Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * - - - 1 ψήφοι

iPad 2 - Διάχυση φωτός (backlight LCD bleeding)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
625 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#496   lyberis

lyberis

    iPH Enthousiast

  • 579 μηνύματα
  • Twitter:@lyberis1979
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 4 +4G
  • GameCenter:iBrobdignagian

Δημοσίευση 24/05/2011 - 22:53

Το καινούργιο που έλαβες ήταν εντάξει?



Απλά τέλειο....

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#497   lyberis

lyberis

    iPH Enthousiast

  • 579 μηνύματα
  • Twitter:@lyberis1979
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 4 +4G
  • GameCenter:iBrobdignagian

Δημοσίευση 24/05/2011 - 22:54

Apple-πιστική η κατάσταση!! :lol: :lol:



ΜΑΜΑΕΙ ωραίος +1 :lol: :lol:

#498   Antong

Antong

    iPH User

  • 181 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 25/05/2011 - 01:02

Φίλε Lyberis πόσταρε καμιά φωτογραφία με τις γνωστές ρυθμίσεις 100% φωτεινότητα σε μαύρο φόντο και σεπλήρες σκοτάδι.. Είναι σημαντικό για εμάς να συγκρίνουμε εικόνες...

#499   lyberis

lyberis

    iPH Enthousiast

  • 579 μηνύματα
  • Twitter:@lyberis1979
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 4 +4G
  • GameCenter:iBrobdignagian

Δημοσίευση 25/05/2011 - 02:43

http://imageshack.us...s20110525a.jpg/
http://imageshack.us...s20110525a.jpg/


Μείωσα την ανάλυση για να της ανεβάσω :mad:

#500   lyberis

lyberis

    iPH Enthousiast

  • 579 μηνύματα
  • Twitter:@lyberis1979
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 4 +4G
  • GameCenter:iBrobdignagian

Δημοσίευση 25/05/2011 - 02:50

Μια ενημέρωση, μου είπαν απο την εξυπηρέτηση πελατών ότι πολύ τους έκαναν παράπονα ότι τους εμφάνισε το πρόβλημα μετά την χρήση του smart cover, αλλά τους απάντησαν ότι προέρχεται από την κόλα που κρατάει την οθόνη-στεγανό προβληματικές παρτίδες, και δεν υφίστατα πρόβλημα μαγνητών από τα smart cover λόγο ότι οι μαγνήτες τους λειτουργούν σε χαμηλή συχνότητα.

#501   skoubri

skoubri

    iPH newbie

  • 91 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/05/2011 - 08:42

Μια ενημέρωση, μου είπαν απο την εξυπηρέτηση πελατών ότι πολύ τους έκαναν παράπονα ότι τους εμφάνισε το πρόβλημα μετά την χρήση του smart cover, αλλά τους απάντησαν ότι προέρχεται από την κόλα που κρατάει την οθόνη-στεγανό προβληματικές παρτίδες, και δεν υφίστατα πρόβλημα μαγνητών από τα smart cover λόγο ότι οι μαγνήτες τους λειτουργούν σε χαμηλή συχνότητα.


'Μαγνητες που λειτουργουν σε χαμηλη συχνοτητα' ? :blink: :blink: Τι αλλο θα ακουσουν τα αυτια μας απο αυτα τα level -1 support!!!!

OTI NA'NAI!! χα χα χα

#502   Antong

Antong

    iPH User

  • 181 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 25/05/2011 - 14:13

http://imageshack.us/photo/my-images/219/oneormorewords20110525a.jpg/
http://imageshack.us...s20110525a.jpg/


Μείωσα την ανάλυση για να της ανεβάσω :mad:


Μήπως μπορείς με μαύρο φόντο, 100% φωτεινότητα και σε ένα εντελώς σκοτεινό δωμάτιο με κάμερα χωρίς φλας;



#503   dlmltrls

dlmltrls

    iPH newbie

  • 27 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 25/05/2011 - 15:22

το εδωσα κι εγω σημερα στο πλαισιο πισω,στις 3 μερες αφοτου το αγορασα. ειχα light bleeding, αλλα αρκετα περιορισμενο χωρις να μ ενοχλει. αν δεν διαβαζα το φορουμ,ουτε θα πηγαινε το μυαλο μου να τσεκαρω. αυτο που με ωθησε στην επιστροφη ηταν η ανακαλυψη ενος καμμενου pixel που με ξενερωσε περισσοτερο... ηταν εβδομαδος παραγωγης 16

#504   pavlos104

pavlos104

    iPH newbie

  • 74 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/05/2011 - 16:23

Οι φωτογραφίες είναι από video youtube και δεν φαινεται καλά η οθόνη.παντως φαινεται να μην εχει προβλημα τ συγκεκριμενο ipad.

#505   skoubri

skoubri

    iPH newbie

  • 91 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/05/2011 - 08:27

Καλημερα στους 'συμπασχοντες'!.. αισιως χτες εφτασε το δικο μου πισω μετα απο δυο εβδομαδες ακριβως και αφου πρωτα ειχα μιλησει (ξανα) με Apple Care για να με πληροφορησουν οτι ειχαν στειλει νεο απο τις 20(!) του μηνα...

Anyway μιας και το τελος ηταν ευχαριστο, δεν διαμαρτυρομαι... ΕΥΤΥΧΩΣ το 'νεο' περα απο το οτι δεν ειχε ΚΑΜΙΑ εξωτερικη φθορα, δεν ειχε ουτε προβληματικα pixel αλλα και το bleeding ειναι σχεδον ανυπαρκτο!!! Μου εκανε φοβερη εντυπωση το γεγονος οτι ο σειριακος αριθμος αλλαζε ελαχιστα απο τον αρχικο πραγμα που σημαινει οτι η παραγωγη ειναι οτι κατσει????!!!!??

Ευτυχως με γλυτωσε απο περεταιρω περιπετειες... απλα φοραει πιο νεα version 4.3.1 λιγο κακο σε περιπτωση που προκυψει τελικα κανενα jailbreak για την 4.3 που ειχε το πρωτο... το βραδακι θα στειλω και φωτογραφιες υπο τις ιδιες συνθηκες με το αρχικο για να συγκρινουν οσοι θελουν..

Μια σημειωση οτι ακολουθησα τις οδηγιες φιλων εδω και καλεσα τρεις φορες την Apple Care, και αν και μου ειπαν οτι δεν εχουν επαφη με το service (infoquest) δεν ξερω αν τελικα επαιξε σημασια στην διαλογη του αντικαταστατη του δικου μου..(!)...

Ευχομαι καλα ξεμπερδεματα σε οσους ταλαιπωρουνται ακομα και συμβουλευω οποιους εχουν bleeding (και μονο) που δεν τους ενοχλει να μην μπουν σε ασκοπες διαδικασιες.. ειναι προφανες οτι το εχουν ολα και ειναι θεμα τεχνολογιας των LCD..

#506   petrosv

petrosv

    iPH Enthousiast

  • 390 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/05/2011 - 08:43

γεια σας παιδια.εχω και εγω το ipad 2 εδω και δυο μηνες σχεδον και εχει προβλημα στην οθονη.αποφασισα να το παω για αλλαγη.ειναι αγορασμενο απο το golden i.που να το παω για αλλαγη?θα μου το αλλαξουν?ποσο καιρο θα μεινω χωρις ipad?

#507   skoubri

skoubri

    iPH newbie

  • 91 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/05/2011 - 09:02

Λοιποοον.. εδω ειμαστε... απολυτο σκοταδι τερμα brightness και φωτο απο το 3GS μου οπως ακριβως ειχα φωτογραφησει το αρχικο μου ipad και μαλιστα τοτε ειχε και λιγο φως στον χωρο.. τωρα ειναι με απολυτο σκοταδι...
Αναρτημένη εικόνα

Uploaded with ImageShack.us

Μπορω να πω επισης οτι στην φωτο φαινεται περισσοτερο απο οτι στην πραγματικοτητα.. με το ματι δεν φαινεται τιποτα εκτος απο κατι ελαχιστο στην κατω δεξια γωνια..

Τελευταία επεξεργασία από: skoubri, 27/05/2011 - 09:04


#508   dlmltrls

dlmltrls

    iPH newbie

  • 27 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 27/05/2011 - 16:05

παιδια αν μπορει ας μου πει καποιος ποια η διαφορα να το επιστρεψεις εντος 14 ημερων, απο το να το επιστρεψεις αργοτερα? εχει σχεση με το αν θα παρω σφραγισμενο καινουριο ipad ή σε bulk συσκευασια?

#509   nikosvrouch

nikosvrouch

    iPH Enthousiast

  • 373 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • GameCenter:nikosvr

Δημοσίευση 27/05/2011 - 22:36

Καλησπέρα. Και το δικό μου iPad 2 έχει bleeding. Το παράξενο όμως είναι ότι όταν το πήρα έβγαλα κατευθείαν μαύρη φωτό για να το τσεκαρω και δεν είχε bleeding. Μου το εμφάνισε μετά από μια βδομάδα χρήσης. Τι να κάνω? Να το πάω πίσω ή να περιμένω μπας και φτιάξει, ? Μέχρι ποτέ μπορώ να το πάω για αντικατάσταση? Το κάνει σε 6 σημεία και είναι πολυυυ ενοχλητικό!!!

Τελευταία επεξεργασία από: nikosvrouch, 27/05/2011 - 22:38


#510   nikosvrouch

nikosvrouch

    iPH Enthousiast

  • 373 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • GameCenter:nikosvr

Δημοσίευση 27/05/2011 - 22:56

Επίσης να σημειώσω ότι έχω και το Smart Cover. Μπορεί να δημιουργούν το πρόβλημα οι μαγνητες.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 15

0 μέλη, 15 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες