Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

iMedicines V 3


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
225 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   Lefteris23

Lefteris23

    iPH Addict

  • 624 μηνύματα
  • Twitter:@LefterisHaritou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 13/04/2011 - 11:16

Η έκδοση της δημοφιλούς εφαρμογής iMedicines έφτασε πλέον στην έκδοση 3.
Σημαντικότερη αλλαγή της νέας έκδοσης αποτελεί η προσθήκη υποστήριξης για τις συσκευές iPad αφού πλέον η εφαρμογή είναι Universal.

Στα παρκάτω screenShots μπορείτε να δείτε την εφαρμογή όπως φαίνεται τόσο σε iPad (αριστερά) όσο και σε iPhone (δεξιά):

Συνημμένο αρχείο  iPad_1.jpg   228,91KB   70 λήψεις Συνημμένο αρχείο  iPhone_1.jpg   65,46KB   66 λήψεις

Τα νέα χαρακτηριστικά της έκδοσης 3 είναι:

  • Αναζήτηση με wildcard χαρακτήρες (δηλαδή να χρησιμοποιείται το * στο πεδίο της αναζήτησης για ταίριασμα οποιουδήποτε γράμματος)
  • Προβολή των Rss Feeds του Ε.Ο.Φ. ώστε να βλέπετε τα τελευταία νέα και ανακοινώσεις στον χώρο των φαρμακευτικών σκευασμάτων.
  • Δυνατότητα προβολής της νοσοκομειακής και χονδρικής τιμή των σκευασμάτων.
  • Δυνατότητα ταξινόμησης των φαρμακευτικών σκευασμάτων με την ίδια φαρμακευτική ουσία από το φθηνότερο στο ακριβότερο.
  • Δυνατότητα περιστροφής του user interface τόσο σε κάθετο όσο και οριζόντιο προσανατολισμό, τόσο στο iPhone όσο και στο iPad
  • Έχει βελτιωθεί ο Pdf reader με δυνατότητα αναζήτησης στο κείμενο, καλύτερη απόκριση στο γύρισμα των σελίδων, ενώ πλέον μπορείτε να περιηγηθείτε σε οποιαδήποτε σελίδα του συνταγολογίου ακόμα και όταν το βλέπετε μέσα από μια φαρμακευτική ουσία.
  • Δυνατότητα αναζήτησης στον κατάλογο των φαρμακευτικών εταιρειών.
  • Αυτόματη αναζήτηση για ανανεωμένη έκδοση της βάσης δεδομένων με τα σκευάσματα και τις τιμές τους
  • Έχει προστεθεί διάλογος παραμετροποίησης της εφαρμογής (ρυθμίσεις για το ποιες τιμές θα προβάλλονται, κάθε πότε θα γίνεται αναζήτηση για νέα έκδοση της βάσης δεδομένων, κ.α)
  • Προστέθηκε διάλογος για την απευθείας αποστολή email σε εμάς για οποιοδήποτε πρόβλημα ή απορία έχετε σχετικά με την εφαρμογή.
  • Τέλος σε συσκευές Iphone 3gs και Iphone 4 υπάρχει η δυνατότητα σκαναρίσματος του barcode του σκευάσματος και την απευθείας προβολής των στοιχείων του σκευάσματος άμεσα. Η τελευταία δυνατότητα προσφέρεται προαιρετικά ως in app Purchase στην εφαρμογή.

Επισυνάπτω και μερικά ακόμα screenshots της εφαρμογής, ενώ στο τέλος υπάρχουν και 2 βίντεο με επίδειξη του τρόπου λειτουργίας της εφαρμογής τόσο σε iPad όσο και σε iPhone

Συνημμένο αρχείο  iPhone_2.jpg   56,42KB   52 λήψεις Συνημμένο αρχείο  iPhone_4.jpg   66,05KB   52 λήψεις Συνημμένο αρχείο  iPhone_7.jpg   79,26KB   50 λήψεις Συνημμένο αρχείο  iPhone_8.jpg   60,11KB   42 λήψεις

Συνημμένο αρχείο  iPad_6.jpg   269,17KB   44 λήψεις Συνημμένο αρχείο  iPad_7.jpg   267,13KB   45 λήψεις Συνημμένο αρχείο  iPad_10.jpg   266,25KB   44 λήψεις

Τέλος υπάρχουν και 2 βίντεο στο youtube, όπου μπορείτε να δείτε τον τρόπο λειτουργίας της εφαρμογής τόσο σε iPad όσο και σε iPhone:



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   Lefteris23

Lefteris23

    iPH Addict

  • 624 μηνύματα
  • Twitter:@LefterisHaritou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 13/04/2011 - 11:28

Το link της εφαρμογής για το iTunes Store είναι αυτό: http://itunes.apple....d368221447?mt=8

#3   dream21

dream21

    iPH Hero

  • 3.897 μηνύματα
  • Twitter:@dream2100
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:iPhonegr

Δημοσίευση 13/04/2011 - 11:45

Φίλε λευτέρη μπορώ να πώ με βεβαιότητα ότι έχεις κάνει παπάδες πάνω στο πρόγραμμα μπράβο σου και σου εύχομαι ότι καλυτερο ;)

#4   giannis1010

giannis1010

    iPH User

  • 149 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/04/2011 - 12:04

Το έχω αγοράσει το πρόγραμμα από την πρώτη στιγμή της κυκλοφορίας του! Είναι απλά καταπληκτικό……μπράβο σου φίλε πολύ καλή δουλειά….κατά τη γνώμη μου αξίζει μέχρι και το τελευταίο του ευρω!

#5   Lefteris23

Lefteris23

    iPH Addict

  • 624 μηνύματα
  • Twitter:@LefterisHaritou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 13/04/2011 - 13:38

Σας ευχαριστώ παιδιά.

Θα έρθουν και νέα χαρακτηριστικά σύντομα, καθότι η προσθήκη της επικοινωνίας μέσα στην εφαρμογή φάνηκε εξαιρετική και έχω λάβει προτάσεις από γιατρούς για προσθήκες και βελτιώσεις που θα γίνουν σύντομα!

Έτσι θα προστεθεί η πληροφορία για το αν το σκεύασμα είναι εκτός λίστας (OTC), ενώ θα προστεθούν και για τα σκευάσματα για τα οποία έχει πληροφορίες ο ΕΟΦ ο κωδικός ATC

#6   chrispaok97

chrispaok97

    iPH Member

  • 298 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:chrispaok97

Δημοσίευση 13/04/2011 - 14:20

Πολυ καλη φιλε οντως

#7   ntsili

ntsili

    iPH User

  • 180 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/04/2011 - 14:06

Σαν γιατρός μπορώ να σας την συστήσω ανεπιφύλακτα! Όσα searches έκανα το αποτέλεσμα ήταν άψογο!

(ένα μικρό ορθογραφικό λάθος: όταν πας αλφαβητικά στα φάρμακα σου λέει "φαρμεκευτική ουσία"... Πολύ μικρή λεπτομέρεια, πρέπει να είσαι ψίρας για να το προσέξεις!! LOL!)

Τέλειο, δεν έχω κάποια πρόταση!

#8   jmakro

jmakro

    iPH Member

  • 218 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 14/04/2011 - 14:12

πολυ καλη εφαρμογη εγω ευχομαι αχρειαστα να ειναι ολα :lol: :P

#9   Lefteris23

Lefteris23

    iPH Addict

  • 624 μηνύματα
  • Twitter:@LefterisHaritou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 14/04/2011 - 15:41

Σαν γιατρός μπορώ να σας την συστήσω ανεπιφύλακτα! Όσα searches έκανα το αποτέλεσμα ήταν άψογο!

(ένα μικρό ορθογραφικό λάθος: όταν πας αλφαβητικά στα φάρμακα σου λέει "φαρμεκευτική ουσία"... Πολύ μικρή λεπτομέρεια, πρέπει να είσαι ψίρας για να το προσέξεις!! LOL!)

Τέλειο, δεν έχω κάποια πρόταση!


Σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια.
Θα διορθωθεί το ορθογραφικό στην επόμενη έκδοση! ;)

#10   ntsili

ntsili

    iPH User

  • 180 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/04/2011 - 19:32

Βασικά το είπα και εγώ το μαργαριτάρι μου: συνιστώ και όχι συστήνω... application είναι όχι άνθρωπος!!!
:lol:

#11   takisx

takisx

    iPH Member

  • 235 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/04/2011 - 11:57

Συγχαρητήρια και από εμένα
απλώς κα-τα-πλη-κτι-κή
εφαρμογή

#12   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.683 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/04/2011 - 12:29

Βασικά το είπα και εγώ το μαργαριτάρι μου: συνιστώ και όχι συστήνω... application είναι όχι άνθρωπος!!!
:lol:

δεν ειναι λαθος..το λεμε τοσο συχνα που ειναι σωστο πχ 'αυτο το εργο το συστηνω ανεπιφυλακτα' ενω θα μπορουσαμε να πουμε 'σου συνιστω να το δεις αυτο το εργο' η πολυ πιο απλα 'προτεινω να δεις αυτο το εργο'

#13   Lefteris23

Lefteris23

    iPH Addict

  • 624 μηνύματα
  • Twitter:@LefterisHaritou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 16/04/2011 - 20:56

Από σήμερα τα μεσάνυχτα μέχρι και αύριο τα μεσάνυχτα θα δοθούν 7 Promo κωδικοί για το iMedicines. Μερικοί από εδώ και μερικοί στο twitter account μου.

Οπότε follow me on twitter ή παρακολουθείτε αυτό το θέμα αν θέλετε κωδικούς! ;)

#14   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 16/04/2011 - 20:59

Λευτέρη θα ήθελα ένα...;-)

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#15   sasoulini007

sasoulini007

    iPH Contributor

  • 1.127 μηνύματα
  • Twitter:@sasoulini007
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 6
  • GameCenter:sasoulini007

Δημοσίευση 16/04/2011 - 21:07

φοβερή εφαρμογή απ ότι έχω δει, και ιδιαίτερα χρήσιμη σε όσους ασχολούνται με επαγγέλματα υγείας. Μπράβο που Έλληνες ασχολούνται με τέτοια :)

(θα ήθελα και εγώ έναν κωδικό!! :) )


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες