Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * - - - 1 ψήφοι

iPad 2 - Διάχυση φωτός (backlight LCD bleeding)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
625 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#151   mpatakis

mpatakis

    iPH Elite Poster

  • 2.386 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/05/2011 - 12:34

Το δικό μου λέω να το παίρνω μαζί μου στην θάλασσα για ηλιοθεραπεία ,γιατί δεν βλέπω αλλιώς να στεγνωνει η κόλλα!


Sent from my iPad 2 using Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: mpatakis, 06/05/2011 - 12:35


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#152   marian

marian

    iPH Addict

  • 894 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 06/05/2011 - 12:53

καλοροζικο.. Marian... και αλλαξε του τα φωτα... :lol:


Ευχαριστώ Κώστα! Να 'σαι καλά!

@mpatakis: πρόσεχε τα κύματα! Είχα δει μια τουρίστρια καθισμένη πάνω σε ένα βραχάκι στην ακροθαλασσιά εκεί που σκάνε τα κύματα, να προσπαθεί να βρει 3G (μόνο εκεί έπιανε) και εκεί που ήταν ήρεμη η θάλασσα σκάει ένα κύμα και την κουκούλωσε και αυτήν και το ipad!!!

Ζωή σε λόγου μας!!! :P

Τελευταία επεξεργασία από: marian, 06/05/2011 - 12:54


#153   mpatakis

mpatakis

    iPH Elite Poster

  • 2.386 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/05/2011 - 20:01

Ευχαριστώ Κώστα! Να 'σαι καλά!

@mpatakis: πρόσεχε τα κύματα! Είχα δει μια τουρίστρια καθισμένη πάνω σε ένα βραχάκι στην ακροθαλασσιά εκεί που σκάνε τα κύματα, να προσπαθεί να βρει 3G (μόνο εκεί έπιανε) και εκεί που ήταν ήρεμη η θάλασσα σκάει ένα κύμα και την κουκούλωσε και αυτήν και το ipad!!!

Ζωή σε λόγου μας!!! :P

Καλοοο!!


Sent from my iPad 2 using Tapatalk

#154   Valmac

Valmac

    iPH Addict

  • 630 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Supercamelot

Δημοσίευση 06/05/2011 - 20:52

Εμένα παιδιά με πήραν τηλ από iStorm και μου είπαν πως επιβεβαιώθηκε το πρόβλημα από την infoquest . Δευτέρα-Τρίτη θα πάρουν και το ΟΚ από την Apple και θα μου δώσουν καινούργιο στο κουτί του. Απο οτι μου ειπαν δεν θα περιμενω πολυ στην αναμονη αφου περιπτώσεις σαν και τη δικη μου εχουν προτεραιότητα. Ελπίζω να λενε αληθεια και ελπιζω σε καλύτερο μηχάνημα πλέον...

#155   ilias1974

ilias1974

    iPH newbie

  • 15 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/05/2011 - 00:16

Φίλε μου οταν λες ότι το αρχικό το επέστρεψες μία μέρα μετά?Δηλαδή δεν παρέλαβαν την παλιά συσκευή και μετά περίμενες να έρθει η καινούργια?Την επέστρεψες μετά?


Το επέστρεψα μια μέρα αφού το αγόρασα και έμεινα ένα μήνα χωρίς iPad...

#156   raffo333

raffo333

    iPH newbie

  • 32 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 07/05/2011 - 14:05

http://www.appleinsi...y_supplier.html

#157   Valmac

Valmac

    iPH Addict

  • 630 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Supercamelot

Δημοσίευση 07/05/2011 - 14:51

http://www.appleinsider.com/articles/11/05/06/light_leaks_with_lg_ipad_2_displays_make_samsung_apples_new_primary_supplier.html

Πολύ καλή ενημέρωση +1.
Συνεπώς αναμένουμε καλύτερα iPad στο μέλλον.
Α ρε LG μας κάνεις και τρέχουμε ...

#158   Antong

Antong

    iPH User

  • 181 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 07/05/2011 - 18:26

Υπάρχει κανένας φίλος εδώ στο site που να πήρε επιστροφή συσκευή αντικατάστασης και να είναι σε τέλεια κατάσταση όπως για παράδειγμα στο iPhone 4 σε μαύρο φόντο στο σκοτάδι , το οποίο να είναι σχεδόν σαν πραγματικό μαύρο ιριδίζον και όχι σαν το μαύρο του iPad 2 που είναι στις αποχρώσεις του μωβ και με τα γνωστά flashlight defects ή αλλιώς backlight bleeding; Αν υπάρχει κάποιος ας φιλοτιμηθεί να ανεβάσει μια φωτογραφία πράγμα που επανειλλημένα έχω ζητήσει..

#159   Valmac

Valmac

    iPH Addict

  • 630 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Supercamelot

Δημοσίευση 07/05/2011 - 22:15

Υπάρχει κανένας φίλος εδώ στο site που να πήρε επιστροφή συσκευή αντικατάστασης και να είναι σε τέλεια κατάσταση όπως για παράδειγμα στο iPhone 4 σε μαύρο φόντο στο σκοτάδι , το οποίο να είναι σχεδόν σαν πραγματικό μαύρο ιριδίζον και όχι σαν το μαύρο του iPad 2 που είναι στις αποχρώσεις του μωβ και με τα γνωστά flashlight defects ή αλλιώς backlight bleeding; Αν υπάρχει κάποιος ας φιλοτιμηθεί να ανεβάσει μια φωτογραφία πράγμα που επανειλλημένα έχω ζητήσει..

Αυτό που ζητασ φίλε μου μάλλον δεν υπάρχει και θα στο εξηγήσω . Όταν επιστρεφεις ένα iPad παίρνεις πίσω ένα refurbished . Το refurbished Ειναι κατα κύριο λόγο iPad που προήλθε απο επιστροφή . Γιατί να επιστρέψει κάποιος ένα iPad αν αυτό δεν έχει κάποιο (έστω και μικρό) πρόβλημα; Θα μου πεισ οτι ετσι απλα το μετανιωσε. Συμφωνω , αλλα ποσοι ειναι αυτοι που προβαινουν σε Επιστροφη για άλλους λόγους πλην κάποιου σφαλματος στο μηχάνημα ; Πιστεύω ελάχιστοι . Οπότε σχεδόν όλα τα refurbished κάτι θα έχουν , έστω και λίγο . Γι αυτό το λόγο το επέστρεψα μέσα στις 15 ημέρες διότι ΜΟΝΟ έτσι δικαιούμαι ολοκαίνουργιο και σφραγισμένο iPad . Αυτό που σας γράφω με συμβουλεψαν απο το Apple Care. Δεν το ήξερα κι εγώ . Είχα πέσει κι εγώ στην παγίδα των Ελληναραδωμ πωλητών οι οποίοι τηλεφωνικά μου συνέστησαν να περιμένω μέχρι να στεγνώσει η κολλά και αλλες μπαρουφες, αλλα ευτυχωσ την 10η μερα επικοινωνησα με την Apple και μου ανοιξαν τα Ματια . Παιδιά αν έχει το iPad πρόβλημα και σας ενοχλεί μην περιμένετε , δώστε το πίσω εντωσ 15 ημερων και πάρτε ΟΛΟΚΑΊΝΟΥΡΓΙΟ πίσω και όχι ανακατασκευασμενο . Τώρα, όσοι φίλοι δεν δικαιούστε καινούργιο περιμένετε 1-2 μήνες ώστε το refurbished που θα πάρετε να Ειναι μη προβληματικό .τότε θα υπάρχει και διαθεσιμότητα και δεν θα περιμένετε παρά 2-3 ημέρες για τη συσκευή αντικατάστασης .

#160   raffo333

raffo333

    iPH newbie

  • 32 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 07/05/2011 - 22:39

Δεν είναι ακριβώς έτσι , υποτίθεται πως αν είναι refurbished έχει ελεγχθεί ,και δεν έχει κανένα πρόβλημα, άρα μπορεί να έχει αλλαχθεί η οθόνη, που λέει ο λόγος , τα καινούρια όμως είναι λαχείο δεν μπορούν να τα ελένξουν

#161   Valmac

Valmac

    iPH Addict

  • 630 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Supercamelot

Δημοσίευση 07/05/2011 - 23:01

Δεν είναι ακριβώς έτσι , υποτίθεται πως αν είναι refurbished έχει ελεγχθεί ,και δεν έχει κανένα πρόβλημα, άρα μπορεί να έχει αλλαχθεί η οθόνη, που λέει ο λόγος , τα καινούρια όμως είναι λαχείο δεν μπορούν να τα ελένξουν

Μα φίλε μου refurbished πήραν πολλά παιδιά απο εδώ και μετά το άλλαξαν ξανά επειδή είχε πρόβλημα .

#162   djc

djc

    iPH User

  • 179 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 08/05/2011 - 00:07

Και μένα έχει στη κάτω γωνία αλλά νταξει δεν με πειράζει πολύ ,

#163   pavlos104

pavlos104

    iPH newbie

  • 74 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/05/2011 - 03:54

Εγώ πάντως αποφάσισα να το αλλάξω σε κανένα μήνα γιατι έχω μεγάλο πρόβλημα στην οθόνη μου.Έτσι και δεν μου δώσουν ipad σε τέλεια κατάσταση τι μπορώ να κάνω; Υπάρχει περίπτωση να μην το δεχτω και να μου δώσουν άλλο; Πιστεύτε ότι μόνο νομικά από κει και πέρα θα βρούμε το δίκιο μας;

Τελευταία επεξεργασία από: pavlos104, 08/05/2011 - 03:55


#164   ilias1974

ilias1974

    iPH newbie

  • 15 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/05/2011 - 07:01

Αυτό που ζητασ φίλε μου μάλλον δεν υπάρχει και θα στο εξηγήσω . Όταν επιστρεφεις ένα iPad παίρνεις πίσω ένα refurbished . Το refurbished Ειναι κατα κύριο λόγο iPad που προήλθε απο επιστροφή . Γιατί να επιστρέψει κάποιος ένα iPad αν αυτό δεν έχει κάποιο (έστω και μικρό) πρόβλημα; Θα μου πεισ οτι ετσι απλα το μετανιωσε. Συμφωνω , αλλα ποσοι ειναι αυτοι που προβαινουν σε Επιστροφη για άλλους λόγους πλην κάποιου σφαλματος στο μηχάνημα ; Πιστεύω ελάχιστοι . Οπότε σχεδόν όλα τα refurbished κάτι θα έχουν , έστω και λίγο . Γι αυτό το λόγο το επέστρεψα μέσα στις 15 ημέρες διότι ΜΟΝΟ έτσι δικαιούμαι ολοκαίνουργιο και σφραγισμένο iPad . Αυτό που σας γράφω με συμβουλεψαν απο το Apple Care. Δεν το ήξερα κι εγώ . Είχα πέσει κι εγώ στην παγίδα των Ελληναραδωμ πωλητών οι οποίοι τηλεφωνικά μου συνέστησαν να περιμένω μέχρι να στεγνώσει η κολλά και αλλες μπαρουφες, αλλα ευτυχωσ την 10η μερα επικοινωνησα με την Apple και μου ανοιξαν τα Ματια . Παιδιά αν έχει το iPad πρόβλημα και σας ενοχλεί μην περιμένετε , δώστε το πίσω εντωσ 15 ημερων και πάρτε ΟΛΟΚΑΊΝΟΥΡΓΙΟ πίσω και όχι ανακατασκευασμενο . Τώρα, όσοι φίλοι δεν δικαιούστε καινούργιο περιμένετε 1-2 μήνες ώστε το refurbished που θα πάρετε να Ειναι μη προβληματικό .τότε θα υπάρχει και διαθεσιμότητα και δεν θα περιμένετε παρά 2-3 ημέρες για τη συσκευή αντικατάστασης .


Και εγώ με AppleCare μίλησα και μου εξήγησαν ότι η συσκευή αντικατάσταση που περίμενα καθυστερούσε γιατί υπήρχαν προβλήματα στην παραγωγή. Παραδέχθηκαν ότι υπάρχει πρόβλημα με το bleeding. Μου είπαν ακόμα πως κάποια από τα iPad που παράγονται προορίζονται αποκλειστικά για συσκευές αντικατάστασης (είναι αυτά που δεν είναι σφραγισμένα σε κουτιά). Αυτό έχει κάποια λογική. Πιστεύω πως το πρόβλημα με το bleeding ήταν τόσο εκτεταμένο που δεν θα μπορούσε να καλυφθεί μόνο από συσκευές που επιστρέφουν δυσαρεστημένοι πελάτες.

#165   Valmac

Valmac

    iPH Addict

  • 630 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Supercamelot

Δημοσίευση 08/05/2011 - 11:32

Και εγώ με AppleCare μίλησα και μου εξήγησαν ότι η συσκευή αντικατάσταση που περίμενα καθυστερούσε γιατί υπήρχαν προβλήματα στην παραγωγή. Παραδέχθηκαν ότι υπάρχει πρόβλημα με το bleeding. Μου είπαν ακόμα πως κάποια από τα iPad που παράγονται προορίζονται αποκλειστικά για συσκευές αντικατάστασης (είναι αυτά που δεν είναι σφραγισμένα σε κουτιά). Αυτό έχει κάποια λογική. Πιστεύω πως το πρόβλημα με το bleeding ήταν τόσο εκτεταμένο που δεν θα μπορούσε να καλυφθεί μόνο από συσκευές που επιστρέφουν δυσαρεστημένοι πελάτες.

Εμένα πάντως μου είπαν να πιεσω το κατάστημα για καινούργιο iPad και να μην δεχτώ το refurbished . Πιστεύω πω κατι θα ξέρουν παραπάνω .
Προς pavlos104: γιατί να το αλλάξεις σε 1 μήνα και όχι σε 15 μέρες ώστε να πάρεις καινούργιο στο κουτί του και όχι στη σακούλα . Σκέψου και την αξία μεταπωλησης όπου άλλο imei θα γράφει το κουτί και άλλο η συσκευή .

Τελευταία επεξεργασία από: Valmac, 08/05/2011 - 11:35


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες