Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * - - - 1 ψήφοι

iPad 2 - Διάχυση φωτός (backlight LCD bleeding)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
625 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#376   ykl13

ykl13

    iPH newbie

  • 31 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 12/05/2011 - 14:27

Οχι καινούργιο ηταν αφού έτσι και αλλιώς είναι σφραγισμένο... απλά τώρα αν αυτό ήταν απο αλλαγή και το ξαναπακετάρανε για καινούργιο άλλο καπέλο...

Ειλικρινά δεν μπορω να καταλάβω τι παίζεται με την apple. Μια εταιρεία με υψηλά στάνταρ. Εχθές αγόρασε φίλος μου macbook pro και μόλις το άνοιξε, στο αλουμίο της οθόνης του είχε ένα μικρό χτύπημα :blink: Πήρε το κατάστημα που το αγόρασε και το επιστρέφει για να του το αλλάξουν. Μιλάμε για ένα μηχάνημα 2.000 ευρώ!!
Νομίζω ότι μπροστά στο κέρδος, η εταιρεία ρίχνει το κόστος κατασκευής με φθηνά εργατικά χέρια (κίνα) με αποτέλεσμα οι κατασκευές της να είναι ελλατωματικές

Τελευταία επεξεργασία από: ykl13, 12/05/2011 - 14:28


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#377   Valmac

Valmac

    iPH Addict

  • 630 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Supercamelot

Δημοσίευση 12/05/2011 - 14:59

Ειλικρινά δεν μπορω να καταλάβω τι παίζεται με την apple. Μια εταιρεία με υψηλά στάνταρ. Εχθές αγόρασε φίλος μου macbook pro και μόλις το άνοιξε, στο αλουμίο της οθόνης του είχε ένα μικρό χτύπημα :blink: Πήρε το κατάστημα που το αγόρασε και το επιστρέφει για να του το αλλάξουν. Μιλάμε για ένα μηχάνημα 2.000 ευρώ!!
Νομίζω ότι μπροστά στο κέρδος, η εταιρεία ρίχνει το κόστος κατασκευής με φθηνά εργατικά χέρια (κίνα) με αποτέλεσμα οι κατασκευές της να είναι ελλατωματικές

Μάλλον οι εργάτες εκδηκουνται για τις άθλιες συνθήκες εργασίας ...


Sent from my iPhone 4 using Tapatalk

#378   thanostc

thanostc

    iPH User

  • 101 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/05/2011 - 15:00

Ειλικρινά δεν μπορω να καταλάβω τι παίζεται με την apple. Μια εταιρεία με υψηλά στάνταρ. Εχθές αγόρασε φίλος μου macbook pro και μόλις το άνοιξε, στο αλουμίο της οθόνης του είχε ένα μικρό χτύπημα :blink: Πήρε το κατάστημα που το αγόρασε και το επιστρέφει για να του το αλλάξουν. Μιλάμε για ένα μηχάνημα 2.000 ευρώ!!
Νομίζω ότι μπροστά στο κέρδος, η εταιρεία ρίχνει το κόστος κατασκευής με φθηνά εργατικά χέρια (κίνα) με αποτέλεσμα οι κατασκευές της να είναι ελλατωματικές



Έχεις δίκιο και αυτο που εξοργίζει πιο πολύ είναι ότι δεν ακολουθούν την απλή λογκή!! Εννοώ πως αν κάνανε σοβαρό ποιοτικό έλεγχο στην παραγωγή τους δεν θα χρειαζόταν να έχουν stock για αλλαγές η τουλάχιστον θα μειωνόταν πολύ και επίσης θα ήταν οτι καλύτερο για την φήμη της!!! Εχθές που πήγα στο istorm για να επιστρέψω το δικό μου κοίταγα τα demo που έχουν και όλα μα όλα ήταν άριστα δεν φαινόταν το παραμικρό απο bleeding και μιλάω με ένα παλικάρι πωλητή (ευγενέστατο) και μου λέει οτι αυτά τα στέλνει η apple ως demo και είναι χιλιοτσεκαρισμένα!!!!!!! Τόσο μ@@@@ες??????

#379   Antong

Antong

    iPH User

  • 181 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 12/05/2011 - 15:02

Μέσα από μια σελίδα της apple βάζοντας το apple id, μπορεί κάποιος να δεις το status επισκευής της συσκευής του.. Εμένα μου βγάζει ότι είναι σε εξέλιξη.. Επίσης αναφέρει και την τηλεφωνική συνομιλία με την apple..
Update : καθώς έγραφα αυτό το μήνυμα, μου ήρθε SMS ότι η επισκευή ολοκληρώθηκε , από τη systemgraph .. Δυστυχώς δεν μπορώ να το παραλάβω αυτή τη στιγμή..

#380   Valmac

Valmac

    iPH Addict

  • 630 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Supercamelot

Δημοσίευση 12/05/2011 - 15:15

Μέσα από μια σελίδα της apple βάζοντας το apple id, μπορεί κάποιος να δεις το status επισκευής της συσκευής του.. Εμένα μου βγάζει ότι είναι σε εξέλιξη.. Επίσης αναφέρει και την τηλεφωνική συνομιλία με την apple..
Update : καθώς έγραφα αυτό το μήνυμα, μου ήρθε SMS ότι η επισκευή ολοκληρώθηκε , από τη systemgraph .. Δυστυχώς δεν μπορώ να το παραλάβω αυτή τη στιγμή..

Περιμένουμε με αγωνία ...


Sent from my iPhone 4 using Tapatalk

#381   Antong

Antong

    iPH User

  • 181 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 12/05/2011 - 15:22

Περιμένουμε με αγωνία ...


Sent from my iPhone 4 using Tapatalk


Δεν έχω αγωνία.. Ξέρω ότι θα έχει bleeding.. Απλά είναι η 4η συσκευή , μετά από αυτό δικαιούμαι σφραγισμένο νέο , το οποίο φυσικά θα επιχειρίσω να πάρω γύρω στον Ιούλιο- Αύγουστο ..

#382   dusty

dusty

    iPH Enthousiast

  • 351 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad mini 4
  • GameCenter:dusty

Δημοσίευση 12/05/2011 - 15:43

4η συσκευη???? Εσυ ρε φιλε εισαι ηρωας!

#383   Antong

Antong

    iPH User

  • 181 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 12/05/2011 - 19:34

Η νέα μου συσκευή ό,τι πιο νέο..

Production year: 2011
Production week: 18 (May)

#384   Antong

Antong

    iPH User

  • 181 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 12/05/2011 - 19:52

Ορίστε οι συγκρίσεις παίδες με φωτογραφίες... βάζω μια φωτό σε boot screen προ ενεργοποίησης και την γνωστή black screen με 100% φωτεινότητα. Επίσης παραθέτω τα άλλα 3 ipad που είχα…

4ο Ipad: Συνημμένο αρχείο  4o Ipad (1).jpg   120,02KB   51 λήψειςΣυνημμένο αρχείο  4o Ipad (2).jpg   122,94KB   57 λήψεις

σχεδόν άψογο ... με serial number σε DLXF

1ο Συνημμένο αρχείο  1o Ipad 2.JPG   116,69KB   48 λήψεις

2ο Συνημμένο αρχείο  2o ipad 2.JPG   148,57KB   34 λήψεις

3ο Συνημμένο αρχείο  3o Ipad 2.JPG   109,4KB   35 λήψεις

#385   Antong

Antong

    iPH User

  • 181 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 12/05/2011 - 19:53

Ειλικρινά δεν ξέρω αν προκειται για samsung ή lg ...

#386   raffo333

raffo333

    iPH newbie

  • 32 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 12/05/2011 - 19:59

Μη χαρα ! το μονο που λίπη είναι να σιγουρευτείς πως έχει την ίδια φωτεινότητα, έχει αναφερθεί, στα ξένα forums, πως σε αυτά είναι πεσμένη...

Mi xaroula to mono pou lipi ine na sigoureftis pos exi tin idia fotinotita, exi anafethi sta ksena foroums pos se afta ine pezmeni...

Ειλικρινά δεν ξέρω αν προκειται για samsung ή lg ...



#387   Antong

Antong

    iPH User

  • 181 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 12/05/2011 - 20:02

πάντως το λευκό μοιάζει αρκετά ψυχρό .. προς το παρόν.. θα σας ενημερώσω με δοκιμές

#388   Antong

Antong

    iPH User

  • 181 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 12/05/2011 - 20:12

Δεν υπάρχει καμιά γρατζουνιά, πουθενά από την ως προς το παρόν επισκόπηση...

Τελευταία επεξεργασία από: Antong, 12/05/2011 - 20:12


#389   thanostc

thanostc

    iPH User

  • 101 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/05/2011 - 20:27

Δεν υπάρχει καμιά γρατζουνιά, πουθενά από την ως προς το παρόν επισκόπηση...



Μπράβο χαίρομαι ιδιαίτερα!!! Είναι ελπιδοφόρο στο να πιστέχουμε πως αρχίζουν να έρχονται καλές παρτίδες!!
Στην οθόνη είδες καμιά έντονη διαφορά ώς προς την απεικόνιση?? έχει χάσει καθόλου απο τα προηγούμενα που είχες?Θεωρώντας πάντα πως η οθόνη σου είναι samsung...

#390   Antong

Antong

    iPH User

  • 181 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 12/05/2011 - 20:32

Παίδες δεν ξέρω αν είναι samsung η οθόνη... μάλλον δεν θα το μάθουμε σύντομα... ίσως από κανέναν insider της apple. Αλλά είναι πραγματικά ελπιδοφόρο γιατί ήμουν πολύ απαισιόδοξος. Η διαφορά με τις άλλες αλλαγές ήταν ότι είχα καλέσει πιο πριν την apple στον διεθνη΄αριθμό και τους είχα αναφέρει το πρόβλημα, τον αριθμό των αντικαταστάσεων και τον σειραικό αριθμό...
Αυτή τη στιγμη το συγχρονίζω οπότε οι δοκιμές θα έλθουν σύντομα και θα σας ενημερώσω... ίσω ανεβάσω και κανένα βιντεάκι να δείτε..

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 8

0 μέλη, 8 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες