Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * - - - 1 ψήφοι

iPad 2 - Διάχυση φωτός (backlight LCD bleeding)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
625 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#466   Researcher

Researcher

    iPH Hero

  • 3.615 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/05/2011 - 13:57

Και τα 2 έχουν bleeding το οποίο δε με ενοχλεί καθόλου! Μιλάω σοβαρά!!!και τα 2 ξεκινούν από DN6F

rial number: XXX
Name: iPad 2
Group1: iPad
Group2: WiFi-GSM
Generation: 2
ModelCode:
Machine Model: iPad2,2
Model introduced: 2011
Production year: 2011
Production week: 18 (May)
Family name: Become a pro user to see this information. (sorry)
Screen size: 9 inch
Screen resolution: 1024x768 pixels
Colour: Black
Capacity: 32GB



http://imageshack.us...23/photoed.png/


KAI

Serial number: XXX
Name: iPad 2
Group1: iPad
Group2: WiFi-GSM
Generation: 2
ModelCode:
Machine Model: iPad2,2
Model introduced: 2011
Production year: 2011
Production week: 18 (May)
Family name: Become a pro user to see this information. (sorry)
Colour: Please tell us what colour this iPad is (on the back).
Capacity: 32GB

http://imageshack.us...23/photova.png/

Τελευταία επεξεργασία από: Researcher, 18/05/2011 - 13:58


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#467   thanostc

thanostc

    iPH User

  • 101 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/05/2011 - 14:39

Και τα 2 έχουν bleeding το οποίο δε με ενοχλεί καθόλου! Μιλάω σοβαρά!!!και τα 2 ξεκινούν από DN6F

rial number: XXX
Name: iPad 2
Group1: iPad
Group2: WiFi-GSM
Generation: 2
ModelCode:
Machine Model: iPad2,2
Model introduced: 2011
Production year: 2011
Production week: 18 (May)
Family name: Become a pro user to see this information. (sorry)
Screen size: 9 inch
Screen resolution: 1024x768 pixels
Colour: Black
Capacity: 32GB



http://imageshack.us...23/photoed.png/


KAI

Serial number: XXX
Name: iPad 2
Group1: iPad
Group2: WiFi-GSM
Generation: 2
ModelCode:
Machine Model: iPad2,2
Model introduced: 2011
Production year: 2011
Production week: 18 (May)
Family name: Become a pro user to see this information. (sorry)
Colour: Please tell us what colour this iPad is (on the back).
Capacity: 32GB

http://imageshack.us...23/photova.png/


Τι εννοείς δεν σε πειράζει καθόλου??? Απλά οτι δεν είναι πολυ εμφανές το πρόβλημα σε κανονικές συνθήκες φωτισμού η οτι έχει σοβαρό πρόβλημα απλά εσένα δεν σε πειράζει?

#468   Researcher

Researcher

    iPH Hero

  • 3.615 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/05/2011 - 16:40

Den einai KATHOLU emfanes se xrisi! Kai episodia dr house pu etrexa ola ok!

#469   Researcher

Researcher

    iPH Hero

  • 3.615 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/05/2011 - 20:22

Παιδιά πρώτη φορά ξενερώνω για μηχάνημα και εκεί που δεν το περίμενα.


ΤΟ bleeding όπως σας είπα klein mein, δε με ένοιαζε. Τώρα που είμασταν δίπλα δίπλα με την κοπέλα μου (αυτή κρατούσε το δικό της το λευκό) έπαθα σοκ.

Όλη η οθόνη του δικού μου iPad 2 είναι πιο θερμή-κιτρινωπή ενώ η δικιά της πιο κρύα-λευκογάλανη. Η δική της είναι η φυσιολογικήκαι η δική μου είναι από εκείνα τα panel που είναι πιο κιτρινωπά.

Δε ξέρω τι θα κάνω, αν το αλλάξω ή όχι, μιας και αυτό γίνεται αντιληπτό μόνο στα λευκά backgrounds. Εξ' άλλου το πήρα από Αμερική και δε γνωρίζω αν γίνεται κάτι από Ελλάδα.

Πιστεύω πως το έχουν πάρα πολλοί αλλά αν δεν έχεις άλλο δίπλα δίπλα να το συγκρίνεις δε φαίνεται!

Είναι ακριβώς όπως εδώ: http://i51.tinypic.com/2u44t51.jpg

Τελευταία επεξεργασία από: Researcher, 18/05/2011 - 20:31


#470   thanostc

thanostc

    iPH User

  • 101 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/05/2011 - 20:33

Ειναι αρκετά καλα , Μονο στην κάτω δεξιά γωνία φαινεται ελάχιστα όταν Ειναι η φωετιονοτητα τέρμα . Αναφέρομαι ακριβώς στην γωνία . Βράδυ με όλα τα φώτα κλείστα και φωτεινοτητα 50 δεν φαίνεται τπτ . Διαβάζω ebooks με μαύρο φόντο και λευκά γράμματα και δεν φαίνεται τπτ . Χτες το βράδυ αναθεώρησα τον αρχικό αυθορμητισμο μου και μάλλον θα το κράτησω γιατί δεν με ενοχλεί πλέον το bleeding . Για το δικό σου έχεις ενημέρωση ;
Επίσης , με εικονιδια και περιστροφη κανένα πρόβλημα .



Φίλε Valmac είχε δίκιο μόλις σήμερα με πηρανε απο το istorm και μου είπαν πως εγκρίθηκε το DOA και πως πλέον έχω πιστωτικό για 6 μήνες!!

Οπότε τώρα περιμένω πότε θα έρθει καμία παρτίδα της προκοπής για να το αγοράσω εκ νέου!

#471   Valmac

Valmac

    iPH Addict

  • 630 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Supercamelot

Δημοσίευση 18/05/2011 - 21:00

Στο εύχομαι φίλε μου . Αν και στη θέση σου θα έκανα και άλλη μια προσπάθεια ... Μπορεί να μη μου τύχαινε το τέλειο αλλα τουλάχιστον θα εκανα δουλειά μου . Πιστεψε με , καλύτερα Ειναι να έχεις iPad και να το χαίρεσαι (έστω και με λίγο bleeding) παρα καθόλου . Εμένα μου έτυχε ένα iPad με λίγο και μη ενοχλητικό bleeding . Αλλα το χαίρομαι κάθε μετα . Πίστεψε , πάρε άλλο ένα και δοκίμασε . Στο κάτω κάτω το πας πάλι πίσω. Αν θυμάμαι καλα εκεί κοντά εργάζεται ούτως η άλλως . Στο λέω φιλικά γιατί όπως ξέρεις είμαι κι εγω παθών .

#472   thanostc

thanostc

    iPH User

  • 101 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/05/2011 - 08:40

Στο εύχομαι φίλε μου . Αν και στη θέση σου θα έκανα και άλλη μια προσπάθεια ... Μπορεί να μη μου τύχαινε το τέλειο αλλα τουλάχιστον θα εκανα δουλειά μου . Πιστεψε με , καλύτερα Ειναι να έχεις iPad και να το χαίρεσαι (έστω και με λίγο bleeding) παρα καθόλου . Εμένα μου έτυχε ένα iPad με λίγο και μη ενοχλητικό bleeding . Αλλα το χαίρομαι κάθε μετα . Πίστεψε , πάρε άλλο ένα και δοκίμασε . Στο κάτω κάτω το πας πάλι πίσω. Αν θυμάμαι καλα εκεί κοντά εργάζεται ούτως η άλλως . Στο λέω φιλικά γιατί όπως ξέρεις είμαι κι εγω παθών .


Σε ευχαριστώ πολύ!! Έτσι και αλλιώς δεν υπήρχε περίπτωση να εξαντλήσω το περιθώριο γιατι είμαι σε αναμένα κάρβουνα!!

Το πολύ πολύ να το πάρω στα μέσα του επόμενου μήνα!!

#473   gmak

gmak

    iPH newbie

  • 65 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 20/05/2011 - 11:46

εγω παντως βαζω το serial αλλα δεν μου βγαζει αρκετες πληροφοριες

Serial number: DLXF*********
Group1:
Group2:
Generation:
ModelCode:
Production year: 2011
Production week: 18 (May)
Memory - number of slots: Please tell us how many memory (RAM) slots this machine has.
Factory: DL (China)

#474   ykl13

ykl13

    iPH newbie

  • 31 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 20/05/2011 - 12:22

Φίλε Valmac είχε δίκιο μόλις σήμερα με πηρανε απο το istorm και μου είπαν πως εγκρίθηκε το DOA και πως πλέον έχω πιστωτικό για 6 μήνες!!

Οπότε τώρα περιμένω πότε θα έρθει καμία παρτίδα της προκοπής για να το αγοράσω εκ νέου!

Πόσες ημέρες περίμενες για να σου απαντήσουν για το DOA? Σε ρωτάω γιατί και εχω το έχω επιστρέψει για DOA καμία εβδομάδα περίπου κκαι δεν έχω νέα ακόμα.

#475   thanostc

thanostc

    iPH User

  • 101 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/05/2011 - 12:33

Πόσες ημέρες περίμενες για να σου απαντήσουν για το DOA? Σε ρωτάω γιατί και εχω το έχω επιστρέψει για DOA καμία εβδομάδα περίπου κκαι δεν έχω νέα ακόμα.


Εμένα μου είχαν πει ότι θα με πάρουν τηλέφωνο σε 10 - 15 μερες αλλά εγώ τους πήρα στις 6 μέρες για να μάθω τι γίνεται και τε΄λικά με πήραν την επόμενη το πρωί δηλαδή στις 7 μέρες ακριβώς!

#476   ykl13

ykl13

    iPH newbie

  • 31 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 20/05/2011 - 12:45

Εμένα μου είχαν πει ότι θα με πάρουν τηλέφωνο σε 10 - 15 μερες αλλά εγώ τους πήρα στις 6 μέρες για να μάθω τι γίνεται και τε΄λικά με πήραν την επόμενη το πρωί δηλαδή στις 7 μέρες ακριβώς!

Thank's mate ;) Οποτε να περιμένω και εγω τηλέφωνο απο δευτέρα :rolleyes: Αντε να δούμε! Υπάρχει περίπτωση να έρθει αρνητική απάντηση?

Τελευταία επεξεργασία από: ykl13, 20/05/2011 - 12:45


#477   thanostc

thanostc

    iPH User

  • 101 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/05/2011 - 12:48

Thank's mate ;) Οποτε να περιμένω και εγω τηλέφωνο απο δευτέρα :rolleyes: Αντε να δούμε! Υπάρχει περίπτωση να έρθει αρνητική απάντηση?


Αν όντως είναι εμφανές το πρόβλημα δεν νομίζω.. πιο πολύ τυπικό είναι..

#478   ykl13

ykl13

    iPH newbie

  • 31 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 20/05/2011 - 13:06

Αν όντως είναι εμφανές το πρόβλημα δεν νομίζω.. πιο πολύ τυπικό είναι..

Οταν τους το παρέδωσα το είδαν και είπαν οκ.....τι να πω! Διάβασα στο post σου ότι μπορείς όποτε θέλεις μέσα σε 6 μήνες να το παραλάβεις? ισχύει αυτό?

#479   thanostc

thanostc

    iPH User

  • 101 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/05/2011 - 13:08

Οταν τους το παρέδωσα το είδαν και είπαν οκ.....τι να πω! Διάβασα στο post σου ότι μπορείς όποτε θέλεις μέσα σε 6 μήνες να το παραλάβεις? ισχύει αυτό?



Κοίτα αυτό έγινε αφού ήρθα σε συννενόηση μαζί τους και μετά απο πίεση.. δεν ξέρω κατά πόσο το κάνουν σε όλους.. κατά πάσα πιθανότητα θα σου το αντικαταστήσουν μ κεινούργιο σφραγισμένο!

#480   ykl13

ykl13

    iPH newbie

  • 31 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 20/05/2011 - 13:31

Κοίτα αυτό έγινε αφού ήρθα σε συννενόηση μαζί τους και μετά απο πίεση.. δεν ξέρω κατά πόσο το κάνουν σε όλους.. κατά πάσα πιθανότητα θα σου το αντικαταστήσουν μ κεινούργιο σφραγισμένο!

Αφου είναι DOA θα μου το αντικαταστήσουν σίγουρα με καινούργιο σφραγισμένο, αφου τούς παρέδωσα το προβληματικό με φορτιστές, κουτιά τα πάντα, δεν ξέρω όμως αυτό που είπες για παραλαβή όποτε θελεις εσυ μέσα σε 6 μήνες.

Τελευταία επεξεργασία από: ykl13, 20/05/2011 - 13:34


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Bing (1)