Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

"Σημειώσεις" Συγχρονισμός... Πως γίνεται αυτό?


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
27 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   dimitrisxalkideos

dimitrisxalkideos

    iPH User

  • 149 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/01/2012 - 22:11

Πω... καταλαβα...!!!

Ευχαριστω παντως!

Εγω πάντως δεν ειχα ποτε προβλημα και ο,τι γραφω στις σημειωσεις μου στο Iphone, τις βρισκω μετα και στο Ipad και στον υπολογιστη μου. Και οταν εκανα restore μετα από καποιο προβλημα που ειχα, τις ξαναβρηκα στο τηλεφωνο μου ολες. Το πως γινεται, δεν ξερω ακριβως, αλλα συγχρονιζονται με το Icloud on air από ο,τι εχω καταλαβει και αφου εχεις ενεργοποιησει το σχετικό κουμπάκι στους λογαριασμους σου. Εννοω το κουμπακι "notes"

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   xarislts

xarislts

    iPH newbie

  • 98 μηνύματα
  • Twitter:@xarislts
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • GameCenter:xaris_lts

Δημοσίευση 27/01/2012 - 22:13

Εχεις φτιαξει ομως αντιγραφο ασφαλειας, ετσι δεν ειναι?

#18   dimitrisxalkideos

dimitrisxalkideos

    iPH User

  • 149 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/01/2012 - 22:16

πολυ σωστα μιλησες.. σας εχω επισυναψει καποια πραγματα για διαβασμα

Τυχεροί ειμαστε και οι δυο! Μας λυπήθηκε ο DINFUN και μας έκανε επισύναψη τα σχετικά άρθρα για να διαβάσουμε και ν αμάθουμε ή να θυμηθούμε!
Να είσαι καλα DINFUN! Πέσμου πως θ αβαλω στο προφιλ μου κι εγω μια φωτογραφία ή ένα σχεδιο, που προσπάθησα αλλα δεν τα καταφερα!

Τελευταία επεξεργασία από: dimitrisxalkideos, 27/01/2012 - 22:20


#19   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 27/01/2012 - 22:18

Τωρα με το ICloud δεν χρειάζεται να συγχρονίζουμε το τηλέφωνο μας με το Ιtunes! Γινεται ο συγχρονισμός on air! Ωστόσο εγω έχω καταλάβει ότι μπορείς να συγχρονίσεις και με το Itunes αν τσεκάρεις το σχετικό τετραγωνάκι στο Info του Itunes. Φυσικά όλα πρέπει να τα παίρνεις Backup και μάλιστα εγω θεωρώ πιο αξιόπιστο το Backup στον υπολογιστή μας παρά στο Icloud.
Πιστευω να σου λευσα την απορία.


Καλυτερα και τα δυο να γινονται γιατι αμα κανεις restore και πρεπει να κανεις setup as new (πχ οπως τωρα με το jailbreak), αν δεν εχεις ιτουνς backup την εκατσες.


Οσο για τη φωτό, να πας στο προφιλ σου στον υπολογιστή και να κανεις edit profile και εκει ταχει ολα.

Τελευταία επεξεργασία από: iMarilina, 27/01/2012 - 22:19

Whatsapp doc?

#20   dimitrisxalkideos

dimitrisxalkideos

    iPH User

  • 149 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/01/2012 - 22:18

Εχεις φτιαξει ομως αντιγραφο ασφαλειας, ετσι δεν ειναι?

Επειδη την εχω παθει αρκετες φορες, τωρα κανω καπου - καπου αντιγραφα ασφαλειας και manual στον υπολγιστη μου και δεν αρκουμαι σε αυτα που κανει αυτοματα το τηλεφωνο μου στο Icloud.
Ειναι απλο. Πας στο Itunes, My divice, πατας δεξιο κλικ και του λες backup

#21   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/01/2012 - 22:19

διαβαζοντας τις οδηγιες.. πρεπει να ειναι συγκεκριμενη διασταση.. της photo :)

#22   dimitrisxalkideos

dimitrisxalkideos

    iPH User

  • 149 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/01/2012 - 22:28

Καλυτερα και τα δυο να γινονται γιατι αμα κανεις restore και πρεπει να κανεις setup as new (πχ οπως τωρα με το jailbreak), αν δεν εχεις ιτουνς backup την εκατσες.


Οσο για τη φωτό, να πας στο προφιλ σου στον υπολογιστή και να κανεις edit profile και εκει ταχει ολα.

ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές και την βοήθεια IMarilina, αλλα δεν εχω μεγαλες γνωσεις και κολλαω. Πήγα στο προφιλ μου, μετα edit και εκει ενω εχω μια φωτο μου, δεν φαινεται ωστόσο κατω από το ονομα μου. Προφανώς κατι δεν εχω ρθυμισει σωστα! Μπορεις εσυ να μπεις στο προφιλ μου και ν αμου βαλεις ενα μικρο σχεδιάκι να φαινεται κατω απο το ονομα μου (dimitrisxalkideos)??

#23   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 27/01/2012 - 22:37

ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές και την βοήθεια IMarilina, αλλα δεν εχω μεγαλες γνωσεις και κολλαω. Πήγα στο προφιλ μου, μετα edit και εκει ενω εχω μια φωτο μου, δεν φαινεται ωστόσο κατω από το ονομα μου. Προφανώς κατι δεν εχω ρθυμισει σωστα! Μπορεις εσυ να μπεις στο προφιλ μου και ν αμου βαλεις ενα μικρο σχεδιάκι να φαινεται κατω απο το ονομα μου (dimitrisxalkideos)??



Θελει λιγη ωρα για να αλλαξει μερικες φορες
Whatsapp doc?

#24   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/01/2012 - 22:40

οχι δεν μπορει κανεις να επεμβει στο δικο σου profile.. πρεπει να το κανεις εσυ... τα βηματα ειναι πολυ απλα

#25   dimitrisxalkideos

dimitrisxalkideos

    iPH User

  • 149 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/01/2012 - 22:46

οχι δεν μπορει κανεις να επεμβει στο δικο σου profile.. πρεπει να το κανεις εσυ... τα βηματα ειναι πολυ απλα

Το "απλο" είναι πολύ σχετική έννοια φίλε DINFUN!!! Αν σου πω εσένα να κάνεις μια αίτηση ακύρωσης διαδικασίας για να βγάλεις κάποιον απο την φυλακή, αυτό είναι πολύ απλό για εμένα και μάλλον πολύ δύσκολο για σενα αν δεν εισαι δικηγορος!! Χα χα! (Θα ξαναπροσπαθησω αλλα είμαι ανυπόμονος και τα θέλω όλα γρήγορα!)

#26   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 27/01/2012 - 22:51

Το "απλο" είναι πολύ σχετική έννοια φίλε DINFUN!!! Αν σου πω εσένα να κάνεις μια αίτηση ακύρωσης διαδικασίας για να βγάλεις κάποιον απο την φυλακή, αυτό είναι πολύ απλό για εμένα και μάλλον πολύ δύσκολο για σενα αν δεν εισαι δικηγορος!! Χα χα! (Θα ξαναπροσπαθησω αλλα είμαι ανυπόμονος και τα θέλω όλα γρήγορα!)



Γιατί να βγάλεις κάποιον απο τη φυλακή; :huh:

Και δεν ειναι επαγγελματίας φορουμολόγος και φορουμοφτιάχτης ο DIN
Whatsapp doc?

#27   dimitrisxalkideos

dimitrisxalkideos

    iPH User

  • 149 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/01/2012 - 23:01

Γιατί να βγάλεις κάποιον απο τη φυλακή; :huh:

Και δεν ειναι επαγγελματίας φορουμολόγος και φορουμοφτιάχτης ο DIN

Καλα μη βαρατε ρε παιδιά! Εχω κι εγω τις αδυναμίες μου στο Forum! Και ο DINFUN και η iMarlina είναι φιλαράκια μου και έτσι τα νιωθω εγώ γιατί και οταν ερωτώ απλά πράγματα ή λέω μηλοασυναρτησίες... δεν με κράζουν και με υπομονή, με συμβουλέυουν! Να είστε καλα! Καλο βράδυ και ευχαριστώ! Πάω να διαβασω τις οδηγιες για το Icloud πάλι!

#28   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 27/01/2012 - 23:02

Καλα μη βαρατε ρε παιδιά! Εχω κι εγω τις αδυναμίες μου στο Forum! Και ο DINFUN και η iMarlina είναι φιλαράκια μου και έτσι τα νιωθω εγώ γιατί και οταν ερωτώ απλά πράγματα ή λέω μηλοασυναρτησίες... δεν με κράζουν και με υπομονή, με συμβουλέυουν! Να είστε καλα! Καλο βράδυ και ευχαριστώ! Πάω να διαβασω τις οδηγιες για το Icloud πάλι!


Εννοειται οτι ειμαστε φιλαρακια γι αυτό παιζουμε και σφαλιάρες λολλλλλλλ (εμεις ριχνουμε εσύ τρως χαχα!)

Καλή συνεχεια!
Whatsapp doc?




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες