnaf

Nnaf

    iPH Addict

  • 733 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 25/04/2011 - 09:09

ΟΚ, θα το δοκιμάσω. Μου κάνει εντύπωση πάντως που μπορείς να μεταφέρεις έτσι στο Movies και αρχεία srt, είχα την εντύπωση πως δεν θα τα δεχόταν μιας και δεν είναι αρχεία video, αλλά απ΄ ότι φαίνεται λάθος εντύπωση είχα...

Βρηκες λύση φίλε μου τελικά;

#10   bubu

bubu

    iPH newbie

  • 61 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/05/2011 - 10:01

Δυστηχως ετσι οπως το κανεις δεν εχω αποψη ουτε κι εγω.

Αγορασα και τον Buzz player και τον Oplayer αλλα δεν εμεινα ικανοποιημενος, διοτι σε ταινιες mkv 720P κανουν σπασιματα.

Ο τροπος που τις περναω τις ταινιες ειναι ο κλασσικος μεσω itunes και μετα τις σβηνω απο την συσκευη.


Το iPad το πρώτο έχεις ή το ipad2? Γιατι ο φιλος εδώ μιλάει για το ipad2.
Ταινίες 1080 MKV δoκίμασε κανεις σε ipad2?

#11   djc

djc

    iPH User

  • 179 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 11/05/2011 - 13:31

Παιδιά έχω και εγώ το ίδιο πρόβλημα όταν τις διαγραφω πανε στο other ακόμα και απο iTunes που τις διέγραψα πάλι τρώει ακόμα χώρο !

#12   djc

djc

    iPH User

  • 179 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 11/05/2011 - 13:40

Παιδιά όλα okay απο εψαξα είναι bug απλά κάντε restart το iPad και απελεθερώνεται ο χώρος

#13   Nnaf

Nnaf

    iPH Addict

  • 733 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 11/05/2011 - 16:07

Παιδιά όλα okay απο εψαξα είναι bug απλά κάντε restart το iPad και απελεθερώνεται ο χώρος

Ευχαριστούμε φιλαρακι

#14   epaminos

epaminos

    iPH Contributor

  • 1.546 μηνύματα
  • Twitter:@epaminos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air 2 +4G
  • GameCenter:epaminos

Δημοσίευση 12/05/2011 - 12:59

Επίσης το συγκεκριμένο πρόβλημα διορθώνεται αν αποεπιλέξουμε την επιλογή για συγχρονισμό μουσικής, κάνουμε sync ώστε να διαγραφούν προσωρινά τα τραγούδια μας (ή κάποια από αυτά) και στη συνέχεια ξανά ενεργοποίηση ώστε να μεταφερθούν πάλι πίσω!

Ο συγκεκριμένος τρόπος διορθώνει την χρωματιστή μπάρα απεικόνισης δεσμευμένου χώρου.




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες