Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 14 ψήφοι

[Oδηγός Win / Mac ] Untethered jailbreak στην iOS 4.3.3 με Redsn0w 0.9.6rc15 / RC 16


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1375 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#61   Gregory25

Gregory25

    iPH newbie

  • 45 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 07/05/2011 - 08:10

Παιδια καλημέρα. Έχω ένα τεσσαρι και είμαι στην 4.2.1. Έχω κάνει jb και έχω άπειρες εφαρμογές κατεβασμενες απο το installus. Θέλω να πάω στην 4.3.3 και να κάνω jb αλλά δεν θέλω να χαθεί καμία εφαρμογή. Μπορεί κάποιος να μου πει με απλά βήματα πως το κάνω αυτό?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#62   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 07/05/2011 - 08:12

http://www.iphonehel..._1#entry400750'>[ΟΔΗΓΟΣ] Προετοιμασία για Jailbreak! Backup και Restore πριν το jailbreak για να μην χάσετε αρχεία!

Και μετά ξεκινάς...

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#63   Christos75

Christos75

    iPH Hero

  • 3.927 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:Justsaychris

Δημοσίευση 07/05/2011 - 08:13

http://www.iphonehel..._1#entry400750'>[ΟΔΗΓΟΣ] Προετοιμασία για Jailbreak! Backup και Restore πριν το jailbreak για να μην χάσετε αρχεία!

Και μετά ξεκινάς...

;)

#64   nik75

nik75

    iPH Elite Poster

  • 3.405 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 07/05/2011 - 08:13

Βάλτο σε dfu και ξανά δοκίμασε να συνδεθείς στο iTunes..

To iTunes είναι αναβαθμισμένο στην τελευταία έκδοση?

Ναι το αναβαθμισα,πρεπει να παιζει κατι με το δικτυο που ειναι φορτωμενο,μαλλον εφοσον τωρα το τηλ δουλευει θα το δοκιμασω το μεσημερακι!
Thanks παρα πολυ παιδια ελπιζω να πανε ολα καλα το μεσημερακι!!
Thanks again.........

#65   Christos75

Christos75

    iPH Hero

  • 3.927 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:Justsaychris

Δημοσίευση 07/05/2011 - 08:19

Ναι το αναβαθμισα,πρεπει να παιζει κατι με το δικτυο που ειναι φορτωμενο,μαλλον εφοσον τωρα το τηλ δουλευει θα το δοκιμασω το μεσημερακι!
Thanks παρα πολυ παιδια ελπιζω να πανε ολα καλα το μεσημερακι!!
Thanks again.........

Θα αναμένουμε νέα σου φίλτατε...

#66   parex

parex

    iPH Elite Poster

  • 3.175 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 07/05/2011 - 08:32

ευχαριστούμε πολύ Κώστα να είσαι καλά, περιμένουμε τις εντυπώσεις σου από την 4.3.3
έχεις + για τον οδηγό σου

#67   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 07/05/2011 - 08:39

Nα σαι καλά φίλε μου .Οι πρώτες εντυπώσεις στο 3gs μόνο θετικές είναι και η μπαταρία του μέχρι στιγμής σκοτώνει.

Όταν το αγόρασα είχε την 4.1 μέσα και την έπινε νερό από χτες το μεσημέρι που τελείωσα το jb μέχρι σήμερα η μπαταρία είναι απίστευτη.

Έχω 89% και έχω και τα wifi ανοικτά..

Είδωμεν τις επόμενες μέρες θα προσθέτω και περισσότερα tweak και θα δω πάλι πως συμπεριφέρεται..

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#68   parex

parex

    iPH Elite Poster

  • 3.175 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 07/05/2011 - 08:47

Nα σαι καλά φίλε μου .Οι πρώτες εντυπώσεις στο 3gs μόνο θετικές είναι και η μπαταρία του μέχρι στιγμής σκοτώνει.

Όταν το αγόρασα είχε την 4.1 μέσα και την έπινε νερό από χτες το μεσημέρι που τελείωσα το jb μέχρι σήμερα η μπαταρία είναι απίστευτη.

Έχω 89% και έχω και τα wifi ανοικτά..

Είδωμεν τις επόμενες μέρες θα προσθέτω και περισσότερα tweak και θα δω πάλι πως συμπεριφέρεται..

σκέφτομαι και γω να πάω στη 4.3.3 φιλέ, θα περιμένω να μας πεις και αργότερα θα χρειαστώ τις συμβουλές σου και των παιδιών για να το κάνω στο 4αρι μου....
Τη καλημέρα μου φιλέ

#69   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 07/05/2011 - 08:48

Τίποτα δεν είναι αν πάρεις ένα back up μετά προχωράς άφοβα φίλε μου και όπου κολλήσεις πάλι εδώ είμαστε να βοηθήσουμε όπου μπορούμε..;-)

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#70   giabri

giabri

    iPH Elite Poster

  • 3.129 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 07/05/2011 - 08:52

βοηθεια.κατεβασα το redsnow και δεν βλεπω ipsw μεσα.εχει ενα αρχειο αυτο "boot-ipt4g" τι ειναι?μηπως απο τις οδηγιες λειπει ενα βημα?οταν θα πρεπει να κανω browse gia firmware τι θα διαλεξω?επειγον,περιμενω απαντηση να συνεχισω.επισης θθα πρεπει να κανω το redsnow να τρεχει σε περιβαλλον win xp?

RF forever


#71   hercules

hercules

    iPH Master

  • 6.248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 07/05/2011 - 08:52

Nα σαι καλά φίλε μου .Οι πρώτες εντυπώσεις στο 3gs μόνο θετικές είναι και η μπαταρία του μέχρι στιγμής σκοτώνει.

Όταν το αγόρασα είχε την 4.1 μέσα και την έπινε νερό από χτες το μεσημέρι που τελείωσα το jb μέχρι σήμερα η μπαταρία είναι απίστευτη.

Έχω 89% και έχω και τα wifi ανοικτά..

Είδωμεν τις επόμενες μέρες θα προσθέτω και περισσότερα tweak και θα δω πάλι πως συμπεριφέρεται..

κωστα αν και fun της 4.2.1 με βαζεις σε προβληματισμους .Ιδωμεν ,περιμενω και αλλα σχολια

Την καλημερα μου

#72   hercules

hercules

    iPH Master

  • 6.248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 07/05/2011 - 08:53

βοηθεια.κατεβασα το redsnow και δεν βλεπω ipsw μεσα.εχει ενα αρχειο αυτο "boot-ipt4g" τι ειναι?μηπως απο τις οδηγιες λειπει ενα βημα?οταν θα πρεπει να κανω browse gia firmware τι θα διαλεξω?επειγον,περιμενω απαντηση να συνεχισω.επισης θθα πρεπει να κανω το redsnow να τρεχει σε περιβαλλον win xp?

θα διαλεξεις το firmware το οποιο επρεπε ηδη να το εχεις κατεβασει και κρατησει στην επιφανεια εργασιας

#73   parex

parex

    iPH Elite Poster

  • 3.175 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 07/05/2011 - 08:54

Τίποτα δεν είναι αν πάρεις ένα back up μετά προχωράς άφοβα φίλε μου και όπου κολλήσεις πάλι εδώ είμαστε να βοηθήσουμε όπου μπορούμε..;-)

Θα τα κάνω όλα από την αρχή χωρίς BackUp φιλέ, να έχω καθαρό τηλ,θα πάω restore us New γιατί έχω ένα προβληματακι (καιρό τώρα) με το rebbot και pawer oFF στη 4.2.1 και μου ανοίγει μονό με hard reset ....

#74   nik75

nik75

    iPH Elite Poster

  • 3.405 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 07/05/2011 - 09:05

Θα αναμένουμε νέα σου φίλτατε...

μου βγαζει error 3194 διαβασα καπου κατι αλλα δεν καταλαβα τι κανουμε!!

#75   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 07/05/2011 - 09:07

μου βγαζει error 3194 διαβασα καπου κατι αλλα δεν καταλαβα τι κανουμε!!


Σε κανονικό update στο βγάζει ή με shift restore?

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 5

0 μέλη, 5 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες