Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * - - - 1 ψήφοι

iPad 2 - Διάχυση φωτός (backlight LCD bleeding)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
625 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#481   thanostc

thanostc

    iPH User

  • 101 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/05/2011 - 13:34

Αφου είναι DOA θα μου το αντικαταστήσουν σίγουρα με καινούργιο σφραγισμένο, δεν ξέρω όμως αυτό που είπες για παραλαβή όποτε θελεις εσυ μέσα σε 6 μήνες


Σου ξαναλέω και μένα στην αρχή μου είπαν απλά για αντικατάσταση και εγώ τους παρακάλεσα και του είπα αντί για αντικατάσηαση να μου κόψουν ένα πιστωτκό για να το αγοράσω ξανά μέσα σε ένα 6μηνο.. αυτο με το πιστωτικό δεν ξέρω αν το κάνουν γενικά σε όλους!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#482   ykl13

ykl13

    iPH newbie

  • 31 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 20/05/2011 - 13:57

Σου ξαναλέω και μένα στην αρχή μου είπαν απλά για αντικατάσταση και εγώ τους παρακάλεσα και του είπα αντί για αντικατάσηαση να μου κόψουν ένα πιστωτκό για να το αγοράσω ξανά μέσα σε ένα 6μηνο.. αυτο με το πιστωτικό δεν ξέρω αν το κάνουν γενικά σε όλους!

Μπερδεύτηκα :P Η αντικατάσταση που σου είπαν στην αρχή όμως, θα ήταν με καινούργιο, σωστά? Το DOA πάντα είναι απ'ότι ξέρω αντικατάσταση με ολοκαίνουργιο.
Απλα εσύ είπες ότι θέλεις να κοπεί πιστωτικό για να το αγοράσεις αργότερα.

#483   ntoukos

ntoukos

    iPH newbie

  • 45 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 20/05/2011 - 14:00

Παιδιά πρώτη φορά ξενερώνω για μηχάνημα και εκεί που δεν το περίμενα.


ΤΟ bleeding όπως σας είπα klein mein, δε με ένοιαζε. Τώρα που είμασταν δίπλα δίπλα με την κοπέλα μου (αυτή κρατούσε το δικό της το λευκό) έπαθα σοκ.

Όλη η οθόνη του δικού μου iPad 2 είναι πιο θερμή-κιτρινωπή ενώ η δικιά της πιο κρύα-λευκογάλανη. Η δική της είναι η φυσιολογικήκαι η δική μου είναι από εκείνα τα panel που είναι πιο κιτρινωπά.

Δε ξέρω τι θα κάνω, αν το αλλάξω ή όχι, μιας και αυτό γίνεται αντιληπτό μόνο στα λευκά backgrounds. Εξ' άλλου το πήρα από Αμερική και δε γνωρίζω αν γίνεται κάτι από Ελλάδα.

Πιστεύω πως το έχουν πάρα πολλοί αλλά αν δεν έχεις άλλο δίπλα δίπλα να το συγκρίνεις δε φαίνεται!

Είναι ακριβώς όπως εδώ: http://i51.tinypic.com/2u44t51.jpg



αυτό ισχύει όχι με τα ipad αλλά και με τα iphone.

Τα περισσότερα είναι κατακίτρινα αλλά ο κόσμος δεν το καταλαβαίνει γιατί απλά δεν το έχει βάλει δίπλα σε κάποιο λευκό.

Εγώ που έχω αλλάξει συνολικά πάνω από 30 iphone και ipad συσκευές στο λέω με σιγουρια.

Τελευταία επεξεργασία από: ntoukos, 20/05/2011 - 14:01


#484   thanostc

thanostc

    iPH User

  • 101 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/05/2011 - 14:03

Μπερδεύτηκα :P Η αντικατάσταση που σου είπαν στην αρχή όμως, θα ήταν με καινούργιο, σωστά? Το DOA πάντα είναι απ'ότι ξέρω αντικατάσταση με ολοκαίνουργιο.
Απλα εσύ είπες ότι θέλεις να κοπεί πιστωτικό για να το αγοράσεις αργότερα.



Ακριβώς!

#485   ykl13

ykl13

    iPH newbie

  • 31 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 20/05/2011 - 14:07

Ακριβώς!

Καλα θα κάνεις και θα περιμένεις να το αγοράσεις για να είσαι σίγουρος αλλα εγω δεν νομίζω να μπορούσα να περιμένω τόσο, + ότι το έχουμε ήδη πληρώσει και δεν το έχουμε στα χέρια μας

#486   thanostc

thanostc

    iPH User

  • 101 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/05/2011 - 14:09

Καλα θα κάνεις και θα περιμένεις να το αγοράσεις για να είσαι σίγουρος αλλα εγω δεν νομίζω να μπορούσα να περιμένω τόσο, + ότι το έχουμε ήδη πληρώσει και δεν το έχουμε στα χέρια μας


Κοίτα δεν υπάρχει περίπτωση να περιμένω 6 μήνες!!! Άλλωστε το 6 μηνο που είπαν το είπαν αυτοί ώς μέγιστη διάρκεια που ισχύσει το πιστωτικό!! Εγώ λογικά στα μέσα του επόμενου μήνα θα το πάρω.. και βλέπουμε αν είναι πάλι χάλια ξανά για αλλαγή!

#487   ykl13

ykl13

    iPH newbie

  • 31 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 20/05/2011 - 14:12

Κοίτα δεν υπάρχει περίπτωση να περιμένω 6 μήνες!!! Άλλωστε το 6 μηνο που είπαν το είπαν αυτοί ώς μέγιστη διάρκεια που ισχύσει το πιστωτικό!! Εγώ λογικά στα μέσα του επόμενου μήνα θα το πάρω.. και βλέπουμε αν είναι πάλι χάλια ξανά για αλλαγή!

Εαν είναι πάλι χάλια, ξανά πίσω, ξανά πιστωτικό, να περάσει ένας χόνος να κυκλοφορήσει το Ipad 3 και να το πάρεις δωρεάν :lol: Not bad

#488   iFasMan

iFasMan

    iPH Elite Poster

  • 3.477 μηνύματα
  • Twitter:@iFasMan7
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • GameCenter:iFasMan7

Δημοσίευση 21/05/2011 - 14:38

παιδιά το πήγα γιατι είχα διάχυση φωτός και μου είπαν ότι θα το στείλουν στην apple αλλά με κοιτούσαν παράξενα και ο τεχνικώς της multirama μου λέει ότι το είδε και δεν έχει τυπωτά αλλά εγώ τούς είπα να το στείλουν. λέτε να υπάρχει πρόβλημα...? :mellow: :mellow:

#489   thanostc

thanostc

    iPH User

  • 101 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/05/2011 - 15:27

Καλησπέρα σε όλους!

Υπάρχει κανένας φίλος που πήρε ipad 2 μέχρι και την προηγούμενη εβδομάδα για να δούμε τι γίνεται σε νεότερες παρτίδες σχετικά με το γνωστό πρόβλημα?

#490   trifon

trifon

    iPH newbie

  • 29 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/05/2011 - 18:30

To θέμα με το bleeding είναι τραγικό. Αυτή την εβδομάδα πήρα το τέταρτο iPad 2 64 wifi 3G ( έχω αλλάξει ήδη τρία) το οποίο ήταν 18ης εβδομάδας. Η κατάσταση με το bleeding ήταν τραγική, ήταν το χειρότερο από τα τέσσερα που είχα. Και τα τέσσερα iPad 2 που πέρασαν από τα χέρια μου ήταν όλα σφραγισμένα και είχαν μεγάλο πρόβλημα bleeding. Τελικά το τέταρτο iPad 2 ακολούθησε την μοίρα των άλλων τριών και το πήγα αμέσως για αλλαγή στο public. O υπάλληλος στο public μου είπε ότι δεν έχει iPad 2 64 3G αλλά μόνο iPad 2 64 wifi χωρίς 3g. Τελικά το πήρα αν και ήθελα 3g και ευτυχώς αυτό έχει ελάχιστο bleeding. Είναι 16ης εβδομάδας και έχει εντελώς ελάχιστο bleeding. Το συμπέρασμα είναι ότι είναι απίθανο να πετύχεις iPad 2 χωρίς bleeding ή πρέπει να αλλάξεις αρκετά μέχρι να πετύχεις το σωστό.

#491   skoubri

skoubri

    iPH newbie

  • 91 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/05/2011 - 13:17

Εγω παλι το εχω παει απο 12/5 στο Πλαισιο και ακομα δεν υπαρχει κανενα νεο :( :( αυτα ειναι τα κακα της επαρχιας... αμα μπλεξεις με σουρτα-φερτα Αθηνα... ;)

Και τουλαχιστον ευχομαι αυτο που θα ερθει να ειναι τουλαχιστον ανεκτο μιας και δεν αντεχω δευτερο διαστημα αναμονης... >:(

#492   lyberis

lyberis

    iPH Enthousiast

  • 579 μηνύματα
  • Twitter:@lyberis1979
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 4 +4G
  • GameCenter:iBrobdignagian

Δημοσίευση 24/05/2011 - 14:01

Εγω παλι το εχω παει απο 12/5 στο Πλαισιο και ακομα δεν υπαρχει κανενα νεο :( :( αυτα ειναι τα κακα της επαρχιας... αμα μπλεξεις με σουρτα-φερτα Αθηνα... ;)

Και τουλαχιστον ευχομαι αυτο που θα ερθει να ειναι τουλαχιστον ανεκτο μιας και δεν αντεχω δευτερο διαστημα αναμονης... >:(



Δεν θέλω να είμαι καταστροφολόγος, αλλά πρίν το πάσχα μου έφεραν απο Σκωτία Aberdeen δώρο iPad 32gb 3g, πρίν 2 ευδομάδες παρουσίσε το φαινόμενο φωτοστέφανο bleeding τώρα λέω τι κάνουμε Λυμπέρη κλαίμε...!!!! Εγγύηση έχεις, επειδή δεν τα πάω καλά με τα ελληνικά apple store "ο θεός να κάνει" παίρνω τηλέφωνω στο ΜΑΚ ΣΤΟΡ που το πήρε τους ανεφέρω, το πρόβλημα "τους τονίζω ότι βρίσκομαι Ελλάδα" και σήμερα το πρωί 10.00 σκάει η UPS ΜΕ IPAD με εντολή αντικατάστασης και παραλαβής "δεν είχα βάλει γουλιά καφέ στο στόμα ακόμα" μου πήρε το ipad και μου έδωσε το καινούργιο, τους πήρα τηλέφωνω να τους ενημερώσω για την παραλαβή του Παιδιά απο της 10 λέξεις που ανταλλάξαμε χωρίς υπερβολή οι 7 ήταν "συγνώμη για την αναστάτωση που προκαλέσαμε"


Α ΡΕ ΕΛΛΑΔΑΑΑΑΑΑΑΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑ.......

#493   thanostc

thanostc

    iPH User

  • 101 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/05/2011 - 15:18

Apple-πιστική η κατάσταση!! :lol: :lol:

#494   billeiro

billeiro

    iPH newbie

  • 8 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/05/2011 - 22:29

Καλησπερα παιδια.στις 12 μαιου αγορασα κι εγω ενα ipad 2 16 gb 3g απο το saturn .μεχρι τωρα δεν ηξερα και πολλα για το περιφημο bleeding και δεν ειχα δωσει ιδιαιτερη σημασια .οπως διαπιστωσα σημερα ομως εχει bleeding και μαλιστα σε 7 με 8 σημεια χωρις ομως να ειναι ιδιαιτερα ενοχλητικο.επισης ειδα οτι το saturn μεσα σε 14 μερες απλα με την αποδειξη μπορεις να επιστρεψεις το προιον που αγορασες.τι κανουμε τωρα?το πηγαινω ετσι απλα για αλλαγη χωρις να αναφερω το προβλημα η το αναφερω και το στελνουν για service?

#495   pavlos104

pavlos104

    iPH newbie

  • 74 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/05/2011 - 22:50

Δεν θέλω να είμαι καταστροφολόγος, αλλά πρίν το πάσχα μου έφεραν απο Σκωτία Aberdeen δώρο iPad 32gb 3g, πρίν 2 ευδομάδες παρουσίσε το φαινόμενο φωτοστέφανο bleeding τώρα λέω τι κάνουμε Λυμπέρη κλαίμε...!!!! Εγγύηση έχεις, επειδή δεν τα πάω καλά με τα ελληνικά apple store "ο θεός να κάνει" παίρνω τηλέφωνω στο ΜΑΚ ΣΤΟΡ που το πήρε τους ανεφέρω, το πρόβλημα "τους τονίζω ότι βρίσκομαι Ελλάδα" και σήμερα το πρωί 10.00 σκάει η UPS ΜΕ IPAD με εντολή αντικατάστασης και παραλαβής "δεν είχα βάλει γουλιά καφέ στο στόμα ακόμα" μου πήρε το ipad και μου έδωσε το καινούργιο, τους πήρα τηλέφωνω να τους ενημερώσω για την παραλαβή του Παιδιά απο της 10 λέξεις που ανταλλάξαμε χωρίς υπερβολή οι 7 ήταν "συγνώμη για την αναστάτωση που προκαλέσαμε"


Α ΡΕ ΕΛΛΑΔΑΑΑΑΑΑΑΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑ.......

Το καινούργιο που έλαβες ήταν εντάξει?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες