Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * - - - 1 ψήφοι

iPad 2 - Διάχυση φωτός (backlight LCD bleeding)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
625 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#136   raffo333

raffo333

    iPH newbie

  • 32 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 30/04/2011 - 11:55

Και σε εμενα έχει, 64GB WIFI, αλλα πεζή πολύ ρολο πως είναι ρυθμισμένη η φωτεινότητα..

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#137   Antong

Antong

    iPH User

  • 181 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 02/05/2011 - 19:47

Σήμερα απόγευμα παρέλαβα την 3η σε σειρά συσκευή από τη systemgraph .. Σαφώς βελτιωμένη με ελάχιστο bleeding που δεν φαίνεται σχεδόν καθόλου.. Είναι μάλλον πρώτης παρτίδας ( 1st quarter 2011) το οποίο σημαίνει ότι δεν πρέπει να συμβιβάζεστε με την εικόνα full bleeding που ήδη έχω ποστάρει σε προηγούμενες αναρτήσεις.. Αλλάξτε το !!

#138   raffo333

raffo333

    iPH newbie

  • 32 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 02/05/2011 - 19:56

serial number ?

Σήμερα απόγευμα παρέλαβα την 3η σε σειρά συσκευή από τη systemgraph .. Σαφώς βελτιωμένη με ελάχιστο bleeding που δεν φαίνεται σχεδόν καθόλου.. Είναι μάλλον πρώτης παρτίδας ( 1st quarter 2011) το οποίο σημαίνει ότι δεν πρέπει να συμβιβάζεστε με την εικόνα full bleeding που ήδη έχω ποστάρει σε προηγούμενες αναρτήσεις.. Αλλάξτε το !!



#139   raffo333

raffo333

    iPH newbie

  • 32 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 02/05/2011 - 20:19

Πάντως στα ξένα forums κάτι λένε για ipad με καφέ συσκευασία που είναι καλύτερη παρτίδα...

#140   Valmac

Valmac

    iPH Addict

  • 630 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Supercamelot

Δημοσίευση 02/05/2011 - 20:44

Σήμερα απόγευμα παρέλαβα την 3η σε σειρά συσκευή από τη systemgraph .. Σαφώς βελτιωμένη με ελάχιστο bleeding που δεν φαίνεται σχεδόν καθόλου.. Είναι μάλλον πρώτης παρτίδας ( 1st quarter 2011) το οποίο σημαίνει ότι δεν πρέπει να συμβιβάζεστε με την εικόνα full bleeding που ήδη έχω ποστάρει σε προηγούμενες αναρτήσεις.. Αλλάξτε το !!

Πολύ χαίρομαι φιλε μου που σου έκατσε τελικά ένα καλό μηχάνημα. Ελπίζω κιεγώ να έχω την ίδια τύχη.

#141   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 02/05/2011 - 20:48

Tα καλά iPad2 έτσι όπως σπανίζουν μου θυμίζει κάτι από τα λεφτά υπάρχουν.. :lol:

Η δική μου φωτογραφία για Διάχυση φωτός (backlight LCD bleeding)..

Αναρτημένη εικόνα

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#142   raffo333

raffo333

    iPH newbie

  • 32 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 02/05/2011 - 21:38

To proigoumeno ipad to ixes paradosi oso perimenes to kenourio ?
Sorry gia tagreeklish grafo apo pc filou xoris elinika

Σήμερα απόγευμα παρέλαβα την 3η σε σειρά συσκευή από τη systemgraph .. Σαφώς βελτιωμένη με ελάχιστο bleeding που δεν φαίνεται σχεδόν καθόλου.. Είναι μάλλον πρώτης παρτίδας ( 1st quarter 2011) το οποίο σημαίνει ότι δεν πρέπει να συμβιβάζεστε με την εικόνα full bleeding που ήδη έχω ποστάρει σε προηγούμενες αναρτήσεις.. Αλλάξτε το !!



#143   kalotina

kalotina

    iPH Enthousiast

  • 447 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus

Δημοσίευση 02/05/2011 - 21:46

ωραια +500 ρω για να τρεχουμε με την οθονη α ρε ατιμο ipad 1 εσυ ησουν μονο

#144   maserrr

maserrr

    iPH Elite Poster

  • 2.989 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:maserrr

Δημοσίευση 02/05/2011 - 21:46

[quote name='kostasrodos29' timestamp='1304362100' post='495195']
Tα καλά iPad2 έτσι όπως σπανίζουν μου θυμίζει κάτι από τα λεφτά υπάρχουν.. :lol:



off topic:γραψε στο google translate στα ελληνικα μικρα κ χωρις τονους < υπαρχουν χρηματα> και δες τι θα σου βγαλει η μεταφραση..μαλλον αυτο εκανε κ ο παπανδρεου πριν το πει χαχαχχ...απλως δεν μπορουσε να το πει ευθεως κ το ειπε εμμεσα

Τελευταία επεξεργασία από: maserrr, 02/05/2011 - 21:50


#145   mpatakis

mpatakis

    iPH Elite Poster

  • 2.386 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/05/2011 - 22:22

Πολύ χαίρομαι φιλε μου που σου έκατσε τελικά ένα καλό μηχάνημα. Ελπίζω κιεγώ να έχω την ίδια τύχη.

Το πηγές τελικά σήμερα για αλλαγή?


Sent from my iPad 2 using Tapatalk

#146   Valmac

Valmac

    iPH Addict

  • 630 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Supercamelot

Δημοσίευση 02/05/2011 - 23:55

Το πηγές τελικά σήμερα για αλλαγή?


Sent from my iPad 2 using Tapatalk

Ναι και περιμενω με αγωνία να δω τι θα μου τύχει . Επειδη το επέστρεψα στο διαστημα των 15 ημερών θα μου δωσουν καινουριο και σφραγισμένο οταν τους δωσουν το ΟΚ απο την info quest. Θα ενημερώσω οταν εχω νεότερα .

#147   ilias1974

ilias1974

    iPH newbie

  • 15 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/05/2011 - 22:02

Πάντως, αυτό που μου έδωσαν μετά από ένα μήνα αναμονή έχω την εντύπωση πως είναι άψογο από άποψη οθόνης. Δεν βλέπω να έχει bleeding σε κάποιο σημείο.

Έχω την εντύπωση όμως πως σφραγισμένα δεν δίνουν σε κανένα. Η δική μου συσκευή αντικατάστασης ήταν καινούργια αλλά δεν βρισκόταν σε κουτί. Είχε μόνο το προστατευτικό πλαστικό. Το αρχικό το επέστρεψα μια μέρα μετά.

#148   pavlos104

pavlos104

    iPH newbie

  • 74 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/05/2011 - 11:12

Πάντως, αυτό που μου έδωσαν μετά από ένα μήνα αναμονή έχω την εντύπωση πως είναι άψογο από άποψη οθόνης. Δεν βλέπω να έχει bleeding σε κάποιο σημείο.

Έχω την εντύπωση όμως πως σφραγισμένα δεν δίνουν σε κανένα. Η δική μου συσκευή αντικατάστασης ήταν καινούργια αλλά δεν βρισκόταν σε κουτί. Είχε μόνο το προστατευτικό πλαστικό. Το αρχικό το επέστρεψα μια μέρα μετά.

Φίλε μου οταν λες ότι το αρχικό το επέστρεψες μία μέρα μετά?Δηλαδή δεν παρέλαβαν την παλιά συσκευή και μετά περίμενες να έρθει η καινούργια?Την επέστρεψες μετά?

#149   marian

marian

    iPH Addict

  • 894 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 06/05/2011 - 12:29

Εγώ που το αγόρασα χθες από πλαίσιο 32GB 3G, παρατήρησα στις 2 από τις 4 πλευρές ελάχιστο πρόβλημα, το οποίο φαίνεται μόνο αν η φωτεινότητα είναι τέρμα και το δωμάτιο χωρίς φως.

Προσωπικά δεν με ενοχλεί καθόλου και δεν θα το επιστρέψω. Ειδικά αν υπάρχει περίπτωση με φουλ χρήση μετά από μερικές μέρες να φύγει!

Αν το πρόβλημα δεν είναι σοβαρό μην μπείτε σε διαδικασία αλλαγής.
Στο κάτω κάτω οι περισσότεροι δουλεύουμε με φωτεινότητα γύρω στο 50% και λόγω κούρασης ματιών και μπαταρίας. Εκεί στο δικό μου δεν φαίνεται τίποτα!

Τελευταία επεξεργασία από: marian, 06/05/2011 - 12:30


#150   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/05/2011 - 12:33

καλοροζικο.. Marian... και αλλαξε του τα φωτα... :lol:

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες