Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * - - - 1 ψήφοι

iPad 2 - Διάχυση φωτός (backlight LCD bleeding)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
625 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   apostolo

apostolo

    iPH Addict

  • 747 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 13/04/2011 - 12:54

κανεαν προβλημα... δεν αντιμετωπισα ουτε εγω... η οθονη ειναι εξαιρετικη... :)

Μάλλον στο εξαιρετική θα αναφερεσαι στο θέμα bleeding γιατί κατα τα αλλα η οθόνη είναι το μοναδικό πράγμα στο οποίο με απογοήτευσε το iPad 2! όταν έχεις συνηθίσει στην retina του iPhone όλα μπορεί να μοιάζουν κατώτερα έπειτα. Στο θέμα bleeding έχει λίγο και μένα το οποίο παρατηρείται σε μαύρο μόνο φόντο αλλα δεν με ανησυχεί καθώς δεν το προσέχω καν.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   Antong

Antong

    iPH User

  • 181 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 13/04/2011 - 17:19

Έχετε δίκιο για την retina display του iphone4 φαίνονται όλα κατώτερα... δυστυχώς μας την ετοιμάζουν για το ipad3 απ'οτι φαίνεται, αλλά στο βωμό του κέρδους και της ταχύητας το σφάξανε το project...
Μόλις γύρισα από την systemgraph όπου παρέδωσα το ipad 2 wifi + 3g λόγω backlight bleeding. τα παιδιά εκεί η΄ταν εξαιρετικά και μάλλον αναγνωρίσανε το ρόβλημα άμεσα.. βέβαια μου τονίσανε ότι σε μια εβδομάδα περίπου θα έρθουν αντικαταστάσεις ( εγώ πιστεύω 2-3..) και όταν τους ρώτησα αν θα είναι refurbished μου είπαν ότι δεν το νομίζουν καθώς έιναι κανούργιο , επίσης μου είπαν πως θα το ελέγξουν πριν μου το δώσουν για bleeding. Εντύπωση μου έκανε πως παρέδωσα μόνο το σώμα της συσκευής χωρίς τα παρελκόμενα, φαντάζομαι πως θα παραλάβω "σακουλάκι" με νέο, όπως στην περίπτωση ενός ελαττωματικού 3gs (λόγω κίτρινης απόχρωσης-ντεγκραντέ - yellow tint). επίσης εντύπωση μου έκανε το γεγονός ότι σε αντίθεση με το iphone και την vodafone δεν μου τα μασούσανε (προφανώς για την αποφυγή αντικατάστασης). Έτσι απ'οτι φαίνeται πλησιάζουμε σε μια νέα παραλαβή παρτίδας για την χώρα στο τέλος του μήνα (όπως αναφέρουν και άλοι φίλοι). Τέλος, ενώ το είχα αγοράσει από Πλαίσιο, η εταιρία με παρέπεμψε αρχικά στην isquare και εκείνη με την σειρά της σε έναν από τα τρια επίσημα επισκευαστικά κέντρα :

Info-Quest

Αλεξάνδρου Πάντου 25, 176 71 Αθήνα,
t: 211 9991940
Document

Λ. Βουλιαγμένης 324 & Σουλίου 2
173 42 Αγ.Δημήτριος
t: 210 9919145

Systemgraph

Μεσογείων 269, 152 31 Χαλάνδρι
t: 210 6985280

Οπότε όσοι πιστοί προσέλθετε...

Για τους άπιστους θωμάδες (επίκαιρο :blush: ) παραθέτω φωτό τραβηγμένο από το iphone 4 μου , σε σκοτεινό δωμάτιο , χωρίς φλας (hdr) και με φουλ φωτεινότητα στο ipad 2:Συνημμένο αρχείο  φωτογραφία.JPG   1,4MB   112 λήψεις

Τελευταία επεξεργασία από: Antong, 13/04/2011 - 17:23


#18   jon7

jon7

    iPH Member

  • 202 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 13/04/2011 - 19:40

Εγώ το είχα πάρει από istorm τη πρώτη μέρα. Αμα το πάω πίσω υπάρχει περίπτωση για αντικατάσταση ; Και μένα το bleeding είναι όπως του Antong στη photo πιο πάνω.

#19   Antong

Antong

    iPH User

  • 181 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 13/04/2011 - 19:46

Εγώ για 739€ για τα οποία ίδρωσα για να βγάλω σε ένα μήνα άποφάσισα να μην τα χαρίσω στην apple... Το τελευταίο που μου χάρισε εκείνη είναι ένα bumper για σιωπήσω εις όφελος του antenna gate....

#20   iDionisis

iDionisis

    iPH newbie

  • 37 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:PSN: nionios

Δημοσίευση 13/04/2011 - 19:50

Εμένα πάλι τίποτα ούτε το 1 ούτε το 2 που μου ήρθε....;-)


Kaloriziko!

#21   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 13/04/2011 - 19:55

Kaloriziko!


Να σαι καλά φίλε μου σε ευχαριστώ...;-)

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#22   Antong

Antong

    iPH User

  • 181 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 15/04/2011 - 13:57

Απίστευτο, 2 ημέρες μετά παρέλαβα καινούρια συσκευή αντικατάστασης!! Έχουν Στοκ όπως φαίνεται, ειλικρινά δεν το πιστεύω ακόμη!!

#23   petrosv

petrosv

    iPH Enthousiast

  • 390 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/04/2011 - 16:04

Antong το καινούργιο που πήρες εχει προβλημα?

#24   Antong

Antong

    iPH User

  • 181 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 15/04/2011 - 17:27

Antong το καινούργιο που πήρες εχει προβλημα?


Το επεξεργάζομαι ακόμη... φαίνεται να έχει κάτι παρόμοιο αλλά μοιάζει με το yellow tint της κόλλας, δεν είναι το ίδιο.. Είναι σαφώς καλύτερο. Θα αναμείνω τον προβλεπόμενο χρόνο που προτείνουν άλλοι φίλοι να δω αν εξαφανίζεται με την χρήση.. σίγουρα είναι λόγω της διαφορετικής κατασκευής με λιγότερα layer στην κατασκευή της lcd.. Κάποιος άλλος αντιμετωπίζει παρόμοιο θέμα ?

#25   petrosv

petrosv

    iPH Enthousiast

  • 390 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/04/2011 - 19:05

Το πηρα και εγω χθες και ειδα οτι το εχει.αλλα νομιζω οτι μπορει να το ειχε και το ipad 1 που ειχα και απλα δεν θα το ειχα προσεξει επειδη δεν ειχε γινει θεμα.δεν νομιζω οτι ειναι πολυ τραγικο προβλημα.το εχει παει κανεις αλλος για αντικατασταση?τωρα που δεν υπαρχουν το σκεφτομαι να το παω.με το ζορι το βρηκα για αγορα

#26   ilias1974

ilias1974

    iPH newbie

  • 15 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/04/2011 - 21:45

Απίστευτο, 2 ημέρες μετά παρέλαβα καινούρια συσκευή αντικατάστασης!! Έχουν Στοκ όπως φαίνεται, ειλικρινά δεν το πιστεύω ακόμη!!


Εγώ δύο εβδομάδες μετά ακόμη περιμένω. Από ποιο service το παρέλαβες; Ποιο μοντέλο είχες;

#27   Antong

Antong

    iPH User

  • 181 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 15/04/2011 - 22:13

Από την systemgraph.. Το άσπρο 32gb wifi 3G

#28   ilias1974

ilias1974

    iPH newbie

  • 15 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/04/2011 - 05:13

Και εγώ από τη systemgraph περιμένω... αλλά το μαύρο 16GB wifi 3G

#29   fuzzy

fuzzy

    iPH Addict

  • 725 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 16/04/2011 - 09:02

εγώ παιδιά το είχα αγοράσει από Κοτσόβολο την πρώτη μέρα που βγήκε (Σάβαττο) και Δευτέρα το πήγα πίσω, τους έδειξα το light bleeding και ζήτησα επιστροφή των χρημάτων μου πράγμα που έκαναν άμμεσα. Όταν ΕΓΩ νοιώσω πάλι έτοιμος θα πάω με τα χρήματα στην τσέπη να το ξανα-αγοράσω (από Ελλάδα ή εξωτερικό). Νομίζω είναι το καλύτερο...

#30   lamdami

lamdami

    iPH newbie

  • 5 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/04/2011 - 10:37

Το αγόρασα χθές και απο όσο είδα στην μαυρη οθόνη οταν πρωτο ανοιγεις την συσκευη που σου λέει συνδεσε το με itunes δεν φαινόταν να υπήρχε διάχυση φωτός!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 5

0 μέλη, 5 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες