Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Από ανθρακονήματα τα μελλοντικά iDevice [?]


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
19 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   tpal12

tpal12

    iPH Contributor

  • 1.289 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • GameCenter:tpal12

Δημοσίευση 11/04/2011 - 20:29

μακαρι να μην γινει ποτε αυτο.Το ανθρακονημα θελει πολυ καλη συντηρηση (ασ πουμε τα ποδηλατα 1 φορα την εβδομαδα)και εκτως αυτου ειναι πολυ ευθραυστο.Θα πεφτει κατω το μηλοφωνο και μετα αντε να αλλαζεις.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   gprokias

gprokias

    -

  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:icaruses

Δημοσίευση 11/04/2011 - 20:40

Για το ιδιο μοντελο, δηλαδη στο ιδιο καλουπι τα ανθρακονυματα θα ηταν φανταστικα, ενω σε καποιο αλλο σχεδιο οπως το 3GS το οποιο εχει πλακωτη πλατη στο πισω μερος δεν θα το εγκρινα, αλλα ο Αμερικανος ισως κατι περισσοτερο απο εμας κατεχει στο αντικειμενο του...

#18   Jimmy08

Jimmy08

    iPH Community Leader

  • 10.257 μηνύματα
  • Twitter:@JimmyR8
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:j0kerr

Δημοσίευση 11/04/2011 - 20:42

απαισιοτατο...

#19   gprokias

gprokias

    -

  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:icaruses

Δημοσίευση 11/04/2011 - 20:43

Εγω πιστευω παντως οτι τα παντα δοκιμαζωνται στο iphone και στη συνεχει περνιουνται στα μοντελα των ipad...

#20   REX

REX

    iPH newbie

  • 59 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/04/2011 - 20:58

Παιδιά δεν ξέρω γιατί αλλά κι εμένα μου φαίνεται ότι τα ανθρακονήματα θα είναι πολύ πιο ακριβά, κι επίσης θα φθείρεται κάπως εύκολα...
Το λέω αυτό γιατί είχα κάτι στέκες (drum sticks) από ανθρακονήματα, κι ενώ οι πιο ακριβές (custom) ήταν άντε 15-20 ευρώ, αυτά που ήταν από ανθρακονήματα ξεκινούσαν από 20 ευρώ.
Ενώ είναι υπερβολικά ελαφριά (σε σχέση με το ξύλο, αλλά και πάλι), και βολεύουν απίστευτα χωρίς να κουράζουν, δεν παύει να είναι υλικό που φθείρεται.
Και αυτό μου φαίνεται κάπως μεγάλο μειονέκτημα.
Για φανταστείτε ένα τηλέφωνο που να φθείρεται...

Αλλά θα μου πείτε τώρα Apple είναι και δεν κάνει βλακείες, και μάλλον με κατάλληλη επεξεργασία μπορεί να γίνει και πιο ανθεκτικό, άρα μόνο το κόστος είναι επίφοβο χαρακτηριστικό του.

Πάντως από θέματα αφής, αισθητικής, βάρους (και μόλυνσης του περιβάλλοντος) είναι φανταστική ιδέα και πρέπει να γίνουν σχέδια για να υϊοθετηθεί σαν καθημερινό υλικό.




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες