Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

iTunes Connect Bank Code


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
13 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   aramsimo

aramsimo

    iPH newbie

  • 47 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/04/2011 - 12:56

Γεια σας παιδια ειμαι εδω και μια βδομαδα μελος στο iphone development της Apple εχω ηδη αναπτυξει αρκετες εφαρμογες αλλα θελω
να τις αναρτησω στο App Store οταν παω να βαλω στοιχεια λογαριασμου στο Contracts, Tax, and Banking μου ζηταει Bank Code τι ειναι αυτο το Bank Code;
Πειρα τηλεφωνο την τραπεζα και δεν μου εδωσε απαντηση εσεις που ειστε ηδη Developers στο iTunes Connect μηπως μπορειτε να μου
δωσετε μια απαντηση ;

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   akox

akox

    iPH newbie

  • 29 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 28/04/2011 - 11:46

Γεια σας παιδια ειμαι εδω και μια βδομαδα μελος στο iphone development της Apple εχω ηδη αναπτυξει αρκετες εφαρμογες αλλα θελω
να τις αναρτησω στο App Store οταν παω να βαλω στοιχεια λογαριασμου στο Contracts, Tax, and Banking μου ζηταει Bank Code τι ειναι αυτο το Bank Code;
Πειρα τηλεφωνο την τραπεζα και δεν μου εδωσε απαντηση εσεις που ειστε ηδη Developers στο iTunes Connect μηπως μπορειτε να μου
δωσετε μια απαντηση ;


Ειναι ενας κωδικός τράπεζας και καταστήματος. Χρησιμοποίησε την αναζήτηση που έχει για να τον βρεις. Θα σου φέρει όλα τα υποκαταστήματα απο την τράπεζα που θα δηλώσεις, και θα επιλέξεις το σωστό υποκατάστημα.


Α.

#3   aramsimo

aramsimo

    iPH newbie

  • 47 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/04/2011 - 11:32

Ευχαριστω για την βοηθεια τα καταφερα αλλα τωρα κολλησα σε αλλο σημειο
στο BANK ACCOUNT NUMBER το βαζω οπως ακριβως ειναι στο βιβλιαριο καταθεσεων
αλλα μου λεει πρεπει να ειναι 16 χαρακτηρες
εχω παρει 3 ταπεζες και καμια δεν μου απανταει.
Μηπως γνωριζει κανεις απο εδω να με βοηθησει λιγακι.

#4   aramsimo

aramsimo

    iPH newbie

  • 47 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/04/2011 - 11:46

Οκ παιδια τα βρηκα ολα ευχαριστω και παλι :)

#5   tomaik

tomaik

    iPH newbie

  • 43 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/05/2011 - 05:09

τελικα τι ηταν το iban>

#6   PetrosDeme

PetrosDeme

    iPH User

  • 155 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/07/2011 - 06:49

Παιδιά καλημέρα. Όταν πήγα να πάρω το συμβόλαιο των paid applications το itunes connect δεν δεχόταν το bank code της Eurobank. Ξέρετε αν η Apple συνεργάζεται με την Eurobank ή με ποιές άλλες τράπεζες συνεργάζεται;;;
Σας ευχαριστώ πολύ....

#7   PetrosDeme

PetrosDeme

    iPH User

  • 155 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/07/2011 - 07:28

Τελικά μάλλον το βρήκα. Το Bank code είναι ένας περίεργος κωδκός που περιλαμβάνει τον κωδικό του υποκαταστήματος και κάποιον άλλο κωδικό της τράπεζας.

#8   magnett

magnett

    iPH User

  • 186 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 28/09/2011 - 19:45

Προσπαθω κι εγω να φτιαξω λογαριασμο στο iTunes Connect αλλα εχω κολλησει στο 16ψηφιο κωδικο τράπεζασ που ζηταει. Δεν μπορω να βρω λυση μιας και κανενας συνδιασμος κωδικων της τραπεζας που εχω (Εθνικη) δεν κολλαει πουθενα. Παρακαλω βρειτε μου μια λυση!
Ευχαριστω.

#9   AvgoustisP

AvgoustisP

    iPH Elite Poster

  • 2.248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:avgoustisp

Δημοσίευση 28/09/2011 - 19:54

Προσπαθω κι εγω να φτιαξω λογαριασμο στο iTunes Connect αλλα εχω κολλησει στο 16ψηφιο κωδικο τράπεζασ που ζηταει. Δεν μπορω να βρω λυση μιας και κανενας συνδιασμος κωδικων της τραπεζας που εχω (Εθνικη) δεν κολλαει πουθενα. Παρακαλω βρειτε μου μια λυση!
Ευχαριστω.

Είναι ο αριθμός IBAN ο οποίος ξεκινά με GR30.......

#10   TEMBELATOR

TEMBELATOR

    iPH newbie

  • 83 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 30/09/2011 - 22:02

To fax το στείλατε κανονικά; Γιατί δεν μου στέλνει στο 00140886277602. Yπάρχει κάποιο πρόβλημα με το νούμερο;

#11   magnett

magnett

    iPH User

  • 186 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 01/10/2011 - 19:24

Λοιπον κυριοι, ο 16ψηφιος τραπεζικος λογαριασμος που ζηταει δεν ειναι το ΙΒΑΝ το το οποιο ειναι 24ψηφιο και το ζηταει και αυτο. Απλα προσθετετε 00000000 μπροστα στον 8ψηφιο τραπεζικο σας λογαριασμο.
π.χ. ΛΟΓ. 490 / 40213982 --> Σβηνουμε τον κωδικο τραπεζικου καταστηματος που είναι το 490 στο συγκεκριμένο παραδειγμα και ο τελικος αριθμος ειναι 0000000040213982

Τελευταία επεξεργασία από: magnett, 01/10/2011 - 19:25


#12   TEMBELATOR

TEMBELATOR

    iPH newbie

  • 83 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 15/10/2011 - 19:28

Έχω μια απορία. Δεν βρίσκω το σημείο που πρέπει να βάλω την περιγραφή της εφαρμογής μου στα ελληνικά (αυτό που θα διαβάζουν οι αγοραστές στο appstore).
Σε κάποιο σημείο λέει Enter the following information in English. Έχει και ένα σημείο Description.
Δεν με αφήνει να βάλω ελληνικά εκεί...
Υπάρχει κάποιο άλλο σημείο που μου διαφεύγει;

#13   achilleas22

achilleas22

    iPH User

  • 124 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 25/09/2012 - 21:13

Καλησπέρα παιδιά. Προσπαθώ να βάλω τον κωδικό της τράπεζας στο iTunesConnect αλλά δεν ξέρω ποιον κωδικό να διαλέξω. Στο σημείο που σου βγάζει την επιλογή να ψάξεις για τον κωδικό βάζοντας κάποια στοιχεία μου εμφανίζει κάποια καταστήματα αλλά όχι αυτό στο οποίο άνοιξα τον λογαριασμό. Μπορώ να βάλω όποιο κατάστημα θέλω ή θα πρέπει να βρώ οπωσδήποτε το συγκεκριμένο κατάστημα;

#14   achilleas22

achilleas22

    iPH User

  • 124 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 26/09/2012 - 09:38

Λοιπόν το έλυσα το θέμα. Λίγο ψάξιμο από εδώ λίγο ψάξιμο απο εκεί τελικά βρήκα πως βγαίνει ο κωδικός που ζητάει. Οπότε άκυρη η παραπάνω ερώτηση B) !!!




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες