Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * - - - 1 ψήφοι

iPad 2 - Διάχυση φωτός (backlight LCD bleeding)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
625 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#511   pavlos104

pavlos104

    iPH newbie

  • 74 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/05/2011 - 01:09

Επίσης να σημειώσω ότι έχω και το Smart Cover. Μπορεί να δημιουργούν το πρόβλημα οι μαγνητες.


Το έχω 2 μήνες και δεν έχει μειωθεί ούτε στο ελάχιστο το bleeding.Το πρόβλημα δυστυχώς είναι μόνιμο.Το θέμα με τους μαγνήτες είναι μία θεωρία νομίζω αβάσιμη καθώς δεν έχω χρησιμοποιήσει ποτέ smart cover και έχω από την πρώτη μέρα σε ίδιο βαθμό bleeding.Ένας φίλος μου δεν έχει καθόλου bleeding το έχει όσο το έχω γώ με smart cover και το δικό του είναι απίστευτο ακόμα¨)
Φίλε μου είσαι σίγουρος ότι στην αρχή το είχες ελέγξει σε απόλυτο σκοτάδι και full brightness?Με επιφύλαξη πάντα γιατί κανείς μας δεν ξέρει τι γίνεται πίσω από αυτή την οθόνη τελικά.Είναι όλο εκπλήξεις.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#512   nikosvrouch

nikosvrouch

    iPH Enthousiast

  • 373 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • GameCenter:nikosvr

Δημοσίευση 28/05/2011 - 09:55

Το έχω 2 μήνες και δεν έχει μειωθεί ούτε στο ελάχιστο το bleeding.Το πρόβλημα δυστυχώς είναι μόνιμο.Το θέμα με τους μαγνήτες είναι μία θεωρία νομίζω αβάσιμη καθώς δεν έχω χρησιμοποιήσει ποτέ smart cover και έχω από την πρώτη μέρα σε ίδιο βαθμό bleeding.Ένας φίλος μου δεν έχει καθόλου bleeding το έχει όσο το έχω γώ με smart cover και το δικό του είναι απίστευτο ακόμα¨)
Φίλε μου είσαι σίγουρος ότι στην αρχή το είχες ελέγξει σε απόλυτο σκοτάδι και full brightness?Με επιφύλαξη πάντα γιατί κανείς μας δεν ξέρει τι γίνεται πίσω από αυτή την οθόνη τελικά.Είναι όλο εκπλήξεις.

Ειμαι απολυτα σιγουρος οτι δεν το ειχε απο την αρχη. Πριν το αγορασω ειχα διαβασει αυτο το Topic για το bleeding και μολις το αγορασα και το εβγαλα απο την κουτα το ελεγξα να δω αν εχει αυτο το προβλημα. Και διαπιστωσα οτι δεν το εχει. Λεω "Τυχερος ειμαι"... Αλλα δυστυχως το εμφανισε αργοτερα.

#513   thanostc

thanostc

    iPH User

  • 101 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/05/2011 - 11:05

Καλημέρα σε όλους!

Μετά απο επικοινωνία που είχα με ένα παληκάρι στο istorm μου είπε οτι αν είναι να αλλάξει κάποιος προβληματικό ipad2 λόγω οθόνης καλό θα είναι να το κάνει σε περίπου ένα μήνα απο τώρα διότι απο το service τον ενημέρωσαν πως ακόμα δεν έχει βγεί επίσημη ενημέρωση απο apple για αλλαγή οθονών!!Οπότε καλό είναι να περιμένετε κανένα μήνα πρίν αλλάξετε το δικό σας.

#514   ktiniatros

ktiniatros

    iPH newbie

  • 15 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/06/2011 - 13:38

Εδώ και το δικό μου "πρόβλημα"...δεν ξέρω ακόμη αν θα το αλλάξω.Πάντως σε ταινίες με μαύρα περιθώρια φαίνεται.

Συνημμένα αρχεία



#515   Antong

Antong

    iPH User

  • 181 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 05/06/2011 - 22:20

Οι πωλητές στο public επιμένουν ακόμη στην αιτιολόγηση του προβλήματος με το επιχείρημα της ´κόλλας´ που δεν έχει στεγνώσει... Απαράδεκτο! Σημειοτ´εον ότι τα demo iPad είναι όλα 18-19ης εβδομάδας χωρίς εμφανές bleeding..

#516   vidalis

vidalis

    iPH Member

  • 314 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:vidalis

Δημοσίευση 05/06/2011 - 22:25

Εγώ για 739€ για τα οποία ίδρωσα για να βγάλω σε ένα μήνα άποφάσισα να μην τα χαρίσω στην apple... Το τελευταίο που μου χάρισε εκείνη είναι ένα bumper για σιωπήσω εις όφελος του antenna gate....



μεγαλε δεν εχω ξαναδιαβάσει κατι τοσο ωραιο !!!!!!!!

#517   Researcher

Researcher

    iPH Hero

  • 3.615 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/06/2011 - 22:36

μεγαλε δεν εχω ξαναδιαβάσει κατι τοσο ωραιο !!!!!!!!


Ανατριχίλα!

#518   ykl13

ykl13

    iPH newbie

  • 31 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 06/06/2011 - 08:46

Τελικά μετά απο επιστροφή και του δικού μου ipad2 με το γνωστό backlight bleeding, παρέλαβα ένα ολοκαίνουργιο μηχάνημα, στο κουτί του με την ζελατίνα. Είναι σε πολύ καλύτερη κατάσταση απο το προηγούμενο, έχει 3 πολύ μικρά light spot μόνο στην μία πλευρά. Καμία σχέση με το χάλι του πρώτου που αντικατέστησα. Επίσης στην παρακολούθηση ταινιών δεν ενοχλεί καθόλου.
Νομίζω ότι θα το κρατήσω, γιατί 1)Βαρέθηκα τα τηλέφωνα, τα πήγαινε-έλα, και την αναμονή και 2) και πιο σημαντικό, μπορεί το άλλο που θα πάρω να είναι πολύ-πολύ χειρότερο.

#519   gas

gas

    iPH Elite Poster

  • 2.750 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:Gasantony

Δημοσίευση 06/06/2011 - 13:53

'Μαγνητες που λειτουργουν σε χαμηλη συχνοτητα' ? :blink: :blink: Τι αλλο θα ακουσουν τα αυτια μας απο αυτα τα level -1 support!!!!

OTI NA'NAI!! χα χα χα



Πράγματι απίστευτο !!

#520   Antong

Antong

    iPH User

  • 181 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 08/06/2011 - 21:47

Η apple έχει αναθέσει την παραγωγή panels στην chime innolux και τον Ιούνιο θα υπάρχουν ήδη στην αγορά οθόνες με LEDs απ´ο την εταιρία αυτή .. Ελπίζω να βελτιωθεί το bleeding ..

#521   nikkosnet

nikkosnet

    iPH User

  • 193 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Nikkos K

Δημοσίευση 08/06/2011 - 22:47

Καλησπέρα σας. Μόλις...ανακάλυψα ότι υπάρχει τέτοιο θέμα με τα iPad και έμεινα έκπληκτος. Το θέμα έχει φτάσει στις 26 σελίδες και 520+ posts. Τελικά πόσοι έχουν πρόβλημα έτσι για να κρατάμε και κανένα στατιστικό; Και είναι κάτι που εμφανίζεται κυρίως στα μαύρα ή και σε αυτά με λευκό bezel;

#522   thanostc

thanostc

    iPH User

  • 101 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/06/2011 - 08:26

Εγώ πάντως εχθές μίλησα με apple Ελλάδας και τους ρώτησα αν υπάρχει κανένα νεότερο για το συγκεκριμένο θέμα και μου απάντησαν πως δεν υπάρχει ακόμα κάτι επίσημο μόνο ότι εξετάζουν το πρόβλημα!

#523   unforgiven

unforgiven

    iPH User

  • 191 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/06/2011 - 10:18

Αγόρασα ένα τελευταίας εσοδείας (είχε το 4.3.3) και δεν έχει καθόλου bleeding μέχρι τώρα.

#524   thanostc

thanostc

    iPH User

  • 101 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/06/2011 - 11:48

Αγόρασα ένα τελευταίας εσοδείας (είχε το 4.3.3) και δεν έχει καθόλου bleeding μέχρι τώρα.



Απο που το πήρες?

Μπορείς να μας πείς εβδομάδα παραγωγής και με τι ξεκινάει το SN?

#525   unforgiven

unforgiven

    iPH User

  • 191 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/06/2011 - 12:01

Από Mediamarkt, to 64 3G.
To sn ξεκινάει από DLXFPR, production week 20 (16-22 Μαϊου)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 8

0 μέλη, 8 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες