Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iPad 2 ή Samsung Galaxy Tab 10.1v;


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
355 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#346   drpantelisk

drpantelisk

    iPH newbie

  • 92 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus

Δημοσίευση 05/05/2011 - 21:09

Παραπλανητικό εώς άχρηστο ? Έγραψα εγώ ότι αυτό είναι για iPad2 ? Τα μειονεκτήματά του εξάλλου παραμένουν και στον απόγονό του, ή όχι ? ? ?
Μην ξεχνάς ότι και το κομμάτι με το οποίο συγκρίνουμε είναι και αυτό παλαιό, δ ε ν είναι με τον απόγονό του!!!Πέραν του αν είναι ένα μεγάλο
iPhone ή όχι δεν μπορείς επουδενί να με «κατηγορήσεις» ως μονόπλευρο στην κριτική μου ειδικά εμένα που είμαι κάτοχος συσκευών της Apple! Αυτό
σημαίνει ότι έχω βιώσει εκ του σύνεγγυς τα όποια μειονεκτήματα ή πλεονεκτήματα! Όταν λοιπόν γίνονται συγκρίσεις μοιραία κάποια πράγματα θα
αναφερθούν είτε έτσι είτε αλλιώς!Μην εκνευρίζεσαι εάν κάτι άλλο μπορεί να υπερτερεί κάπου, τι να κάνουμε, υπάρχουν και καλλίτερα πράγματα
από αυτά που έχουμε μάθει ή «μας» έχουν μάθει! Επίσης δεν είμαι πολέμιος καμιάς εταιρίας ή φίρμας ή οργανισμού! Το τελευταίο το αναφέρω προς
αποφυγή των όποιων παρεξηγήσεων! Είμαι απλά ένας χρήστης που θέλω να τα βλέπω ό λ α ! ! ! Δεν έχω παρωπίδες, δεν πουλάω κανένα από τα προανα-
φερθέντα και δεν φανατίζομαι επίσης! Να σε ενημερώσω επίσης ότι iPad όπως και iPad2 τα έχω πιάσει στα χέρια μου πολλάκις. Galaxy όμως όχι ακόμα!
Όταν βγει και τα demo στα μαγαζιά θα το δω και αυτό και θα μεταφέρω την εμπειρία μου! Μήπως έτυχε να διαβάσεις και το post στο εν λόγω topic του χρήστη strawb ? ? ?
Δες τι γράφει και ένας που όχι απλά το έχει πιάσει αλλά είναι και κάτοχος της συσκευής!!!!

Καταρχήν εγώ δεν εκνευριζομαι, και το φιλικά που γράφω στο τέλος το εννοώ.
Το σχόλιο μου θεωρώ όμως ότι έχει βάση, καθότι παραθετεις προς ανάγνωση ενα συγκριτικό τεστ δυο συσκευών θέλοντας υποθέτω να ενισχύσεις κάποιες απόψεις σου (ούτως ή άλλως αντιπαράθεση απόψεων κάνουμε σε αυτο το τοπικ) και στο τέλος καταληγεις ¨Προσέξτε δεν έχει συγκριθεί ακόμα με το 10.1v που θα είναι διαθέσιμο σε λίγες μέρες...¨ εννοώντας φυσικά ότι η σύγκριση θα γέρνει προς το 10.1 που φυσικά έχει καλύτερα specs όπως πχ διπυρηνο επεξεργαστή. Γιατί λοιπόν αγνοεις παντελώς ότι η σύγκριση δεν αφορα το πιο σύγχρονο iPad αλλα τον προγονο του; Ειδικα εσυ που δίνεις τόσο μεγάλη σημασία στα specs? όσον αφορα το galaxy να λάβουμε υπ´οψιν ότι έρχεται σύγχρονο μοντέλο αλλα όσον αφορα το iPad δεν βαριέσαι, το ίδιο είναι αφού ¨Τα μειονεκτήματά του εξάλλου παραμένουν και στον απόγονό του, ή όχϊ¨? Δεν νομίζω ότι αυτή είναι αντικειμενική προσέγγιση γίαυτο έκανα τον κόπο να σχολιάσω.
Φιλικά και πάλι...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#347   Christos75

Christos75

    iPH Hero

  • 3.927 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:Justsaychris

Δημοσίευση 05/05/2011 - 21:30

Καταρχήν εγώ δεν εκνευριζομαι, και το φιλικά που γράφω στο τέλος το εννοώ.
Το σχόλιο μου θεωρώ όμως ότι έχει βάση, καθότι παραθετεις προς ανάγνωση ενα συγκριτικό τεστ δυο συσκευών θέλοντας υποθέτω να ενισχύσεις κάποιες απόψεις σου (ούτως ή άλλως αντιπαράθεση απόψεων κάνουμε σε αυτο το τοπικ) και στο τέλος καταληγεις ¨Προσέξτε δεν έχει συγκριθεί ακόμα με το 10.1v που θα είναι διαθέσιμο σε λίγες μέρες...¨ εννοώντας φυσικά ότι η σύγκριση θα γέρνει προς το 10.1 που φυσικά έχει καλύτερα specs όπως πχ διπυρηνο επεξεργαστή. Γιατί λοιπόν αγνοεις παντελώς ότι η σύγκριση δεν αφορα το πιο σύγχρονο iPad αλλα τον προγονο του; Ειδικα εσυ που δίνεις τόσο μεγάλη σημασία στα specs? όσον αφορα το galaxy να λάβουμε υπ´οψιν ότι έρχεται σύγχρονο μοντέλο αλλα όσον αφορα το iPad δεν βαριέσαι, το ίδιο είναι αφού ¨Τα μειονεκτήματά του εξάλλου παραμένουν και στον απόγονό του, ή όχϊ¨? Δεν νομίζω ότι αυτή είναι αντικειμενική προσέγγιση γίαυτο έκανα τον κόπο να σχολιάσω.
Φιλικά και πάλι...

Πρωτίστως δεν σε «κατηγορώ» για τίποτα. Αντιπαρατίθεμαι σε κάποια από τα γραφόμενά σου!Καταρχάς, το video γράφει για σύγκριση ipad vs Galaxy δεν αναγράφει ipad2!!!
Παρατήρησέ το σε παρακαλώ!!!!Κατά συνέπεια, δεν πήγα να γύρω την πλάστιγγα κάπου! Μόλις βγει στο εμπόριο και το Galaxy το 10.1v όπου αυτός είναι και τίτλος του εν λόγω topic θα ανεβάσω
νέο video με την σύγκριση των ανάλογων! Δηλαδή θα γίνεται σύγκριση του iPad2 vs Galaxy Tab 10.1v! Από την άλλη κριτικάρεις γιατί δίδω βαρύτητα στα specs. Μάλιστα, ερώτηση:
Γιατί να μην δίνω ? ? ? Δηλαδή θα είναι ορθότερη η κριτική μου αν δίνω σημασία μόνο στο smoothness ή scrolling της εν λόγω ταμπλέτας(iPad2) ? ? ?
Εκεί δηλαδή που η ταμπλέτα της μηλοεταιρίας ευνοείται θα δώσω μόνο σημασία ? ? Θα δώσω συνολικά σημασία και σε αυτό αλλά και σε
άλλα specs ή μη για να σχηματίσω μία σφαιρικότερη άποψη για το τι θα πάρω ή θα πάρει κάποιος άλλος και θέλει να έχει σύγκριση σε όλα τα
επιμέρους θέματα της μίας ταμπλέτας σε σχέση με την άλλη! Σαφώς δίδω δέουσα προσοχή και και στο iOS!
Εκεί υπερέχει η ταμπλέτα της μηλοεταιρίας προς το παρόν! Μέχρι το honeycomp να ανέβει και να δούμε να χτυπιούνται στα ίσα, εάν δούμε ποτέ βέβαια κάτι τέτοιο, προσωπικά πιστεύω πάντως πως ναι!
Αγαπητέ, εντελώς φιλικά και δίχως διάθεση μομφής, βιάστηκες να με κρίνεις και να «κατηγορήσεις» για υποκειμενικότητα!!!
Η τοποθέτησή μου είναι καθ' όλα απαλλαγμένη από την «πλύση εγκεφάλου» που έχουν υποστεί πολλοί από την Apple! Είμαι απογαλακτισμένος
από τέτοιου είδους εμμονές για οτιδήποτε! Απλά «κοιτώ» δίχως παρωπίδες, αποδέχομαι τα μειονεκτήματα ή τα πλεονεκτήματα που έχω σε κάθε
gadget μου!!! Και βέβαια εν τέλει, θα μελετήσω πολύ την επόμενη κίνησή μου για την αγορά του δείνα ή του τάδε, αυτό είναι όλο! Η επιθυμία μου
είναι να δουν και άλλοι φίλοι μας, οι κοινώς λεγόμενοι συμφορουμίτες, ότι δεν υπάρχουν «πανάκεια»!!!!

Τελευταία επεξεργασία από: Christos75, 05/05/2011 - 21:37


#348   fr3q

fr3q

    iPH User

  • 122 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/05/2011 - 12:14

Christos75 αν ενδιαφέρεσαι ακόμη φίλε το plaisio έχει διαθέσιμο απο σήμερα το galaxy tab 10.1v,Με πήραν τηλ λόγω κράτησης αλλα έχω πάρει το iPad 2 που το βρήκα απο τύχη.

#349   Christos75

Christos75

    iPH Hero

  • 3.927 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:Justsaychris

Δημοσίευση 10/05/2011 - 12:16

Christos75 αν ενδιαφέρεσαι ακόμη φίλε το plaisio έχει διαθέσιμο απο σήμερα το galaxy tab 10.1v,Με πήραν τηλ λόγω κράτησης αλλα έχω πάρει το iPad 2 που το βρήκα απο τύχη.

Σ'ευχαριστώ αγαπητέ για την ενημέρωση, τις επόμενες ημέρες θα περάσω να το δω και θα επιστρέψω εδώ
για να σας ενημερώσω!

#350   fr3q

fr3q

    iPH User

  • 122 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/05/2011 - 23:08

Σ'ευχαριστώ αγαπητέ για την ενημέρωση, τις επόμενες ημέρες θα περάσω να το δω και θα επιστρέψω εδώ
για να σας ενημερώσω!



http://www.viddler.c...et/videos/2751/

Πανέμορφο:)

#351   Christos75

Christos75

    iPH Hero

  • 3.927 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:Justsaychris

Δημοσίευση 10/05/2011 - 23:16

http://www.viddler.com/explore/engadget/videos/2751/

Πανέμορφο:)

Όντως αγαπητέ... δείχνει όμορφο!
Για να δούμε τι θα δούμε...

#352   drpantelisk

drpantelisk

    iPH newbie

  • 92 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus

Δημοσίευση 10/06/2011 - 15:37

Που είναι το Samsung Galaxy Tab? OEO?
Κριτικές που διαβάζω απο έξω (γιατί μεσα σκοτάδι) ¨τα μασάνε¨, στην καλύτερη. Και δεν μιλάω για τις κριτικές αυτών που ανοίγουν το κουτί αλλα κάποιων που το δοκίμασαν για μερικές μέρες. Μάλλον Apple Fan Boys θα είναι...

#353   IpadFun

IpadFun

    iPH newbie

  • 82 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/06/2011 - 22:55

Κοίταξε εγώ θα βούταγα Galaxy Tab V10.1 αλλά πήρα iPad γιατί με χαλάει το android.

#354   mamakossa

mamakossa

    iPH Member

  • 304 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/06/2011 - 23:13

Νομίζω ότι πρέπει να τα πιάσεις στα χέρια σου και τα δυο και ναδεις
ΌΠως όταν γοράζεις τηλεόραση μπρει τα specs να είναι ανώτερα αλλα η άλλη να έχει καλύτερη εικόνα
Εγώ δεν ξέρω απο samsung αλλα είναι τόσο καλή η ανταπόκριση της αφής όσο του iPad ?
Η αναλογια οθόνης 16:10 στο samsung ν(ομίζω) σε βολεύει ?
Τι θα το κάνεις το tablet? τι χρήση ?
Θα θέλεις σε ένα χρόνο το πολύ να πάρεις κάτι άλλο?=μεταπολιτικη αξία?

Και κάτι ακόμη τα tablets είναι tablets και όχι replacements, απο κάτι άλλο..
Για να μην πω ότι έχω στο σπίτι 3 υπολογιστές να κάθονται... Απο τότε που πήρα το iPad 2

#355   vaspai

vaspai

    iPH newbie

  • 3 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/01/2012 - 14:13

Και κάτι ακόμη τα tablets είναι tablets και όχι replacements, απο κάτι άλλο..
Για να μην πω ότι έχω στο σπίτι 3 υπολογιστές να κάθονται... Απο τότε που πήρα το iPad 2
[/quote]




Ακριβώς το ίδιο έχω πάθει κι εγώ.
Αλήθεια ο φίλος που άνοιξε το topic τι αγόρασε τελικά; Μάλλον άλλος ήταν ο σκοπός του.
Πάντως θεωρώ τουλάχιστον άκομψο να μπαίνει κάποιος σε ένα τέτοιο site και να κατηγορεί προϊόντα της apple.
Δεν υπάρχει βέβαια σύγκριση, η apple σχεδιάζει και ο κορεάτης απλά ΑΝΤΙΓΡΑΦΕΙ την πετυχημένη συνταγή.

#356   meradiso

meradiso

    iPH newbie

  • 4 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 09/07/2012 - 13:03

Εγώ περιμένω να βγει το android 10'', με IPS, Usb, Hdmi, Camera στα 200-250€.. Δεν θα περιμένετε πολύ...προς σεπτέμβριο!!Και θα μου μεινουν λεφτά στην τσέπη, αλλά θα έχω και λεφτά να πάρω και το ipad mini να δω τι παίζει :)




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες