Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Unlock Αμερικάνικο iPhone 4


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1 μήνυμα σε αυτό το θέμα

#1   dos659

dos659

    iPH newbie

  • 41 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/04/2011 - 21:11

Καλησπέρα σκέφτομαι να αγοράσω ένα iPhone 4 από την Αμερική και εχω μερικές απορίες. Καταρχήν δεν θέλω κανένας να νομίζει πως δεν είδα τα προηγούμενα ποστ όσον άφορα το unlock του iPhone 4, δεν είμαι τεμπέλης απλά θα ήθελα αυτό το ποστ να ξεκαθαρίσει λίγο το τοπίο όσον αφορά τι και πως. Η ερωτήσεις μου λοιπόν είναι η εξής:

1)Γίνετε unlock ΧΩΡΙΣ έξτρα πατέντες όπως π.χ. simcards κτλ, κτλ?
2)Αν ναι, ποια firmware γίνονται unlock μέχρι στιγμής?
3)Αν δεν γίνετε κανένα firmware, υπάρχει περίπτωση στο να γίνει στο κοντινό μέλων?

Ευχαριστώ πολύ όσοι πιστοί απαντήστε!
Να είστε καλά.

Τελευταία επεξεργασία από: dos659, 27/04/2011 - 21:14


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   theg0d

theg0d

    iPH User

  • 180 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 27/04/2011 - 21:38

Καλησπέρα σκέφτομαι να αγοράσω ένα iPhone 4 από την Αμερική και εχω μερικές απορίες. Καταρχήν δεν θέλω κανένας να νομίζει πως δεν είδα τα προηγούμενα ποστ όσον άφορα το unlock του iPhone 4, δεν είμαι τεμπέλης απλά θα ήθελα αυτό το ποστ να ξεκαθαρίσει λίγο το τοπίο όσον αφορά τι και πως. Η ερωτήσεις μου λοιπόν είναι η εξής:

1)Γίνετε unlock ΧΩΡΙΣ έξτρα πατέντες όπως π.χ. simcards κτλ, κτλ?
2)Αν ναι, ποια firmware γίνονται unlock μέχρι στιγμής?
3)Αν δεν γίνετε κανένα firmware, υπάρχει περίπτωση στο να γίνει στο κοντινό μέλων?

Ευχαριστώ πολύ όσοι πιστοί απαντήστε!
Να είστε καλά.


Μονο η 01.59 baseband γινεται unlock τωρα σε ποιο firmware ειναι σχετικο γιατι μπορει να ειναι κ στην τελευταια εκδοση os αλλα να εχει μεινει η baseband που ξεκλειδωνεται απο καποιον που ξερει..τωρα ο μονος τροπος unlock ειναι η gevey card ( δοκιμασμενη δουλευει ρολοι) κ η rebel sim (μη δοκιμασμενη ακομα) μην περιμενεις να βγαλεις δωρεαν εργαλειο ξεκλειδωματος στο μελλον κ αυτο γιατι ειναι η τελευταια γενια iphone που βγαινουν locked σε καποια δικτυα αρα τωρα ειναι ευκαιρια να κονομισουν κ ετσι κανουν...γνωμη μου αν ειναι να παρεις iphone apo usa παρτο μονο αν το βρεις σε πολυ καλη τιμη ( κ με προσοχη στο τελενειο) αν εινια για 100 δολαρια παρτο απο εδω...εγω πχ τσιμπησα σφραγισμενο με 250 ευρω κ το εχω για 2ο με gevey sim...




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες