Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iPad 3 με 3D LCD panel;


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
15 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 05/05/2011 - 10:19

Ναι το γνωρίζουμε ότι είναι πολύ νωρίς, ωστόσο οι φήμες για τα χαρακτηριστικά του iPad 3 έχουν ήδη ξεκινήσει!

Σύμφωνα με πηγές του RCR Wireless η 3η κατά σειρά έκδοση του iPad θα διαθέτει οθόνη με δυνατότητα απεικόνισης 3D περιεχομένου:

“The fact that the iPad 3 is 3D is a dead cert,” one Hollywood insider close to the big movie studios told RCR, adding that the screen would be the real magic.

She went on to say that the big film studios were currently running around like blue arsed flies trying to gear up to release plenty of 3D content in time for Apple’s next launch
.

Εκτός των πηγών εντός του Hollywood, το site αναφέρεται και σε πηγές εντός της Foxconn που επιβεβαιώνουν τις πληροφορίες του:

Meanwhile, in case some doubt Hollywood’s gossip as mere fairy tales, the story has been given extra credence by Apple manufacturer Foxconn, over in Taiwan.

Known to be leakier than a holy bucket, Foxconn – or Hon Hai manufacturing as it’s known in Taiwan – has already spilled the 3D iPad beans to several of our
close industry sources.

Παλαιότερες αναφορές του Ιαπωνικού Macotakara ήταν στο ίδιο μήκος κύματος (βλ. iPod touch με 3D LCD panel) ενώ και η ίδια η Apple με την κατοχύρωση αρκετών 3D πατεντών μας επιτρέπει να ονειρευόμαστε…

[RCWireless via Macrumors]
Behind the Scenes...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   nikolakis91

nikolakis91

    iPH Enthousiast

  • 549 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:nikolakis91

Δημοσίευση 05/05/2011 - 10:53

Είναι πολυ νωρίς η αλήθεια είναι αλλα το όνειρο δεν παύει να υπάρχει!αν και δεν μου αρέσει το specs war (των αλλων εταιριών) νομίζω ότι η apple πρέπει να ποντάρει σε διάφορα τέτοια για να συνεχίσει να χτυπάει τον ανταγωνισμό όπως κάνει τόσα χρόνια!;-)

#3   Exxxx

Exxxx

    X

  • 224 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/05/2011 - 11:08

ίδωμεν...

#4   xronis

xronis

    iPH User

  • 164 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/05/2011 - 11:24

Εγω πιστευω πως αν η apple αποφασισει να κανει κατι τετοιο στο ipad θα αυξησει και αλλο τις πωλησεις της με αποτελεσμα οι αλλες εταιριες να μην μπορουν να ερθουν σε ανταγωνισμο μαζι της και θα τις αναγκασει να πεσουν πολυ κατω απο αυτο που ειχαν σχεδιασει-αν ειχαν σχεδιασει- ετσι ωστε να ελπιζουν σε μια αξιολογη επενδυση

#5   MixalisXxx

MixalisXxx

    iPH Elite Poster

  • 2.047 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/05/2011 - 11:28

Απο όσο ξέρω μια ταινία 3D είναι πολύ μεγάλη σε GB... Θα πρέπει να αυξηθεί και ο δίσκος του...

#6   Smaug

Smaug

    iPH Contributor

  • 1.771 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:smaug.gr

Δημοσίευση 05/05/2011 - 11:54

To 3DS είναι μια μεγάλη αποτυχία, όσο αναφορά το 3d panel του που δεν χρειάζονται γυαλιά, όποιος έχει δοκιμάσει να παίξει στo εν λόγω handheld καταλαβαίνει. Νομίζω η τεχνολογία βρίσκεται ακόμα στα σπάργανα, οπότε κανείς δεν θα προχωρήσει στην επιλογή τους.

Τελευταία επεξεργασία από: Smaug, 05/05/2011 - 11:55


#7   Christos75

Christos75

    iPH Hero

  • 3.927 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:Justsaychris

Δημοσίευση 05/05/2011 - 11:56

Απο όσο ξέρω μια ταινία 3D είναι πολύ μεγάλη σε GB... Θα πρέπει να αυξηθεί και ο δίσκος του...

Ακριβώς!!!

#8   MaleBuffy

MaleBuffy

    iPH Member

  • 202 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/05/2011 - 12:00

To 3DS είναι μια μεγάλη αποτυχία, όσο αναφορά το 3d panel του που δεν χρειάζονται γυαλιά, όποιος έχει δοκιμάσει να παίξει στo εν λόγω handheld καταλαβαίνει. Νομίζω η τεχνολογία βρίσκεται ακόμα στα σπάργανα, οπότε κανείς δεν θα προχωρήσει στην επιλογή τους.


Επίσης η τεχνολογία 3D χωρίς γυαλιά, αφορά σε τεχνολογία που δίνει απλά βάθος στην οθόνη και όχι αυτό που βλέπουμε στον κινηματογράφο, που τα φέρνει κοντά! Προσωπικά το βάθος εμένα με αφήνει αδιάφορο!

#9   Gullwing

Gullwing

    iPH newbie

  • 56 μηνύματα
  • Twitter:@gullwingx
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:Gullwingxtreme

Δημοσίευση 05/05/2011 - 13:41

Επίσης η τεχνολογία 3D χωρίς γυαλιά, αφορά σε τεχνολογία που δίνει απλά βάθος στην οθόνη και όχι αυτό που βλέπουμε στον κινηματογράφο, που τα φέρνει κοντά! Προσωπικά το βάθος εμένα με αφήνει αδιάφορο!

Κανεις λαθος... Απο προσωπικη μπορω να πω οτι το 3D χωρις γυαλια ειναι ακριβως σαν του κινηματογραφους.... Δηλαδη και βαθυτητα, και ποπ αουτ.... Γιαυτο υπαρχει και αυτο το μεγαλο wow factor για το 3DS

#10   MaleBuffy

MaleBuffy

    iPH Member

  • 202 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/05/2011 - 13:54

Κανεις λαθος... Απο προσωπικη μπορω να πω οτι το 3D χωρις γυαλια ειναι ακριβως σαν του κινηματογραφους.... Δηλαδη και βαθυτητα, και ποπ αουτ.... Γιαυτο υπαρχει και αυτο το μεγαλο wow factor για το 3DS


Εγώ πάλι δεν μπόρεσα να καταφέρω να δω τίποτα σε Pop-out όπως λες...Ουτε φυσικά το WOW Factor...Αλλα για να το λες εσύ..

#11   Gullwing

Gullwing

    iPH newbie

  • 56 μηνύματα
  • Twitter:@gullwingx
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:Gullwingxtreme

Δημοσίευση 05/05/2011 - 14:07

Εγώ πάλι δεν μπόρεσα να καταφέρω να δω τίποτα σε Pop-out όπως λες...Ουτε φυσικά το WOW Factor...Αλλα για να το λες εσύ..

Αναλογα με τον ανθρωπο ειναι αυτο το πραγμα... Δεν ειναι μια standard εμπειρια... Καποιοι δεν μπορουν να δουν καν... Δεν νομιζω η Αππλ να κανει το Ipad3 με 3D γιατι πρεπει να εχεις το συστημα σχετικα σταθερο, και αυτο ειναι δυσκολο με ενα tablet...

#12   chrispaok97

chrispaok97

    iPH Member

  • 298 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:chrispaok97

Δημοσίευση 05/05/2011 - 14:21

Μακαρι

#13   Gullwing

Gullwing

    iPH newbie

  • 56 μηνύματα
  • Twitter:@gullwingx
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:Gullwingxtreme

Δημοσίευση 05/05/2011 - 17:55

To 3DS είναι μια μεγάλη αποτυχία, όσο αναφορά το 3d panel του που δεν χρειάζονται γυαλιά, όποιος έχει δοκιμάσει να παίξει στo εν λόγω handheld καταλαβαίνει. Νομίζω η τεχνολογία βρίσκεται ακόμα στα σπάργανα, οπότε κανείς δεν θα προχωρήσει στην επιλογή τους.

Η τεχνολογια δεν μπορει να προχωρησει καν γιατι μιλαμε για το ματι... Ουσιαστικα η οθονη κανει αυτο που κανουν τα γυαλια... Και τα γυαλια δινουν ζαλαδες, κουραση, και καπιοι δεν βλεπουν καν 3D γιατι πολυ απλα δεν μπορουν... Το ιδιο συμβαινει και με το 3DS και με οποια αλλη συσκευη παραγει 3D content. Τωρα να αποκαλεις κατι αποτυχια γιατι δεν σου αρεσει δεν ειναι "δικαιο". Μιλαω παντα πρωτα σαν gamer, και δηλωνω οτι θα βγουν επικα παιχνιδια στην κονσολα, εχουν ηδη αρισει να βγαινουν, και σε καμια περιπτωση δεν θα το αποκαλουσε αποτυχια γιατι 1ον ειναι πολυ νωρις, και 2ον δεν εχει αποτυχει ποτε η big N με τα handhelds

#14   MaleBuffy

MaleBuffy

    iPH Member

  • 202 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/05/2011 - 18:00

Η τεχνολογια δεν μπορει να προχωρησει καν γιατι μιλαμε για το ματι... Ουσιαστικα η οθονη κανει αυτο που κανουν τα γυαλια... Και τα γυαλια δινουν ζαλαδες, κουραση, και καπιοι δεν βλεπουν καν 3D γιατι πολυ απλα δεν μπορουν... Το ιδιο συμβαινει και με το 3DS και με οποια αλλη συσκευη παραγει 3D content. Τωρα να αποκαλεις κατι αποτυχια γιατι δεν σου αρεσει δεν ειναι "δικαιο". Μιλαω παντα πρωτα σαν gamer, και δηλωνω οτι θα βγουν επικα παιχνιδια στην κονσολα, εχουν ηδη αρισει να βγαινουν, και σε καμια περιπτωση δεν θα το αποκαλουσε αποτυχια γιατι 1ον ειναι πολυ νωρις, και 2ον δεν εχει αποτυχει ποτε η big N με τα handhelds


Πάντως σε καμιά περίπτωση δεν είναι σαν τον κινηματογράφο με γυαλιά... Εκεί είναι εμπειρία...με το 3DS θέλει εμπειρία :)

#15   gprokias

gprokias

    -

  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:icaruses

Δημοσίευση 05/05/2011 - 18:09

Ειναι λιγακη δισκολο να διαθετη 3D panel το iPad2 αν και καθολου απιθανο, ωστοσω για το τρητης γεννιας iPad πιστευω να εχει ολοκληροθει καποια πατεντα και να το φοραει...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες