Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iPad 2 ή Samsung Galaxy Tab 10.1v;


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
355 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   Christos75

Christos75

    iPH Hero

  • 3.927 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:Justsaychris

Δημοσίευση 29/04/2011 - 01:28

8.0mPixel κάμερα...

Πόσες φορές θα σηκώσεις μια ταμπλέτα 10.1 ιντσών να τραβήξεις φώτο?Σίγουρα όπου πας για φώτο θα έχεις μαζι φωτογραφική την οποια θα έχεις πάρει πολύ φτηνότερα και από τα 2 (iPad - Galaxy Tab ) και θα έχει κλάσεις ανώτερη ποιότητα για απαθανατίσεις της όμορφες στιγμές σε μια εκδρομή η κάτι παραπλήσιο.

Facetime ? ? Αν δεν κάνω λάθος στο iPad χρεώνεται ή όχι ?


Κακώς σε απασχολεί δεδομένου ότι μπορείς να κάνεις την δουλειά σου με ένα σορό Voip Software.

Στερεοφωνικά ηχεία γιατί είναι περιττά ? ? ?

Εδώ κανονικά η απάντηση είναι ότι αρέσει και βολεύει τον καθένα..Αλλά επέτρεψε μου να αμφιβάλω για το πόσες φορές θα σου φανούν χρήσιμα.Αυτο στο λέω με το σκεπτικό ότι κάτι τόσο "εξηζητημενο" (πλην της γνωστής ποιότητας που έχει η Apple ας πούμε στον ήχο) άντε να το χρειαστεις να δεις καμια ταινία και τπτ παραπάνω..

Ναι αλλά Θανάση-επίτρεψέ μου να κάνω τον συνήγορο του διαβόλου-την όποια παραπάνω ποιότητα εσύ ενδεχομένως βρίσκεις περιττή
ενώ εγώ όχι θα την πληρώνουμε περίπου το ίδιο,ίσως και πιο φτηνά ? ? ? Ύστερα, bluetooth γιατί να το στερούμαι ? ? ?
Γιατί πρέπει να κάνω ένα σωρό πατέντες μετά την αγορά του iPad2 για να το απολαύσω ως συσκευή μετά ? ? ?
Εν συνεχεία, το iPad2 σου χρεώνει τις ξεχωριστές υπηρεσίες 3G + wifi ενώ το Galaxy όχι, το θεωρεί δεδομένο αυτό,κάνω λάθος ? ?
usb θύρα ? ? ? Και αυτό στα περιττά ανήκει ? ? ?

θα βγω λίγο off topic για να μην παρεξηγηθώ ότι είμαι κατά του μήλου
έχω ipod nano 8GB δεν θυμάμαι γενιάς να πω, iphone 3gs 32gb, iphone 4 16gb, ipod touth 64gb 3gen, macbook pro i7 2010
αλλά με στεναχωρεί η άτιμη!!!

Εγώ αγαπητέ δεν είμαι υπέρ κανενός που αισθάνομαι ότι με κοροϊδεύει ή παίζει με την νοημοσύνη μου/μας!!!

Τελευταία επεξεργασία από: Christos75, 29/04/2011 - 01:32


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   BAUHAUS

BAUHAUS

    iPH Addict

  • 822 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:BAUHAUSCK

Δημοσίευση 29/04/2011 - 01:34

Λοιπόν όπως προαναφερθήκαν και κάποια άλλα παιδιά από επάνω με το skyfire το flash ειναι οκ με το iPad. Αν και για μένα δεν είναι και μεγάλο πρόβλημα, όμως σε μερικούς είναι και το φοβερο (αυτο με το flash player που δεν υποστηρίζετε απο τo iOS).
Τώρα απο δυνατότητες πάνω κάτω είναι ψιλο τα ίδια (αλλα να εξαιρεσουμε οτι το iPad έχει το τεραστιο συν με της χιλιαδες εφαρμογες που διαθετει στο AppStore). Αλλά το θέμα είναι το πώς αυτές της δυνατοτητες της χρησιμοπηείς! Για αυτό πιστευω κάθετα οτι το iPad είναι σαφώς καλυτερο απο το galaxy λόγο του ότι έχει τέλεια σχεση το hardware με το software όπως και όλα τα προιοντα της apple ανεκαθεν! ;)
Και ο τρόπος που δουλεύεις στο iOS είναι πολύ πιο απλοιοκός αλλα κα παράλληλα ευκολότερος και εξυγχρωνησμένος απο το android (προσωπική μου άποψη).

Προσπάθησα να γίνω όσο ποιο αντικειμενικός μπορούσα αλλά συνεχίζω να πιστεύω ότι το iPad είναι μη συγρκισημο με το samsung galaxy. :)

Τελευταία επεξεργασία από: BAUHAUS, 29/04/2011 - 01:36


#18   Christos75

Christos75

    iPH Hero

  • 3.927 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:Justsaychris

Δημοσίευση 29/04/2011 - 01:39

Λοιπόν όπως προαναφερθήκαν και κάποια άλλα παιδιά από επάνω με το skyfire το flash ειναι οκ με το iPad. Αν και για μένα δεν είναι και μεγάλο πρόβλημα, όμως σε μερικούς είναι και το φοβερο (αυτο με το flash player που δεν υποστηρίζετε απο τo iOS).
Τώρα απο δυνατότητες πάνω κάτω είναι ψιλο τα ίδια (αλλα να εξαιρεσουμε οτι το iPad έχει το τεραστιο συν με της χιλιαδες εφαρμογες που διαθετει στο AppStore). Αλλά το θέμα είναι το πώς αυτές της δυνατοτητες της χρησιμοπηείς! Για αυτό πιστευω κάθετα οτι το iPad είναι σαφώς καλυτερο απο το galaxy λόγο του ότι έχει τέλεια σχεση το hardware με το software όπως και όλα τα προιοντα της apple ανεκαθεν! ;)
Και ο τρόπος που δουλεύεις στο iOS είναι πολύ πιο απλοιοκός αλλα κα παράλληλα ευκολότερος και εξυγχρωνησμένος απο το android (προσωπική μου άποψη).

Προσπάθησα να γίνω όσ ποιο αντικειμενικός μπορούσα αλλά συνεχίζω να πιστεύω ότι το iPad είναι μη συγρκισημο με το samsung galaxy. :)



Αγαπητέ καθ'όλα σεβαστή η άποψή σου. Γι'αυτό το άνοιξα αυτό το νήμα, για να ανταλλάξουμε απόψεις επί του συγκεκριμένου θέματος!!!
Πέραν της ποιότητας που έχει η Apple στις συσκευές της, εδώ θεωρώ ότι έχει κάνει τεράστιο λάθος με το iPad2 αν δεν είχε προπομπό
το iPhone θα μπορούσε να υποστεί ακόμα και ζημιά... είναι πολύ σφιχτή και φειδωλή σε όσα δίνει στις συσκευές τις! Όταν λοιπόν πληρώνω
μία συσκευή-ή προτίθεμαι να πληρώσω-ένα αξιοσέβαστο ποσό της τάξης των 600-800 ευρώ δεν μπορείς να μου κρύβεις πράγματα εσύ στη συσκευή
ή να ακόμα χειρότερα να μου τα κλειδώνεις!!! Κάνω λάθος αγαπητέ ? ? ?

Τελευταία επεξεργασία από: Christos75, 29/04/2011 - 01:40


#19   thanasis

thanasis

    iPH Guru

  • 9.488 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 29/04/2011 - 01:41

Χρήστο όπως είδες σχετικά με τον ήχο σου είπα το παρακάτω :

Εδώ κανονικά η απάντηση είναι ότι αρέσει και βολεύει τον καθένα.


Σχετικά με το bluetooh έμενα προσωπικά με αφήνει παγερά αδιάφορο αυτή η τεχνολογία πλέον.Ότι θέλω το στέλνω με ένα Email και τελειώνει το θέμα.Εκτος αν ο παραλήπτης είναι άνθρωπος που δεν έχει καμιά απολύτως σχέση με τεχνολογία ώστε να έχει έστω ένα mail.

Γιατί πρέπει να κάνω ένα σωρό πατέντες μετά την αγορά του iPad2 για να το απολαύσω ως συσκευή μετά ? ? ?

Αυτό είναι στην κρίση του καθενός.

Εγώ προτιμώ για παράδειγμα να ταλαιπωρηθώ πάνω σε ένα λειτουργικό σύστημα το οποίο ξέρω ότι είναι στιβαρό και να το προσαρμόσω στα μετρά μου έστω και λίγο ανορθόδοξα πάρα σε ένα λειτουργικό που θα μου κάνει την ταμπλέτα μου φυτώριο ιόν malware κτλ κτλ.

Ποτέ δεν τα πήγαινα καλά με τα antivirus :)Εξου και Slackware που χρησιμοποιώ εδώ και πολλά χρόνια σε σχέση με τα ελεεινά πλέον Windows όπως και κάποιες άλλες διανομές "Linux"


Εν συνεχεία, το iPad2 σου χρεώνει τις ξεχωριστές υπηρεσίες 3G + wifi ενώ το Galaxy όχι, το θεωρεί δεδομένο αυτό,κάνω λάθος ? ?


Εδώ τα πράγματα δεν είναι έτσι ακριβώς..To Wifi δεν χρεώθηκε πότε και ούτε πρόκειται..Οι χρεώσεις του 3G αφορούν τον πάροχο και όχι την ταμπλέτα..

usb θύρα ? ? ? Και αυτό στα περιττά ανήκει ? ? ?

Σε αυτό το σημείο συμφωνώ απόλυτα μαζί σου.Είναι ΤΕΡΑΣΤΙΟ λάθος της Apple αυτό.

Τελευταία επεξεργασία από: thanasis, 29/04/2011 - 01:43

ezgif_com_crop_2.gif


#20   tps

tps

    iPH User

  • 114 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:paok!

Δημοσίευση 29/04/2011 - 01:49

οκ δεν είπαμε ότι το ipad είναι χάλια απλός αυτά τα κλειδώματα το χαλάνε λίγο, όμως είναι super Νο1!!! :excl:

εγώ αυτό που μου αρέσει ακόμα στο Samsung Galaxy Tab 10.1v είναι η WXGA οθόνη του για της ταινίες, στο ipad σου βγάζει μαύρες γραμμές και διπλό χτύπημα στην οθόνη full αλλά σου τρώει από αριστερά και δεξιά από την ταινία που βλέπεις! :mad:
διάβολος, προσοχή βάζει φωτιές!!! B)

#21   BAUHAUS

BAUHAUS

    iPH Addict

  • 822 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:BAUHAUSCK

Δημοσίευση 29/04/2011 - 01:50

Αγαπητέ καθ'όλα σεβαστή η άποψή σου. Γι'αυτό το άνοιξα αυτό το νήμα, για να ανταλλάξουμε απόψεις επί του συγκεκριμένου θέματος!!!
Πέραν της ποιότητας που έχει η Apple στις συσκευές της, εδώ θεωρώ ότι έχει κάνει τεράστιο λάθος με το iPad2 αν δεν είχε προπομπό
το iPhone θα μπορούσε να υποστεί ακόμα και ζημιά... είναι πολύ σφιχτή και φειδωλή σε όσα δίνει στις συσκευές τις! Όταν λοιπόν πληρώνω
μία συσκευή-ή προτίθεμαι να πληρώσω-ένα αξιοσέβαστο ποσό της τάξης των 600-800 ευρώ δεν μπορείς να μου κρύβεις πράγματα εσύ στη συσκευή
ή να ακόμα χειρότερα να μου τα κλειδώνεις!!! Κάνω λάθος αγαπητέ ? ? ?

Ναι έχεις δίκιο σε αυτό που λές αλλά πρέπει να κατανοήσουμε ότι αυτή είναι η πολιτική τής apple απο ανέκαθεν... ;)
Διότι όπως ξέρουμε όλοι οτι το iPad/iPhone... έχει πολύ μεγαλυτερες δυνατότητες οι όποιες δεν υποστηρίζωνται απο τηην ίδια της apple (για αυτό οι περισσοτεροι αναγκαζομαστε να πηγαίνουμε σε jailbreak).

#22   thanasis

thanasis

    iPH Guru

  • 9.488 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 29/04/2011 - 01:53

Για να ξεκαθαρίσω την θέση μου και να μην παρεξηγηθώ.Όλα τα παραπάνω αποτελούν καθαρά προσωπικές απόψεις και τίποτα παραπέρα..

ezgif_com_crop_2.gif


#23   Christos75

Christos75

    iPH Hero

  • 3.927 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:Justsaychris

Δημοσίευση 29/04/2011 - 01:53

Χρήστο όπως είδες σχετικά με τον ήχο σου είπα το παρακάτω :



Σχετικά με το bluetooh έμενα προσωπικά με αφήνει παγερά αδιάφορο αυτή η τεχνολογία πλέον.Ότι θέλω το στέλνω με ένα Email και τελειώνει το θέμα.Εκτος αν ο παραλήπτης είναι άνθρωπος που δεν έχει καμιά απολύτως σχέση με τεχνολογία ώστε να έχει έστω ένα mail.

Γιατί πρέπει να κάνω ένα σωρό πατέντες μετά την αγορά του iPad2 για να το απολαύσω ως συσκευή μετά ? ? ?

Αυτό είναι στην κρίση του καθενός.

Εγώ προτιμώ για παράδειγμα να ταλαιπωρηθώ πάνω σε ένα λειτουργικό σύστημα το οποίο ξέρω ότι είναι στιβαρό και να το προσαρμόσω στα μετρά μου έστω και λίγο ανορθόδοξα πάρα σε ένα λειτουργικό που θα μου κάνει την ταμπλέτα μου φυτώριο ιόν malware κτλ κτλ.

Ποτέ δεν τα πήγαινα καλά με τα antivirus :)Εξου και Slackware που χρησιμοποιώ εδώ και πολλά χρόνια σε σχέση με τα ελεεινά πλέον Windows όπως και κάποιες άλλες διανομές "Linux"


Εν συνεχεία, το iPad2 σου χρεώνει τις ξεχωριστές υπηρεσίες 3G + wifi ενώ το Galaxy όχι, το θεωρεί δεδομένο αυτό,κάνω λάθος ? ?


Εδώ τα πράγματα δεν είναι έτσι ακριβώς..To Wifi δεν χρεώθηκε πότε και ούτε πρόκειται..Οι χρεώσεις του 3G αφορούν τον πάροχο και όχι την ταμπλέτα..

usb θύρα ? ? ? Και αυτό στα περιττά ανήκει ? ? ?

Σε αυτό το σημείο συμφωνώ απόλυτα μαζί σου.Είναι ΤΕΡΑΣΤΙΟ λάθος της Apple αυτό.


Κάτι έχω καταλάβει λάθος ή κάτι έχουμε παραξηγήσει αγαπητέ Θανάση. Αν δεν κάνω λάθος άλλη είναι η τιμή του iPad2 που έχει
Μ Ο Ν Ο wifi και άλλη η τιμή αυτού του μοντέλου που έχει 3G + wifi, έτσι δεν είναι ? ? ? Στο Samsung δεν συμβαίνει αυτό...
Δίνουν το μοντέλο και η μόνη διαβάθμιση στην τιμή έχει να κάνει με το πόση μνήμη διαθέτουν 16GB, 32GB ή 64GB !!!!
Σε ό,τι έχει να κάνει με το λειτουργικό δεν θα διαφωνήσω, το iOS είναι κάτι αρκετά καλό, τουλάχιστον ό,τι έχω δει μέχρι
στιγμής στα iPhone 3G[S] και 4G!!! Αλλά αυτό είναι αρκετά καλό από μόνο του ? ? ? Δεν κοιτάμε την συνολική παρουσία του
μοντέλου ? ? ?
Το θέμα της πατέντας ας πούμε στο Bluetooth που εσύ το θεωρείς περιττό και καλά κάνεις, άποψή σου, εγώ όμως όχι γιατί
πρέπει να κάνω jb για να αγοράσω τελικά μία εφαρμογή-όπως ας πούμε το Celeste-για να ανταλλάξω αρχεία και που στην τελική
ούτε και αυτή παίζει με την έλευση ενός update του iOS ? ? ? Αν ας πούμε θέλω να ανταλλάξω ένα μεγάλο αρχείο πέραν κάποιων
MB που επιτρέπουν οι mail servers ? ?
Ύστερα ραδιόφωνο... ούτε αυτό είναι σημαντικό ? ? ? Ας πούμε ότι θέλω να ακούσω ραδιόφωνο δίχως wifi στο iPad2, πως θα το
επιτύχω ? ? ? Μάλλον ζητάω πολλά ? ? Κι όμως το Galaxy το παρέχει άνευ wifi!!!!!
Εν τέλει πιστεύεις ότι η απουσία του usb είναι απλά ένα τεράστιο λάθος από την Apple ? ?
Εγώ πάντως έπαψα να είμαι τόσο ρομαντικός...μάλλον σκοπιμότητα είναι για το iPad3!!!!
Δεν νομίζεις αγαπητέ Θανάση ότι σαν πολλά ανούσια μας κάνουν εκεί γύρω στα 600-800 ευρώ ? ? ? ?

Τελευταία επεξεργασία από: Christos75, 29/04/2011 - 01:56


#24   Christos75

Christos75

    iPH Hero

  • 3.927 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:Justsaychris

Δημοσίευση 29/04/2011 - 02:00

Ναι έχεις δίκιο σε αυτό που λές αλλά πρέπει να κατανοήσουμε ότι αυτή είναι η πολιτική τής apple απο ανέκαθεν... ;)
Διότι όπως ξέρουμε όλοι οτι το iPad/iPhone... έχει πολύ μεγαλυτερες δυνατότητες οι όποιες δεν υποστηρίζωνται απο τηην ίδια της apple (για αυτό οι περισσοτεροι αναγκαζομαστε να πηγαίνουμε σε jailbreak).



Φίλτατε την γνωρίζω και εγώ πλέον την πολιτική της Apple αλλά αυτή η πολιτική
είναι σαν την πολιτική στην χώρα μας, δηλαλή μας κοροϊδεύουν σε τελική ευθεία!!!
Αυτό είναι που με τρελαίνει!!! Να μου πουλάς τα ελάχιστα πανάκριβα και να ψάχνομαι
εγώ για τα αυτονόητα!!!
Και αν εγώ φίλτατε δεν θέλω να κάνω jb στην συσκευή μου αλλά χρειαστώ SBSettings ή
κάτι άλλο όπως ας πούμε bluetooth για να ανταλλάξω κάποια αρχεία εκείνη την στιγμή
και δεν έχω wifi ούτε 3G πως θα το κάνω ? ? ? Αλλά και πάλι δεν γίνεται...
Ε τότε βρε παιδιά, τι πληρώνω τόσα λεφτά ? ? Ένα αναμφισβήτητα καλό iOS ? ? ?
Σαν να το έχουμε υπερεκτιμήσει το πράγμα μου φαίνεται...!!!

#25   fr3q

fr3q

    iPH User

  • 122 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/04/2011 - 02:03

Christos75 εχω κ εγω το ιδιο διλημμα.
Επισης εχω ψιλο-βαρε8ει το ios επειδη το χρησιμοποιω 4 χρονια αλλαζοντας 5 iphones και 1 ipad (1st gen).8ελω να ψαχτω με κατι διαφορετικο και πιστευω το Honeycomb ειναι καλο για ταμπλετα.

Μακαρι στο ios 5 να δουμε κατι το πολυ διαφορετικο.

Αυτο που με κραταει στο να διαλεξω μεταξυ των 2 ειναι το design του νεου ipad 2,οτι ειναι πιο λεπτο,οι εφαρμογες του σε σχεση με του android και στο οτι τον Ιουνιο 8α κυκλοφορησει το νεο Galaxy 10.1v.2
το οποιο 8α ειναι πολυ πιο λεπτο απο τον προκατοχο του και απο το ipad 2.

Επισης το Samsung φοραει τον Α4 cpu που εχουμε συναντησει στο ipad1 Κ το iphone4 σε 2-πυρινη εκδοση ενω το Ipad2 τον νεο Α5.

Γενικος σε ολα τα αλα χαρακτηριστικα ειναι καλυτερο το Samsung.

(etc Νομιζω πως το Samsung δεν εχει usb θυρα)

Εσυ τι λες για ολα αυτα?

Τελευταία επεξεργασία από: fr3q, 29/04/2011 - 02:04


#26   Christos75

Christos75

    iPH Hero

  • 3.927 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:Justsaychris

Δημοσίευση 29/04/2011 - 02:10

Christos75 εχω κ εγω το ιδιο διλημμα.
Επισης εχω ψιλο-βαρε8ει το ios επειδη το χρησιμοποιω 4 χρονια αλλαζοντας 5 iphones και 1 ipad (1st gen).8ελω να ψαχτω με κατι διαφορετικο και πιστευω το Honeycomb ειναι καλο για ταμπλετα.

Μακαρι στο ios 5 να δουμε κατι το πολυ διαφορετικο.

Αυτο που με κραταει στο να διαλεξω μεταξυ των 2 ειναι το design του νεου ipad 2,οτι ειναι πιο λεπτο,οι εφαρμογες του σε σχεση με του android και στο οτι τον Ιουνιο 8α κυκλοφορησει το νεο Galaxy 10.1v.2
το οποιο 8α ειναι πολυ πιο λεπτο απο τον προκατοχο του και απο το ipad 2.

Επισης το Samsung φοραει τον Α4 cpu που εχουμε συναντησει στο ipad1 Κ το iphone4 σε 2-πυρινη εκδοση ενω το Ipad2 τον νεο Α5.

Γενικος σε ολα τα αλα χαρακτηριστικα ειναι καλυτερο το Samsung.

(etc Νομιζω πως το Samsung δεν εχει usb θυρα)

Εσυ τι λες για ολα αυτα?


Και εγώ στο ίδιο δίλημμα βρίσκομαι γι'αυτό έχω ξεκινήσει αυτό το νήμα για να βάλω κάτω τα συν και τα πλην και να δω τι θα πάρω, αν πάρω!!!
Πάμε στην κουβέντα μας! Θα βγει τον Ιούνιο το Galaxy 10.1v.2 ? Αν είναι έτσι, θα περιμένω διότι αυτό δεν το ήξερα! Ευχαριστώ για την
ενημέρωση. Στα περί επεξεργαστή θα συμφωνήσω! Αλλά το Ιούνιο θα αμβλυνθεί αυτή τους η διαφορά... Τώρα σε ό,τι έχει να κάνει με την
usb θύρα απ'ότι διάβασα έχει σίγουρα το Samsung όπως και Bluetooth και ένα σωρό άλλα που αν κοιτάξεις τα χαρακτηριστικά θα πάθεις πραγματικά
πλάκα!!!Και μετά απ'όλα αυτά σκέφτομαι, μήπως πρέπει να δώσουμε ευκαιρία και σε κάποια άλλη εταιρία πλην της Apple να μας δείξει τι μπορεί
να κάνει ? ? Να δούμε και το value for money επιτέλους!!!! Ο καλλίτερος εν καιρώ ας επικρατήσει...

Τελευταία επεξεργασία από: Christos75, 29/04/2011 - 02:12


#27   johnmak

johnmak

    iPH newbie

  • 85 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/04/2011 - 02:12

Να πω και εγω την γνωμη μου και αν βγω απο το θεμα ας με συγχωρεσει ο host του τοπικ.
παρακολουθω αυτο το σιτε εδω και καιρο με ενδιαφερον, με κορυφωση τον τελευταιο μηνα
και τα "ερχεται το ipad2 δεν ερχεται το ipad2 και τα τραγελαφικα που εχουν γραφτει!"
και εχω μπει και εγω στην διαδικασια να το θελω!
κυριως για την αναγκη (ως gajetακιας) και την πλυση εγκεφαλου που γινετε και απο την apple αλλα και απο αυτο το site
και τα μελη του, (συγχωρηστε με αλλα γινετε κατα κορον εδω μεσα αυτος ο υμνος προς την apple λες και ειναι
το Α και το Ω στα παντα.)
θεωρω απιστευτη μαγκια το appstore και τους τοσους πολλους ανθρωπους που σου προσφερουν χρυσο αλλα και σκατα με 0,99 euro μονο!!
θεωρω επιπλεον απιστευτη μ@λ@κια την apple που δεν εχει εν ετη 2011 flash, bluetooth, usb και στοιχειωδεις καμερες
για τα κινητα της.
Και απο την αλλη χωρις το μαρκετινκ της apple να καταποντιζονται συσκευες τυπου galaxy (ok και μενα δεν μου αρεσει αλλα εχει
πολλα παραπανω απο το ipad2).
να πω και κατι αλλο... αυτο My link το εχει δει κανεις? οκ ειναι turbo! αλλα εχει windows, flash 32gb SD Card 2usb....!
δεν ειμαι πωλητης του καταστηματος....αλλα λεω μηπως μας δουλευουν και εμας μας αρεσει??
Υ.Γ 1 (ακομα ψηνομαι για ipad2...λεω να ξαπλωσω μπας και μου περασει)
Υ.Γ 2 sorry για το μεγαλο ποστ κυριε host!! ;)

Τελευταία επεξεργασία από: johnmak, 29/04/2011 - 02:15


#28   codmdantes

codmdantes

    iPH User

  • 180 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/04/2011 - 02:12

Να προσθέσω και την δική μου άποψη... Είμαι υποστηρικτής της Apple εδώ και πολύ καιρό, και πιστεύω ότι όντως έκανε την διαφορά και μπόρεσε να εξελίξει τον τομέα των gadgets-smartphones-tablets... Όμως, αυτό δεν σημαίνει ότι πρέπει να επαναπαύεσαι και να ¨κρεμάς¨ τους πελάτες σου. Γιατί αυτό έχει καταφέρει να κάνει. Και εξηγούμαι..
Δεν μπορείς να λέγεσαι High tech εταιρία όταν δεν μπορείς με τα προιόντα σου να δεις τις μισές σελίδες του internet λόγω flash. Δεν μπορείς να λέγεσαι High tech όταν όλοι οι πελάτες σου φωνάζουν ότι δεν μπορούν να ανταλλάξουν αρχεία μιας και ακόμα δεν υπάρχει ακόμα παντού wifi και hotspots. Το ίδιο γινόταν και με το multitasking το οποίο το πρόσθεσε μόλις πριν ένα χρόνο εν έτει 2010!!! Και το χειρότερο? Δεν μπορείς να εκμεταλλευτείς πλήρως την συσκευή σου αν δεν ¨παρανομήσεις¨ και την ¨σπάσεις¨ περιμένοντας βέβαια πότε κάποιος καλός σαμαρείτης hackerάς καταφέρει να το κάνει... Μέχρι τότε απλά περιμένεις ( βλέπε iPad2)... Και για να μην μακρυγορώ, αυτές τις ελλείψεις-βλακείες μίας εταιρίας που τις κάνει λόγω κομπλεξισμού, τις δεχτήκαμε στο τηλέφωνό της. Δεν μπορούμε όμως να τις δεχτούμε και για την ταμπλέτα της που όπως ελπίζει θα είναι ο αντικαταστάτης των laptop... Κακά τα ψέματα η Apple αυτή την στιγμή υπάρχει ακόμα λόγω του εκπληκτικού της appstore..Αυτό όμως σιγά σιγά αλλάζει. Εγώ πάντως αν δεν αλλάξει η πολιτική της θα πάω σε Android...Αυτά...

#29   Christos75

Christos75

    iPH Hero

  • 3.927 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:Justsaychris

Δημοσίευση 29/04/2011 - 02:22

Να πω και εγω την γνωμη μου και αν βγω απο το θεμα ας με συγχωρεσει ο host του τοπικ.
παρακολουθω αυτο το σιτε εδω και καιρο με ενδιαφερον, με κορυφωση τον τελευταιο μηνα
και τα "ερχεται το ipad2 δεν ερχεται το ipad2 και τα τραγελαφικα που εχουν γραφτει!"
και εχω μπει και εγω στην διαδικασια να το θελω!
κυριως για την αναγκη (ως gajetακιας) και την πλυση εγκεφαλου που γινετε και απο την apple αλλα και απο αυτο το site
και τα μελη του, (συγχωρηστε με αλλα γινετε κατα κορον εδω μεσα αυτος ο υμνος προς την apple λες και ειναι
το Α και το Ω στα παντα.)
θεωρω απιστευτη μαγκια το appstore και τους τοσους πολλους ανθρωπους που σου προσφερουν χρυσο αλλα και σκατα με 0,99 euro μονο!!
θεωρω επιπλεον απιστευτη μ@λ@κια την apple που δεν εχει εν ετη 2011 flash, bluetooth, usb και στοιχειωδεις καμερες
για τα κινητα της.
Και απο την αλλη χωρις το μαρκετινκ της apple να καταποντιζονται συσκευες τυπου galaxy (ok και μενα δεν μου αρεσει αλλα εχει
πολλα παραπανω απο το ipad2).
να πω και κατι αλλο... αυτο My link το εχει δει κανεις? οκ ειναι turbo! αλλα εχει windows, flash 32gb SD Card 2usb....!
δεν ειμαι πωλητης του καταστηματος....αλλα λεω μηπως μας δουλευουν και εμας μας αρεσει??
Υ.Γ 1 (ακομα ψηνομαι για ipad2...λεω να ξαπλωσω μπας και μου περασει)
Υ.Γ 2 sorry για το μεγαλο ποστ κυριε host!! ;)

Δεν έχω να συγχωρήσω τίποτα αγαπητέ. Πολύ καλά έκανες και ανέπτυξες όλα όσα ανέπτυξες! Συμφωνώ μαζί σου! Ούτε εγώ είμαι πωλητής
κανενός καταστήματος και καμιάς τεχνολογίας!!!! Το μόνο που θέλω είναι να βγάλω τα μυωπικά γυαλιά μου έχουμε φορέσει ηθελημένα ή
άθελά μας σχεδόν όλοι λόγω iPhone και να δούμε ότι πέρα τα όσα μας δίνει-προτείνει η Apple δεν είναι δα και ό,τι καλλίτερο μορεί
να υπάρξει! Υπάρχουν και καλλίτερες επιλογές, ας μην την Θεοποιούμε άλλο...δεν το αξίζει κατ΄εμέ! Από ένα σημείο και μετά την
υπερεκτιμήσαμε εσφαλμένα και εγώ πρώτος αν και πάντα ήμουν εγκρατής τόσο στις αγορές μου όσο και στις δηλώσεις μου από αυτήν/γι'αυτήν!!!
Σε ό,τι έχει να κάνει με αυτό το tablet που προτείνεις δείχνει να είναι μία χαρά αλλά δεν θέλω πάλι windows... κάτι άλλο αυτή τη φορά!!

Να προσθέσω και την δική μου άποψη... Είμαι υποστηρικτής της Apple εδώ και πολύ καιρό, και πιστεύω ότι όντως έκανε την διαφορά και μπόρεσε να εξελίξει τον τομέα των gadgets-smartphones-tablets... Όμως, αυτό δεν σημαίνει ότι πρέπει να επαναπαύεσαι και να ¨κρεμάς¨ τους πελάτες σου. Γιατί αυτό έχει καταφέρει να κάνει. Και εξηγούμαι..
Δεν μπορείς να λέγεσαι High tech εταιρία όταν δεν μπορείς με τα προιόντα σου να δεις τις μισές σελίδες του internet λόγω flash. Δεν μπορείς να λέγεσαι High tech όταν όλοι οι πελάτες σου φωνάζουν ότι δεν μπορούν να ανταλλάξουν αρχεία μιας και ακόμα δεν υπάρχει ακόμα παντού wifi και hotspots. Το ίδιο γινόταν και με το multitasking το οποίο το πρόσθεσε μόλις πριν ένα χρόνο εν έτει 2010!!! Και το χειρότερο? Δεν μπορείς να εκμεταλλευτείς πλήρως την συσκευή σου αν δεν ¨παρανομήσεις¨ και την ¨σπάσεις¨ περιμένοντας βέβαια πότε κάποιος καλός σαμαρείτης hackerάς καταφέρει να το κάνει... Μέχρι τότε απλά περιμένεις ( βλέπε iPad2)... Και για να μην μακρυγορώ, αυτές τις ελλείψεις-βλακείες μίας εταιρίας που τις κάνει λόγω κομπλεξισμού, τις δεχτήκαμε στο τηλέφωνό της. Δεν μπορούμε όμως να τις δεχτούμε και για την ταμπλέτα της που όπως ελπίζει θα είναι ο αντικαταστάτης των laptop... Κακά τα ψέματα η Apple αυτή την στιγμή υπάρχει ακόμα λόγω του εκπληκτικού της appstore..Αυτό όμως σιγά σιγά αλλάζει. Εγώ πάντως αν δεν αλλάξει η πολιτική της θα πάω σε Android...Αυτά...

Συντάσσομαι!!! Και εγώ σκέφτομαι να πάω κατά Android μεριά...σαν πολλά δεν μας τα έκανε η Apple ? ? ?


Ωστόσο ο λόγο δημιουργίας αυτού του νήματος είναι να ανταλλάξουμε απόψεις και να δούμε διαφορές,
ομοιότητες του πολυδιαφημισμένου iPad2 με τον ανταγωνισμό του και μήπως τελικά υπερέχει ο ανταγωνισμός
αλλά δεν το έχουμε πάρει χαμπάρι ? ? ?

Τελευταία επεξεργασία από: Christos75, 29/04/2011 - 02:25


#30   fr3q

fr3q

    iPH User

  • 122 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/04/2011 - 02:25

Σωστοτατος ο codmdantes

Christos75 ιδου το νεο Glaxy tab 10.1v2
My link

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες