Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * - - - 1 ψήφοι

iPad 2 - Διάχυση φωτός (backlight LCD bleeding)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
625 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#106   Valmac

Valmac

    iPH Addict

  • 630 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Supercamelot

Δημοσίευση 25/04/2011 - 14:04

στην ελλαδα το 1 ηρθε απριλιο του 2010?για δες εδω σε παρακαλω κ τα ξαναλεμε

Μα φίλε μου τι σχέση έχει αυτο που λες τώρα . Ακόμα χειρότερα που κυκλοφορησε ένα χρόνο μετα . Σου ανέφερα τις επίσημες ημερομηνίες κυκλοφορίας για να σου αποδείξω πως η ανανέωση είναι ετήσια και όχι με κάποιους μήνες διάφορα . Η διάφορα είναι θέμα ημερών . Και μάλιστα στην Ελλάδα ήρθε και μερικές μέρες αργότερα όχι νωρίτερα ...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#107   Valmac

Valmac

    iPH Addict

  • 630 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Supercamelot

Δημοσίευση 26/04/2011 - 11:10

Λοιπον παίδες καλα νεα. Επικοινώνησα με iStorm και μετα απο τη σχετική πιεση με τα νομικά παραδέχθηκαν πως οποιος εχει προβλημα με bleeding μπορεί εντως 15 ημερών να τουσ το στειλει για έλεγχο και αφου παρει γνωματευση απο infoquest οτι οντωσ υπαρχει προβλημα γινεται αντικατασταση με ΟΛΟΚΑΊΝΟΥΡΓΙΟ στο κουτι και οχι refurbished . οποτε οποιος εχει σοβαρό προβλημα βουρρρρρ


Sent from my iPhone 4 using Tapatalk

#108   Researcher

Researcher

    iPH Hero

  • 3.615 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/04/2011 - 11:41

Εγώ στάθηκα τυχερός.

Θα ήθελα όμως να ρωτήσω τους παθόντες, εάν περίμεναν έστω 3 ημέρες με φουλ λειτουργία να δουν εάν εξαφανίζεται το πρόβλημα, κάτι που αναφέρεται σε όλα τα sites παγκοσμίως...Επιπλέον, επειδή έτυχε να δω ένα "ελαττωματικό" ήταν ανεπαίσθητη η αλλοίωση που προκαλούσε! Φαινόταν μόνο κατά την παρακολούθηση ταινίας και μόνο εάν το παρατηρούσες και ήσουν υποψιασμένος.

Το ίδιο που θα πω εδώ, θα είπα και σχετικά με την φόρτιση της μπαταρίας. Προσωπικά εγώ το χαίρομαι το μηχάνημα και δεν το προσέχω σε ιδεοληπτικό βαθμό. Το έχω και δε με έχει! Αφού σε ένα χρόνο πάλι θα πάρουμε καινούργιο, ούτε η μπαταρία θα τα έχει τινάξει, ούτε τα μάτια θα μας έχουν βγει. Μη χολοσκάτε και ευχαριστηθείτε το.

Είναι δύσκολη η αναμονή νέου iPad 2 εφόσον το έχεις πιάσει στα χέρια σου και μετά.

#109   Kapngage

Kapngage

    iPH Member

  • 237 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2 +3G
  • GameCenter:kapngage

Δημοσίευση 26/04/2011 - 12:05

Παιδιά νομίζω ότι έχει μεγάλη οθόνη έχει και bleeding ακόμα και η tv που έχω και είναι 22 έχει bleeding αλλα η μεγάλη που έχω δεν έχει !! Αποψει μου '!!

#110   Valmac

Valmac

    iPH Addict

  • 630 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Supercamelot

Δημοσίευση 26/04/2011 - 13:05

Παιδια εχετε δικιο . Εγω το πρωτο iPad 2 που άλλαξαν είχε λιγο bleeding αλλα καμμενα πιξελ. Αν δεν τα είχε δεν θα με πειραζε καθολου το bleeding . Το δεύτερο δεν εχι καμμενα πιξελ αλλα πολυ πιο έντονο bleeding που ειναι πολυ εκνευριστική το βραδυ αφου φαινεται και σε φωτιζομενο πειβαλλον. Πιο πριν εχω ποσταρει και φωτο . Μου ειπαν απο την Apple, τα refurbished εχουν αυξημένες πιθανότητες για σοβαρό bleeding αφου προέρχονται απο επιστροφες , όποτε Οσο ειμαι στο περιθώριο των 15 ημερών θα το επιστρέψω μπας και μου τύχει καλυτερο.


Sent from my iPhone 4 using Tapatalk

#111   pavlos104

pavlos104

    iPH newbie

  • 74 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/04/2011 - 19:46

Συνημμένο αρχείο  photo 4.jpg   329,37KB   6 λήψεις

Καλησπέρα, σας επισυνάπτω το 5o ipad 2 σφραγισμένο πάντα ,που μου είχε δώσει το Apple store!! Και μετά μου λένε ότι και το refurbish μπορεί να έχει!!Εδώ σφραγσμένα και είναι έτσι.Δεν ξέρω τι να κάνω.Σημειώνω ότι το αφήνω σε οθόνη open wallpaper και το μόνο που έχω καταφέρει είναι να μου τελειώνει η μπαταρία μόνο.

Τελευταία επεξεργασία από: pavlos104, 26/04/2011 - 19:49


#112   trifon

trifon

    iPH newbie

  • 29 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/04/2011 - 20:17

Τελικά θα μας λύσει κάποιος την απορία, με επισύναψη φωτογραφίας, αν υπάρχει ipad 2 χωρίς bleeding?

#113   pavlos104

pavlos104

    iPH newbie

  • 74 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/04/2011 - 20:19

Εγώ θα ήθελα παρακαλώ να μας πει κάποιος που μπήκε σε διαδικασία refurbished product τις εντυπώσεις του !!

#114   Antong

Antong

    iPH User

  • 181 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 26/04/2011 - 20:26

Δεν μου φάνηκε refurbished το 2ο που παρέλαβα, καινούργιο ήταν απλά χωρίς κουτί. Όμως και υτό είχε το πρόβλημα. Έχω την εντύπωση πως αυτοί που δεν έχουν το πρόβλημα είναι αυτοί που δεν γνωρίζουν απλά την υπαρξή του ή πιστεύουν πωςείναι φυσιολογικό. Τουλάχιστον εαν κάποιος έχει ένα φυσιολογικό ipad 1, ας ποστάρει να δούμε μια φυσιολογική οθόνη...

#115   nikos20047

nikos20047

    iPH Member

  • 247 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 26/04/2011 - 20:30

Εμένα παντός οι 2 απο της 3 τηλεοράσεις του σπιτιού μου έχουν διαχυσει παντός αν δεν μου το έλεγαν ούτε που θα το επερνα χαμπάρι .τεσπα μέχρι την Παρασκευή αν δεν έχω δει διάφορα στο iPad μετά απο 10 μέρες χρήση το πάω πίσω

Τελευταία επεξεργασία από: nikos20047, 26/04/2011 - 20:31


#116   mikrovioslive

mikrovioslive

    iPH Addict

  • 739 μηνύματα
  • Twitter:@mikrovioslive
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:mikrovioslive

Δημοσίευση 26/04/2011 - 21:13

Μα τι προβλημα ειναι αυτο "διαχιση φωτος."; Τοσο μεγαλο μειονεκτιμα ειναι.; Δεν εχω ειδεα τι ειναι αυτο.. Μπορει να μ πει καποιος.;

#117   pavlos104

pavlos104

    iPH newbie

  • 74 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/04/2011 - 21:41

Δεν μου φάνηκε refurbished το 2ο που παρέλαβα, καινούργιο ήταν απλά χωρίς κουτί. Όμως και υτό είχε το πρόβλημα. Έχω την εντύπωση πως αυτοί που δεν έχουν το πρόβλημα είναι αυτοί που δεν γνωρίζουν απλά την υπαρξή του ή πιστεύουν πωςείναι φυσιολογικό. Τουλάχιστον εαν κάποιος έχει ένα φυσιολογικό ipad 1, ας ποστάρει να δούμε μια φυσιολογική οθόνη...

Δηλαδη η κατάσταση του θα έλεγες ότι είναι άψογη από άποψη γρατζουνιών κ.λ.πΈχουν αναφέρει και σε άλλο φόρουμ για μαύρες γραμμές στο αλουμίνιο.Τελικά θα το κρατήσεις το δεύτερο? Έχεις δικαίωμα να το πας πίσω ξανά? Ευχαριστώ.

#118   Antong

Antong

    iPH User

  • 181 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 26/04/2011 - 21:44

Είχε όντως μια ανεπαίσθητη αμυχή στο πίσω μέρος σαν γρατζουνιά που μου φάνηκε περίεργη... Το έχω ήδη παραδώσει και περιμένο το τρίτο...

#119   pavlos104

pavlos104

    iPH newbie

  • 74 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/04/2011 - 21:47

Είχε όντως μια ανεπαίσθητη αμυχή στο πίσω μέρος σαν γρατζουνιά που μου φάνηκε περίεργη... Το έχω ήδη παραδώσει και περιμένο το τρίτο...

Δυστυχώς μια από τα ίδια.Σε πιο κατάστημα το παρέδωσες?Παίρνει πολύ χρόνο γιατί σκοπεύω να το επιστρέψω.

#120   jig

jig

    iPH Elite Poster

  • 2.008 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/04/2011 - 21:49

Ποιο μοντέλο έχεις pavlos?

ⓜⓘⓚⓔ   ✈︎  Everything you can imagine is real [P²]


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 8

0 μέλη, 8 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες