Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Πόσοι χρήστες iphone υπάρχουν στην Ελλάδα


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
43 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   Akragantas

Akragantas

    iPH User

  • 125 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4 +4G
  • GameCenter:Akragantas

Δημοσίευση 12/04/2011 - 13:19

Γνωρίζει κανείς έστω και στατιστικά πόσοι χρήστες iphone υπάρχουν στην Ελλάδα? Μπορούμε να πούμε και πόσες συσκευές iphone κυκλοφορούν στην Ελλάδα ?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   argiris778

argiris778

    iPH newbie

  • 36 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 12/04/2011 - 13:21

νομιζω οτι ειναι δυσκολο να υπολογιση κανεις.
παντως στην γαλλια που ειχα παει προσφατα, αυτο που ειδα δεν το εχω ξαναδει. δεν ειδα ΚΑΝΕΝΑΝ με αλλο κινητο εκτος απο iphone.

#3   Akragantas

Akragantas

    iPH User

  • 125 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4 +4G
  • GameCenter:Akragantas

Δημοσίευση 12/04/2011 - 13:24

Αργύρη πιστεύω ότι αν στην Ελλάδα οι τιμές των συσκευών ήταν πιο λογικές το 50% θα είχε μηλόφωνα!

#4   Agnwristos

Agnwristos

    iPH Contributor

  • 926 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Agnwristos

Δημοσίευση 12/04/2011 - 13:34

νομιζω οτι ειναι δυσκολο να υπολογιση κανεις.
παντως στην γαλλια που ειχα παει προσφατα, αυτο που ειδα δεν το εχω ξαναδει. δεν ειδα ΚΑΝΕΝΑΝ με αλλο κινητο εκτος απο iphone.


Καιρός να φεύγουν τα στερεότυπα.. Αγγλία Είδα 3 οικοδόμους , ιδρωμένοι κτλπ και ο ένας που είχε λασπωμένη μπλούζα είχε iPhone 4..
Επίσης δέν υπήρχε περίπτωση να μήν δέις κάποιον με iphone 4 στο tube..

#5   katsulas

katsulas

    Newbie

  • 975 μηνύματα
  • Twitter:@GeorgeKatsulas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • GameCenter:iKatsulas

Δημοσίευση 12/04/2011 - 13:35

@Akragantas --> Γιατί? Ποιο ποιόν της Apple έχει λογική τιμή.

Ipad2 16GB WiFi


509 ευρώ Ελλάδα
499$ εξωτερικό (δηλαδή 345 ευρώ)

Τυχαίο? Δε νομίζω!!!

#6   Aelaos

Aelaos

    iPH Enthousiast

  • 494 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/04/2011 - 13:37

Ήμουνα προχθές στη "Λαδόκολλα" στο ψητοπωλείο κοντά στο πανεπιστήμιο, και σοκαρίστηκα , όταν διαπίστωσα ότι και στις 7 παρέες που ήμασταν μέσα στο μαγαζί , και στα 7 τραπέζια υπήρχαν ακουμπισμένα iPhone !!! 11 το σύνολο !!! Αλλά μόνο 2 τεσσάρια και όλα τα άλλα 3G/3GS.Βέβαια είναι και λίγο λογικό αφού εκεί μαζεύονται όλο πιτσιρικάδες φοιτητές που σε αυτό το target group το iPhone κάνει θράυση

#7   Akragantas

Akragantas

    iPH User

  • 125 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4 +4G
  • GameCenter:Akragantas

Δημοσίευση 12/04/2011 - 13:41

@Akragantas --> Γιατί? Ποιο ποιόν της Apple έχει λογική τιμή.

Ipad2 16GB WiFi


509 ευρώ Ελλάδα
499$ εξωτερικό (δηλαδή 345 ευρώ)

Τυχαίο? Δε νομίζω!!!


Φίλε μου δεν διαφωνώ καθόλου!!! Απλώς το τηλέφωνο στον Έλληνα είναι ένα must εδώ και πολλά χρόνια και όλοι
πέφτουμε στην παγίδα να τα σκάσουμε χοντρά...το ipad είναι μεν καταπληκτικό και ακριβό πάρα ταύτα αλλά απευθύνεται σε ποιο κλειστό
κοινό.

#8   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.699 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 12/04/2011 - 13:43

Δεν γνωρίζω πόσοι είναι αυτοί που έχουν iPhone στην κατοχή τους αλλά όποτε και αν έχω βγεί σίγουρα σε κάθε παρέα υπάρχει ένα iPhone είτε αυτό είναι 3G είτε 3GS είτε iPhone 4.

#9   katsulas

katsulas

    Newbie

  • 975 μηνύματα
  • Twitter:@GeorgeKatsulas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • GameCenter:iKatsulas

Δημοσίευση 12/04/2011 - 13:44

Φίλε μου δεν διαφωνώ καθόλου!!! Απλώς το τηλέφωνο στον Έλληνα είναι ένα must εδώ και πολλά χρόνια και όλοι
πέφτουμε στην παγίδα να τα σκάσουμε χοντρά...το ipad είναι μεν καταπληκτικό και ακριβό πάρα ταύτα αλλά απευθύνεται σε ποιο κλειστό
κοινό.


Έχει δίκιο!!!!!

#10   sale

sale

    iPH Member

  • 290 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/04/2011 - 13:51

παιδια δεν ξερω τι μαγικη συνταγη εχει η apple μιας και εγω ειμαι απο αυτους που εβριζαν και σνομπαραν τα iphone πριν κανα χρονο, αφου ημουν χρηστης των απαραδεκτων πλεον windows mobile συσκευων. και φυσικα χωρις να εχω στην κατοχη μου ποτε καποιο Iphone. αυτο που θελω να πω ειναι το εξης. 99% οποιος παρει iphone και το χρησιμοποιηση κανα μηνα, δεν υπαρχει περιπτωση να ασχοληθει ποτε με αλλο κινητο. ειτε φοραει android ειτε οτιδηποτε αλλο. αυτο τσεκαρισμενο.! πηρα και στην γυναικα μου ενα htc desire hd, και οταν της ειχα δανειση καμια εβδομαδα το δικο μου, με εχει φαει για iphone εστω και 3gs. τυχαιο δεν νομιζω. για αυτο λεω τι μαγικη συνταγη εχει η apple, που ακομα και με σοβαρα προβληματα με τα iphone για καποιους, βλ. itunes, σε κανει να μην θελεις να ακουμπησεις αλλη συσκευη.!

#11   Costandan

Costandan

    iPH newbie

  • 24 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 12/04/2011 - 13:56

εγω ρε παιδια που θελω να μπω στην παρεα του Iphone ξαιρετε κανεναν να πουλαει το iphone 3gs 32gb σε καλη κατασταση παντα γυρο στα 300-350?
γιατι δεν κανω τον κοπο να ρωτησω για iphone 4 στα 350 ευρο.
ευχαριστω εκ των προτερον σε οποιον ασχολιθει-βοηθησει :) ξερω ειναι λαθος το topic αλλα ποτε δεν ξες

#12   sale

sale

    iPH Member

  • 290 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/04/2011 - 13:57

Φίλε μου δεν διαφωνώ καθόλου!!! Απλώς το τηλέφωνο στον Έλληνα είναι ένα must εδώ και πολλά χρόνια και όλοι
πέφτουμε στην παγίδα να τα σκάσουμε χοντρά...το ipad είναι μεν καταπληκτικό και ακριβό πάρα ταύτα αλλά απευθύνεται σε ποιο κλειστό
κοινό.


το ακριβο ειναι σχετικο με το τι προσφερει καθε συσκευη.! ειδαμε και το samsung galaxy tab. που εκανα την μαλ@κι@ και εσκασα 680 ευρω οταν ειχε πρωτοβγει δινοντας το ipad μου. φυσικα την ιδια μερα εκλαιγα αλλα ηταν αργα. μια μικρη ματια σε αγγελιες θα δειτε οτι δινουν τα galaxy tab ακομα και 250 ευρω και δεν τα παιρνουν. οποτε 500 ευρω για ipad 2 δεν ειναι και τραγικη τιμη. μην συγκρινετε τιμες εξωτερικου, γιατι διαφορες υπαρχουν σε ολα τα προιοντα σε σχεση με ελλαδα. αφου εχουμε μαθει να μας πιανουν τον κ@λ@ απο εταιριες κινητης τηλεφωνιας μεχρι ειδη πρωτης αναγκης και να μην μιλαμε, γιατι να το αλλαξουν.?
ο βουλευτακος εχει καταθεσεις 180 εκατομυρια ευρω !! ακουστε ποσο... και εμεις καθομαστε ακομα στους καναπεδες μας.

#13   Akragantas

Akragantas

    iPH User

  • 125 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4 +4G
  • GameCenter:Akragantas

Δημοσίευση 12/04/2011 - 13:57

@sale Θα συμφωνήσω απολύτως! Και εγώ πέρυσι τα έβριζα και τώρα έχω γίνει πρεζάκι κανονικότατα...ήμουν τρελός nokiaκιας και τώρα ούτε να τα βλέπω δεν θέλω...για να μην μιλήσω για τα windows based phones...ούτε με σφαίρες!!!

ότι και να'ναι ότι και να ισχύει φίλε μου αναλογικά με τους μισθούς μας δεν πάυει να είναι ένα πάρα πολύ ακριβό τηλέφωνο

Τελευταία επεξεργασία από: Akragantas, 12/04/2011 - 14:02


#14   DooMDiveR

DooMDiveR

    iPH Elite Poster

  • 2.313 μηνύματα
  • Twitter:@Doomdiver
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:DooMDiveR

Δημοσίευση 14/04/2011 - 15:19

Εγώ παιδιά δουλεύω στην ασφάλεια στο καζίνο στην Πάρνηθα και όταν είμαι στην είσοδο που τους βγάζουμε τα αντικείμενα για έλεγχο το 40% έχουν iPhone και μιλάω για καλό δείγμα 3000-4000 άτομα καθημερινά!

#15   Akragantas

Akragantas

    iPH User

  • 125 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4 +4G
  • GameCenter:Akragantas

Δημοσίευση 14/04/2011 - 15:29

χαχαχα καλά φίλε Doom δεν παίζεσαι!!! Πολύ καλό δείγμα γιατί πλέον όλοι πάνε στο καζίνο...απ'όλες τις κοινωνικές ομάδες δυστυχώς...

αλήθεια 4000 άτομα την ημέρα μπαίνουν στην Πάρνηθα ???

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 4

0 μέλη, 4 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες