Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 14 ψήφοι

[Oδηγός Win / Mac ] Untethered jailbreak στην iOS 4.3.3 με Redsn0w 0.9.6rc15 / RC 16


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1375 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#406   konandrio

konandrio

    iPH Contributor

  • 1.545 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:konandrio

Δημοσίευση 10/05/2011 - 21:58

οχι δεν μου βγαζει κατι τετοι γιατι ανοιγει απευθειας απο το winrar και εχει μονο το aplication που το ανοιγεις και κανεισ αναζητηση για το ipsw και αλλα 3 αρχεια που ειναι κειμενα

Δεξι κλικ πανω στο αρχειο με το winrar ->αποσυμπιεση στον φακελο redsnow..... , στον φακελο που θα δημιουργηθει βαλε μεσα και την IPSW

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#407   msan

msan

    iPH newbie

  • 47 μηνύματα
  • Twitter:@CharlesSoilt
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 10/05/2011 - 23:04

Καλησπέρα σ΄όλους σας!!!
Προσπαθώ και γω με ''θρησκευτική ευλάβεια '' να ακολουθήσω τα βήματα του οδηγού, αλλά μου συμβαίνουν τα εξής παράδοξα !!
Υπόψιν σας ότι έχω το iphone 4 αγορασμένη από cosmote με 4.1 στο οποίο έχω κάνει jailbreak κατά το παρελθόν.
Οταν πάω να εκετελέσω τις οδηγίες του βήματος 2 ( Κάντε restore στην iOS 4.3.3 σε περίπτωση που δεν θέλετε να χρησιμοποιήσετε την IPSW μέσω του iTunes 10.2.2.) και στην μία αλλά και στην άλλη περίπτωση μου βγάζει μήνυμα ''could not be updated . An unknown error occured ( 3194 )''. Πρόσπαθησα με οδηγίες που βρήκα και εδώ αλλά και σε άλλα forum να το λύσω το πρόβλημα, αλλά η προσπάθειά μου ήταν άκαρπη ( εκ νέου εγκατάσταση του itunes, ξανα εγκατάστασήγ του με άλλο χρήστη στον υπολογιστή κ.α ...)
Συνέχισα με το redsn0w, την ολοκληρώνω την σχετική διαδικασία ( ύστερα από αρκετό κόπο ), αλλά στο τέλος εξακολουθώ να έχω την 4.1...

Τι συμβαίνει παιδιά?

Ευχαρσιτώ πολύ

Μανώλης
ΣΑΜΟΣ

#408   hercules

hercules

    iPH Master

  • 6.248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 10/05/2011 - 23:08

Καλησπέρα σ΄όλους σας!!!
Προσπαθώ και γω με ''θρησκευτική ευλάβεια '' να ακολουθήσω τα βήματα του οδηγού, αλλά μου συμβαίνουν τα εξής παράδοξα !!
Υπόψιν σας ότι έχω το iphone 4 αγορασμένη από cosmote με 4.1 στο οποίο έχω κάνει jailbreak κατά το παρελθόν.
Οταν πάω να εκετελέσω τις οδηγίες του βήματος 2 ( Κάντε restore στην iOS 4.3.3 σε περίπτωση που δεν θέλετε να χρησιμοποιήσετε την IPSW μέσω του iTunes 10.2.2.) και στην μία αλλά και στην άλλη περίπτωση μου βγάζει μήνυμα ''could not be updated . An unknown error occured ( 3194 )''. Πρόσπαθησα με οδηγίες που βρήκα και εδώ αλλά και σε άλλα forum να το λύσω το πρόβλημα, αλλά η προσπάθειά μου ήταν άκαρπη ( εκ νέου εγκατάσταση του itunes, ξανα εγκατάστασήγ του με άλλο χρήστη στον υπολογιστή κ.α ...)
Συνέχισα με το redsn0w, την ολοκληρώνω την σχετική διαδικασία ( ύστερα από αρκετό κόπο ), αλλά στο τέλος εξακολουθώ να έχω την 4.1...

Τι συμβαίνει παιδιά?

Ευχαρσιτώ πολύ

Μανώλης
ΣΑΜΟΣ

γιατι δεν κατεβαζεις την 4.3.3 απο την πρωτη σελιδα να την αποθηκευσεις στην επιφανεια εργασιας και να δοκιμασεις με shift και restore να την περασεις απο εκει ?

Τελευταία επεξεργασία από: hercules, 10/05/2011 - 23:08


#409   msan

msan

    iPH newbie

  • 47 μηνύματα
  • Twitter:@CharlesSoilt
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 10/05/2011 - 23:11

γιατι δεν κατεβαζεις την 4.3.3 απο την πρωτη σελιδα να την αποθηκευσεις στην επιφανεια εργασιας και να δοκιμασεις με shift και restore να την περασεις απο εκει ?



Μα το είπα φίλε μου ότι μου βγάζει το μήνυμα λάθους ( 3194 ), όπως και να το κάνω...
Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον σου!!!

#410   hercules

hercules

    iPH Master

  • 6.248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 10/05/2011 - 23:12

Μα το είπα φίλε μου ότι μου βγάζει το μήνυμα λάθους ( 3194 ), όπως και να το κάνω...
Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον σου!!!

ξεκινα απο εδω τοτε και αν δεν βρεις ακρη εδω ειμαστε

http://www.iphonehel...__fromsearch__1

#411   sz4ever

sz4ever

    iPH Member

  • 313 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:God1Metal

Δημοσίευση 10/05/2011 - 23:27

το εκανα και εγω σημερα που ειχα χρονο ολα οκ φαινεται καλυτερη η 4.3.3 στην μπαταρια

#412   vatso

vatso

    iPH User

  • 166 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad mini +4G
  • GameCenter:ref5412

Δημοσίευση 11/05/2011 - 08:32

Καλημέρα κι από μένα, έκανα κι εγώ το jb στην 4.3.3 όντας ήδη jb στην 4.3.2 και φαίνεται όλα να είναι οκ so far. Απλά θα ήθελα να σας περιγράψω τη διαδικασία που ακολούθησα για να την επιβεβαιώσετε:

1. Backup
2. Restore & update στην 4.3.3
3. Set up as new
4. Redsn0w 0.9.6rc15
5. Restore from backup του βήματος 1 (εξηγούσε το itunes οτι θα επανέλθουν επαφές, εφαρμογές, ημερολόγια και δεν θα αλλάξει το firmware)

Μετά και από ένα reboot όλα δείχνουν να είναι όπως πριν, απλά αναγκάστηκα να ξαναπεράσω τις εφαρμογές από cydia (γιατί δεν έχω μάθει ακόμα να τις κάνω backup :blush: )

#413   Christos75

Christos75

    iPH Hero

  • 3.927 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:Justsaychris

Δημοσίευση 11/05/2011 - 08:51

Αφού σου παίζουν όλα μία χαρά, κανένα πρόβλημα!
Την καλημέρα μου...

#414   Giannis23456

Giannis23456

    iPH newbie

  • 99 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 11/05/2011 - 09:05

Έχω ένα 3GS (από Ελλάδα) με 4.1, το οποίο έχω "σπάσει" με limerain. Επειδή έχω χάσει τα τελευταία επεισόδια σχετικά με τις εξελίξεις στον χώρο του JB, μπορεί κάποιος να μου πει ποιά είναι η τελευταία έκδοση ios, που έχει σπάσει και με ποιο πρόγραμμα, ώστε να αναβαθμίσω την συσκευή μου και να κάνω στη συνέχεια JB ? Είναι το Redsn0w 0.9.6rc15? Ή υπάρχει άλλο?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

#415   Christos75

Christos75

    iPH Hero

  • 3.927 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:Justsaychris

Δημοσίευση 11/05/2011 - 10:06

Έχω ένα 3GS (από Ελλάδα) με 4.1, το οποίο έχω "σπάσει" με limerain. Επειδή έχω χάσει τα τελευταία επεισόδια σχετικά με τις εξελίξεις στον χώρο του JB, μπορεί κάποιος να μου πει ποιά είναι η τελευταία έκδοση ios, που έχει σπάσει και με ποιο πρόγραμμα, ώστε να αναβαθμίσω την συσκευή μου και να κάνω στη συνέχεια JB ? Είναι το Redsn0w 0.9.6rc15? Ή υπάρχει άλλο?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Λοιπόν Γιάννη, η τελευταία έκδοση του iOS είναι η 4.3.3 και μπορείς να κάνεις jb με το Redsn0w 0.9.6rc16 όμως που είναι το τελευταίο και ενημερωμένο εργαλείο που θα σου ξεκλειδώσει την συσκευή και θα έχεις αυτά που θες επάνω!

#416   ViC

ViC

    iPH newbie

  • 16 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/05/2011 - 10:14

Καλησπέρα, έχω IPHONE 3GS αγορασμένο από Αμερική σε 3.0.1. Θέλω να κάνω update στην τελευταία version για την οποία έχει βγεί unlock tool. Μπορώ να το κάνω με τις οδηγίες αυτού του topic ή θα έχω πρόβλημα??

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων

#417   Christos75

Christos75

    iPH Hero

  • 3.927 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:Justsaychris

Δημοσίευση 11/05/2011 - 10:15

Καλησπέρα, έχω IPHONE 3GS αγορασμένο από Αμερική σε 3.0.1. Θέλω να κάνω update στην τελευταία version για την οποία έχει βγεί unlock tool. Μπορώ να το κάνω με τις οδηγίες αυτού του topic ή θα έχω πρόβλημα??

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων

Αυτό το topic αγαπητέ δεν είναι για unlock παρά μόνο για jailbreak!
Κατά συνέπεια, μην κάνεις με αυτό το εργαλείο διότι θα έχεις πρόβλημα!

Τελευταία επεξεργασία από: Christos75, 11/05/2011 - 10:16


#418   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 11/05/2011 - 10:18

Καλησπέρα, έχω IPHONE 3GS αγορασμένο από Αμερική σε 3.0.1. Θέλω να κάνω update στην τελευταία version για την οποία έχει βγεί unlock tool. Μπορώ να το κάνω με τις οδηγίες αυτού του topic ή θα έχω πρόβλημα??

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων


Αυτό που θες είναι στον οδηγό τέλος κάτω κάτω..;-)

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#419   unique

unique

    iPH newbie

  • 26 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/05/2011 - 10:19

Το εκανα και εγω update k JB στην 4.3.3. απο την 4.2.1 JB που ημουν αλλα αντιμετωπιζω ενα ΠΡΟΒΛΗΜΑ
Οταν μου ερχεται SMS δεν χτυπαει ο ηχος παρα μονο κανει δονηση
(εχω τσεκαρει πολλες φορες οτι δεν ειναι στην δονηση, το εχω βαλει και το εχω βγαλει επισης πολλες φορεσ στην δονηση αλλα αυτο μονο "δονειται" και δεν χτυπαει)
ΕΔΩ να πω τι εχω κανει με τα sms:
μετα το JB για να κρατησω τα παλια μηνυματα μου, του περασα μεσω iPhoneExplorer to sms.db στο var/mobile/library/sms


H διαδικασια εγινε απλα και ευκολα με τα παρακατω βηματα:
1. Backup
2. Restore & update στην 4.3.3
3. Set up as new
4. Redsn0w 0.9.6rc16

#420   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 11/05/2011 - 10:20

Άνοιξε ένα topic για να το αναλύσουμε εκεί φίλε μου γιατί αν το αναλύσουμε εδώ θα βγούμε off topic..

Σε ευχαριστώ..;-)

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες