Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * - - - 1 ψήφοι

iPad 2 - Διάχυση φωτός (backlight LCD bleeding)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
625 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#181   Valmac

Valmac

    iPH Addict

  • 630 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Supercamelot

Δημοσίευση 08/05/2011 - 23:04

Βασικά θα πάρω αύριο τηλέφωνο να ρωτήσω γιατί έχω έκδοση verizon και στο apple discussion μου είπαν ότι δεν καλύπτεται η εγγύηση στην Ελλάδα. Καλύτερα δεν είναι να πάμε στην info-quest για αντικατάσταση;

Θα έλεγα κι εγώ καλύτερα να πας κατευθείαν στη infoquest . Επίσης θα σου πρότεινα να μην τους πεις ότι Ειναι Verizon . Δωστο και φυγε . Πολύ πιθανόν να μην το δουν καθόλου . Αλλα και πάλι δεν καταλαβαίνω γιατί να μην το αντικαταστήσουν ; Ο νόμος λέει πως αν δεν υπάρχει ίδια συσκευή τότε αντικαθίσταται με μια άλλη ανάλογων χαρακτηριστικών .

Τελευταία επεξεργασία από: Valmac, 08/05/2011 - 23:05


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#182   Antong

Antong

    iPH User

  • 181 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 09/05/2011 - 15:52

Έχεις απόλυτο δίκιο φίλε μου. Θέλουν να πιστέψουμε πως όλα τα iPad έχουν πρόβλημα και πως δεν πρέπει να το αλλάξουμε αφού πάλι το καινούριο θα έχει πρόβλημα . Αυτό Ειναι ΨΈΜΑ. εγώ θα το αλλάζω μέχρι να μου τύχει αυτό που πρέπει . Όσο για την επιστροφή χρημάτων σύμφωνα με τον αστικό κώδικα Ειναι ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΟΙ να τα επιστρέψουν σε περίπτωση ελατψματικου προϊόντος και αν ζητηθεί απο τον πελάτη . Όλοι κάνουν την πάπια , και απογοητεύτηκα με το πλαίσιο που πίστευα ότι ήταν σοβαρή εταιρία . Εγώ η πρώτη αλλαγή που έκανα ήταν στα media markt όπου μου έδωσαν τα χρήματα πίσω ΆΜΕΣΑ και χωρίς προβλήματα . Το θέμα Ειναι ότι δεν έχουν καθόλου stock γι αυτο και κατέφυγα στο iStorm .


Παίδες, πάνω που νόμιζα ότι είχα μια καλύτερη συσκευή διαπίστωσα επειτα από χρήση και δοκιμή ότι το δεύτερο ipad 2 αντικατάστασης που είχα ( είναι η τρίτη συσκευη στην κατοχή μου ) πάσχει και αυτό !!! ναι κα αυτο!! από backlight bleeding. Παραθέτω και εικόνες και των τριών συσκευών που είχα:

1ο Ipad 2
Συνημμένο αρχείο  1o Ipad 2.JPG   116,69KB   3 λήψεις
2o Ipad 2
Συνημμένο αρχείο  2o ipad 2.JPG   148,57KB   1 λήψεις
3o Ipad 2
Συνημμένο αρχείο  3o Ipad 2.JPG   109,4KB   2 λήψεις


Τελικά μίλησα και εγώ απευθείας με έλληνα τηλεφωνητή στο νούμερο της apple και μου είπε όντως ότι ξέρουν το πρόβλημα, χωρίς να το σχολιάσει ιδιαίτερα, βρήκε τα στοιχεία μου στο σύστημά τους και σημείωσε το πρόβλημα, τους ρώτησα αν τα ελέγχουν πριν τα στείλουν και δεν έλαβα ιδιαίτερη απάντηση.

Η σημαντική πληροφορία που απέσπασα είναι ότι στην τέταρτη αντικατάσταση με συσκευή από τις συσκευές αντικατάστασης (οι οποίες δεν είναι refurbished όπως μου είπαν) δικαιούμαστε μια καινούρια συσκευή σε κουτί!! Οπότε επέστρεψα σήμερα το ipad 2 πάλι στην Systemgraph (θα νομίζουν ότι είμαι ψυχαναγκαστικός..)Απλά θα συμφωνήσω με όλους σας και να πω πως καλό είναι, παρόλη την ταλαιπορία να αντικαταστήσετε τα ελαττωματικά ipad, διότι δεν ξέρω πως εξελίσσεται στον χρόνο το bleeding και επιπλέον πόσο πέφτει η αξία μεταπώλησης...(σημαντικότατο, εκτός και αν το πουλήσετε σε κάποιον αδαή...)

Τελευταία επεξεργασία από: Antong, 09/05/2011 - 15:53


#183   mpatakis

mpatakis

    iPH Elite Poster

  • 2.386 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/05/2011 - 16:02

Εμένα σήμερα μου είπαν ότι αν δεν αλλάξει τις οθόνες της η apple , δεν πρόκειται να λυθεί το πρόβλημα με την διάχυση , διότι λέει ότι αυτες οι οθόνες φωτίζονται περιμετρικά και όχι απο πίσω όπως ήταν στο iPad 1, και ακόμα δεν υπάρχουν ipad2 με οθόνες απο samsung και όχι απο LG που είναι οι προβληματικές!


Sent from my iPad 2 using Tapatalk

#184   Valmac

Valmac

    iPH Addict

  • 630 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Supercamelot

Δημοσίευση 09/05/2011 - 16:08

Εμένα σήμερα μου είπαν ότι αν δεν αλλάξει τις οθόνες της η apple , δεν πρόκειται να λυθεί το πρόβλημα με την διάχυση , διότι λέει ότι αυτες οι οθόνες φωτίζονται περιμετρικά και όχι απο πίσω όπως ήταν στο iPad 1, και ακόμα δεν υπάρχουν ipad2 με οθόνες απο samsung και όχι απο LG που είναι οι προβληματικές!


Sent from my iPad 2 using Tapatalk

Για το λόγο αυτό αλλαγή την 14η μερα και μετά κουνούργιο iPad στο κουτί του μέχρι να παραλάβουμε αυτό της Samsung.

#185   mpatakis

mpatakis

    iPH Elite Poster

  • 2.386 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/05/2011 - 16:22

Για το λόγο αυτό αλλαγή την 14η μερα και μετά κουνούργιο iPad στο κουτί του μέχρι να παραλάβουμε αυτό της Samsung.

Δεν πρόλαβα ! Το έχω 20 μέρες και δεν το αλλάζουν !


Sent from my iPad 2 using Tapatalk

#186   Antong

Antong

    iPH User

  • 181 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 09/05/2011 - 16:51

Δεν πρόλαβα ! Το έχω 20 μέρες και δεν το αλλάζουν !


Sent from my iPad 2 using Tapatalk


αλλαξέ το λοιπόν και πουλα την συσκευη΄αντικατάστασης στην ζελατίνα της, θα πιάσει περισσότερα.. αλλά πάλι με χασούρα.. την πατήσαμε. θα εξαντλήσω πάντως όλα τα περιθώρια..

τόσοι διαβάζουν τα σχολιά μας σε αυτό το φόρουμ δεν υπάρχει κάποιος όμως που να τόλμησε να ανεβάσει κάποια φοτο από ένα φυσιολογικό ipad 2, και βέβαια, κανείς έστω στο youtube δεν δείχνει σε βίντεο συγκριτικά οθόνες μεταξύ διαφόρων ipad.. υπάρχει κάτι σαν ομερτά, για να δικαιολογήσουμε την πατάτα που κάναμε όλοι μας... έλεος!! Καλύτερη οθόνη όλων των εποχών μέχρι τώρα ψηφίζω την retina display του iphone 4.. ούτε bleeding και είναι με κυκλική πόλωση (circular polarization), το ipad 2 έχει polarized οθόνη με κάθετη ή οριζόντια πόλωση, το οποίο μπορείτε να το διαπιστώσετε φορόντας polarized γυαλιά ηλίου εαν περιστρέψετε την συσκευή ( το iphone 4 είναι ορατό κατά την περιστροφή 360 μοιρών, to ipad εξαφανίζεται στις 180 μοίρες... δεν ξέρω αν είναι τυχαίο πως σε ένα προβληματικό 3gs που είχα παλιά υπήρχε το ίδιο θέμα ενώ στην συσκευή αντικατάστασής του υπήρχε κυκλική πόλωση και άριστη απεικόνιση..)

#187   Valmac

Valmac

    iPH Addict

  • 630 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Supercamelot

Δημοσίευση 09/05/2011 - 16:57

Δεν πρόλαβα ! Το έχω 20 μέρες και δεν το αλλάζουν !


Sent from my iPad 2 using Tapatalk

Ε, τότε απλά χαλάρωσε, ευχαριστήσου το iPad σου και κάνε μια αλλαγή σε 2 μήνες όπου το πρόβλημα θα έχει λυθεί . Πάντως
είναι τεράστια αλητεία αυτή που ορισμένοι πωλητές έλεγαν στην αρχή, ότι δηλαδή πρέπει να περιμένουμε 2 μήνες μέχρι να στεγνώσει η κόλλα.
Έτσι όλοι χάνουμε το δικαίωμα επιστροφής. Ευτυχώς που δεν τους άκουσα...

Τελευταία επεξεργασία από: Valmac, 09/05/2011 - 16:58


#188   mpatakis

mpatakis

    iPH Elite Poster

  • 2.386 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/05/2011 - 19:56

Ε, τότε απλά χαλάρωσε, ευχαριστήσου το iPad σου και κάνε μια αλλαγή σε 2 μήνες όπου το πρόβλημα θα έχει λυθεί . Πάντως
είναι τεράστια αλητεία αυτή που ορισμένοι πωλητές έλεγαν στην αρχή, ότι δηλαδή πρέπει να περιμένουμε 2 μήνες μέχρι να στεγνώσει η κόλλα.
Έτσι όλοι χάνουμε το δικαίωμα επιστροφής. Ευτυχώς που δεν τους άκουσα...

Πάντως είμαι περίεργος τι τελικά θα σου δώσουν !


Sent from my iPad 2 using Tapatalk

#189   Valmac

Valmac

    iPH Addict

  • 630 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Supercamelot

Δημοσίευση 09/05/2011 - 20:09

Πάντως είμαι περίεργος τι τελικά θα σου δώσουν !


Sent from my iPad 2 using Tapatalk

Εμ εγώ δεν είμαι ; Ότι θα Ειναι στο κουτι του μου το έχουν πει , αλλα για το bleeding μονο ο Μεγαλοδυναμος

#190   pavlos104

pavlos104

    iPH newbie

  • 74 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/05/2011 - 20:15

Ε, τότε απλά χαλάρωσε, ευχαριστήσου το iPad σου και κάνε μια αλλαγή σε 2 μήνες όπου το πρόβλημα θα έχει λυθεί . Πάντως
είναι τεράστια αλητεία αυτή που ορισμένοι πωλητές έλεγαν στην αρχή, ότι δηλαδή πρέπει να περιμένουμε 2 μήνες μέχρι να στεγνώσει η κόλλα.
Έτσι όλοι χάνουμε το δικαίωμα επιστροφής. Ευτυχώς που δεν τους άκουσα...

Το θέμα είναι αν θα είναι καλύτερα τα πράγματα σε δύο μήνες.Νομίζω το μόνο σίγουρο είναι όυι επειδή το έχει αναγνωρίσει το πρόβλημα η apple ότι δεν θα αρνηθούν να μας το αλλάξουν.Πάντως χαρας το κουράγιο σας ρε παιδιά να πηγαινοέρχεστε.Πραγματικά έχω απογοητευτεί ότι δεν θα βρω άκρη και ότι τα χρήματα πήγαν στον κουβά.

#191   mpatakis

mpatakis

    iPH Elite Poster

  • 2.386 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/05/2011 - 20:15

Εμ εγώ δεν είμαι ; Ότι θα Ειναι στο κουτι του μου το έχουν πει , αλλα για το bleeding μονο ο Μεγαλοδυναμος

Δεν θέλω να σε απογοητευσω αλλα το iSTORM μου είπε ότι δεν έχουν καινούργια παραλαβή , ακόμα τα πρώτα δεινουν!


Sent from my iPad 2 using Tapatalk

#192   mpatakis

mpatakis

    iPH Elite Poster

  • 2.386 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/05/2011 - 20:17

Το θέμα είναι αν θα είναι καλύτερα τα πράγματα σε δύο μήνες.Νομίζω το μόνο σίγουρο είναι όυι επειδή το έχει αναγνωρίσει το πρόβλημα η apple ότι δεν θα αρνηθούν να μας το αλλάξουν.Πάντως χαρας το κουράγιο σας ρε παιδιά να πηγαινοέρχεστε.Πραγματικά έχω απογοητευτεί ότι δεν θα βρω άκρη και ότι τα χρήματα πήγαν στον κουβά.

Φίλε μου εγω μόνο για την μεταπωληση το κάνω! Δεν με ενοχλεί όπως είναι το iPad !


Sent from my iPad 2 using Tapatalk

#193   Valmac

Valmac

    iPH Addict

  • 630 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Supercamelot

Δημοσίευση 09/05/2011 - 20:17

Δεν θέλω να σε απογοητευσω αλλα το iSTORM μου είπε ότι δεν έχουν καινούργια παραλαβή , ακόμα τα πρώτα δεινουν!


Sent from my iPad 2 using Tapatalk

Τότε φίλε μου αν πάλι έχει πρόβλημα θα ζητήσω τα λεφτά μου πίσω .

#194   mpatakis

mpatakis

    iPH Elite Poster

  • 2.386 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/05/2011 - 20:19

Τότε φίλε μου αν πάλι έχει πρόβλημα θα ζητήσω τα λεφτά μου πίσω .

Αά! Τους το είπα και αυτο και μου είπαν ότι εμείς δεν δίνουμε τα χρήματα πίσω!


Sent from my iPad 2 using Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: mpatakis, 09/05/2011 - 20:21


#195   Valmac

Valmac

    iPH Addict

  • 630 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Supercamelot

Δημοσίευση 09/05/2011 - 20:22

Το θέμα είναι αν θα είναι καλύτερα τα πράγματα σε δύο μήνες.Νομίζω το μόνο σίγουρο είναι όυι επειδή το έχει αναγνωρίσει το πρόβλημα η apple ότι δεν θα αρνηθούν να μας το αλλάξουν.Πάντως χαρας το κουράγιο σας ρε παιδιά να πηγαινοέρχεστε.Πραγματικά έχω απογοητευτεί ότι δεν θα βρω άκρη και ότι τα χρήματα πήγαν στον κουβά.

Φίλε μου , δοκίμασε να το αλλάξεις και βλέπεις . Αν πάλι έχει πρόβλημα περιμένεις κι άλλο . Δεν μπορείς να κανείς τπτ άλλο. Για να Πάρεις τα λεφτά σου πίσω πρέπει να είσαι εντός 15 ημερου.

Τελευταία επεξεργασία από: Valmac, 09/05/2011 - 20:22


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες