Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * - - - 1 ψήφοι

iPad 2 - Διάχυση φωτός (backlight LCD bleeding)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
625 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#196   raffo333

raffo333

    iPH newbie

  • 32 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 09/05/2011 - 20:23

Pes tous oti ston dikigoro sou omos tha ta Dosoun piso...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#197   Valmac

Valmac

    iPH Addict

  • 630 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Supercamelot

Δημοσίευση 09/05/2011 - 20:23

Αά! Τους το είπα και αυτο και μου είπαν ότι εμείς δεν δίνουμε τα χρήματα πίσω!


Sent from my iPad 2 using Tapatalk

Μετά απο πόσες ημέρες; Γιατί δικαιούσαι αν είσαι στο 15ημερο.

#198   mpatakis

mpatakis

    iPH Elite Poster

  • 2.386 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/05/2011 - 20:24

Φίλε μου , δοκίμασε να το αλλάξεις και βλέπεις . Αν πάλι έχει πρόβλημα περιμένεις κι άλλο . Δεν μπορείς να κανείς τπτ άλλο. Για να Πάρεις τα λεφτά σου πίσω πρέπει να είσαι εντός 15 ημερου.

Δεν ρώτησα για μένα , γενικά τους ρώτησα αν υπάρχει τέτοια πολιτική!εγω το πήρα πριν 20 μέρες!


Sent from my iPad 2 using Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: mpatakis, 09/05/2011 - 20:27


#199   Valmac

Valmac

    iPH Addict

  • 630 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Supercamelot

Δημοσίευση 09/05/2011 - 20:35

Δεν ρώτησα για μένα , γενικά τους ρώτησα αν υπάρχει τέτοια πολιτική!


Sent from my iPad 2 using Tapatalk

Α καλά, γιατί κι εγώ τους ρώτησα τι γίνεται σε περίπτωση βλάβης του iPad και μου είπαν ότι το στέλνουν στην infoquest και μετά τη διάγνωση σου στέλνουν refurbished. Όταν τους ρώτησα για καινούριο κάνανε τις πάπιες . Πήρα την apple και μου είπαν επιτακτικά να ζητήσω ολοκαινουριο αν είμαι στο 15ημερο. Τηλεφωνω πάλι στους απατεώνες και τους είπα τι μου είπαν απο την apple και μου απάντησαν με μασημενα λόγια πως καινούριο παίρνω Μονο εντός 15ημερου. Τους θύμισα πως πριν 1 τέταρτο ξαναμιλησαμε και πως τους είχα αναφέρει οτι αγόρασα το iPad πριν 2 ημέρες και δεν μου ανέφεραν τπτ. Τότε προσπάθησαν να με βγάλουν μλκ και ότι δεν τους το ανέφερα. Εν τελεί αγόρασα την τρελλα τους και έκανα τον μλκ. Όταν πήγα στο istorm ένας στο service με διαβεβαίωνε πως ήμουν ο μόνος που ζήτησε αλλαγή με καινούριο και πως όλοι ζητούν refurbished αφού οι τεχνικοί τα ελέγχουν και δίνουν καλά κομμάτια . Μάλιστα με πίεσε να δεχτώ το refurbished. Εννοείται δεν το δέχτηκα απαίτησα το καινούριο . Έτσι επέστρεψε και το κουτι με όλα τα παρελκομενα .Όσο για την πολιτική τουσ, δεν την ανακοινώνουν και μάλιστα παρανόμως την κατέβασαν και απο το Ίντερνετ .

Τελευταία επεξεργασία από: Valmac, 09/05/2011 - 20:37


#200   Valmac

Valmac

    iPH Addict

  • 630 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Supercamelot

Δημοσίευση 09/05/2011 - 20:42

Συγγνωμη για το διπλο post . Αλλα ηθελα να θυμισω πως σύμφωνα με τον Ελληνικό αστικό κώδικα ο αγοραστής έχει δικαίωμα να απαιτήσει τα χρήματα του πίσω όταν διαπιστωθεί η βλάβη και δεν υπάρχει άλλο προϊόν διαθέσιμο την ημερομηνία της διάγνωσης . Οπότε αν σας πουν πως πρέπει να περιμένετε 1 μηνα για να πάρετε πίσω τη συσκευή αντικατάστασης έχετε κάθε δικαίωμα για πλήρη επιστροφή χρημάτων .

Διαβάστε εδώ την πολιτική επιστροφων του iStorm που την ανέβασαν τελικά .

"Στη περίπτωση που το προϊόν είναι προβληματικό, η επιστροφή του γίνεται με βάση τη πολιτική DOA (dead on Arrival) που ισχύει από τον κατασκευαστή. Επειδή κάποιοι κατασκευαστές, παρέχουν υποστήριξη στο χώρο του πελάτη, είναι σημαντικό να επικοινωνήσετε με τον πάροχο της εγγύησης. Για περισσότερες πληροφορίες σχετικά με τον πάροχο της εγγύησης, τα στοιχεία επικοινωνίας με τον πάροχο, την πολιτική επιστροφής DOA και την διάρκεια ισχύος της πολιτικής DOA πατήστε εδώ για προϊόντα Apple και εδώ για τα υπόλοιπα προϊόντα."

Αυτο σημαίνει πως επιστροφές γίνονται δεκτές σύμφωνα με την πολιτική της Apple .

Τελευταία επεξεργασία από: Valmac, 09/05/2011 - 20:52


#201   mpatakis

mpatakis

    iPH Elite Poster

  • 2.386 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/05/2011 - 20:56

Αντί να πάρω δικηγόρο δεν έρχεσαι μαζί μου να τους τα πεις? θα σε πληρώσω!


Sent from my iPad 2 using Tapatalk

#202   Valmac

Valmac

    iPH Addict

  • 630 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Supercamelot

Δημοσίευση 09/05/2011 - 21:01

Αντί να πάρω δικηγόρο δεν έρχεσαι μαζί μου να τους τα πεις? θα σε πληρώσω!


Sent from my iPad 2 using Tapatalk

Χα χα μέσα . Μονο ενα κέρασμα da capo θελω (freddoccino). Μόλις τσεκαρα την dead on arrival πολιτική της Apple και δεν γίνεται επιστροφή χρημάτων , αλλα αντικατάσταση με καινούριο . Το iStorm όπως έγραψα και πριν υιοθετεί την πολιτικη επιστροφων της Apple . Γι αυτο μάλλον σου είπαν πως δεν δίνουν πίσω φράγκα.
Βέβαια σε αντίθεση με το Ελληνικό αστικό κώδικα .

Τελευταία επεξεργασία από: Valmac, 09/05/2011 - 21:04


#203   mpatakis

mpatakis

    iPH Elite Poster

  • 2.386 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/05/2011 - 21:04

Χα χα μέσα . Μονο ενα κέρασμα da capo θελω . Μόλις τσεκαρα την dead on arrival πολιτική της Apple και δεν γίνεται επιστροφή χρημάτων , αλλα αντικατάσταση με καινούριο . Το iStorm όπως έγραψα και πριν υιοθετεί την πολιτικη επιστροφων της Apple . Γι αυτο μάλλον σου είπαν πως δεν δίνουν πίσω φράγκα.
Βέβαια σε αντίθεση με το Ελληνικό αστικό κώδικα .

.....λοιπόν το αποφάσισα!! Θα το κρατησω και όταν θα έρθει η ώρα να το πουλησω θα το πάω για αλλαγή και θα το δώσω χωρίς να το ανοίξω εγω ,όπως είναι με τις ζελατινες!


Sent from my iPad 2 using Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: mpatakis, 09/05/2011 - 21:07


#204   Antong

Antong

    iPH User

  • 181 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 09/05/2011 - 21:05

Φίλε μου εγω μόνο για την μεταπωληση το κάνω! Δεν με ενοχλεί όπως είναι το iPad !


Sent from my iPad 2 using Tapatalk



Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου.. η μεταπώληση έχει σημασία, ιδίως αν θέλεις να ανανεώνεις την τεχνολογία σου..

#205   Valmac

Valmac

    iPH Addict

  • 630 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Supercamelot

Δημοσίευση 09/05/2011 - 21:11

Λοιπόν δείτε τι ψευταραδες Ειναι αυτοί στο iStorm . Εδώ λέει πως μια συσκευή θεωρείται dead on arrival μέσα στις πρώτες 30 και όχι στις πρώτες 15 ημέρες . Παραθέτω τα κείμενα .

"Dead On Arrival (DOA) Product: System Failure Out of the Box
An Apple-branded hardware product is considered DOA if it shows symptoms of a hardware failure preventing basic operability, upon its first use out of the box. If you discover that your product may be DOA please call AppleCare Technical Support at 1-800-APL-CARE (1-800-275-2273) within 30 days of the invoice date. AppleCare Technical Support will determine if the product is DOA and offer you the following options:

Replacement: The same product that was ordered will be shipped to you at Apple's expense. AppleCare Technical Support will put you in touch with an Apple Store Customer Service Representative to set up a replacement order and provide the procedure for returning the DOA product.

Service: You may have the product repaired; however, once serviced the product is no longer eligible for replacement. Product must be deemed DOA by AppleCare Technical Support within 30 days of the invoice date in order to receive a replacement unit."

Και επίσης :
"If the product is deemed DOA by Apple technical support 30 days after the invoice date Apple's standard product warranty will apply."

Να τους το τριψετε στη μούρη .

Τελευταία επεξεργασία από: Valmac, 09/05/2011 - 21:12


#206   mpatakis

mpatakis

    iPH Elite Poster

  • 2.386 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/05/2011 - 21:14

Πάλι μας αναψες φωτιές ....δηλαδή τι κάνουμε τώρα?


Sent from my iPad 2 using Tapatalk

#207   Valmac

Valmac

    iPH Addict

  • 630 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Supercamelot

Δημοσίευση 09/05/2011 - 21:17

Πάλι μας αναψες φωτιές ....δηλαδή τι κάνουμε τώρα?


Sent from my iPad 2 using Tapatalk

Λοιπόν . Το iStorm λέει ξεκάθαρα πως επιστροφές ελατωματικων προϊόντων γίνονται σύμφωνα με την πολιτικη DOA τη Apple . Λοιπόν , η apple θεωρεί ένα προϊόν σαν DOA τον 1 μήνα και όχι τις 15 ημέρες . Οπότε δικαιούσαι ολοκαινουριο iPad . Αυτοί όμως λένε ότι στις 15 Ειναι DOA.

Τελευταία επεξεργασία από: Valmac, 09/05/2011 - 21:18


#208   mpatakis

mpatakis

    iPH Elite Poster

  • 2.386 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/05/2011 - 21:25

Να τους πιεσω δηλαδή!


Sent from my iPad 2 using Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: mpatakis, 09/05/2011 - 21:27


#209   Valmac

Valmac

    iPH Addict

  • 630 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Supercamelot

Δημοσίευση 09/05/2011 - 21:28

Να τους πιεσω δηλαδή!


Sent from my iPad 2 using Tapatalk

Καλο θα ήταν ένα τηλεφώνημα στην Apple για επιβεβαίωση και μετα φουλ επίθεση .

Τελευταία επεξεργασία από: Valmac, 09/05/2011 - 21:28


#210   mpatakis

mpatakis

    iPH Elite Poster

  • 2.386 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/05/2011 - 21:30

Καλο θα ήταν ένα τηλεφώνημα στην Apple για επιβεβαίωση και μετα φουλ επίθεση .

Ποιο είναι το τηλ?


Sent from my iPad 2 using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 9

0 μέλη, 9 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες