Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * - - - 1 ψήφοι

iPad 2 - Διάχυση φωτός (backlight LCD bleeding)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
625 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#571   pavlos104

pavlos104

    iPH newbie

  • 74 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/06/2011 - 23:56

Εμείς παιδια παλεύουμε να ξετρυπώσουμε ipad 2 με οθόνη της προκοπής ενώ rumors θελουν ipad 3 να ετοιμαζει o Steve.Μετά από τόση ταλαιπωρία με τις οθόνες ένα τέτοιο μας έλειπε.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#572   thanostc

thanostc

    iPH User

  • 101 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/06/2011 - 12:04

Καλημέρα σε όλους!!

Είμαι στην ευχάριστη θέση να σας ενημρώσω πως πριν απο λίγη ώρα παρέλαβα το δεύτερο ipad 2 32GB 3G καινούργιο μετά απο επιστροφή που είχα κάνει λόγω bleeding!! Το καινούργιο ΑΓΓΙΖΕΙ ΤΗΝ ΤΕΛΕΙΟΤΗΤΑ !!! Έκανα έλεγχο όσο μπορούσα εδώ στη δουλειά σε σκοτεινό δωμάτιο και την οθόνη στην αρχική ενεργοποίησης!!! :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Τα στοιχεία του είναι τα εξής:

Serial number: DN6FQBPRDFJ2
Name: iPad 2
Group1: iPad
Group2: WiFi-GSM
Generation: 2
ModelCode:
Machine Model: iPad2,2
Model introduced: 2011
Production year: 2011
Production week: 21 (May)
Family name: Become a pro user to see this information. (sorry)
Screen size: 9 inch
Screen resolution: 1024x768 pixels
Colour: Black
Capacity: 32GB
Factory: DN Please tell us where this machine is manufactured.

#573   thanostc

thanostc

    iPH User

  • 101 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/06/2011 - 19:10

Καλημέρα σε όλους!!

Είμαι στην ευχάριστη θέση να σας ενημρώσω πως πριν απο λίγη ώρα παρέλαβα το δεύτερο ipad 2 32GB 3G καινούργιο μετά απο επιστροφή που είχα κάνει λόγω bleeding!! Το καινούργιο ΑΓΓΙΖΕΙ ΤΗΝ ΤΕΛΕΙΟΤΗΤΑ !!! Έκανα έλεγχο όσο μπορούσα εδώ στη δουλειά σε σκοτεινό δωμάτιο και την οθόνη στην αρχική ενεργοποίησης!!! :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes

Τα στοιχεία του είναι τα εξής:

Serial number: DN6FQBPRDFJ2
Name: iPad 2
Group1: iPad
Group2: WiFi-GSM
Generation: 2
ModelCode:
Machine Model: iPad2,2
Model introduced: 2011
Production year: 2011
Production week: 21 (May)
Family name: Become a pro user to see this information. (sorry)
Screen size: 9 inch
Screen resolution: 1024x768 pixels
Colour: Black
Capacity: 32GB
Factory: DN Please tell us where this machine is manufactured.




Βιάστηκα να μιλήσω... όντως δεν έχει bleeding αλλά μόλις το ενεργοποιήσα και μπήκα στο menu των ρυθμίσεων εντόπησα δύο bad pixels... ένα κόκκινο και ένα μάυρο... υπάρχει περίπτωση να φύγουν η είμαι και για άλλη αντικατάστηση??? γαμώ το μ$%^&νί της μάνας τους???

Τελευταία επεξεργασία από: thanostc, 23/06/2011 - 19:10


#574   thanostc

thanostc

    iPH User

  • 101 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/06/2011 - 19:54

Βιάστηκα να μιλήσω... όντως δεν έχει bleeding αλλά μόλις το ενεργοποιήσα και μπήκα στο menu των ρυθμίσεων εντόπησα δύο bad pixels... ένα κόκκινο και ένα μάυρο... υπάρχει περίπτωση να φύγουν η είμαι και για άλλη αντικατάστηση??? γαμώ το μ$%^&νί της μάνας τους???



Παιδιά τι προτείνεται να επιμείνω πάλι για καινούργιο η να πάρω αυτή τη φορά refurbished? Απλά να θυμίσω εδώ πώς ήδη το έχω αλλάξει μία φορά λόγω bleeding και πήρα πιστωτικό για καινούργιο!

Τελευταία επεξεργασία από: thanostc, 23/06/2011 - 19:54


#575   Antong

Antong

    iPH User

  • 181 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 23/06/2011 - 23:09

Παίδες τι να πώ με τις αλλαγές έχω εξαντληθεί ... Έστειλα πίσω στην apple το 4ο iPad λόγω bleeding, μέσω κούριερ και περιμένω να μου στείλουν σφραγισμένο ... Η επικοινωνία έγινε με τον ελληνικό αριθμό AppleCare και αφού δέχτηκαν την αντικατάσταση, μετά από 1 μέρα με κάλεσε μια κυρία από την Ιρλανδία που είχε αναλάβει το case, και μου ζήτησε επιβεβαίωση στοιχείων, και μου είπε πως σε 2-3 ημέρες θα ερχόταν κούριερ για την παραλαβή της συσκευής.. Σε 1 μέρα ήρθε το κούριερ και έστειλα όλο το πακέτο μαζί..μετά με μειλ έστειλα τον αριθμό φορτωτικής και τώρα μου απάντησε πως παρείγγειλε ένα σφραγισμένο iPad κ θα με ενημερώσει για την εξέλιξη της αποστολής... Το καλό είναι πως δεν ζήτησε αποδεικτικά του προβλήματος, γιατί είχε θεωρηθεί ως verified μετά την συνομιλία μου με τον έλληνα τηλεφωνητή.. Απίστευτο ... Από after sales η apple σκίζει, αλλά τουλάχιστο ας έπιανε τόπο με καμιά συσκευή της προκοπής χωρίς bleeding... Επίσης το συμπέρασμα είναι πως γνωρίζουν το θέμα και πως προσπαθήσαν να μου κλείσουν το στόμα προσφέροντάς μου μία θήκη !!! Αν θυμάστε σε προηγούμενο post μου.. Για νεότερα θα σας ενημερώσω..

#576   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 23/06/2011 - 23:13

Χαρά στο κουράγιο σου φίλε μου ...

Εγώ το πρώτο το πούλησα και ησύχασα πλέον έχει λήξει το κεφάλαιο iPad2 για μένα μέχρι να φτιαχτεί το πρόβλημα που δεν το βλέπω και μάλλον πάω για το 3 καρφί...;-)

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#577   thanostc

thanostc

    iPH User

  • 101 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/06/2011 - 09:22

Βιάστηκα να μιλήσω... όντως δεν έχει bleeding αλλά μόλις το ενεργοποιήσα και μπήκα στο menu των ρυθμίσεων εντόπησα δύο bad pixels... ένα κόκκινο και ένα μάυρο... υπάρχει περίπτωση να φύγουν η είμαι και για άλλη αντικατάστηση??? γαμώ το μ$%^&νί της μάνας τους???



Καλημέρα σε όλους!! Τι προτείνεται για το παραπάνω?

#578   gkp

gkp

    iPH User

  • PipPip
  • 195 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 24/06/2011 - 09:46

Καλημέρα σε όλους!! Τι προτείνεται για το παραπάνω?


Εγώ στη θέση σου, ειδικά με τα καμμένα pixels που έχεις, θα το είχα ήδη γυρίσει.

Τελευταία επεξεργασία από: gkp, 24/06/2011 - 09:48


#579   thanostc

thanostc

    iPH User

  • 101 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/06/2011 - 09:38

Εγώ στη θέση σου, ειδικά με τα καμμένα pixels που έχεις, θα το είχα ήδη γυρίσει.



Υπάρχει περίπτωση να μου πουν όχι στην αντικατάσταση λόγω ενός καμμένου και ενός κολλημένου pixel? Γιατί κάτι διαβάζω για ανοχή απο την apple μέχρι 2 pixels...

#580   malias4

malias4

    iPH Elite Poster

  • 2.590 μηνύματα
  • Twitter:@Gate4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G

Δημοσίευση 25/06/2011 - 09:49

Καλημερα φιλε πολυ ατυχος ρε συ, κι εγω αν ειχα καμενα πιξελ θα το γυριζα πισω!
Παντως η apple το εχει ξεφτυλισει λιγο μου φαινετε, iphone4 antena problem
Ipad 2 bleeding imacs παλι προβληματα με κιτρινιλες στις οθονες! Και κοστιζουν κ μια περιουσια...
iPhone 12 pro max ios 14.2.1 jb  Apple watch series 7 nike

#581   thanostc

thanostc

    iPH User

  • 101 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/06/2011 - 10:12

Καλημερα φιλε πολυ ατυχος ρε συ, κι εγω αν ειχα καμενα πιξελ θα το γυριζα πισω!
Παντως η apple το εχει ξεφτυλισει λιγο μου φαινετε, iphone4 antena problem
Ipad 2 bleeding imacs παλι προβληματα με κιτρινιλες στις οθονες! Και κοστιζουν κ μια περιουσια...



Ακριβώς έτσι... έχω απελπιστεί και τσαντιστεί ταυτόχρονα... δύο μήνες ασχολούμε με το γαμ%$#%νο ipad 2 !!! Ξεφτίλα!!!

#582   eurisakella

eurisakella

    iPH Enthousiast

  • 387 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2
  • GameCenter:eurisakella

Δημοσίευση 25/06/2011 - 11:15

Παιδιά ακόμα και στα καινούργια τα τωρινά υπάρχει bleeding? Και στην "καινούργια" παρτίδα? Α, και κάτι άλλο. Υπήρχε τόσο έντονο bleeding και στο iPad1? Γιατί σκέφτομαι να πάρω iPad, αλλά δεν ξέρω ποιό!! Δεν θέλω με τίποτα να έχει bleeding!!!!! Ούτε κιτρινιασμένη οθόνη(είχε το πρώτο μου 4άρι και το άλλαξα στην βδομάδα).

#583   thanostc

thanostc

    iPH User

  • 101 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/06/2011 - 12:42

Ακριβώς έτσι... έχω απελπιστεί και τσαντιστεί ταυτόχρονα... δύο μήνες ασχολούμε με το γαμ%$#%νο ipad 2 !!! Ξεφτίλα!!!



Το πήγα σήμερα πίσω για DOA... μου είπαν πως θα έχουν νέα σε 4 - 5 μέρες για το αν έδωσε οκ η Apple... Μόνο να μην μου το αλλάξουν με 2 στις 2 αποτυχίες...

#584   Antong

Antong

    iPH User

  • 181 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 28/06/2011 - 15:15

Από τις 28/3 ασχολούμαι ~ 3 μήνες χθές έδωσα για επιστροφή το 5ο iPad .. Ναι το 5ο και μάλιστα αυτό που μου έστειλε σφραγισμένο η apple με κούριερ ... Η συγκεκριμένη συσκευή ήταν της 10ης εβδομάδας και είχε τόσο πολύ bleeding όσο το πρώτο μου που ήταν 13ης... Μάλλον προσπαθούν να ξεφορτωθούν το stock τους... Έλεος!!

#585   eurisakella

eurisakella

    iPH Enthousiast

  • 387 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2
  • GameCenter:eurisakella

Δημοσίευση 28/06/2011 - 15:19

Απλά ελπίζουν να μην το καταλάβει ο καταναλωτής :-/

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες