Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Ξεκλειδωνει και η Ελλαδα το iphone


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
32 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   gsouri

gsouri

    iPH Member

  • 246 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/05/2011 - 09:37

επειδή με έχει πιάσει μια μανία με το unlock του iphone 4 και κατά την γνώμη μου το θεωρώ βλακεία το κλείδωμα του στους εκαστοτε παροχους γιατί πια δεν βρισκόμαστε στο 1999 και 2000 που μαζί με την σύνδεση σου έκαναν και μια εξοχική κατοικία δώρο για να σε πιάσουν πελάτη.

Τέλος πάντων το θέμα δεν είναι αυτό! αφού έστειλα mail σε όλους τους παρόxους του εξωτερικού βλέπε O2, Orange κλπ. και τους ρωτούσα πόσο θέλουν και αν μπορούν να μου ξεκλειδώσουν το iphone 4 που έφερα από αμερικα. σκέφτηκα να πάρω τηλέφωνο την μαμά Apple. πήρα τηλέφωνο έδωσα τα στοιχειά μου καταγραφικε η κλήση μου έδωσα και το ΙΜΕΙ με βάρια καρδιά γιατί σκεπτόμουν ότι μπορεί να το έχει κλέψει ο αμερικανός και μετά με έβλεπα στη στενή, αλλά όλα καλά. Και μου λέει το τοπάκι εκεί που ήταν πολύ εξυπηρετικό, Off the record η vodafone είναι υποχρεωμένη να σας ξεκλειδώσει το τηλέφωνο αν το ζητήσετε άπλα δεν ξέρω με ποιο κόστος.

Παίρνω λοιπόν την Vodafone τηλέφωνο μιλαω με το τεχνικό τμήμα του iphone 4 ειμαι και VIP πελάτης (μην χεσω) και του λέω του ανθρώπου εκεί ότι...το και το. Και θέλω να μου το ξεκλειδώσετε.
παύση......

παύση......

Ναι Κύριε μου η αλήθεια είναι ότι μπορούμε να το κάνουμε άπλα αυτό θα πρέπει να γίνει από άδω και όχι από κατάστημα ή το τηλέφωνο.

ΩΡΑΙΑ! του λέω το κόστος για αυτό ποιο είναι???

Η αλήθεια είναι πως δεν ξέρω κύριε μου αλλά βέβαια θα μας στείλετε το τηλέφωνο και θα σας ενημερώσουμε για το κόστος και αν συμφωνείτε θα ξεκλειδωθεί.


Λοιπόν εγώ θα προσπαθήσω να βρω άκρη για το κόστος πριν το στείλω. αλλά αν δεν το καταφέρω μέχρι το μεσημέρι θα το πάω για να δω κόστος της VODAFONE.


Αυτά προς ενημέρωση για οποιαδήποτε εξέλιξη θα σας ενημερώσω.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   karajim80

karajim80

    iPH Enthousiast

  • 466 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 20/05/2011 - 09:46

Κανε μια καλη ρε φιλε και ποσταρε μολις εχεις νεα μπας και δουμε καμια ασπρη μερα και αναβαθμισουμε και εμεις γιατι κολλησαμε στο 4.0.



Sent from my iPhone using Tapatalk

#3   georgefx

georgefx

    iPH newbie

  • 10 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 20/05/2011 - 09:51

Νομιζω οτι γινεται αυτο το εχω δει και σε αλλο ατομο που το εφερε το iphone απο αυστραλια και το κανανε unlock απο vodafone .. Εχουν ενα προγραμμα που θα σου περασουν μεσα και να θα ειναι μονο unlock για vodafone.... ενημερωσε με και καθε εξελιξη με ενδιαφερει.....

#4   Slaughter

Slaughter

    iPH Addict

  • 879 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 20/05/2011 - 09:58

Νομιζω οτι γινεται αυτο το εχω δει και σε αλλο ατομο που το εφερε το iphone απο αυστραλια και το κανανε unlock απο vodafone .. Εχουν ενα προγραμμα που θα σου περασουν μεσα και να θα ειναι μονο unlock για vodafone.... ενημερωσε με και καθε εξελιξη με ενδιαφερει.....



με λίγα λόγια τι θα σου κάνουν αλλαγή του lock παρόχου από π.χ. AT&T σε Vodafone? Αυτό δεν είναι unlock ...

#5   panaras23

panaras23

    iPH Member

  • 310 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:panaras23

Δημοσίευση 20/05/2011 - 10:55

Για πες μας ρε φίλε αν όντως στο έκαναν και με τι κόστος... Να δω αν είναι να πάω και εγώ...


Sent from my iPhone 4 using Tapatalk

#6   nikolakis91

nikolakis91

    iPH Enthousiast

  • 549 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:nikolakis91

Δημοσίευση 20/05/2011 - 11:11

Παρά πολυ ενδιαφέρον όλο αυτο!το θέμα είναι να μην σου βγει όμως τελικά περισσότερα λεφτά απο το να το επερνες απο Ελλάδα! ;)

#7   GARFITO

GARFITO

    iPH Guru

  • 7.595 μηνύματα
  • Twitter:@vaggelisg77
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:garfito2

Δημοσίευση 20/05/2011 - 11:16

εν αναμονη λοιπον

3gs, 4, 4s, 5, s4, 5s, 6,6+,6s+,6s, se, 7+,7,8+,Χ, XS max, xs  - MacBookAir-Pro iPad 1,2,3,air. mini ipod4,ipod5,iPod nano,apple watch 1,2,3,4,5 ,  AirPods 1,2


#8   gprokias

gprokias

    -

  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:icaruses

Δημοσίευση 20/05/2011 - 11:27

Περιμενουμε να βγαλεις την ακρη και να μας διαφωτισεις κι εμας...

#9   karajim80

karajim80

    iPH Enthousiast

  • 466 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 20/05/2011 - 11:56

Για αλλες εταιριες γνωριζει καποιος ή
μονο απο βοντα παιζει?

#10   Tillter

Tillter

    iPH Contributor

  • 1.271 μηνύματα
  • Twitter:@Till773
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:Kajuku

Δημοσίευση 20/05/2011 - 12:07

Αυτό.

Και αν είναι να μου πείτε τώρα πως η δουλειά γίνεται για 150 ευρώ, τι να πω, άμα προτιμάτε να ταλαιπωρείστε για 150 ευρώ και χωρίς μάλιστα να είστε σίγουροι πως δεν θα τα χώσετε κάποια στιγμή σε κανά ξεκλείδωμα τύπου Vodafone ή σε καμιά Gevey sim, πάω πάσο...

Τελευταία επεξεργασία από: Tillter, 20/05/2011 - 12:07


#11   gsouri

gsouri

    iPH Member

  • 246 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/05/2011 - 13:12

Αυτό.

Και αν είναι να μου πείτε τώρα πως η δουλειά γίνεται για 150 ευρώ, τι να πω, άμα προτιμάτε να ταλαιπωρείστε για 150 ευρώ και χωρίς μάλιστα να είστε σίγουροι πως δεν θα τα χώσετε κάποια στιγμή σε κανά ξεκλείδωμα τύπου Vodafone ή σε καμιά Gevey sim, πάω πάσο...



Αρχηγε εγραψα οτι κολλησα με το unlock οχι οτι καιγομαι να κανω κατι στο τηλεφωνο μου!
εχω το 4 αρι μου ελληνικο εχω ενα 3gs παλι ελληνικο πληρωμενα αλλα και απο αναβαθμιση μετα τον δεκεμβριο που οι εταιρειες αποφασισαν οτι τελος τα μεγαλα δωρα!
καποιες συσκευες που αποκτησα απο την Αμερικη και τον καναδα! (με το 3gs εχω παθει τρελο χουνερι) το κανω απλα για να περναει ο χρονος μου. βιτσιο ρε παιδι μου και σιγουρα οχι για να παρακαλεσω καποιον να μου το ξεκλειδωσει γιατι αλλιως θα κυκλοφορω με το Τ29 που μου ξεμεινε απο το 1998. μην με παρεξηγησης φιλικα τα λεω.



Λοιπον τωρα στο προκειμενο. απο το τηλεφωνο δεν μπορεσα να βγαλω ακρη με το κοστος οποτε πηγα σε καταστημα και επειδη ξερω και τα παιδια που δουλευουν εκει καναμε και μια συζητηση πηραν και ενα τηλεφωνο στα κεντρικα τους ειπαν οτι ΟΝΤΟΣ! ξεκλειδωνουν τα iphone και τα κανουν free σε καθε παροχο αλλα το κοστος δεν μπορεσαν να το μαθουν ουτε αυτοι. οποτε περιμενω νεα την επομενη εβδομαδα.

#12   DooMDiveR

DooMDiveR

    iPH Elite Poster

  • 2.313 μηνύματα
  • Twitter:@Doomdiver
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:DooMDiveR

Δημοσίευση 20/05/2011 - 13:28

Ωραία νέα, ελπίζω να μας ενημερώσεις οποτε έχεις νεότερα!

#13   georgefx

georgefx

    iPH newbie

  • 10 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 21/05/2011 - 01:54

εγω που πηρα τηλ στα κεντρικα μου ειπα οτι δεν γινεται και μονο η At&t μπορει και να εποικινωνησω μαζι τους...τι να πω ?

#14   TXB

TXB

    iPH Contributor

  • 1.595 μηνύματα
  • Twitter:@???82
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad mini 3 +4G
  • GameCenter:???

Δημοσίευση 21/05/2011 - 02:17

Εάν όντως γίνεται αυτό σε λίγο όλοι θα φέρνουν συσκευές από έξω και θα τα κάνουν unlock εδώ,το θέμα είναι κατα πόσο συμφέρει αυτό την κάθε βοντα να το κανει;
Εγώ θεωρώ πως θα αρχίσουν να διαψεύδουν αυτή τη δυνατότητα,μόλις δουν πως ολοένα και περισοτεροι θα δείχνουν,ενδιαφέρων για αυτή τη λύση.

Sent from my iPhone using Tapatalk

#15   gsouri

gsouri

    iPH Member

  • 246 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/05/2011 - 11:51

εγω που πηρα τηλ στα κεντρικα μου ειπα οτι δεν γινεται και μονο η At&t μπορει και να εποικινωνησω μαζι τους...τι να πω ?



κεντρικα?? της vodafone εννοεις>?

εγω μιλησα μεσω του 1399 (εξυπηρετηση εταιρικων πελατων) στο τμημα του sevis για iphone4

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες