Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iPad 2 ή Samsung Galaxy Tab 10.1v;


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
355 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   Sotiris87

Sotiris87

    iPH newbie

  • 1 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/04/2011 - 02:28

geia sou file xristo.egw egina xristis tou iphone 4 kai eimai polu euxaristimenos apo tin texnologia tis apple..twra mi sumfwnontas se kapoia koula opws p.x de kai kala gia radiofwnno na pigainei to kinito mesw internet pou opws blepw to idio ginetai kai me to ipad..emena kata ti dikh mou tapeini gnwmi douleuontas tilefwna gia na epileksw tin suskeui mou to android mou fanike polu kourastiko ws leitourgiko mprosta sto iOS.prosfata mpika se ena katastima kai doulepsa tablet PC..auto pou eida einai to iPad einai polu pio keskourasto ws pros th xrhsh tou para ta alla tablet pou diethetan to android..apo kei kai pera pisteuw oti tin epilogi sou sta texnika xaraktiristika mporeis na tin kaneis basi twn dikwn sou apitisewn kai anagwn(diladi oson afora bluetooth-camera-USB) kai ta loipa....an kai me to 8ema fotografias exw apogohteutei proswpika olwn twn etairiwn giati ola auta ta ''ergaleia''(kinhta kai tablet pc den exoun tis ikanotites mias fotografikhs mixanhs...den kserw an boi8isa ka8olou alla auta eixa na pw :)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   Christos75

Christos75

    iPH Hero

  • 3.927 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:Justsaychris

Δημοσίευση 29/04/2011 - 02:29

Σωστοτατος ο codmdantes

Christos75 ιδου το νεο Glaxy tab 10.1v2
My link



Ευχαριστώ αγαπητέ! Ωραιότατο είναι, και αυτό θα έρθει Ιούνιο ? ?

#33   Christos75

Christos75

    iPH Hero

  • 3.927 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:Justsaychris

Δημοσίευση 29/04/2011 - 02:30

geia sou file xristo.egw egina xristis tou iphone 4 kai eimai polu euxaristimenos apo tin texnologia tis apple..twra mi sumfwnontas se kapoia koula opws p.x de kai kala gia radiofwnno na pigainei to kinito mesw internet pou opws blepw to idio ginetai kai me to ipad..emena kata ti dikh mou tapeini gnwmi douleuontas tilefwna gia na epileksw tin suskeui mou to android mou fanike polu kourastiko ws leitourgiko mprosta sto iOS.prosfata mpika se ena katastima kai doulepsa tablet PC..auto pou eida einai to iPad einai polu pio keskourasto ws pros th xrhsh tou para ta alla tablet pou diethetan to android..apo kei kai pera pisteuw oti tin epilogi sou sta texnika xaraktiristika mporeis na tin kaneis basi twn dikwn sou apitisewn kai anagwn(diladi oson afora bluetooth-camera-USB) kai ta loipa....an kai me to 8ema fotografias exw apogohteutei proswpika olwn twn etairiwn giati ola auta ta ''ergaleia''(kinhta kai tablet pc den exoun tis ikanotites mias fotografikhs mixanhs...den kserw an boi8isa ka8olou alla auta eixa na pw :)

Αν έχεις την καλοσύνη αγαπητέ γράψε ότι έγραψε στα Ελληνικά διότι απαγορεύονται τα Greek-English από τους κανονισμούς του forum!!!!!

#34   codmdantes

codmdantes

    iPH User

  • 180 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/04/2011 - 02:30

Χρήστο, συμφωνώ... Μας τα έκανε πολλά και συνεχίζει να μας τα κάνει... Και απ'ότι φαίνεται θα συνεχίζει να μας τα κάνει για πολύ ακόμα... Πρέπει να της δείξουμε εμπράκτως την εσφαλμένη τακτική της μπας και συνέλθει... Διότι έχουν αντιστραφεί οι όροι.. Αντί μία εταιρία να κάνει το παν για να μαζέψει και να κρατήσει πελάτες, φτάσαμε να κάνουμε εμείς το παν για μείνουμε πελάτες σε αυτήν!!!! Πραγματικά εντελώς ΚΟΥΛΟ....

Τελευταία επεξεργασία από: codmdantes, 29/04/2011 - 02:33


#35   thanasis

thanasis

    iPH Guru

  • 9.488 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 29/04/2011 - 02:30

Κάτι έχω καταλάβει λάθος ή κάτι έχουμε παραξηγήσει αγαπητέ Θανάση. Αν δεν κάνω λάθος άλλη είναι η τιμή του iPad2 που έχει
Μ Ο Ν Ο wifi και άλλη η τιμή αυτού του μοντέλου που έχει 3G + wifi, έτσι δεν είναι ? ? ?


Αυτό είναι λογικό Χρήστο να συμβαίνει.Μια παροιμία λέει "δεν μπορούν να σηκωθούν τα πόδια να χτυπήσουν το κεφάλι".Ο λόγος είναι ένας και πολύ απλός..Η πρώτη ταμπλέτα που έκανε την εμφάνιση της ήταν το iPAd.Όλα τα άλλα ήρθαν έπειτα..

Στο Samsung δεν συμβαίνει αυτό...


Χαμηλό κόστος ισούτε με χαμηλή ποιότητα.Χαμηλό κόστος επίσης σημαίνει να χτυπήσουμε τον ανταγωνισμό..Οκ μέχρι εδώ..

Για να επιτευχθεί το χαμηλό κόστος η ποιότητα πάει στραφη...Και αυτό ισχύει στα πάντα και όχι μόνο στα 2 αυτά μοντέλα που συζητάμε τώρα.Αυτό ισχύει από τηλέφωνα μέχρι και σε αυτοκίνητα.

Είναι να σαν μου πεις ότι Θανάση κοίταξε να δεις το Hyundai είναι full extra γιατί να μην το προτιμήσω σε σχέση με ένα Honda Civic Τype-r?Αναφέρω αυτό το συγκεκριμένο γιατί κοστίζει 30.000€ αλλά ο Ιάπωνας σου λέει άμα θες air condicion δώσε αλλά 1.000€ ..Ενω ο Κορεάτης για να μπει στην αγορά και να προσελκύσει πελάτες είναι ικανός να έρθει και ο ίδιος στην συσκευασία του αυτοκίνητου για να στο καθαρίζει κιόλας.Ενω ο Ιάπωνας έχει αυστηρή πολίτικη γιατί σου παρέχει ένα σορό αλλά συστήματα που η Hyundai και η κάθε Hyundai δεν τα έχει δει ούτε στο ύπνο της όσων αφορά την αξιοπιστία.

Το ερώτημα είναι λοιπόν θα πάρεις ένα Ιάπωνα έστω και χωρίς air condicion η θα πάρεις ένα Κορεάτη(Hyundai) full extra ?

Αλλο ενα παράδειγμα...Παίρνεις το iPhone και είναι ένα κουτάκι 2χ2 και δεν έχει τίποτα μέσα..Παίρνεις ένα Sonny Ericcson ποιο οικονομικό και έχει ένα κουτί σαν Μπαμπούσκα από τις 1002 μαλακίες που βάζει όπως πχ το Card reader(φοβερό δώρο)...Τα παίρνεις στα χέρια σου και τα 2 και το ενα στέλνει με bluetooh κάνει ράνει...Αλλά το iPhone υστερεί σε αυτά..

Είναι η ίδια ποιότητα κατασκευής?Μάλλον όχι..Και αυτό έχει αποδειχθεί περίτρανα από το πόσα χρόνια λειτουργεί iPhone 2G..Θα μου πεις μα καλά ρε φίλε τι μου λες?iPhone 2g?Αυτο κοιμάται όρθιο..Συμφωνώ άλλα σε προκαλώ(όχι εσένα προσωπικά) να μου φέρεις ένα αλλο τηλέφωνο της ίδιας χρονολογίας να δούμε σε τι κατάσταση είναι το ένα και σε τι κατάσταση είναι το άλλο.


Αλλά αυτό είναι αρκετά καλό από μόνο του ? ? ? Δεν κοιτάμε την συνολική παρουσία του
μοντέλου ? ? ?



Αν σου δίνανε ένα Ygo Zastava προσαρμοσμένο στις απαιτήσεις σου θα παρατούσες κάτι καλύτερο επειδή του λυπεί κάτι?Ας κοιτάμε την ουσία και όχι τα φιογκάκια..


Το θέμα της πατέντας ας πούμε στο Bluetooth που εσύ το θεωρείς περιττό και καλά κάνεις, άποψή σου, εγώ όμως όχι γιατί
πρέπει να κάνω jb για να αγοράσω τελικά μία εφαρμογή-όπως ας πούμε το Celeste-για να ανταλλάξω αρχεία και που στην τελική
ούτε και αυτή παίζει με την έλευση ενός update του iOS ? ? ?



Αυτό μοιράζεται σε σκέλη..Το ένα είναι πλευρά της Apple και το άλλο η πλευρά των Hackers.Δεν μπορείς να χρεώσεις την ανευθυνότητα των Hackrs στην Apple.Όσο για το ότι δεν έχει Bluethooh (πέραν του ότι την γνώμη μου στην είπα και ποιο πάνω) είναι καθαρά και μόνο για το γεγονός του οτι σου παρέχει το AppStore οπού αν είχε ξεκλείδωτα τα bluetooh τότε θα είχε βάλει λουκέτο.

Αν ας πούμε θέλω να ανταλλάξω ένα μεγάλο αρχείο πέραν κάποιων MB που επιτρέπουν οι mail servers ? ?


upload σε κάποιο Server και δίνεις το Link :)

Ύστερα ραδιόφωνο... ούτε αυτό είναι σημαντικό ? ? ? Ας πούμε ότι θέλω να ακούσω ραδιόφωνο δίχως wifi στο iPad2, πως θα το
επιτύχω ? ? ? Μάλλον ζητάω πολλά ? ?


Σε αυτό έχεις δίκιο.Που φυσικά και εκεί υπάρχει λύση.

Δεν νομίζεις αγαπητέ Θανάση ότι σαν πολλά ανούσια μας κάνουν εκεί γύρω στα 600-800 ευρώ ? ? ? ?



Νομίζω ότι δίνεις παίρνεις.Και αναφέρομαι στην ποιότητα.

Τελευταία επεξεργασία από: thanasis, 29/04/2011 - 02:34

ezgif_com_crop_2.gif


#36   mariosich

mariosich

    iPH User

  • 107 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/04/2011 - 02:34

...με το φτωχό μου το μυαλό γιατί να αγοράσει κάποιος ταμπλέτα όταν μπορεί να αγοράσει έστω κάποιο παλαιότερης τεχνολογίας φορητό υπολογιστή που κάνει τα πάντα και βολεύει και να πάρει κάτι που δεν κάνει ένας φορητός? Δεν ξέρω αν είμαι εκτός topic αλλά ακόμα δεν βρήκα λόγο να ασχοληθώ με ταμπλέτες όταν ακόμα δεν με έπεισαν γιατί να μη χρησιμοποιήσω ένα φορητό στη θέση του. Υπερτιμημένο gadget που ακόμα δεν μπορεί να αντικαταστήσει (έστω για εμένα) τους φορητούς υπολογιστές!

Μάριος

#37   fr3q

fr3q

    iPH User

  • 122 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/04/2011 - 02:35

Καπου διαβασα για Ιουνιο η Κυκλοφορια του αλλα οχι για Ελλαδα αφου κ ο προκατοχος του εχει κυκλοφορησει απο Φεβρουαριο κ τωρα εφτασε σε εμας:(

Φιλε εχω παρει σε 12 διαφορετικα καταστηματα για το ipad2,το εχω κλεισει στα 5, αλλα μετα απο αυτη τη συζητηση ισως καταληξω στο Samsung...

ειμαι σε Μεγαλοοοοοο διλημμα πραγματικα δεν ξερω τι να αποφασισω,αυτο που με καιει πιο πολυ απ'ολα ειναι το oti 8ελω να δω κ κατι το διαφορετικο οπως ειπα πιο πανω.

Σας καληνυχτιζω και ευχομαι να βρεις αυτο που σου αρμοζει και σε ευχαριστει,καληνυχτα σας:)

#38   Christos75

Christos75

    iPH Hero

  • 3.927 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:Justsaychris

Δημοσίευση 29/04/2011 - 02:38

...με το φτωχό μου το μυαλό γιατί να αγοράσει κάποιος ταμπλέτα όταν μπορεί να αγοράσει έστω κάποιο παλαιότερης τεχνολογίας φορητό υπολογιστή που κάνει τα πάντα και βολεύει και να πάρει κάτι που δεν κάνει ένας φορητός? Δεν ξέρω αν είμαι εκτός topic αλλά ακόμα δεν βρήκα λόγο να ασχοληθώ με ταμπλέτες όταν ακόμα δεν με έπεισαν γιατί να μη χρησιμοποιήσω ένα φορητό στη θέση του. Υπερτιμημένο gadget που ακόμα δεν μπορεί να αντικαταστήσει (έστω για εμένα) τους φορητούς υπολογιστές!

Μάριος


Σεβαστή η άποψή σου Μάριε. Ούτε και εμένα απόλυτα γι'αυτό και δεν έχω αγοράσει μέχρι στιγμής! Αλλά σιγά-σιγά και αυτά εξελίσσονται και
θα τα χρειαστούμε! Στη φάση που είναι ο καθένας σταθμίζει τις ανάγκες του και προχωράει! Εγώ σκεφτόμουν την αγορά κάποιου tablet pc και
βρίσκομαι σε δίλημμα και αυτό μοιράζομαι σε αυτό το topic!

Καπου διαβασα για Ιουνιο η Κυκλοφορια του αλλα οχι για Ελλαδα αφου κ ο προκατοχος του εχει κυκλοφορησει απο Φεβρουαριο κ τωρα εφτασε σε εμας:(

Φιλε εχω παρει σε 12 διαφορετικα καταστηματα για το ipad2,το εχω κλεισει στα 5, αλλα μετα απο αυτη τη συζητηση ισως καταληξω στο Samsung...

ειμαι σε Μεγαλοοοοοο διλημμα πραγματικα δεν ξερω τι να αποφασισω,αυτο που με καιει πιο πολυ απ'ολα ειναι το oti 8ελω να δω κ κατι το διαφορετικο οπως ειπα πιο πανω.

Σας καληνυχτιζω και ευχομαι να βρεις αυτο που σου αρμοζει και σε ευχαριστει,καληνυχτα σας:)

Να είσαι καλά αγαπητέ. Εγώ δεν θα βιαστώ, θα το ψάξω καλά και θα πάρω αυτό που ανταποκρίνεται καλλίτερα
στις όποιες ανάγκες έχω ή θα έχω στο εγγύς μέλλον!

Τελευταία επεξεργασία από: Christos75, 29/04/2011 - 02:39


#39   codmdantes

codmdantes

    iPH User

  • 180 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/04/2011 - 02:43

Φίλε Θανάση, επέτρεψέ μου να σου πω για την ποιότητα κατασκευής της Apple.. απέκτησα πριν περίπου 6 μήνες το iPhone 4 και πραγματικά το πρόσεχα σαν τα μάτια μου... Οι φίλοι μου με δουλεύουν γιατί το κουβαλάω ΠΑΝΤΑ με το κουτάκι του (αυτό που ήταν μέσα όταν το πήρα).. Αποτέλεσμα είναι μία τεράστια γρατζουνιά στην οθόνη που ακόμα αναρωτιέμαι πως έγινε... Και σε πάω και στο iPad 2 που απέκτησα πριν μιάμιση βδομάδα... Screen bleeding μέχρι αηδίας και το χειρότερο καμμένο πίξελ!!!! Και θα πρέπει να περιμένω 2 μήνες να το αλλάξω για να πάρω από την 3η παρτίδα που υπόσχεται η Apple ότι δεν θα έχει προβλήματα!!!!!
Παρεπιπτόντως έχω civic type r και είμαι ΑΠΟΛΥΤΑ ικανοποιημένος σε αντίθεση με την Apple...

Τελευταία επεξεργασία από: codmdantes, 29/04/2011 - 02:45


#40   Christos75

Christos75

    iPH Hero

  • 3.927 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:Justsaychris

Δημοσίευση 29/04/2011 - 02:47

Φίλε Θανάση, επέτρεψέ μου να σου πω για την ποιότητα κατασκευής της Apple.. απέκτησα πριν περίπου 6 μήνες το iPhone 4 και πραγματικά το πρόσεχα σαν τα μάτια μου... Οι φίλοι μου με δουλεύουν γιατί το κουβαλάω ΠΑΝΤΑ με το κουτάκι του (αυτό που ήταν μέσα όταν το πήρα).. Αποτέλεσμα είναι μία τεράστια γρατζουνιά στην οθόνη που ακόμα αναρωτιέμαι πως έγινε... Και σε πάω και στο iPad 2 που απέκτησα πριν μιάμιση βδομάδα... Screen bleeding μέχρι αηδίας και το χειρότερο καμμένο πίξελ!!!! Και θα πρέπει να περιμένω 2 μήνες να το αλλάξω για να πάρω από την 3η παρτίδα που υπόσχεται η Apple ότι δεν θα έχει προβλήματα!!!!!
Παρεπιπτόντως έχω civic type r και είμαι ΑΠΟΛΥΤΑ ικανοποιημένος σε αντίθεση με την Apple...


Με κάλυψες στα περί ποιότητας!!!

Αν σου δίνανε ένα Ygo Zastava προσαρμοσμένο στις απαιτήσεις σου θα παρατούσες κάτι καλύτερο επειδή του λυπεί κάτι?Ας κοιτάμε την ουσία και όχι τα φιογκάκια..

Δεν νομίζω εν προκειμένω ότι κοιτάω τα φιογκάκια... δεν είναι φιογκάκια τα όσα πιο πάνω ανέφερα...!

Αυτό μοιράζεται σε σκέλη..Το ένα είναι πλευρά της Apple και το άλλο η πλευρά των Hackers.Δεν μπορείς να χρεώσεις την ανευθυνότητα των Hackrs στην Apple.Όσο για το ότι δεν έχει Bluethooh (πέραν του ότι την γνώμη μου στην είπα και ποιο πάνω) είναι καθαρά και μόνο για το γεγονός του οτι σου παρέχει το AppStore οπού αν είχε ξεκλείδωτα τα bluetooh τότε θα είχε βάλει λουκέτο.

Την ανευθυνότητα των όπιων hackers δεν την χρεώνω στην Apple, της χρεώνω όμως που με έριξε στην ανάγκη των
hackers για κάτι που οποιαδήποτε «μπαχατέλα» το διαθέτει ως αυτονόητο χαρακτηριστικό. Μην μου γράψεις και πάλι
ότι και αυτό είναι περιττό... όταν πρωτοβγήκε το Celeste έγινε ο χαμός, κόντεψε να πέσει το forum!!!!!!
Για του λόγου το αληθές, παρατήρησε ότι οι σελίδες που έχουν γραφτεί είναι πιο πολλές απ'ότι το jailbreak!!!!!!

Τελευταία επεξεργασία από: Christos75, 29/04/2011 - 02:53


#41   thanasis

thanasis

    iPH Guru

  • 9.488 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 29/04/2011 - 02:47

Το ότι είσαι μια εξαίρεση δεν αναιρεί την ποιότητα..Καλο να συνυπολογίζουμε και τον παράγοντα αστοχία υλικού και να μην ειμαστε με το δάχτυλο στην σκανδάλη..Όσο για την γρατζουνιά δεν νομίζω ότι φταίει η Apple..

ezgif_com_crop_2.gif


#42   Christos75

Christos75

    iPH Hero

  • 3.927 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:Justsaychris

Δημοσίευση 29/04/2011 - 02:49

Φίλε Θανάση, επέτρεψέ μου να σου πω για την ποιότητα κατασκευής της Apple.. απέκτησα πριν περίπου 6 μήνες το iPhone 4 και πραγματικά το πρόσεχα σαν τα μάτια μου... Οι φίλοι μου με δουλεύουν γιατί το κουβαλάω ΠΑΝΤΑ με το κουτάκι του (αυτό που ήταν μέσα όταν το πήρα).. Αποτέλεσμα είναι μία τεράστια γρατζουνιά στην οθόνη που ακόμα αναρωτιέμαι πως έγινε... Και σε πάω και στο iPad 2 που απέκτησα πριν μιάμιση βδομάδα... Screen bleeding μέχρι αηδίας και το χειρότερο καμμένο πίξελ!!!! Και θα πρέπει να περιμένω 2 μήνες να το αλλάξω για να πάρω από την 3η παρτίδα που υπόσχεται η Apple ότι δεν θα έχει προβλήματα!!!!!
Παρεπιπτόντως έχω civic type r και είμαι ΑΠΟΛΥΤΑ ικανοποιημένος σε αντίθεση με την Apple...


Με κάλυψες απόλυτα στα περί ποιότητας!!!

Αν σου δίνανε ένα Ygo Zastava προσαρμοσμένο στις απαιτήσεις σου θα παρατούσες κάτι καλύτερο επειδή του λυπεί κάτι?Ας κοιτάμε την ουσία και όχι τα φιογκάκια..

Δεν νομίζω εν προκειμένω ότι κοιτάω τα φιογκάκια... δεν είναι φιογκάκια τα όσα πιο πάνω ανέφερα...!

Αυτό μοιράζεται σε σκέλη..Το ένα είναι πλευρά της Apple και το άλλο η πλευρά των Hackers.Δεν μπορείς να χρεώσεις την ανευθυνότητα των Hackrs στην Apple.Όσο για το ότι δεν έχει Bluethooh (πέραν του ότι την γνώμη μου στην είπα και ποιο πάνω) είναι καθαρά και μόνο για το γεγονός του οτι σου παρέχει το AppStore οπού αν είχε ξεκλείδωτα τα bluetooh τότε θα είχε βάλει λουκέτο.

Την ανευθυνότητα των όπιων hackers δεν την χρεώνω στην Apple, της χρεώνω όμως που με έριξε στην ανάγκη των
hackers για κάτι που οποιαδήποτε «μπαχατέλα» το διαθέτει ως αυτονόητο χαρακτηριστικό. Μην μου γράψεις και πάλι
ότι και αυτό είναι περιττό... όταν πρωτοβγήκε το Celeste έγινε ο χαμός, κόντεψε να πέσει το forum!!!!!!
Για του λόγου το αληθές, παρατήρησε ότι οι σελίδες που έχουν γραφτεί είναι πιο πολλές απ'ότι το jailbreak!!!!!!

Τελευταία επεξεργασία από: Christos75, 29/04/2011 - 02:55


#43   billmp

billmp

    iPH newbie

  • 9 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/04/2011 - 02:50

Καλησπέρα και απο μένα

Παιδία θεωρώ οτι έχει ξεφύγει η πίο σημαντική λεπτομέρεια και ουσιαστικά για μένα η μαγκία της apple , τι χρειάζεσε απο μία φορητή συσκευή?? φορητότητα , ευκολία τπτ περισσότερο τπτ λιγότερο , ούτε high end hardware ουτε τπτ γιατί πολύ απλά είναι φορητό , αρα οπως είπαν όλοι πριν ο συνδυασμός του ios (θεωρώ οτι μπορεί να το χειριστεί και ο ποιο ανίδεος με gadget ) με το καταπληκτικο design και μεγέθος της συσκευής καθηστούν την συσκευή τέλεια τουλάχιστον για την μάζα των χρηστών. Στο πακέτο συμπληρώνουμε και το καπληκτικο touch (που τουλάχιστον με το υπάρχον galaxy δεν συγκρίνεται).
Τώρα οσο αφορά το usb θα συμφωνήσω και εγώ οτι ειναι λιγο κάπως αλλα οκ ζεις και χωρίς αυτό , τώρα προβλήματα σχετικά με το flash και το blue tooth θεωρώ οτι ειναι της πλάκας και άνευ ουσίας ( πολλεσ φορες ειναι και θετικό μιας και γλυτώνεις απο ολα τα χαζά banner πολλών site ).
Για μένα πλέον (αφου τα high end games εχουν πεθάνει για τα pc ) η apple δίνει αυτο που πραγματικά χρειάζετε να έχει μια φορητη συσκευή.
Τέλος θα συμφωνήσω με τον συγγραφέα οτι το marketing παίζει τον ρόλο του αλλα δεν μπορεί μια συσκευή να πρωταγωνιστήσει μονο με το marketing ή μόνο με την αξία των προκατόχων του (βλέπε ps3) αλλα αρχικά με την ίδια την αποδοχή της απο το κοίνο και την χρηστικότητα της.
Συγνώμη που δεν μπόρεσα να μπώ σε σύγκριση των δύο προιόντων λόγω ελλειπόυς χρήσης android τώρα το high end hardware πραγματικά με αφήνει παγερά αδιάφορο σε μία φορητή συσκευή.
Φιλικά

#44   angelo-ifone

angelo-ifone

    iPH Contributor

  • 1.836 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 29/04/2011 - 02:56

να πω και εγω την γνωμη μου μετα απο ενδελεχης παρατηρηση της συζητησης.
εχω εμπειρια μονο δοκιμαστικη απο ipad απιστευτο touch feeling καλυτερο του iphone 4 λογω μεγεθους κινησης,
τεραστια διαφορα ωσ προς τις εφαρμογες σε σχεση με τα αλλα.
αν δεν υπηρχε το appstore κατατην γνωμη μου το ipad θα ηταν στην ιδια θεση με το samsung.
απλως τωρα το ipad ειναι πολυ ιν και must.
εγω χαλβαδιασα το turbo x tablet και αν το UI ειναι ικανοποιητικο με καλο feeling στο touch θα προτιμουσα αυτο.
εν κατακλειδι ipad μονο λογω app store
καθαρα προσωπικη γνωμη.

Τελευταία επεξεργασία από: angelo-ifone, 29/04/2011 - 02:57


#45   codmdantes

codmdantes

    iPH User

  • 180 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/04/2011 - 02:57

Παίδες ας μην γελιόμαστε... Όλοι αγαπάμε αυτό το άτιμο λειτουργικό της Apple και για αυτό είμαστε κάτοχοι συσκευών της... Αλλά μην τα ισοπεδώνουμε όλα.. Λέμε ότι δεν μας ενδιαφέρει το flash, το bluetooth και διάφορα άλλα παρόμοια, όμως μόλις κάνει την εμφάνισή του ένα celeste ή skyfire πέφτουμε με τα μούτρα και σφαζόμαστε... Ακόμα και τώρα το thread με θέμα το celeste παραμένει ενεργό και παίρνει φωτιά...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες