Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * - - - 1 ψήφοι

iPad 2 - Διάχυση φωτός (backlight LCD bleeding)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
625 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#286   skoubri

skoubri

    iPH newbie

  • 91 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/05/2011 - 09:14

Να συμπληρωσω και κατι αλλο, διαβαζοντας εδω και λιγη ωρα διασπαρτες αναφορες στο internet φαινεται οτι ΣΧΕΔΟΝ ΟΛΑ υποφερουν απο bleeding καθως και μεγαλος αριθμος απο dead pixels.. μαλιστα πολλοι απο αυτους που τα αλλαξαν εφτασαν εως και 8 αλλαγες αργοτερα μεχρι να βρουν ενα σωστο...

Ετσι λοιπον αν καποιοι το εχουν αλλαξει θα ηταν ΠΟΛΥ ΒΟΗΘΗΤΙΚΟ σε ολους τους υπολοιπους αν μας καταθεσουν τις μαρτυριες τους σχετικα!!

Ευχαριστω

Το απογευμα θα στειλω φωτο απο το δικο μου...

Χρησιμο και βοηθητικο thread αυτο, ευχαριστω αυτον που το σκεφτηκε!

Τελευταία επεξεργασία από: skoubri, 11/05/2011 - 09:15


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#287   dx5452

dx5452

    iPH newbie

  • 46 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/05/2011 - 09:31

Παιδιά φιλική συμβουλή…

Είμαι κάτοχος σχεδόν από την ημέρα κυκλοφορίας και ναι εάν αυξήσω την φωτεινότητα στο τέρμα, μπω σε σκοτεινό δωμάτιο, βάλω μαύρο φόντο, και φωνάξω τρεις φορές ζήτω η apple...εμφανίζεται το περίφημο θέμα σε μια γωνία.

Χαρείτε την ταμπλέτα σας, μην μπλέκετε με το service για θέματα που έτσι και αλλιώς δεν θα τα βλέπατε καν υπό άλλες συνθήκες.
Δεν είναι θέμα χρημάτων και αναζήτηση της ...τελειότητας
Του χρόνου θα πάρουμε το άλλο...

p.s Προφανώς δεν μιλάω για πραγματικά ελαττωματικές συσκευές.

#288   ykl13

ykl13

    iPH newbie

  • 31 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 11/05/2011 - 09:52

Αυτό που ζητασ φίλε μου μάλλον δεν υπάρχει και θα στο εξηγήσω . Όταν επιστρεφεις ένα iPad παίρνεις πίσω ένα refurbished . Το refurbished Ειναι κατα κύριο λόγο iPad που προήλθε απο επιστροφή . Γιατί να επιστρέψει κάποιος ένα iPad αν αυτό δεν έχει κάποιο (έστω και μικρό) πρόβλημα; Θα μου πεισ οτι ετσι απλα το μετανιωσε. Συμφωνω , αλλα ποσοι ειναι αυτοι που προβαινουν σε Επιστροφη για άλλους λόγους πλην κάποιου σφαλματος στο μηχάνημα ; Πιστεύω ελάχιστοι . Οπότε σχεδόν όλα τα refurbished κάτι θα έχουν , έστω και λίγο . Γι αυτό το λόγο το επέστρεψα μέσα στις 15 ημέρες διότι ΜΟΝΟ έτσι δικαιούμαι ολοκαίνουργιο και σφραγισμένο iPad . Αυτό που σας γράφω με συμβουλεψαν απο το Apple Care. Δεν το ήξερα κι εγώ . Είχα πέσει κι εγώ στην παγίδα των Ελληναραδωμ πωλητών οι οποίοι τηλεφωνικά μου συνέστησαν να περιμένω μέχρι να στεγνώσει η κολλά και αλλες μπαρουφες, αλλα ευτυχωσ την 10η μερα επικοινωνησα με την Apple και μου ανοιξαν τα Ματια . Παιδιά αν έχει το iPad πρόβλημα και σας ενοχλεί μην περιμένετε , δώστε το πίσω εντωσ 15 ημερων και πάρτε ΟΛΟΚΑΊΝΟΥΡΓΙΟ πίσω και όχι ανακατασκευασμενο . Τώρα, όσοι φίλοι δεν δικαιούστε καινούργιο περιμένετε 1-2 μήνες ώστε το refurbished που θα πάρετε να Ειναι μη προβληματικό .τότε θα υπάρχει και διαθεσιμότητα και δεν θα περιμένετε παρά 2-3 ημέρες για τη συσκευή αντικατάστασης .

Οταν λες επικοινωνησα με την Apple τι εννοείς? Με ποια Apple μίλησες?
Ακυρο, έμαθα.....00800 441 45417

Τελευταία επεξεργασία από: ykl13, 11/05/2011 - 09:59


#289   ykl13

ykl13

    iPH newbie

  • 31 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 11/05/2011 - 10:17

Μολις μίλησα με την applecare και δεν ισχυει η εντος 14 ημερών αντικατάσταση με ολοκάινουργιο (δεν ξέρω ο φίλος που ανέφερε παραπάνω ότι μίλησε και του είπαν το αντίθετο, πως έγινε?).
Μου είπαν ότι ισχύει μόνο για αγορα απ'ευθείας απο την apple. Στην Ελλάδα δεν υπάρχει επίσημη apple οπότε εξαρτάται απο το μαγαζί που το έχει αγοράσει ο καθένας. Απο εκει και πέρα μου είπε ότι μπορεί ίσως ο συνήγορος του καταναλωτή να βοηθήσει για αντικατάσταση με ολοκαίνουργια συσκευή του κουτιού. Τι να πω΄?

Τελευταία επεξεργασία από: ykl13, 11/05/2011 - 10:21


#290   Valmac

Valmac

    iPH Addict

  • 630 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Supercamelot

Δημοσίευση 11/05/2011 - 12:01

Μολις μίλησα με την applecare και δεν ισχυει η εντος 14 ημερών αντικατάσταση με ολοκάινουργιο (δεν ξέρω ο φίλος που ανέφερε παραπάνω ότι μίλησε και του είπαν το αντίθετο, πως έγινε?).
Μου είπαν ότι ισχύει μόνο για αγορα απ'ευθείας απο την apple. Στην Ελλάδα δεν υπάρχει επίσημη apple οπότε εξαρτάται απο το μαγαζί που το έχει αγοράσει ο καθένας. Απο εκει και πέρα μου είπε ότι μπορεί ίσως ο συνήγορος του καταναλωτή να βοηθήσει για αντικατάσταση με ολοκαίνουργια συσκευή του κουτιού. Τι να πω΄?

Γεια σας παίδες . Δεν μπορώ να καταλάβω τι γίνεται και αλλα λένε στον έναν και και αλλα στον άλλον . Λοιπόν όχι μονο απο την Apple μου είπαν πως μέσα σε 15 ημέρες μπορώ να το επιστρέψω και να πάρω καινούριο αλλα πολυ απλά σήμερα μίλησα με iStorm και το νέο iPad με περιμενει στο κατάστημα στο κουτι του . Απλά λόγω των απεργιών σήμερα , μάλλον θα πάω αύριο να το παραλαβω .

#291   thanostc

thanostc

    iPH User

  • 101 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/05/2011 - 12:07

Γεια σας παίδες . Δεν μπορώ να καταλάβω τι γίνεται και αλλα λένε στον έναν και και αλλα στον άλλον . Λοιπόν όχι μονο απο την Apple μου είπαν πως μέσα σε 15 ημέρες μπορώ να το επιστρέψω και να πάρω καινούριο αλλα πολυ απλά σήμερα μίλησα με iStorm και το νέο iPad με περιμενει στο κατάστημα στο κουτι του . Απλά λόγω των απεργιών σήμερα , μάλλον θα πάω αύριο να το παραλαβω .



Φίλε μου και εγώ μόλις το πρωί το επέστρεψα για αλλαγή είμαι στην 9η ημέρα και όσο ήμουν εκεί ήρθαν νέες παραλαβές!!!!

Ενημέρωσε μας για το καινούργιο που θα πάρεις σε τι κατάσταση είναι απο θέμα διάχυσης φωτός!! Και βέβαια πές μας αν δείς διαφορετικό sn!!!

#292   Valmac

Valmac

    iPH Addict

  • 630 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Supercamelot

Δημοσίευση 11/05/2011 - 12:14

Φίλε μου και εγώ μόλις το πρωί το επέστρεψα για αλλαγή είμαι στην 9η ημέρα και όσο ήμουν εκεί ήρθαν νέες παραλαβές!!!!

Ενημέρωσε μας για το καινούργιο που θα πάρεις σε τι κατάσταση είναι απο θέμα διάχυσης φωτός!! Και βέβαια πές μας αν δείς διαφορετικό sn!!!

Εννοείται φίλε μου . Για ότι νεότερο θα ενημερώσω . Να ενημερώσω πως για να πάρω νέα συσκευη του κουτιου έδωσαν εγκριση και η infoquest και η Apple. Η εγκριση δηλαδή έγινε σε 2 στάδια .

Τελευταία επεξεργασία από: Valmac, 11/05/2011 - 12:16


#293   thanostc

thanostc

    iPH User

  • 101 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/05/2011 - 12:55

Εννοείται φίλε μου . Για ότι νεότερο θα ενημερώσω . Να ενημερώσω πως για να πάρω νέα συσκευη του κουτιου έδωσαν εγκριση και η infoquest και η Apple. Η εγκριση δηλαδή έγινε σε 2 στάδια .



Ναι και σε μενα το ιδιο μου ειπαν και οτι θα εχω νεα σε περιπου 15 μερες!!

#294   ykl13

ykl13

    iPH newbie

  • 31 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 11/05/2011 - 13:23

Παιδιά νομίζω οτι είναι άσκοπο να ζητάμε ακόμα και ολοκαίνουργιο, του κουτιού. Απο το πρωι διαβάζω όλα τα forum σε αγγλια και αμερικη. ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ IPAD 2 ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΠΑΡΤΙΔΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ!!! Και το πρόβλημα είναι τα panel της LG που είναι προβληματικά, γιαυτό η apple την σταμάτησε και συμφώνησε με την samsung για την απο εδω και πέρα προμηθειά της με τα panel της.
Χαρακτηριστική περίπτωση τύπου απο την Νεα Υορκη ο οποίος άλλαξε 5 φορές την συσκευή με ολοκαίνουργιες του κουτιού και έφτασε στο σημείο η 5η να ήταν και χειρότερη απο την πρώτη, με αποτέλεσμα να πάρει τα λεφτά του πίσω.
Εχθές παρέλαβε φιλαράκη μου το δικό του ολοκαίνουργιο ipad2 απο την systemgraph και....ω τη σύμπτωση και το δικό του με πρόβλημα.
Η ολοκαίνουργο η ανακατασκευασμένο το ίδιο θα είναι, δηλαδή με πρόβλημα. Μόνο οταν σταματήσει οριστικά το στόκ με τα panel της LG και αρχίσει η πώληση με τα panel της SAMSUNG θα δούμε φώς

Τελευταία επεξεργασία από: ykl13, 11/05/2011 - 13:25


#295   thanostc

thanostc

    iPH User

  • 101 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/05/2011 - 13:29

Παιδιά νομίζω οτι είναι άσκοπο να ζητάμε ακόμα και ολοκαίνουργιο, του κουτιού. Απο το πρωι διαβάζω όλα τα forum σε αγγλια και αμερικη. ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ IPAD 2 ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΠΑΡΤΙΔΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ!!! Και το πρόβλημα είναι τα panel της LG που είναι προβληματικά, γιαυτό η apple την σταμάτησε και συμφώνησε με την samsung για την απο εδω και πέρα προμηθειά της με τα panel της.
Χαρακτηριστική περίπτωση τύπου απο την Νεα Υορκη ο οποίος άλλαξε 5 φορές την συσκευή με ολοκαίνουργιες του κουτιού και έφτασε στο σημείο η 5η να ήταν και χειρότερη απο την πρώτη, με αποτέλεσμα να πάρει τα λεφτά του πίσω.
Εχθές παρέλαβε φιλαράκη μου το δικό του ολοκαίνουργιο ipad2 απο την systemgraph και....ω τη σύμπτωση και το δικό του με πρόβλημα.
Η ολοκαίνουργο η ανακατασκευασμένο το ίδιο θα είναι, δηλαδή με πρόβλημα. Μόνο οταν σταματήσει οριστικά το στόκ με τα panel της LG και αρχίσει η πώληση με τα panel της SAMSUNG θα δούμε φώς



Το θέμα είναι πως θα καταλάβουμε αν το ipad που θα πάρουμε θα έχει Samsung η LG!!!

Τελευταία επεξεργασία από: thanostc, 11/05/2011 - 13:30


#296   thanostc

thanostc

    iPH User

  • 101 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/05/2011 - 13:33

καλημέρα σε όλους!!

Γνωρίζεται πως αποκωδικοποιούμε το sn του IPAD 2 για να δώ τι εβδομάδας είναι?

Ευχαριστώ πολύ!!



Κανείς??

#297   Valmac

Valmac

    iPH Addict

  • 630 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Supercamelot

Δημοσίευση 11/05/2011 - 13:37

Λενε πως αν το 4ο γραμμα το serial number ειναι F τοτε ειναι LG . Αν είναι G τότε είναι Samsung.

#298   ykl13

ykl13

    iPH newbie

  • 31 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 11/05/2011 - 13:38

Το θέμα είναι πως θα καταλάβουμε αν το ipad που θα πάρουμε θα έχει Samsung η LG!!!

Νομίζω ότι χρειάζεται τουλάχιστον υπομονή 1 μήνα και μετά και επίσης ενημέρωση απο τα forum απο Αμερική. Τα forum εκεί σου δίνουν πολλές λεπτομέρεις.

#299   thanostc

thanostc

    iPH User

  • 101 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/05/2011 - 13:38

Λενε πως αν το 4ο γραμμα το serial number ειναι F τοτε ειναι LG . Αν είναι G τότε είναι Samsung.



Αυτό ισχύει η είναι υπόθεση?

#300   Valmac

Valmac

    iPH Addict

  • 630 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Supercamelot

Δημοσίευση 11/05/2011 - 13:39

Κανείς δεν είναι σίγουρος. Σε ξένα Forum το γράφουν.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες