Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * - - - 1 ψήφοι

iPad 2 - Διάχυση φωτός (backlight LCD bleeding)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
625 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#361   skoubri

skoubri

    iPH newbie

  • 91 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/05/2011 - 09:32

Να το αλλάξεις πάραυτα . Το μηχάνημα σου είναι ΑΠΑΡΆΔΕΚΤΟ . Είπαμε να δεχτούμε λίγο bleeding αλλα εσένα έχει και γρατζουνιες στην οθόνη και καμμενα πιξελ (η σκουπίδι). Το Bleeding σου επίσης είναι αρκετό .,άλλαξε το να ησυχάσεις.Η γρατζουνια είναι αισθητή και δύσκολα να την έκανες ΕΣΥ χωρίς να το καταλάβεις. Προφανώς είναι σφάλμα εξαρχής . Πόσες μέρες το έχεις ?


Αυτο για την γρατζουνια ξαναπες το! Ασχολουμαι με service στα 3G-3GS και πραγματικα ειναι υπερβολικα δυσκολο να κανει καποιος μια γρατζουνια σαν αυτη εκτος αν το χαραξει με διαμαντι.. φανταστειτε οτι ειναι αισθητη αν συρει καποιος το νυχι του επανω!!! Το αγορασα στις 20/4 απο το Πλαισιο Ηρακλειου αλλα εχει δουλεψει ελαχιστα μιας και περιμενα τις θηκες και τη ζελατινα που εχω παραγγειλει... Ομως δεν ηξερα για το 15ημερο ετσι τωρα φοβαμαι να το παω πισω μη γνωριζοντας το ΠΟΣΟ θα περιμενω και ΤΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ αυτο που θα ερθει.. δυστυχως εμεις εδω στην επαρχια ειμαστε ακομα πιο παραμελημενοι!!! :(

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#362   thanostc

thanostc

    iPH User

  • 101 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/05/2011 - 10:22

Να την απαιτησεις την αντικατάσταση με καινούρια. Σήμερα που παρέλαβα τη συσκευη αντικατάστασης (στο κουτί ολοκαινουρια) Ήταν σε ένα καφέ κουτί και απο μέσα Ήταν το σφραγισμένο λευκό κουτί όπως το ξέρουμε . Ρώτησα γιατί Ήταν σε τέτοια συσκευασία και μου είπαν πως έτσι την έστειλε η Apple αμέσως μετά το ok που έδωσε για αντικατάσταση με καινούριο. Να σημειώσω πως αν είναι να πάρεις καινούριο δίνει το οκ και η info quest και η apple . Όπως είδες ίσως και στη φωτογραφία που ποσταρα πριν , αυτό το iPad δεν έχει καμία σχέση με το προηγούμενο . Έχει μεν bleeding αλλα ακόμα και τώρα που είναι βράδυ και έχω κλειστά τ φώτα , με φωτεινοτητα 60% δεν φαίνεται σχεδόν τπτ, γιατί όπως έγραψα και πριν αλλιώς βλέπει το μάτι και αλλιώς η μηχανή . Τώρα διαβάζω ebook σε μαύρο φόντο και δεν φαίνεται τπτ. Καταλήγοντας θέλω να πω πως αυτά που στέλνει η Apple στο κουτι τους σαν συσκευές αντικατάστασης ίσως και να είναι επιλεγμένες καλυτερες ώστε ο πελάτης να μην κανεί συνεχώς αλλαγές με καινούριο . Ενώ με τα refurbished μπορεί να μην τη νοιζει .


Sent from my iPhone 4 using Tapatalk


Καλά όλο μ@@@ες λένε και ότι τους κάτσει!!
Εγώ το πρώτο που πήρα για πρώτη φορά καινούργιο ήταν σε τέτοιο κουτί και τους ρώτησα μπας και ήταν refurbished διότι δεν το είχα ξαναδεί και μου είπαν οτι απλά έτσι τους τα στέλνει η ελληνική αντιπροσωπεία για να μην φθείρεται η αρχική συσκευασία!!!!

#363   skoubri

skoubri

    iPH newbie

  • 91 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/05/2011 - 11:37

βρε παιδια τη συμβουλη σας γιατι αυτη η apple θα μας τρελανει...

Μιλαω με apple care και τελικα με παραπεμπτει infoquest... απο εκει μου λενε αποστολη με εξοδα δικα μου, οπως μου ανεφεραν και απο το Πλαισιο που ρωτησα...

Αν το στειλω εγω, λογικα θα παει πιο γρηγορα γλυτωνοντας και τις διαδικασιες του πλαισιου, αλλα ασφαλισμενο θα εχει κοστος κοντα 30 ευρω(!!!!!) με κουριερ μιας και δε φανταζομαι κανεις να το διακινδυνευε αλλιως...

Απο πλαισιο δεν ξερω κοστος αλλα και απο εκει χρεωνουν εξτρα! ωραια πραγματα εε?

Και φαντασου αυτο που θα ερθει αν ειναι χειροτερο δηλαδη...!

Τι με συμβουλευετε, να παω μεσω Πλαισιου ή απευθειας infoquest? (απο Ηρακλειο Κρητης) ipad2 32GB 3G

#364   thanostc

thanostc

    iPH User

  • 101 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/05/2011 - 11:42

βρε παιδια τη συμβουλη σας γιατι αυτη η apple θα μας τρελανει...

Μιλαω με apple care και τελικα με παραπεμπτει infoquest... απο εκει μου λενε αποστολη με εξοδα δικα μου, οπως μου ανεφεραν και απο το Πλαισιο που ρωτησα...

Αν το στειλω εγω, λογικα θα παει πιο γρηγορα γλυτωνοντας και τις διαδικασιες του πλαισιου, αλλα ασφαλισμενο θα εχει κοστος κοντα 30 ευρω(!!!!!) με κουριερ μιας και δε φανταζομαι κανεις να το διακινδυνευε αλλιως...

Απο πλαισιο δεν ξερω κοστος αλλα και απο εκει χρεωνουν εξτρα! ωραια πραγματα εε?

Και φαντασου αυτο που θα ερθει αν ειναι χειροτερο δηλαδη...!

Τι με συμβουλευετε, να παω μεσω Πλαισιου ή απευθειας infoquest? (απο Ηρακλειο Κρητης) ipad2 32GB 3G


Εγώ θα σου πρότεινα μέσω Πλαισίου ώστε να είσαι και εξασφαλισμένος για την μεταφορά.. μπορεί να αργήσει λίγο παραπάνω αλλά πιστεύω πως είναι η ενδεδειγμένη διαδικασία! Γνώμη μου!

#365   dusty

dusty

    iPH Enthousiast

  • 351 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad mini 4
  • GameCenter:dusty

Δημοσίευση 12/05/2011 - 11:58

βρε παιδια τη συμβουλη σας γιατι αυτη η apple θα μας τρελανει...

Μιλαω με apple care και τελικα με παραπεμπτει infoquest... απο εκει μου λενε αποστολη με εξοδα δικα μου, οπως μου ανεφεραν και απο το Πλαισιο που ρωτησα...

Αν το στειλω εγω, λογικα θα παει πιο γρηγορα γλυτωνοντας και τις διαδικασιες του πλαισιου, αλλα ασφαλισμενο θα εχει κοστος κοντα 30 ευρω(!!!!!) με κουριερ μιας και δε φανταζομαι κανεις να το διακινδυνευε αλλιως...

Απο πλαισιο δεν ξερω κοστος αλλα και απο εκει χρεωνουν εξτρα! ωραια πραγματα εε?

Και φαντασου αυτο που θα ερθει αν ειναι χειροτερο δηλαδη...!

Τι με συμβουλευετε, να παω μεσω Πλαισιου ή απευθειας infoquest? (απο Ηρακλειο Κρητης) ipad2 32GB 3G


Να το πας απευθειας εσυ στην infoquest δε γινεται?

#366   christosrx8

christosrx8

    iPH newbie

  • 4 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/05/2011 - 12:04

Kαλησπερα ενδιαφερομαι να αγορασω ενα ipad2 αλλα διαβαζω για το προβλημα που υπαρχει με την διαχυση φωτος.το προβλημα αυτο το εχουν ολες οι συσκευες?

#367   dusty

dusty

    iPH Enthousiast

  • 351 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad mini 4
  • GameCenter:dusty

Δημοσίευση 12/05/2011 - 12:06

Απ' ο,τι λενε τα παιδια εδω ναι. Σε αλλους σε μεγαλο βαθμο και σε αλλους σε μικρο βαθμο οπου δεν ενοχλει.

#368   Valmac

Valmac

    iPH Addict

  • 630 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Supercamelot

Δημοσίευση 12/05/2011 - 12:22

βρε παιδια τη συμβουλη σας γιατι αυτη η apple θα μας τρελανει...

Μιλαω με apple care και τελικα με παραπεμπτει infoquest... απο εκει μου λενε αποστολη με εξοδα δικα μου, οπως μου ανεφεραν και απο το Πλαισιο που ρωτησα...

Αν το στειλω εγω, λογικα θα παει πιο γρηγορα γλυτωνοντας και τις διαδικασιες του πλαισιου, αλλα ασφαλισμενο θα εχει κοστος κοντα 30 ευρω(!!!!!) με κουριερ μιας και δε φανταζομαι κανεις να το διακινδυνευε αλλιως...

Απο πλαισιο δεν ξερω κοστος αλλα και απο εκει χρεωνουν εξτρα! ωραια πραγματα εε?

Και φαντασου αυτο που θα ερθει αν ειναι χειροτερο δηλαδη...!

Τι με συμβουλευετε, να παω μεσω Πλαισιου ή απευθειας infoquest? (απο Ηρακλειο Κρητης) ipad2 32GB 3G

Φίλε μου ούτε συζήτηση. Να το πας μέσω πλαισίου διότι αυτοί είναι υπεύθυνοι για τη μεταφορά και μαλιστα δεν θα σου στοιχίσει τπτ.
Θα αργήσει λίγο παραπάνω αλλα θα έχεις το κεφάλι σου ήσυχο.

#369   Valmac

Valmac

    iPH Addict

  • 630 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Supercamelot

Δημοσίευση 12/05/2011 - 12:40

Καλά όλο μ@@@ες λένε και ότι τους κάτσει!!
Εγώ το πρώτο που πήρα για πρώτη φορά καινούργιο ήταν σε τέτοιο κουτί και τους ρώτησα μπας και ήταν refurbished διότι δεν το είχα ξαναδεί και μου είπαν οτι απλά έτσι τους τα στέλνει η ελληνική αντιπροσωπεία για να μην φθείρεται η αρχική συσκευασία!!!!

Ότι ναναι !!!


Sent from my iPhone 4 using Tapatalk

#370   Antong

Antong

    iPH User

  • 181 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 12/05/2011 - 13:24

Υπενθυμίζω: http://www.chipmunk....applemodel.html

όποιος παραλαμβάνει συσκευή ας κάνει έναν έλεγχο να βλέπουμε σε ποια ημερομηνία κατασκευής αντιστοιχεί ...

#371   Valmac

Valmac

    iPH Addict

  • 630 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Supercamelot

Δημοσίευση 12/05/2011 - 13:34

Production year: 2011
Production week: 13 (April)
Το δικό μου


Sent from my iPhone 4 using Tapatalk

#372   raffo333

raffo333

    iPH newbie

  • 32 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 12/05/2011 - 13:41

Το δικό μου
Production year: 2011
Production week: 14 (April)

#373   ykl13

ykl13

    iPH newbie

  • 31 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 12/05/2011 - 13:59

Καλά όλο μ@@@ες λένε και ότι τους κάτσει!!
Εγώ το πρώτο που πήρα για πρώτη φορά καινούργιο ήταν σε τέτοιο κουτί και τους ρώτησα μπας και ήταν refurbished διότι δεν το είχα ξαναδεί και μου είπαν οτι απλά έτσι τους τα στέλνει η ελληνική αντιπροσωπεία για να μην φθείρεται η αρχική συσκευασία!!!!

Και εγω οταν το αγορασα ηταν η συσκευασια μεσα σε ενα καφε κουτι. Δηλαδη δεν ήταν ολοκαινουργιο? ηταν ανακαστασκευη?

#374   thanostc

thanostc

    iPH User

  • 101 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/05/2011 - 14:12

Και εγω οταν το αγορασα ηταν η συσκευασια μεσα σε ενα καφε κουτι. Δηλαδη δεν ήταν ολοκαινουργιο? ηταν ανακαστασκευη?



Οχι καινούργιο ηταν αφού έτσι και αλλιώς είναι σφραγισμένο... απλά τώρα αν αυτό ήταν απο αλλαγή και το ξαναπακετάρανε για καινούργιο άλλο καπέλο...

#375   skoubri

skoubri

    iPH newbie

  • 91 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/05/2011 - 14:27

Σας ευχαριστω ολους για τη βοηθεια... με πεισατε και πριν απο λιγη ωρα το παρεδωσα στο Πλαισιο.. παολα αυτα και εκει θα ΠΛΗΡΩΣΩ οπως μου ειπαν μεταφορικα αλλα νομιζω κατι χαμηλο γυρω στα 6 ευρω.. Το εδωσα πληρες με ολα και μεσα στο αρχικο καφε κουτι..

Πληροφοριακα το δικο μου ηταν week 13(April). Ας ελπισω το επομενο στην χειροτερη περιπτωση να ειναι λιγο καλυτερο αν οχι τελειο αλλα τουλαχιστον οχι χειροτερο!!!

Οσο για τον φιλο που ειπε να το παω infoquest απευθειας, θα μου κοστιζε περισσοτερο αφου ειμαι Ηρακλειο Κρητης!!! Χε χε..

Θα σας ενημερωσω για τη συνεχεια ελπιζω συντομα και με φωτος... Καλη τυχη σε ολους τους υπολοιπους (παθοντες και μη!)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες