Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Λευκό iPhone 4 από σήμερα διαθέσιμο στη vodafone


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
69 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 09/05/2011 - 14:38

Συμφωνώ μαζί σου στο ότι η κίνηση είναι απαράδεκτη.

Αλλά διαφωνώ στο ότι ας πούμε μέχρι τώρα η τιμή ήταν προσιτή και τα 13 ευρώ καπέλο της vodafone το έκαναν απαγορευτικό.


Τι να σου πω για κάποιους μπορεί να είναι... Εγώ ξέρω άτομα που μαζεύουν 3-4-5 μήνες λεφτά για να αποκ΄τησουν το iPhone. Και σκέψου και από την αρχή.. το 3G ήταν πιο φθηνό σε σχέση με το 3Gs που βγήκε αργότερα.. μετά το iPhone 4 αυξήθηκε κι άλλο (659) και τώρα κι άλλο (672).. Μην απορούμε μετά αν δούμε το iPhone 5 πάνω από 700 ευρώ.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   azaleea

azaleea

    iPH Master

  • 6.726 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 09/05/2011 - 14:40

Συγγνώμη ρε παιδιά ούτε πλούσιος είμαι ούτε μου περισσεύουν αλλά να ρωτήσω κάτι.

Το κινητό μέχρι πρότινος είχε 779. Τώρα 792. Δηλαδή 13 ευρώ αύξηση. 13 στα 780. Δηλαδή 1,5%

Θέλετε να μου πείτε ότι τα 780 ήταν λίγα και τα 790 είναι πολλά?

Απαράδεκτη κίνηση δε λέω. Αλλά να μην τρελαθούμε κιόλας.

Αν κάποιος έχει τα 780 και θέλει να το αγοράσει θα βρει 13 ευρώ ακόμα.

Και η προσωπική μου εκτίμηση είναι ότι δεν θα έχει κανέναν απολύτως αντίκτυπο στις πωλήσεις τους, με αποτέλεσμα οι άλλες 2 εταιρείες να αυξήσουν και αυτές μιας και δεν θα έχουν να κερδίσουν τίποτα από την χαμηλότερη τιμή.



κ τα 780 ειναι ηδη πολλα, ειδικα σε σχεση με τις τιμες εξωτερικου, για να μην πω κ για τις τιμες παροχης (κ τις εξτρα χρεωσεις...)
δεν ειναι για τα 13€, λες κ δεν κερδιζαν ηδη αρκετα απο πριν
αν τα 13 δεν ειναι σημαντικα, τοτε γιατι δεν πηγαν την τιμη προς τα κατω, αλλα προς τα πανω ?
κ στο κατω κατω της γραφης, ας εβλεπαν κ τις τιμες των ανταγωνιστων τους
ουτε υποσχονται κατι παραπανω (πχ. νωριτερη παραδοση, καποιο δωρο... οτιδηποτε)
γτ να τους προτιμησει καποιος με ακριβοτερη τιμη ?

#18   Panar

Panar

    iPH newbie

  • 87 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 09/05/2011 - 14:43

Η Vodafone εχει διαθεσιμα 24μηνα συμβολαια αποκλειστικα για iPhone . Η τιμη πεφτει πολυ. Ειναι η καλυτερη λυση σε σχεση με την Cosmote.

http://imageshack.us...37/unledpv.jpg/

Τελευταία επεξεργασία από: Panar, 09/05/2011 - 14:47


#19   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 09/05/2011 - 14:43

Τι να σου πω για κάποιους μπορεί να είναι... Εγώ ξέρω άτομα που μαζεύουν 3-4-5 μήνες λεφτά για να αποκ΄τησουν το iPhone. Και σκέψου και από την αρχή.. το 3G ήταν πιο φθηνό σε σχέση με το 3Gs που βγήκε αργότερα.. μετά το iPhone 4 αυξήθηκε κι άλλο (659) και τώρα κι άλλο (672).. Μην απορούμε μετά αν δούμε το iPhone 5 πάνω από 700 ευρώ.

Εγώ είμαι σίγουρος ότι το 5 θα έχει πάνω από 800 το μεγάλο μοντέλο με τα 32 giga.

Δε θέλω να φανώ κυνικός, αλλά και η ferrari αμάξι είναι και στοιχίζει πολλά περισσότερα από ένα απλό ΙΧ.

Άλλωστε ας μη γελιόμαστε, ένα μεγάλο ποσοστό από εμάς (βάζω και τον εαυτό μου μέσα) που γκρινιάζουμε για τις τιμές των iphone τα παίρνουμε στο τέλος με επιδοτήσεις σε πολύ χαμηλές τιμές.

Για να μην πω και ένα μεγάλο ατού που λέω ότι έχουν τα συγκεκριμένα τηλέφωνα που ακούει στο όνομα "αξία μεταπώλησης".

Καλώς ή κακώςμ όσο πιο ακριβά το αγοράσεις τόσο πιο ακριβά θα το πουλήσεις όταν έρθει η ώρα.

(για άλλη μια φορά δεν υποστηρίζω την αύξηση της τιμής απλά δεν τη θεωρώ τόσο τραγική)

#20   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 09/05/2011 - 14:46

κ τα 780 ειναι ηδη πολλα, ειδικα σε σχεση με τις τιμες εξωτερικου, για να μην πω κ για τις τιμες παροχης (κ τις εξτρα χρεωσεις...)
δεν ειναι για τα 13€, λες κ δεν κερδιζαν ηδη αρκετα απο πριν
αν τα 13 δεν ειναι σημαντικα, τοτε γιατι δεν πηγαν την τιμη προς τα κατω, αλλα προς τα πανω ?
κ στο κατω κατω της γραφης, ας εβλεπαν κ τις τιμες των ανταγωνιστων τους
ουτε υποσχονται κατι παραπανω (πχ. νωριτερη παραδοση, καποιο δωρο... οτιδηποτε)
γτ να τους προτιμησει καποιος με ακριβοτερη τιμη ?

Δίνουν 24μηνα συμβόλαια που ρίχνουν πάρα πολύ την τιμή και που δεν τα έχει κανείς άλλος.

Όσο για την τιμή σε σύγκριση με έξω, είχε ανέβει παλαιότερα άρθρο που εξηγούσε ότι δεν είναι θέμα εταιρειών αλλά θέμα δασμών και φόρων εισαγωγής αλλά και ΦΠΑ μιας και έχουμε από τα ψηλότερα.

#21   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 09/05/2011 - 14:46

Εγώ είμαι σίγουρος ότι το 5 θα έχει πάνω από 800 το μεγάλο μοντέλο με τα 32 giga.

Δε θέλω να φανώ κυνικός, αλλά και η ferrari αμάξι είναι και στοιχίζει πολλά περισσότερα από ένα απλό ΙΧ.

Άλλωστε ας μη γελιόμαστε, ένα μεγάλο ποσοστό από εμάς (βάζω και τον εαυτό μου μέσα) που γκρινιάζουμε για τις τιμές των iphone τα παίρνουμε στο τέλος με επιδοτήσεις σε πολύ χαμηλές τιμές.

Για να μην πω και ένα μεγάλο ατού που λέω ότι έχουν τα συγκεκριμένα τηλέφωνα που ακούει στο όνομα "αξία μεταπώλησης".

Καλώς ή κακώςμ όσο πιο ακριβά το αγοράσεις τόσο πιο ακριβά θα το πουλήσεις όταν έρθει η ώρα.

(για άλλη μια φορά δεν υποστηρίζω την αύξηση της τιμής απλά δεν τη θεωρώ τόσο τραγική)



Nα δούμε τι θα κάνουμε από φέτος φίλε που κόπηκαν οι επιδοτήσεις όμως

#22   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 09/05/2011 - 14:48

Καθόλου δεν κόπηκαν αδερφέ χθες μίλαγα με vodafone για ένα φιλαράκι και του το δίνουν με 149 ευρώ με 45 ευρώ πάγιο!

Απλά θέλουν λίγο πίεση!

Τελευταία επεξεργασία από: nsxbass, 09/05/2011 - 14:48


#23   giorgos_rou

giorgos_rou

    iPH Contributor

  • 1.402 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 09/05/2011 - 14:49

Εγώ είμαι σίγουρος ότι το 5 θα έχει πάνω από 800 το μεγάλο μοντέλο με τα 32 giga.

Δε θέλω να φανώ κυνικός, αλλά και η ferrari αμάξι είναι και στοιχίζει πολλά περισσότερα από ένα απλό ΙΧ.

Άλλωστε ας μη γελιόμαστε, ένα μεγάλο ποσοστό από εμάς (βάζω και τον εαυτό μου μέσα) που γκρινιάζουμε για τις τιμές των iphone τα παίρνουμε στο τέλος με επιδοτήσεις σε πολύ χαμηλές τιμές.

Για να μην πω και ένα μεγάλο ατού που λέω ότι έχουν τα συγκεκριμένα τηλέφωνα που ακούει στο όνομα "αξία μεταπώλησης".

Καλώς ή κακώςμ όσο πιο ακριβά το αγοράσεις τόσο πιο ακριβά θα το πουλήσεις όταν έρθει η ώρα.

(για άλλη μια φορά δεν υποστηρίζω την αύξηση της τιμής απλά δεν τη θεωρώ τόσο τραγική)


Το παράδειγμα, συγγνώμη αλλά, είναι εντελώς άτοπο. Μιλάμε για ένα τηλέφωνο.

#24   chrispaok97

chrispaok97

    iPH Member

  • 298 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:chrispaok97

Δημοσίευση 09/05/2011 - 14:50

Εε και ας τις αυξησαν. Δεν πιστευω καποιος να παει να σκασει 7 εκατοσταρικα και να κολλησει στα 20 ευρω που ειναι η αυξηση. Και στην τελικη αυτοι θα χασουν πελατες.

#25   akabelakos

akabelakos

    iPH newbie

  • 3 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/05/2011 - 14:50

Σήμερα παρατήρησα ότι είναι διαθέσιμο το λευκό iPhone 4 http://www.vodafone....tion?skuId=7241 .

Αναρτημένη εικόνα


Όμως πώς εξηγείται η αύξηση στην τιμή; 672 ευρώ (και στο μαύρο και στο λευκό). Η Cosmote το χει ακόμα στα 659€.



ρε παιδια μην τρελαθουμε....ποιος θα αγορασει το iphone 4 με 672E οταν περιμενουμε το samsung galaxy s II με 600 ?????η τιμη του επρεπε να πεσει κατα πολυ

#26   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 09/05/2011 - 14:51

Το παράδειγμα, συγγνώμη αλλά, είναι εντελώς άτοπο. Μιλάμε για ένα τηλέφωνο.

Και πριν να βγουν τα supercars δεν υπήρχε τόσο ακριβό αυτοκίνητο.

Και όταν βγήκε σίγουρα κάποιοι είπαν: "Τι λέτε ρε τόσα λεφτά για ένα αμάξι?"

#27   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 09/05/2011 - 14:52

ρε παιδια μην τρελαθουμε....ποιος θα αγορασει το iphone 4 με 672E οταν περιμενουμε το samsung galaxy s II με 600 ?????η τιμη του επρεπε να πεσει κατα πολυ

Χαχαχα περί ορέξεως...

#28   dennis97

dennis97

    iPH Contributor

  • 1.292 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/05/2011 - 14:55

Μήπως εννοείς μείωση? Μειώθηκε μιας και καταργήθηκε το 16 και το 32 και έβγαινε μόνο το 8.

Οχι εννοω οτι οταν κυκλοφορησε το 3GS 32GB κοστιζε 669 και λιγο πριν την κυκλοφορια του 4 κοστιζε 690
Και αντιστοιχα με το 16GB κοστιζε 569 και λιγο πριν την κυκλοφορια του 4 κοστιζε 681.

#29   akabelakos

akabelakos

    iPH newbie

  • 3 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/05/2011 - 14:56

Χαχαχα περί ορέξεως...


Παιδια και εγω κατοχος iphone 4 ειμαι...αλλα πλεον αναμενουμε το iphone 5. Ποιος θα παει να δωσει τωρα 700 ευρω για ενα κινητο ενος χρονου..ειδικα τωρα που βγαινουν τα διπυρηνα ???
ηδη εχει βγει το LG OPTIMUS 2X ME 500 ευρω..σε λιγο καιρο ερχεται και το SAMSUNG...και εμεις θα αγορασουμε iphone 4 με 200 ευρω παραπανω ???

#30   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 09/05/2011 - 14:56

Οχι εννοω οτι οταν κυκλοφορησε το 3GS 32GB κοστιζε 669 και λιγο πριν την κυκλοφορια του 4 κοστιζε 690
Και αντιστοιχα με το 16GB κοστιζε 569 και λιγο πριν την κυκλοφορια του 4 κοστιζε 681.

Δεν το θυμάμαι για να πω την μαύρη αλήθεια για να το λες έτσι θα είναι!

Άρα η voda μας ενημερώνει ότι έρχεται το 5! :P

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες