Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

Ενημέρωση (προς εσάς) Διαμαρτυρία (προς την Apple)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
124 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   alexakisd

alexakisd

    iPH Contributor

  • 1.184 μηνύματα
  • Twitter:@alexakisdim
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:alexakisd@gmail.com

Δημοσίευση 17/05/2011 - 19:24

παιδιά είναι φως φανάρι ότι το σταματήσανε για λόγους marketing και τον δουλεύουν τον άνθρωπο με licenses και μ@λ@κίες!!! υπάρχουν ελληνικοί χάρτες στην ευρωπαϊκή έκδοση!!! απλώς κοστίζει παραπάνω από την ελληνική!!!

εκεί ΑΚΡΙΒΩΣ θέλω να καταλήξω...................στο δούλεμα.........και εκεί πρέπει να κάνω κάπως κάτι αλλά που και σε ποιόν?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   MixalisXxx

MixalisXxx

    iPH Elite Poster

  • 2.047 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/05/2011 - 19:27

η εταιρια φταει που εβγαλε το λογισμικο και η apple...θα αγορασεις μια εφαρμογη χωρις να εχεις υποστηριξη?και αν χασεις την εφαρμογη(restore) απο το κινητο και τον υπολογιστη (format) θα κλαιει τα χρηματα που πεταξε?ενα προιον το αγοραζεις και για την υποστηριξη που θες να εχεις και τωρα και μετα απο 5 χρονια αλλα και για τα update...ειδαλλως φιλε μου εσυ γιατι αγοραζεις αυθεντικα?
και η apple φταιει γιατι αποδεχεται τετοιους ορους και ο καταναλωτης την παταει


Συμφωνώ με τον Βασίλη! Αν για κάποιο λόγο εσύ δεν κρατήσεις στο αρχείο σου την εφαρμογή που πλήρωσες και δεν μπορείς να την βρεις ούτε στο appstore τότε θα πρέπει να υπήρχε ένας τρόπος επικοινωνόντας με την εταιρία να μπορούν να στην στείλουν! Ας μην μπορείς να κάνεις update αφού δεν θα υπάρχουν αλλά το αρχικό προιών που πλήρωσες πρέπει να μπορούν να στο παρέχουν!

Ας στο στείλουν με μαιλ, ας σου δώσουν λινκ για download στην σελίδα τους που θα βάζεις το id της συσκευής σου και θα το κατεβάζεις! Όχι να σε κλάνουν έτσι!

#33   nidi

nidi

    iPH Member

  • 304 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 17/05/2011 - 19:28

εκεί ΑΚΡΙΒΩΣ θέλω να καταλήξω...................στο δούλεμα.........και εκεί πρέπει να κάνω κάπως κάτι αλλά που και σε ποιόν?


στην εταιρία διάθεσης!
σε κανέναν άλλο!
και να αναφέρεις ότι υπάρχουν ελληνικοί χάρτες σε άλλες εκδόσεις για να τους δείξεις ότι τα licenses που σου λένε είναι μ@λ@κίες και το ξέρεις...
άλλωστε το e-mail τους, λέει ότι και στο δικό τους web store έχουν σταματήσει τους ελληνικούς χάρτες σωστά;
εκεί τι ρόλο παίζει η apple;

#34   Researcher

Researcher

    iPH Hero

  • 3.615 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/05/2011 - 19:30

Συμφωνώ με τον Βασίλη! Αν για κάποιο λόγο εσύ δεν κρατήσεις στο αρχείο σου την εφαρμογή που πλήρωσες και δεν μπορείς να την βρεις ούτε στο appstore τότε θα πρέπει να υπήρχε ένας τρόπος επικοινωνόντας με την εταιρία να μπορούν να στην στείλουν! Ας μην μπορείς να κάνεις update αφού δεν θα υπάρχουν αλλά το αρχικό προιών που πλήρωσες πρέπει να μπορούν να στο παρέχουν!

Ας στο στείλουν με μαιλ, ας σου δώσουν λινκ για download στην σελίδα τους που θα βάζεις το id της συσκευής σου και θα το κατεβάζεις! Όχι να σε κλάνουν έτσι!


Παιδιά δεν υπάρχει πρέπει! Το σωστό είναι το purchase agreement της εφαρμογής που το δέχτηκες όταν την αγόρασες. Μη ζητάτε μόνο και μη ρίχνετε τα λάθη στους άλλους μήτε να βλέπεπτε παντού εχθρούς. Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν μαγειρεύουν.

Και το ξαναλέω, η εφαρμογή για το ΧΩ λόγο (ακόμη και για πουσ@@@α) σταμάτησε. Αυτοί όμως έχουν κάθε δικαίωμα.

υγ: ρώτησα για το jb να δω εάν ήθελες να κρατήσεις το μηχάνημα καθαρό γι' αυτό και την αγόρασες.

#35   alexakisd

alexakisd

    iPH Contributor

  • 1.184 μηνύματα
  • Twitter:@alexakisdim
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:alexakisd@gmail.com

Δημοσίευση 17/05/2011 - 19:31

στην εταιρία διάθεσης!
σε κανέναν άλλο!
και να αναφέρεις ότι υπάρχουν ελληνικοί χάρτες σε άλλες εκδόσεις για να τους δείξεις ότι τα licenses που σου λένε είναι μ@λ@κίες και το ξέρεις...
άλλωστε το e-mail τους, λέει ότι και στο δικό τους web store έχουν σταματήσει τους ελληνικούς χάρτες σωστά;
εκεί τι ρόλο παίζει η apple;



για άλλη μια φορά ΘΕΡΜΑ ΠΑΡΑΚΑΛΩ

όποιος γνωρίζει καλά την Αγγλική Γλώσσα
ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΟΝ ΚΟΠΟ ΝΑ ΓΡΑΨΕΙ ΤΟ ΚΕΙΜΕΝΟ ΤΗΣ ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΙΑΣ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΥΣ ΤΟ ΣΤΕΙΛΩ ΑΜΕΣΑ?


#36   alexakisd

alexakisd

    iPH Contributor

  • 1.184 μηνύματα
  • Twitter:@alexakisdim
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:alexakisd@gmail.com

Δημοσίευση 17/05/2011 - 19:32

Παιδιά δεν υπάρχει πρέπει! Το σωστό είναι το purchase agreement της εφαρμογής που το δέχτηκες όταν την αγόρασες. Μη ζητάτε μόνο και μη ρίχνετε τα λάθη στους άλλους μήτε να βλέπεπτε παντού εχθρούς. Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν μαγειρεύουν.

Και το ξαναλέω, η εφαρμογή για το ΧΩ λόγο (ακόμη και για πουσ@@@α) σταμάτησε. Αυτοί όμως έχουν κάθε δικαίωμα.

υγ: ρώτησα για το jb να δω εάν ήθελες να κρατήσεις το μηχάνημα καθαρό γι' αυτό και την αγόρασες.

ναι όταν την αγόρασα ήθελα να κρατήσω καθαρό το μήλο

#37   Researcher

Researcher

    iPH Hero

  • 3.615 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/05/2011 - 19:33

ναι όταν την αγόρασα ήθελα να κρατήσω καθαρό το μήλο


Οι κ**εταιρείες του iTunes Store...θέλεις να κρατήσεις το μήλο καθαρό και δε μπορείς!

#38   bakis

bakis

    iPH Addict

  • 626 μηνύματα
  • Twitter:@vbakis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:bakis

Δημοσίευση 17/05/2011 - 19:34

Σταμάτησε το support ρε γαμώτο? την εχω αγοράσει και εγω αυτή την εφαρμογή! Φτου!

#39   alexakisd

alexakisd

    iPH Contributor

  • 1.184 μηνύματα
  • Twitter:@alexakisdim
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:alexakisd@gmail.com

Δημοσίευση 17/05/2011 - 19:34

για άλλη μια φορά ΘΕΡΜΑ ΠΑΡΑΚΑΛΩ

όποιος γνωρίζει καλά την Αγγλική Γλώσσα
ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΟΝ ΚΟΠΟ ΝΑ ΓΡΑΨΕΙ ΤΟ ΚΕΙΜΕΝΟ ΤΗΣ ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΙΑΣ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΥΣ ΤΟ ΣΤΕΙΛΩ ΑΜΕΣΑ?


#40   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/05/2011 - 19:35

Παιδιά δεν υπάρχει πρέπει! Το σωστό είναι το purchase agreement της εφαρμογής που το δέχτηκες όταν την αγόρασες. Μη ζητάτε μόνο και μη ρίχνετε τα λάθη στους άλλους μήτε να βλέπεπτε παντού εχθρούς. Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν μαγειρεύουν.

Και το ξαναλέω, η εφαρμογή για το ΧΩ λόγο (ακόμη και για πουσ@@@α) σταμάτησε. Αυτοί όμως έχουν κάθε δικαίωμα.

υγ: ρώτησα για το jb να δω εάν ήθελες να κρατήσεις το μηχάνημα καθαρό γι' αυτό και την αγόρασες.

δεν συμφωνω αλλα δεχομαι την γνωμη σου αν και διαφορετικη,ωστοσο ποιο το νοημα να εχεις αυθεντικες εφαρμογες αν καθε φορα δεν υπαρχει υποστηριξη και μενεις ξεκρεμαστος εαν αφαιρουνται απο το appstore?μια απορια διατυπωνω που μου ηρθε τωρα στο μυαλο

#41   MixalisXxx

MixalisXxx

    iPH Elite Poster

  • 2.047 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/05/2011 - 19:36

Παιδιά δεν υπάρχει πρέπει! Το σωστό είναι το purchase agreement της εφαρμογής που το δέχτηκες όταν την αγόρασες. Μη ζητάτε μόνο και μη ρίχνετε τα λάθη στους άλλους μήτε να βλέπεπτε παντού εχθρούς. Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν μαγειρεύουν.

Και το ξαναλέω, η εφαρμογή για το ΧΩ λόγο (ακόμη και για πουσ@@@α) σταμάτησε. Αυτοί όμως έχουν κάθε δικαίωμα.

υγ: ρώτησα για το jb να δω εάν ήθελες να κρατήσεις το μηχάνημα καθαρό γι' αυτό και την αγόρασες.


Το purchace agreement που το γράφει όταν κατεβάζεις μια εφαρμογή? Εγώ στο iPhone μου έχω αγοράσει αρκετές εφαρμογές και κάποιες απο αυτές με ρωτάνε μόνο αν είμαι πάνω απο 17...

#42   iLuxus

iLuxus

    iPH Hero

  • 5.344 μηνύματα
  • Twitter:@iLuxus
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:apw_Ultra

Δημοσίευση 17/05/2011 - 19:56

Φίλε μου @bluehorizon71, αν και καταλαβαίνουμε τον εκνευρισμό σου, δεν σημαίνει ότι μπορείς να εκφράζεσαι έτσι!

Δεν μπορείς να απαιτείς από τα μέλη να σου γράψουν κάποιο κείμενο, η οποιαδήποτε άλλη χάρη. Ότι κάνουμε το κάνουμε γιατί γουστάρουμε, και γιατί θέλουμε να βοηθήσουμε. Με αυτή την συμπεριφορά όμως, μόνο αυτό δεν θα καταφέρεις. Θα σε παρακαλέσω να ηρεμήσεις, και σίγουρα πιστεύω όλο και κάποιος θα βρεθεί να σου στείλει το πολυπόθητο κείμενο σε ΠΜ!!

Τελευταία επεξεργασία από: iLuxus, 17/05/2011 - 19:57

∼ Να είσαι ο εαυτός σου, όλοι οι άλλοι ρόλοι είναι πιασμένοι ∼


#43   YesorNo

YesorNo

    iPH Member

  • 263 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/05/2011 - 19:57

Φιλε Researcher δε το αλλιως..σου πουλαω ενα οικοπεδο για να χτισεις το σπιτι σου και μετα απο μισο χρονο (δεν εχεις προλαβει να φτιαξεις το σπιτι σου) σου λενε το οικοπεδο σου θα κοπει και θα περασει δρομος απο μεσα .Ασχετα αμα το ηξερα ή δεν το ηξερα εγω αυτο δεν θα με επερνες τηλεφωνο και θα μου ελεγες ελα δω ρε ...

#44   alexakisd

alexakisd

    iPH Contributor

  • 1.184 μηνύματα
  • Twitter:@alexakisdim
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:alexakisd@gmail.com

Δημοσίευση 17/05/2011 - 20:00

Φίλε μου @bluehorizon71, αν και καταλαβαίνουμε τον εκνευρισμό σου, δεν σημαίνει ότι μπορείς να εκφράζεσαι έτσι!

Δεν μπορείς να απαιτείς από τα μέλη να σου γράψουν κάποιο κείμενο, η οποιαδήποτε άλλη χάρη. Ότι κάνουμε το κάνουμε γιατί γουστάρουμε, και γιατί θέλουμε να βοηθήσουμε. Με αυτή την συμπεριφορά όμως, μόνο αυτό δεν θα καταφέρεις. Θα σε παρακαλέσω να ηρεμήσεις, και σίγουρα πιστεύω όλο και κάποιος θα βρεθεί να σου στείλει το πολυπόθητο κείμενο σε ΠΜ!!



έχεις απόλυτο δίκιο και συγγνώμη

#45   alexakisd

alexakisd

    iPH Contributor

  • 1.184 μηνύματα
  • Twitter:@alexakisdim
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:alexakisd@gmail.com

Δημοσίευση 17/05/2011 - 20:03

με την βοήθεια του google translate έγραψα το παρακάτω κείμενο το οποίο σκοπεύω να στείλω στην εταιρεία παραγωγής του συγκεκριμένου προγράμματος
παρακαλώ βοηθήστε με να το διορθώσω όπου έχει λάθος και βέβαια πείτε μου και την γνώμη σας για το ύφος του κειμένου.

Ladies and gentlemen
when I made the purchase of your application convinced by the validity of your company since you have used similar applications in other devices I have.
Unfortunately, your move is to stop supporting this project only 10 months after purchase makes me resent the policy followed towards your consumers.
especially when I see that the application that covers all of Europe, which of course is still in Appstore no way justifies your previous answer.
I expect you to initiate goodwill has to make any serious company to its consumers. post your answer clear and then i'll brief the Apple company itself, and the European courts.
with price

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες