Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * - - - 1 ψήφοι

iPad 2 - Διάχυση φωτός (backlight LCD bleeding)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
625 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#256   Valmac

Valmac

    iPH Addict

  • 630 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Supercamelot

Δημοσίευση 10/05/2011 - 20:22

και να εχουν περασει οι 14 ημερες σου δινουν του κουτιου σημερα μιλησα με το επισημο service της apple απο κοντα μιλησαμε και ρωτησα μαλιστα αν θα ειναι οπως λετε refurbished kaι μου ειπε οχι
Ολοι εσεις που λετε οτι θα ειναι refurbished που το ξερετε ?? Επαναλαμβανω μιλησα με το επισημο service της Apple στην Θεσσαλονικη την elite.

απο το επίσημο service (infoquest) αλλα και απο το call center της Apple. Καθώς επίσης και απο προσωπική εμπειρία και φίλων .

Τελευταία επεξεργασία από: Valmac, 10/05/2011 - 20:25


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#257   pavlos104

pavlos104

    iPH newbie

  • 74 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/05/2011 - 20:24

Κρίμα . Ειναι και η περίπτωση σου περίεργη γμτ . Αλλα για διάβασε εδώ ...

"If you seek service in a country that is not the country of original purchase, you will comply with all applicable import and export laws and regulations and be responsible for all custom duties, V.A.T. and other associated taxes and charges. Where international service is available, Apple may repair or exchange defective products and parts with comparable products and parts that comply with local standards. In accordance with applicable law, Apple may require that you furnish proof of purchase details and/or comply with registration requirements before receiving warranty service."

Εγω καταλαβαίνω πως το "comparable products" σημαίνει πως δικαιούσαι iPad το οποίο Ειναι ανάλογο αλλα όχι ίδιο με το δικό σου.

Φίλε μου σε ευχαριστώ για το post σου.θα κάνω screenshot να τους το δείξω αύριο.Πού το βρήκες?

#258   pavlos104

pavlos104

    iPH newbie

  • 74 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/05/2011 - 20:27

απο το επίσημο service (infoquest) αλλα και απο το call center της Apple. Καθώς επίσης και απο προσωπική εμπειρία και φίλων .

Στο istorm μου είπαν ότι είναι καινούργιο το πίσω και το μπροστά μέρος αφού όταν τα επιστρέφουμε τα πάνε για ανακύκλωση.Τα εσωτερικα μέρη ,πχ μπαταρία πολύ πιθανόν να είναι από επιστροφές συναρμολογημένο.

#259   Valmac

Valmac

    iPH Addict

  • 630 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Supercamelot

Δημοσίευση 10/05/2011 - 20:35

Φίλε μου σε ευχαριστώ για το post σου.θα κάνω screenshot να τους το δείξω αύριο.Πού το βρήκες?

Φίλε μου Ειναι απο το κείμενο της εγγύησης του iPad . Δες εδώ

http://images.apple....ad_warranty.pdf

Σελίδα 3

#260   Valmac

Valmac

    iPH Addict

  • 630 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Supercamelot

Δημοσίευση 10/05/2011 - 20:39

Στο istorm μου είπαν ότι είναι καινούργιο το πίσω και το μπροστά μέρος αφού όταν τα επιστρέφουμε τα πάνε για ανακύκλωση.Τα εσωτερικα μέρη ,πχ μπαταρία πολύ πιθανόν να είναι από επιστροφές συναρμολογημένο.

Μπορεί φίλε μου , δεν το γνωρίζω . Αλλα σίγουρα μετα τις 15 ημέρες δεν παίρνεις στο κουτι του iPad . Εκτως και αν το κατάστημα δεν ακολουθεί την πολιτικη της Apple αλλα τη δική του . Αλλα πολύ δύσκολο ...

#261   iFasMan

iFasMan

    iPH Elite Poster

  • 3.477 μηνύματα
  • Twitter:@iFasMan7
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • GameCenter:iFasMan7

Δημοσίευση 10/05/2011 - 20:44

παιδια μου επεσε κατω το ipad 2 τι πρεπει να κανω για να δω αν επαθε τπτ..?
:blush:

#262   Valmac

Valmac

    iPH Addict

  • 630 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Supercamelot

Δημοσίευση 10/05/2011 - 20:53

παιδια μου επεσε κατω το ipad 2 τι πρεπει να κανω για να δω αν επαθε τπτ..?
:blush:

Τσεκάρει την οθόνη ,τσεκαρε το σώμα του iPad αν κάπου τρίζει πιέζοντας ελαφρά την οθόνη με τα δάχτυλα , τι μικρόφωνο , αν Ειναι 3g το σήμα αλλα και το gps, τέλος δοκίμασε αν η μουσική ακούγεται σωστά και στη σωστή ένταση . Ειλικρινά πιστεύω πως δεν θα έχεις πρόβλημα .Αν έχεις bleeding δες αν αυξήθηκε , μήπως και ξεκολλήσε λιγο η οθόνη , αν και δε νομίζω

Τελευταία επεξεργασία από: Valmac, 10/05/2011 - 20:55


#263   iFasMan

iFasMan

    iPH Elite Poster

  • 3.477 μηνύματα
  • Twitter:@iFasMan7
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • GameCenter:iFasMan7

Δημοσίευση 10/05/2011 - 20:57

Τσεκάρει την οθόνη ,τσεκαρε το σώμα του iPad αν κάπου τρίζει πιέζοντας ελαφρά την οθόνη με τα δάχτυλα , τι μικρόφωνο , αν Ειναι 3g το σήμα αλλα και το gps, τέλος δοκίμασε αν η μουσική ακούγεται σωστά και στη σωστή ένταση . Ειλικρινά πιστεύω πως δεν θα έχεις πρόβλημα .Αν έχεις bleeding δες αν αυξήθηκε , μήπως και ξεκολλήσε λιγο η οθόνη , αν και δε νομίζω


τριζει μονο οταν ακουγετε μουσικη :blush: :excl:

#264   iFasMan

iFasMan

    iPH Elite Poster

  • 3.477 μηνύματα
  • Twitter:@iFasMan7
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • GameCenter:iFasMan7

Δημοσίευση 10/05/2011 - 21:03

Τσεκάρει την οθόνη ,τσεκαρε το σώμα του iPad αν κάπου τρίζει πιέζοντας ελαφρά την οθόνη με τα δάχτυλα , τι μικρόφωνο , αν Ειναι 3g το σήμα αλλα και το gps, τέλος δοκίμασε αν η μουσική ακούγεται σωστά και στη σωστή ένταση . Ειλικρινά πιστεύω πως δεν θα έχεις πρόβλημα .Αν έχεις bleeding δες αν αυξήθηκε , μήπως και ξεκολλήσε λιγο η οθόνη , αν και δε νομίζω


νιώθω καποα σκαμπανεβαζματα αλλα δεν ξερω αν ειναι απο τον ιδρωτα

#265   pavlos104

pavlos104

    iPH newbie

  • 74 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/05/2011 - 21:13

νιώθω καποα σκαμπανεβαζματα αλλα δεν ξερω αν ειναι απο τον ιδρωτα

Ήταν τόσο δυνατή η πτώση?Έχω ακούσει ότι είναι πολύ solid κατασκευή!! Ελπίζω να μην έχεις πρόβλημα¨)

#266   iFasMan

iFasMan

    iPH Elite Poster

  • 3.477 μηνύματα
  • Twitter:@iFasMan7
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • GameCenter:iFasMan7

Δημοσίευση 10/05/2011 - 21:15

πως μπορω να δοκιμασω το μικ..? γιατι δεν εχει κανενασ facetime
:unsure: :huh:

#267   pavlos104

pavlos104

    iPH newbie

  • 74 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/05/2011 - 21:21

πως μπορω να δοκιμασω το μικ..? γιατι δεν εχει κανενασ facetime
:unsure: :huh:

θα μπορούσες με το app του skype που είναι για iphone και λειτουργεί πλήρως και στο ipad αλλά σε μικρή ανάλυση.

Τελευταία επεξεργασία από: pavlos104, 10/05/2011 - 21:22


#268   Antong

Antong

    iPH User

  • 181 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 10/05/2011 - 21:31

Είστε off topic.. Παίδες συγκεντρωθείτε... Αερκετά ψυχολογικά-ψυχαναγκαστικά μας έχει δημιουργήσει η αγαπημένη μας apple.. Μετά την πτώση μήπως έσιαξε και το backlight bleeding μήπως;; lol

#269   Valmac

Valmac

    iPH Addict

  • 630 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Supercamelot

Δημοσίευση 10/05/2011 - 21:32

πως μπορω να δοκιμασω το μικ..? γιατι δεν εχει κανενασ facetime
:unsure: :huh:

Αν έχεις το GarageBand έχει δυνατότητα ηχογράφησης . Αλλιώς όλο και κάποιο free app θα υπάρχει .

#270   iFasMan

iFasMan

    iPH Elite Poster

  • 3.477 μηνύματα
  • Twitter:@iFasMan7
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • GameCenter:iFasMan7

Δημοσίευση 10/05/2011 - 21:33

Είστε off topic.. Παίδες συγκεντρωθείτε... Αερκετά ψυχολογικά-ψυχαναγκαστικά μας έχει δημιουργήσει η αγαπημένη μας apple.. Μετά την πτώση μήπως έσιαξε και το backlight bleeding μήπως;; lol



δεν εχω bleeding ευτιχως αλλα επειδη το iphone 3g που ειχα επεσε 2-4 φορες δεν επιανε το wi-fi
:unsure: :mellow: :blush: :excl:

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 4

0 μέλη, 4 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες