Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * - - - 1 ψήφοι

iPad 2 - Διάχυση φωτός (backlight LCD bleeding)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
625 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#406   Valmac

Valmac

    iPH Addict

  • 630 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Supercamelot

Δημοσίευση 12/05/2011 - 22:32

Άρα πως γίνεται του το στείλανε κατευθείαν απο το εργοστάσιο??? :lol:

Τι να σου πω φίλε μου. Ίσως στην Αμερική να τα στέλνουν νωρίτερα. Στα ξένα φόρουμ έχουν γεμίσει με 18η εβδομάδα πράγμα που εδώ μόνο ο φίλος μας ο Antong πήρε (τυχερακια).
παραθέτω και τη φωτο που αντιστοιχεί στη συγκεκριμένη συσκευη...


Sent from my iPhone 4 using Tapatalk

Συνημμένα αρχεία



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#407   thanostc

thanostc

    iPH User

  • 101 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/05/2011 - 22:34

Τι να σου πω φίλε μου. Ίσως στην Αμερική να τα στέλνουν νωρίτερα. Στα ξένα φόρουμ έχουν γεμίσει με 18η εβδομάδα πράγμα που εδώ μόνο ο φίλος μας ο Antong πήρε (τυχερακια).
παραθέτω και τη φωτο που αντιστοιχεί στη συγκεκριμένη συσκευη...


Sent from my iPhone 4 using Tapatalk


Τι να πω είναι τραγικό ειλικρινά δεν ξέρω τι έχουν στο κεφάλι τους... κανένας έλεγχος???? Εκτός και αν το θεωρούν στα φυσιολογικά πλαίσια :P :P

#408   Valmac

Valmac

    iPH Addict

  • 630 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Supercamelot

Δημοσίευση 12/05/2011 - 23:42

Παιδια λιγο τη γνώμη σας. Απο χτες το έχω λιωσει το iPad . Τράβηξα νέα φωτο σήμερα και νομιζω πως το bleeding έχει βελτιωθεί . Τι λέτε ?

Συνημμένα αρχεία


Τελευταία επεξεργασία από: Valmac, 12/05/2011 - 23:43


#409   Antong

Antong

    iPH User

  • 181 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 13/05/2011 - 00:01

Παιδια λιγο τη γνώμη σας. Απο χτες το έχω λιωσει το iPad . Τράβηξα νέα φωτο σήμερα και νομιζω πως το bleeding έχει βελτιωθεί . Τι λέτε ?

Εςτσι φαίνεται... Το κακό είναι ότι δεν μπορούμε υπό πανομοιότυπες συνθήκες να τα ελέγξουμε.. Διαφέρει λίγο η απόσταση, η γωνία κτλ.. Λες να είναι η κόλλα τελικά...; lol

#410   Valmac

Valmac

    iPH Addict

  • 630 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Supercamelot

Δημοσίευση 13/05/2011 - 00:03

Ίσως είναι ΚΑΙ η κολλά. Τι να πω . Πάω να βγάλω κι άλλη τώρα καινθα ν ποσταρω


Sent from my iPhone 4 using Tapatalk

#411   Valmac

Valmac

    iPH Addict

  • 630 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Supercamelot

Δημοσίευση 13/05/2011 - 00:08

μόλις τώρα την τραβηξα

Sent from my iPhone 4 using Tapatalk

Συνημμένα αρχεία



#412   pavlos104

pavlos104

    iPH newbie

  • 74 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/05/2011 - 00:49

Απλά κάντε κανένα τηλεφωνάκι στην apple πριν παραδώσετε τη συσκυή σας.. Φαίνεται πως αν τους πιέσεις λίγο σημειώνουν serial number και το αίτημα προωθείται.. Εγώ τους ρώτησα αν τα κοιτάει έστω και ένας πριν το στείλει.. Πάντως υπήρξε και συσκευή 19ης εβδομάδας στο εξωτερικό που είχε πρόβλημα.. Ίσως είναι και τύχη..

Φίλε μου να σε ρωτήσω,έκανες τηλέφωνο στην Apple/Usa? Έχω πρόβλημα με το ipad επειδή είναι Verizon δεν μου το αντικαθιστούν και από τι έχω καταλάβει μετά από τηλέφωνα σε όλους τους φορείς που συνδέονται με την εν λόγω εταιρεία έχουν μεσάνυχτα.Από την info quest μου είπαν οτι τα Verizon επειδή δεν πωλούνται εδώ δεν έχουν ανταλακτικά να το φτιάξουν.Μετά εγώ ο ίδιος τους είπα για τα refurbished και μου είπε α, ναι θα σας ενημερώσω αφού το ψάξω και δεν με πήραν ποτέ τηλ..Το πρόβλημα που έχω είναι bleeding τεραστίων διαστάσεων.. :blush:

#413   martini

martini

    iPH Member

  • 273 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • GameCenter:mart!ni

Δημοσίευση 13/05/2011 - 02:40

Εγώ σήμερα το πήγα στη Document στον Άγιο Δημήτριο γιατί όσο περνούσε ο καιρός το πρόβλημα μεγάλωνε! Μου είπαν ότι σε 4 μέρες θα με ενημερώσουν για το τι θα γίνει τελικά... Οπότε κάνω υπομονή... :/

#414   Antong

Antong

    iPH User

  • 181 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 13/05/2011 - 06:54

Πως είναι δυνατόν 19η εβδομάδα??? 19η είναι την άλλη εβδομάδα σωστά??????

19η εβδομάδα , εννοεί από την έναρξη της παραγωγής

#415   ykl13

ykl13

    iPH newbie

  • 31 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 13/05/2011 - 07:36

Ίσως είναι ΚΑΙ η κολλά. Τι να πω . Πάω να βγάλω κι άλλη τώρα καινθα ν ποσταρω


Sent from my iPhone 4 using Tapatalk

To ipad2 δεν εχει κόλλα. Η οθόνη πιάνει με κλιπσάκια. Υπαρχει και video στο youtube που δειχνει πλήρη αποσυναρμολογηση και δεν φαίνεται ίχνος κόλλας.

Τελευταία επεξεργασία από: ykl13, 13/05/2011 - 07:37


#416   thanostc

thanostc

    iPH User

  • 101 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/05/2011 - 08:44

μόλις τώρα την τραβηξα

Sent from my iPhone 4 using Tapatalk



Φίλε Valmac απ΄οτι φαινεται δεν έχεις κάπιο σοβαρό θέμα διότι η κάμερα που τραβάς την φωτο λογικά μεγενθύνει λίγο το πρόβλημα... λογικά σε κανονικές συνθήκες φωτισμού και έχοντας μαύρο φόντο στο ipad δεν πρέπει να βλέπεις τίποτα απο bleeding..

#417   thanostc

thanostc

    iPH User

  • 101 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/05/2011 - 09:29

Παιδιά ήθελα να ρωτήσω το εξής που διαβάζω σε ξένα forums για να δούμε αν υπάρχουν αυτά τα προβλήματα και εδώ..

Πολλοί χρήστες αναφέρουν προβλήματα όπως οτι δεν γυρνάει η οθόνη κατα την περιστροφή του ipad όπως και ότι η μπαρα πάνω με τα εικονίδια κάνει το φαινόμενο του flickering (τρεμόπαιγμα)...

έχει αντιμετωπίσει κάποιος φίλος κάτι αντίστοιχο?

#418   Valmac

Valmac

    iPH Addict

  • 630 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Supercamelot

Δημοσίευση 13/05/2011 - 09:34

Φίλε Valmac απ΄οτι φαινεται δεν έχεις κάπιο σοβαρό θέμα διότι η κάμερα που τραβάς την φωτο λογικά μεγενθύνει λίγο το πρόβλημα... λογικά σε κανονικές συνθήκες φωτισμού και έχοντας μαύρο φόντο στο ipad δεν πρέπει να βλέπεις τίποτα απο bleeding..

Ειναι αρκετά καλα , Μονο στην κάτω δεξιά γωνία φαινεται ελάχιστα όταν Ειναι η φωετιονοτητα τέρμα . Αναφέρομαι ακριβώς στην γωνία . Βράδυ με όλα τα φώτα κλείστα και φωτεινοτητα 50 δεν φαίνεται τπτ . Διαβάζω ebooks με μαύρο φόντο και λευκά γράμματα και δεν φαίνεται τπτ . Χτες το βράδυ αναθεώρησα τον αρχικό αυθορμητισμο μου και μάλλον θα το κράτησω γιατί δεν με ενοχλεί πλέον το bleeding . Για το δικό σου έχεις ενημέρωση ;
Επίσης , με εικονιδια και περιστροφη κανένα πρόβλημα .

Τελευταία επεξεργασία από: Valmac, 13/05/2011 - 09:36


#419   thanostc

thanostc

    iPH User

  • 101 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/05/2011 - 09:50

Ειναι αρκετά καλα , Μονο στην κάτω δεξιά γωνία φαινεται ελάχιστα όταν Ειναι η φωετιονοτητα τέρμα . Αναφέρομαι ακριβώς στην γωνία . Βράδυ με όλα τα φώτα κλείστα και φωτεινοτητα 50 δεν φαίνεται τπτ . Διαβάζω ebooks με μαύρο φόντο και λευκά γράμματα και δεν φαίνεται τπτ . Χτες το βράδυ αναθεώρησα τον αρχικό αυθορμητισμο μου και μάλλον θα το κράτησω γιατί δεν με ενοχλεί πλέον το bleeding . Για το δικό σου έχεις ενημέρωση ;
Επίσης , με εικονιδια και περιστροφη κανένα πρόβλημα .



Εμένα μου είπαν πως θα έχω νέα σε 1,5 με 2 εβδομάδες... αλλά εγώ κανόνισα κάτι άλλο!! Συννενοήθηκα με το istorm και το στείλανε μόνο για διάγνωση και όχι αντικατάσταση διότι τους ζήτησα αν διαπιστωθεί επίσημα το πρόβλημα να μου κόψουν πιστωτικό και να το αγοράσω μετά απο κανένα μήνα!! Το δέχτηκαν διότι τους πίεσα και μετά απο συζήτηση με applecare και όντως θα μου κόψουν πιστωτικό με διάρκεια 6 μηνών!!

#420   martini

martini

    iPH Member

  • 273 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • GameCenter:mart!ni

Δημοσίευση 13/05/2011 - 11:05

Χτες το πήγα γιατί είχε πρόβλημα και σήμερα με πήραν και μου είπαν ότι Δευτέρα θα έρθει το άλλο!
Παντός κάνανε πολύ γρήγορη δουλειά!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 4

0 μέλη, 4 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες