Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * - - - 1 ψήφοι

iPad 2 - Διάχυση φωτός (backlight LCD bleeding)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
625 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#241   Valmac

Valmac

    iPH Addict

  • 630 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Supercamelot

Δημοσίευση 10/05/2011 - 15:07

Παιδια καταρχήν καλώς σας βρήκα ::)
Αγόρασα πρίν 5 ημέρες το ipad 2 και σε 2 σημεία παρουσιάζει μια κίτρινη χροιά στις γωνίες του border, υπάρχει περίπτωση να είναι η κόλλα και να εξαφανιστή η όχι. Γίνεται πιο ορατή όσο περισσότερο ανεβάζω το brightness.
Όποιος μπορεί ρε παιδιά ας βοηθήσει.
Thank's B)

Δωστο πίσω. Δεν θα φτιάξει .

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#242   petrosv

petrosv

    iPH Enthousiast

  • 390 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/05/2011 - 15:25

ρε παιδια μισο λεπτο γιατι δεν εχω καταλαβει καλα.δηλδη αν το πας μετα απο 15 μερες γιατι να σου δωσουν αλλο ανακατασκευασμενο και να μην φτιαξουν το δικο σου.εγω εχω προβλημα στην οθονη αλλα το αλλο ειναι αριστο.γιατι λοιπον να παρω καποιο που μπορει να εχει γρατσουνιες και σκατα μπαταρια.δεν ειναι δυνοτον να το κανουν αυτο

#243   ykl13

ykl13

    iPH newbie

  • 31 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 10/05/2011 - 15:26

Δωστο πίσω. Δεν θα φτιάξει .

Το πήρα απο την document, υπάρχει περίπτωση να μου φέρουν αντιρήσεις για την ατνικατάσταση με καινούργιο, του κουτιού?

#244   Antong

Antong

    iPH User

  • 181 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 10/05/2011 - 16:04

Το τέταρτο ψηφίο του serial number σας είναι το F ?? οι νέες συσκευές με οθόνη samsung πιθανώς να έχουν το γράμμα G.. Σε ένα ξένο φόρουμ χθες κάποιος πήρε πίσω αντικατάσταση με zero bleeding και είναι της εβδομάδας 17. Όποιος πάρει συσκευή από αντικατάσταση ας μας ενημερώσει...

#245   Valmac

Valmac

    iPH Addict

  • 630 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Supercamelot

Δημοσίευση 10/05/2011 - 16:41

ρε παιδια μισο λεπτο γιατι δεν εχω καταλαβει καλα.δηλδη αν το πας μετα απο 15 μερες γιατι να σου δωσουν αλλο ανακατασκευασμενο και να μην φτιαξουν το δικο σου.εγω εχω προβλημα στην οθονη αλλα το αλλο ειναι αριστο.γιατι λοιπον να παρω καποιο που μπορει να εχει γρατσουνιες και σκατα μπαταρια.δεν ειναι δυνοτον να το κανουν αυτο

Φίλε μου δεν στο επισκευαζουν διότι στην Ελλάδα δεν υπάρχει αυτή η δυνατότητα . Αν υπάρχει οποιοδήποτε πρόβλημα παίρνεις καινούριο αν είσαι στις 14 ημέρες η refurbished μετα τις 14 ημέρες .

#246   Valmac

Valmac

    iPH Addict

  • 630 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Supercamelot

Δημοσίευση 10/05/2011 - 16:44

Το πήρα απο την document, υπάρχει περίπτωση να μου φέρουν αντιρήσεις για την ατνικατάσταση με καινούργιο, του κουτιού?

Για καινούριο του κουτιου δεν πρέπει να έχουν περάσει 14 ημέρες

#247   pavlos104

pavlos104

    iPH newbie

  • 74 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/05/2011 - 19:13

Θα έλεγα κι εγώ καλύτερα να πας κατευθείαν στη infoquest . Επίσης θα σου πρότεινα να μην τους πεις ότι Ειναι Verizon . Δωστο και φυγε . Πολύ πιθανόν να μην το δουν καθόλου . Αλλα και πάλι δεν καταλαβαίνω γιατί να μην το αντικαταστήσουν ; Ο νόμος λέει πως αν δεν υπάρχει ίδια συσκευή τότε αντικαθίσταται με μια άλλη ανάλογων χαρακτηριστικών .

Παιδιά επισκεφτηκα σήμερα το istorm κ μου είπαν οτι δεν μπορούν να μου αντικαταατήαουν το ipad γτ είναι verizon και στο πρόγραμμα που έχουν δεν τους βγάζει διαθέσιμη επιλογή.Επίσης μίλησα τηλεφωνικά με isquare και με παρεπεμψε στο apple call center.Το call center στην . Info-quest.Με τη σειρά της το τεχνικό τμήμα της info-quest μου είπε να στείλω mail σε link της info-quest με το ερώτημα μου .Τι οργανωση και αυτή.Πάντως μου είπαν οτι 90% δεν εχω εγγυηση; Μπορώ να κάνω κάτι νομικά;

#248   Valmac

Valmac

    iPH Addict

  • 630 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Supercamelot

Δημοσίευση 10/05/2011 - 19:20

Παιδιά επισκεφτηκα σήμερα το istorm κ μου είπαν οτι δεν μπορούν να μου αντικαταατήαουν το ipad γτ είναι verizon και στο πρόγραμμα που έχουν δεν τους βγάζει διαθέσιμη επιλογή.Επίσης μίλησα τηλεφωνικά με isquare και με παρεπεμψε στο apple call center.Το call center στην . Info-quest.Με τη σειρά της το τεχνικό τμήμα της info-quest μου είπε να στείλω mail σε link της info-quest με το ερώτημα μου .Τι οργανωση και αυτή.Πάντως μου είπαν οτι 90% δεν εχω εγγυηση; Μπορώ να κάνω κάτι νομικά;

Τους είπες ότι Ειναι Verizon η το είδαν μόνοι τους ;

#249   pavlos104

pavlos104

    iPH newbie

  • 74 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/05/2011 - 19:25

Τους είπες ότι Ειναι Verizon η το είδαν μόνοι τους ;

Πληκτρολόγησαν το ιμει και το είδαν φίλε μου

#250   Valmac

Valmac

    iPH Addict

  • 630 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Supercamelot

Δημοσίευση 10/05/2011 - 19:27

Πληκτρολόγησαν το ιμει και το είδαν φίλε μου

Μάλιστα . Μπέρδεμα . Πίεσε την infoquest και βλέπουμε .

#251   pavlos104

pavlos104

    iPH newbie

  • 74 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/05/2011 - 19:30

Μάλιστα . Μπέρδεμα . Πίεσε την infoquest και βλέπουμε .

Λέω να πάω αύριο να δω τί γίνεται. Δεν κατάλαβα ipad είναι και αυτό.Ας καθυστερήσει να το καταλάβω αλλα να μην με καλύπτει η εγγύηση;Στο apple store μου είπαν ότι έχω universal και το πήρα...

#252   Valmac

Valmac

    iPH Addict

  • 630 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Supercamelot

Δημοσίευση 10/05/2011 - 19:41

Λέω να πάω αύριο να δω τί γίνεται. Δεν κατάλαβα ipad είναι και αυτό.Ας καθυστερήσει να το καταλάβω αλλα να μην με καλύπτει η εγγύηση;Στο apple store μου είπαν ότι έχω universal και το πήρα...

Να το πας στη infoquest και να τους το τροφεία στη μούρη . Όταν μια εγγύηση Ειναι international ισχύει παντού . Η Ελλάδα δεν ανήκει στον πλανήτη γη ; Επίσης ζητά τους ανταλλαγή με iPad 3g , μη Verizon αν δεν έχουν ολοιδιο . Δίπλα στην infoquest Ειναι και η isquare. Μπορείς να ρωτήσεις κι εκεί .

#253   pavlos104

pavlos104

    iPH newbie

  • 74 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/05/2011 - 20:05

Να το πας στη infoquest και να τους το τροφεία στη μούρη . Όταν μια εγγύηση Ειναι international ισχύει παντού . Η Ελλάδα δεν ανήκει στον πλανήτη γη ; Επίσης ζητά τους ανταλλαγή με iPad 3g , μη Verizon αν δεν έχουν ολοιδιο . Δίπλα στην infoquest Ειναι και η isquare. Μπορείς να ρωτήσεις κι εκεί .

Τι να πω απογοιτευτηκα σήμερα με το Ελλαδιστάν.Ξόδεψα τα χρήματα μου με την πρώτη
βλάβη θα πάει άχρηστο.

#254   nikrose555

nikrose555

    iPH Enthousiast

  • 405 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/05/2011 - 20:15

και να εχουν περασει οι 14 ημερες σου δινουν του κουτιου σημερα μιλησα με το επισημο service της apple απο κοντα μιλησαμε και ρωτησα μαλιστα αν θα ειναι οπως λετε refurbished kaι μου ειπε οχι
Ολοι εσεις που λετε οτι θα ειναι refurbished που το ξερετε ?? Επαναλαμβανω μιλησα με το επισημο service της Apple στην Θεσσαλονικη την elite.

#255   Valmac

Valmac

    iPH Addict

  • 630 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Supercamelot

Δημοσίευση 10/05/2011 - 20:21

Κρίμα . Ειναι και η περίπτωση σου περίεργη γμτ . Αλλα για διάβασε εδώ ...

"If you seek service in a country that is not the country of original purchase, you will comply with all applicable import and export laws and regulations and be responsible for all custom duties, V.A.T. and other associated taxes and charges. Where international service is available, Apple may repair or exchange defective products and parts with comparable products and parts that comply with local standards. In accordance with applicable law, Apple may require that you furnish proof of purchase details and/or comply with registration requirements before receiving warranty service."

Εγω καταλαβαίνω πως το "comparable products" σημαίνει πως δικαιούσαι iPad το οποίο Ειναι ανάλογο αλλα όχι ίδιο με το δικό σου.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες