Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

10 χρόνια apple stores


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
4 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   WoodyAllen

WoodyAllen

    iPH Contributor

  • 1.116 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/05/2011 - 18:19

Χαιρετώ την παρέα

10 χρόνια κλείνουν σήμερα απο το άνοιγμα του πρώτου φυσικού καταστήματος της apple στη Βιρτζίνια. Για τους φίλους που δεν ξέρουν τα apple store σε όλο το κόσμο αποτελούν τα πιο επικερδή καταστήματα λιανικής ανα τετραγωνικό μετρό στο κόσμο έχοντας πια κάνει σχολή στο είδος του. Συνέβαλλαν τα μέγιστα στο χτίσιμο του brand name της apple τα τελευταία 10 χρόνια και αποτελούν case study πλέον για όλους τους εμπορικούς κολοσους..

Έζησα πρόσφατα την εμπειρία ενός τέτοιου μαγαζιού στη νέα Υόρκη και πραγματικά εντυπωσιαστικα απο το στήσιμο και την shopping experience που προσφέρουν τα apple stores. Για όσους ταξιδευσουν σε κάποιο προορισμό που έχει τέτοιο κατάστημα πραγματικά μην παραλειψουν να το συμπεριλαβουν στα αξιοθέατα που θα δουν. Πραγματικά πως βγήκα απο κει μεσα χωρίς ένα MacBook air πραγματικά δεν ξέρω. Καθαρά θεμα τύχης!!!!

Το tuaw.com έχει ένα αφιέρωμα σε αυτά τα 10 χρόνια. Μπορείτε. να το βρείτε εδώ

Δυστυχώς το μεγεθος της αγοράς της Ελλάδας, η εχθρική αντιμετώπιση στις επενδύσεις και το δαιδαλωδες φορολογικό καθεστώς κάνουν μακρινό όνειρο ένα επίσημο apple store στην Ελλάδα. Κρίμα, πολυ κρίμα...

Τελευταία επεξεργασία από: WoodyAllen, 15/05/2011 - 18:26


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   gprokias

gprokias

    -

  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:icaruses

Δημοσίευση 15/05/2011 - 18:37

Τα χρονια πολλα να ευχηθω τοτε!!! :rolleyes:

#3   xmix

xmix

    iPH newbie

  • 86 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/05/2011 - 21:50

Πρόσφατα επισκέφτηκα το Λονδίνο...τα apple stores ήταν στο πρόγραμμα επι καθημερινής βάσης!Περιττό να πω ότι έπαθα πολιτισμικό σοκ σε σχέση με τις μεσαιωνικές καταστάσεις που βιώνουμε στα ελληνικά καταστήματα.Μια μικρή Disneyland που καθημερινά δέχεται εκατοντάδες κόσμου στους άψογα διαμορφωμένους χώρους προσφέροντας απεριόριστη πρόσβαση σε όλα τα προϊόντα της apple,μοναδική εξυπηρέτηση από τους υπαλλήλους,μέχρι και μουσικά events με live εμφανίσεις μέσα στο κατάστημα!!!

Επίσης θα συμφωνήσω με τον Woodyallen που ξεκίνησε το θέμα ότι είναι εξαιρετικά δύσκολο να φύγεις από το μαγαζί με άδεια χέρια!!!Εγώ πάντως δεν τα κατάφερα...ένα iPad το τσίμπησα!

#4   WoodyAllen

WoodyAllen

    iPH Contributor

  • 1.116 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/05/2011 - 22:12

...
Επίσης θα συμφωνήσω με τον Woodyallen που ξεκίνησε το θέμα ότι είναι εξαιρετικά δύσκολο να φύγεις από το μαγαζί με άδεια χέρια!!!Εγώ πάντως δεν τα κατάφερα...ένα iPad το τσίμπησα!


Φίλε μου το iPad το τσιμπησα και εγώ... :lol:

#5   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/05/2011 - 22:14

εγω ειχα παει στην regent street.. τελη Νοεμβριου... εφυγα με apple tv, airmouse τα υπολοιπα τα ειχα... :lol:

Μια βόλτα στην Regent street London (Apple Store)

Τελευταία επεξεργασία από: DINFUN, 15/05/2011 - 22:15





Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες