Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * - - - 1 ψήφοι

iPad 2 - Διάχυση φωτός (backlight LCD bleeding)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
625 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#121   pavlos104

pavlos104

    iPH newbie

  • 74 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/04/2011 - 21:56

Ποιο μοντέλο έχεις pavlos?

Έχω το 32gb 3G

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#122   Antong

Antong

    iPH User

  • 181 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 26/04/2011 - 22:00

Δυστυχώς μια από τα ίδια.Σε πιο κατάστημα το παρέδωσες?Παίρνει πολύ χρόνο γιατί σκοπεύω να το επιστρέψω.

Στη systemgraph.. Την προηγούμενη φορά έκανε 2 ημέρες! Αυτή τη φορά άγνωστο

#123   pavlos104

pavlos104

    iPH newbie

  • 74 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/04/2011 - 22:04

Στη systemgraph.. Την προηγούμενη φορά έκανε 2 ημέρες! Αυτή τη φορά άγνωστο

Ευχαριστώ για την πληροφορία.Εύχομαι να πάρεις τέλειο την επόμενη φορά.

#124   ilias1974

ilias1974

    iPH newbie

  • 15 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/04/2011 - 00:27

Στη systemgraph.. Την προηγούμενη φορά έκανε 2 ημέρες! Αυτή τη φορά άγνωστο

Το δικό μου το επέστρεψα στο golden-i στις 31 Μαρτίου και το έστειλαν στη systemgraph. Έχει εγκριθεί η αντικατάσταση αλλά όπως με ενημερώνουν δεν έχουν παραλάβει ακόμη τη νέα συσκευή που έχουν παραγγείλει. Το χειρότερο δεν είναι η αναμονή, αλλά η αγωνία για το αν το καινούργιο που θα παραλάβω θα είναι εντάξει...

#125   pavlos104

pavlos104

    iPH newbie

  • 74 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/04/2011 - 01:16

Το δικό μου το επέστρεψα στο golden-i στις 31 Μαρτίου και το έστειλαν στη systemgraph. Έχει εγκριθεί η αντικατάσταση αλλά όπως με ενημερώνουν δεν έχουν παραλάβει ακόμη τη νέα συσκευή που έχουν παραγγείλει. Το χειρότερο δεν είναι η αναμονή, αλλά η αγωνία για το αν το καινούργιο που θα παραλάβω θα είναι εντάξει...

Είναι τραγικό να έχεις αγορασει κάτι και να μπαίνεις σε διαδικασία αντικατάστασης με συσκευή η οποία έχει επιστραφεί από κάποιον και την έχει συναρμολογήσει ξανά κάποιος.Όπως και να έχει δεν είναι καινούργια.Από την info-quest μου το είπαν.Απλά με διαβεβαίωσαν ότι θα είναι άψογη σε μία τηλεφωνική μας επικοινωνία.

Τελευταία επεξεργασία από: pavlos104, 27/04/2011 - 01:17


#126   Antong

Antong

    iPH User

  • 181 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 28/04/2011 - 13:47

Κανένας με φυσιολογικό iPad που να το χει παραλάβει τις τελευταίες ημέρες;;; Παρακαλώ και κάποια φωτογραφία της οθόνης..

#127   Chris123GR

Chris123GR

    iPH User

  • 166 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone SE

Δημοσίευση 28/04/2011 - 14:11

Παραδόξως κι όλως περιέργως οι περισσότερες demo συσκευές που έχω δει στα καταστήματα , έχουν από ελάχιστο έως καθόλου backlight bleeding .
Τι κάνουν ? Τις διαλέγουν ? :blink:

#128   billmp

billmp

    iPH newbie

  • 9 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/04/2011 - 14:26

Το παρέλαβα την Μ. Πέμπτη άσπρο , με 100% φωτεινότητα κλειστά φώτα δωματίου και εντελώς σκούρα οθόνη έχει μια μικρή απώλεια στο πάνω μέρος , φαίνεται ελάχιστα εως καθόλου σε αυτές τις συνθήκες οπότε κανένα πρόβλημα υπο κανονικές συνθήκες.

#129   spyipad

spyipad

    iPH Member

  • 229 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus

Δημοσίευση 28/04/2011 - 15:20

Έχω κάνει παραγγελεία με προκαταβολή για ipad 2 32 gb wifi λευκο από το golden-i εδω και 3 βδομαδες και ακόμα περιμενω τι μου προτεινεται να κανω ?

#130   Antong

Antong

    iPH User

  • 181 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 28/04/2011 - 15:26

Το παρέλαβα την Μ. Πέμπτη άσπρο , με 100% φωτεινότητα κλειστά φώτα δωματίου και εντελώς σκούρα οθόνη έχει μια μικρή απώλεια στο πάνω μέρος , φαίνεται ελάχιστα εως καθόλου σε αυτές τις συνθήκες οπότε κανένα πρόβλημα υπο κανονικές συνθήκες.


Αν ευκαιρίσεις φτατε ανέβασε καμιά φωτό να συκγρίνουμε..

#131   Antong

Antong

    iPH User

  • 181 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 28/04/2011 - 15:29

Έχω κάνει παραγγελεία με προκαταβολή για ipad 2 32 gb wifi λευκο από το golden-i εδω και 3 βδομαδες και ακόμα περιμενω τι μου προτεινεται να κανω ?


Τελικά ο χρόνος ίσως να λειτουργεί υπέρ σου περίμενε.. Με τον καιρό και πολλά feedback και επιστροφές μπορεί να έρθει και καμιά αξιόλογη συσκευή..

#132   Valmac

Valmac

    iPH Addict

  • 630 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Supercamelot

Δημοσίευση 29/04/2011 - 00:49

Τελικά ο χρόνος ίσως να λειτουργεί υπέρ σου περίμενε.. Με τον καιρό και πολλά feedback και επιστροφές μπορεί να έρθει και καμιά αξιόλογη συσκευή..

Το ελπίζω κι εγω . Τη Δευτέρα πάω για αλλαγη με καινούριο . Ποτέ θα το έχουν, ένας θεός ξερει.

#133   trifon

trifon

    iPH newbie

  • 29 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/04/2011 - 09:50

Θα ήθελα κάποιος που έχει ipad 1 να μου λύσει την απορία αν έχει και αυτό bleeding ή είναι μόνο προνόμιο του ipad 2.

#134   kohran

kohran

    iPH Addict

  • 683 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 30/04/2011 - 09:58

Θα ήθελα κάποιος που έχει ipad 1 να μου λύσει την απορία αν έχει και αυτό bleeding ή είναι μόνο προνόμιο του ipad 2.


Έχω δει ipad 1 με bleeding, αλλά μπορούσες να το παρατηρήσεις μόνο κατά το boot ( οθόνη με το μήλο ). Από την μία από τις μεγάλες πλευρές, έβλεπες να βγαίνει φως με 2-3 φωτεινά peaks.

Anyway στην περίπτωση που αναφέρω πιο πολύ ψυχολογικό ήταν το θέμα παρά πραγματικό πρόβλημα. Σε κανονικές συνθήκες χρήσης δεν φαινόταν τίποτα. Ειδικά αν δεν το ήξερες ήταν αδύνατον να το παρατηρήσεις.

#135   Nikosaei

Nikosaei

    iPH Enthousiast

  • 484 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad mini 4

Δημοσίευση 30/04/2011 - 10:00

Έχω δει ipad 1 με bleeding, αλλά μπορούσες να το παρατηρήσεις μόνο κατά το boot ( οθόνη με το μήλο ). Από την μία από τις μεγάλες πλευρές, έβλεπες να βγαίνει φως με 2-3 φωτεινά peaks.

Anyway στην περίπτωση που αναφέρω πιο πολύ ψυχολογικό ήταν το θέμα παρά πραγματικό πρόβλημα. Σε κανονικές συνθήκες χρήσης δεν φαινόταν τίποτα. Ειδικά αν δεν το ήξερες ήταν αδύνατον να το παρατηρήσεις.

Ολα μια ιδεα ειναι εμενα εχει ελαχιστο αλλα κ πιο πολυ να ειχε δεν με επηρεαζει πουθενα

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες