Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * - - - 1 ψήφοι

iPad 2 - Διάχυση φωτός (backlight LCD bleeding)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
625 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#616   chrispe

chrispe

    iPH Member

  • 340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad Air 2
  • GameCenter:chrispel

Δημοσίευση 11/07/2011 - 21:42

ετσι ακριβώς, και να φανταστείς προηγουμενως ήμουν απόλυτα ικανοποιημενος απο το after sale service του συγκεκριμενου μαγαζιου κι ελεγα τα καλυτερα, αλλά μετα το τελευταιο συμβάν για ακριβες αγορές μονο οπως το ειπες, σε μαγαζια με ευρωπαική λογική.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#617   gkp

gkp

    iPH User

  • PipPip
  • 195 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 12/07/2011 - 11:13

Με πήρε ο φίλος που είχε πάρει το Σάββατο το ipad2 από τα multirama και μου είπε ότι το πήγε πριν από λίγο πίσω στο κατάστημα και του επιστρέψανε τα χρήματα στο χέρι. Δεν τον ρώτησαν και πολλά απλά έλεγξαν την συσκευασία ότι ήταν όλα κομπλέ.

Το παλικάρι στο κατάστημα φεύγοντας τον ρώτησε πληροφοριακά γιατί το γύρισε και του είπε το θέμα του bleending και του έκανε εντύπωση γιατί από ότι του είπε το συγκεκριμένο κατάστημα έχει πουλήσει πάνω από 100 κομμάτια και δεν τους είχε γυρίσει κανείς πίσω ipad μέχρι σήμερα για κανένα λόγο.

#618   tgnikit

tgnikit

    iPH Contributor

  • 1.137 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/07/2011 - 11:17

Αν το αλλάζουν τελικά για θέμα bleeding, γιατί να το πάς αμέσως και να μή το πάς λίγο πρίν λήξει η εγγύηση...η σε μερικούς μήνες για να πα΄ρεις ενα καινούριο! Εκτός αν είναι μεγάλο το πρόβλημα.

#619   gkp

gkp

    iPH User

  • PipPip
  • 195 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 12/07/2011 - 11:22

Μετά από τόσα που έχω ακούσει τελικά αυτό είναι το καλύτερο. Κρατάς το μηχάνημα που έχει bleeding του βγάζεις το λάδι και στους 11 μήνες το πας για αλλαγή και παίρνεις καινούργιο.

Το πρόβλημα του bleeding δεν είναι τόσο μεγάλο. Δηλαδή την ημέρα δεν το βλέπεις ακόμα και όραση αετού να έχεις. Τα βράδια και υπό συνθήκες ίσως το δεις. Αλλά πόσες φορές θα έχεις κατάμαυρο φόντο και φωτεινότητα στο full?

Τελευταία επεξεργασία από: gkp, 12/07/2011 - 11:23


#620   pavlos104

pavlos104

    iPH newbie

  • 74 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/07/2011 - 11:16

Παιδιά έχει πάρει κάποιος παραγωγή Ιουνίου? Τι serial number εχουν?

#621   tgnikit

tgnikit

    iPH Contributor

  • 1.137 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/07/2011 - 11:30

Εγώ πήρα χθές και είναι παραγωγή Ιουλίου (26η βδομάδα!) Δεν είδα κάποιο πρόβλημα με οθόνη.
Γενικά όμως μήπως είμαστε λόγ υποερβολικοί.

Τελευταία επεξεργασία από: tgnikit, 18/07/2011 - 11:32


#622   dlmltrls

dlmltrls

    iPH newbie

  • 27 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 23/07/2011 - 01:34

Για αυτό λοιπόν ποτέ ξανά αγορά από πλαίσιο.

Στα multirama γνωστός πήρε ipad2 και του είπαν ότι εντός 7 ημέρες μπορεί να το επιστρέψει και να του δώσουν τα χρήματα πίσω.
Το ίδιο ακριβώς κάνει και το mediamarkt.

Επομένως κύριοι αγορές πλέον από καταστήματα που έχουν Ευρωπαϊκή λογική.


ΕΓΩ ΚΑΤΑΦΕΡΑ να παρω τα λεφτα μου πισω απο το πλαισιο μετα απο επιστροφη απο ipad,αλλα μετα απο ολοκληρη διαδικασια 3 εβδομαδων. απλα εμπλεξα τον μανατζερ του καταστηματος, τον επιθεωρητη καταστηματων της περιοχης, την infoquest, την isquare. ειναι αρκετα ψυχοφθορο και χρονοβορο, γιατι πρεπει να πηγαινεις εκει καθε μερα και να τους ζαλιζεις, αλλα τελικως τα καταφερνεις. παντως ποτε ξανα αγορα απο πλαισιο.

#623   ANASTASISHELLAS

ANASTASISHELLAS

    iPH Member

  • 268 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 20/08/2011 - 20:00

σημερα ειδα το ipad1 μου και εχει μηδενικο bleeding αν και οταν το αγωρασα τον Ιουνιο είχε σε δυο σημεια μεγαλο bleeding!

#624   pavlos104

pavlos104

    iPH newbie

  • 74 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/09/2011 - 17:51

http://www.macrumors...lay-production/

Σήμερα διάβασα αυτό, δεν ξέρω βέβαια κατά πόσο πρέπει να το πιστέψω βέβαια,καθώς τον Αύγουστο παρέλαβα πάλι με bleeding.

#625   dionisis00

dionisis00

    iPH Member

  • 341 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 09/09/2011 - 18:12

Εγώ θα ήθελα να γνωρίσω, αν δώσω το ipad2 μου για επισκευή, με τί έκδοση έχω τις περισσότερες πιθανότητες να μου έρθει? :P

#626   mixalisss

mixalisss

    iPH newbie

  • 97 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 13/10/2011 - 19:43

καλησπερα παιδια θελω τα φωτα σας
εχω και εγω διαχυση λοιπον τι διαδικασιες πρεπει να κανω για να να το επιστρεψω
μου δινουν καινουργιο η φτιαχνουν το δικο μου ;;
ευχαριστω




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 6

0 μέλη, 5 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Google (1)