Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 5 ψήφοι

Ποιοτικά ακουστικά για iPhone


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1019 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   TazZ13

TazZ13

    iPH newbie

  • 53 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 05/06/2011 - 13:57

παίδες, έχω πάρει τα puro, αλλά δε βολεύουν καθόλου έτσι όπως είναι.
δηλαδή για να μείνουν σταθερά πρέπει να τα χώσεις μες το αυτί σου; :P

ΥΓ. από Αθήνα, ξέρει κανείς κανά μαγαζί να πεταχτώ να πάρω τα γνήσια της apple?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   BAUHAUS

BAUHAUS

    iPH Addict

  • 822 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:BAUHAUSCK

Δημοσίευση 05/06/2011 - 14:01

παίδες, έχω πάρει τα puro, αλλά δε βολεύουν καθόλου έτσι όπως είναι.
δηλαδή για να μείνουν σταθερά πρέπει να τα χώσεις μες το αυτί σου; :P

ΥΓ. από Αθήνα, ξέρει κανείς κανά μαγαζί να πεταχτώ να πάρω τα γνήσια της apple?

Τα ακουστικά της apple θα τα βρες στα παρακάτω μαγαζιά. :)
Systemgraph, Istorm, golden hall, document, πλαίσιο, public και αλλα πολλά...

#33   giannisg2004

giannisg2004

    iPH Contributor

  • 914 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/06/2011 - 06:04

Πάντως, όσον αφορά τα HiFi ακουστικά, πιστεύω ότι πρώτη έρχεται η Grado και μετά Sennheiser kai AKG.

#34   evansk

evansk

    iPH User

  • 145 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/06/2011 - 06:12

http://store.wearefr...product_id=1486 δεν σπανε δν χαλανε δν κοβονται ειναι φουλ αδιαβροχα εχουν απιστευτη ενταση και γενικα τα τυπακια που εχουν την εταιρια την εχουν προσεξει την φαση τους..

α!!και με μια βλακεια που καταφερα και εκοψα το χειριστηριο τους κανοντας snowboard και μπλεχτηκε το καλωδιο με το σανιδι μου :/ οι τυποι μ τα αντικατεστησαν σε μια βδομαδα και κρατησα και τα παλια τα οποια και επισκευασα κ δουλευουν τελεια επισης

Τελευταία επεξεργασία από: evansk, 21/06/2011 - 06:18


#35   agelos89

agelos89

    iPH Contributor

  • 1.080 μηνύματα
  • Twitter:@ageloskosmatos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:agelos1989

Δημοσίευση 22/07/2011 - 06:32

καλημερα παιδια!οσο παραξενο κ αν σασ φανει θα σας πω κατι!εξαρταται καποιος το τι θελει να ακουσει!θελει ενταση?θελει ποιοτητα?και την ποιοτητα τι θελει να διακρινει ποιο πολυ?ειναι πολλοι οι παραγοντες!

#36   GodfatherGR

GodfatherGR

    iPH Addict

  • 844 μηνύματα
  • Twitter:@Godfather_gr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:gcop33

Δημοσίευση 22/07/2011 - 06:44

Φίλε η ερώτηση είναι αν θες ακουστικά με ή χωρίς μικρόφωνο! Λόγο του ότι εδώ και 9 μήνες έχω πετάξει 4 διαφορετικά ειδή και τα περισσότερα ήταν αυτά του πλαισίου και multirama τα άθλια puro θα σε ενημερώσω για τα εξής! Εγώ τα χρησιμοποιώ πάνω στο μηχανάκι και τραβιούντε, πατιούντε μαγκώνοντε σε πόρτες κλπ! Τα μόνα μα τα μόνα ποιοτικά είναι τα zagg τα οποία βγαίνουν με μικρόφωνο κανονικά και χωρίς μικρόφωνο αδιάβροχα! Το καλώδιο τους είναι αδύνατο να διπλώσει γιατί είναι φτιαγμένο από ένα περίεργο υλικό, και το καλύτερο ότι εκεί που γίνονται οι ενώσεις, ακουστικά και άλλα βίαματα δεν παίζει να φύγουν! Οι τιμές κυμένονται απο 50-70€ αλλά θα τα έχεις μια ζωή! Apple: σε 2 μήνες το καλώδιο φθάρθηκε στο βίσμα και κυκλοφορούσα με μονωτική ταινία! Όλα τα puro με το παραμικρό τράβηγμα έφευγε το ακουστικό από το καλώδιο, ή γινόταν η ίδια φθορά με το apple! Άσε που τα puro λόγο την ταχύτητα της μηχανής να αυξομειώνουν τον ήχο όπως τους καπνίσει! Γιαυτό μόνο zagg!

#37   Dante897

Dante897

    iPH Enthousiast

  • 386 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 22/07/2011 - 07:19

Εγω παλι εχω αυτα(με μαυρα ακουστικα και κοκκινο καλωδιο) με τη θηκουλα τους, με το μικροφωνο τους και με το κουμπακι για pause/play, next/previous, answer/end call με 40 ευρω, καθονται λιγο περιεργα αλλα πολυ καλα. τα πηρα οταν μου εκανε "παιχνιδια" το δεξι ακουστικο(βαθυς ηχος) της Apple (αφου τα ανοιξα,τα πεταξα τα ακουστικα και μετα περασα κατι Sony Ericsson earbuds απο hands-free Ericsson δουλεψαν κανονικα,μεχρι που το τραβηξα καταλαθος και μου εμεινε στα χερια.)

Εχει κανεις τα ακριβα τηε Apple (αυτα εδω) να μας πει αν αξιζουν ή απλα ειναι ακριβα επειδη ολα της Apple ειναι ακριβα?

Τελευταία επεξεργασία από: Dante897, 22/07/2011 - 07:22


#38   COOKIE

COOKIE

    iPH Member

  • 308 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/07/2011 - 07:26

Εγω χρησιμοποιω αυτα
http://cgi.ebay.co.u...e=STRK:MEWNX:IT
παρα πολυ καλα χαρακτηριστικα απιστευτο μπασο αλλα χωρις μικροφωνο
μονο για να ακουω μουσικη,δεν μιλαω με handsfree και δεν εχω χρησιμοποιησει ποτε τα ακουστικα καμιας συσκευης και γενικα δεν βολευομαι τις ψειρες

Τελευταία επεξεργασία από: COOKIE, 22/07/2011 - 07:29


#39   agelos89

agelos89

    iPH Contributor

  • 1.080 μηνύματα
  • Twitter:@ageloskosmatos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:agelos1989

Δημοσίευση 22/07/2011 - 07:37

Φίλε η ερώτηση είναι αν θες ακουστικά με ή χωρίς μικρόφωνο! Λόγο του ότι εδώ και 9 μήνες έχω πετάξει 4 διαφορετικά ειδή και τα περισσότερα ήταν αυτά του πλαισίου και multirama τα άθλια puro θα σε ενημερώσω για τα εξής! Εγώ τα χρησιμοποιώ πάνω στο μηχανάκι και τραβιούντε, πατιούντε μαγκώνοντε σε πόρτες κλπ! Τα μόνα μα τα μόνα ποιοτικά είναι τα zagg τα οποία βγαίνουν με μικρόφωνο κανονικά και χωρίς μικρόφωνο αδιάβροχα! Το καλώδιο τους είναι αδύνατο να διπλώσει γιατί είναι φτιαγμένο από ένα περίεργο υλικό, και το καλύτερο ότι εκεί που γίνονται οι ενώσεις, ακουστικά και άλλα βίαματα δεν παίζει να φύγουν! Οι τιμές κυμένονται απο 50-70€ αλλά θα τα έχεις μια ζωή! Apple: σε 2 μήνες το καλώδιο φθάρθηκε στο βίσμα και κυκλοφορούσα με μονωτική ταινία! Όλα τα puro με το παραμικρό τράβηγμα έφευγε το ακουστικό από το καλώδιο, ή γινόταν η ίδια φθορά με το apple! Άσε που τα puro λόγο την ταχύτητα της μηχανής να αυξομειώνουν τον ήχο όπως τους καπνίσει! Γιαυτό μόνο zagg!



ακουστικα ειναι αυτα που ειναι μονο ακουστικα! ακουστικα μαζι με μικροφωνο ειναι handsfree!αλλα κ παλι ειναι το τι θεσ να κανεις!εγω ειμαι μουσικος κ χρησιμοποιο τα ιδια ακουστηκα οπως αυτα που εχω για μονιτορ που δουλευω νυχτα! akg!

#40   GodfatherGR

GodfatherGR

    iPH Addict

  • 844 μηνύματα
  • Twitter:@Godfather_gr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:gcop33

Δημοσίευση 22/07/2011 - 07:52

μπορείς να χρησιμοποιήσεις και αυτά Αναρτημένη εικόνα



αλλά κοίτα μην έχουν μικρόφωνο γιατί μετά θα λέγονται handsfree!!!
ετσί και για να μην λέμε ότι θέλουμε, το παιδί ρώτησε για iphone! να μπορεί να μιλάει κιόλας... και να έχουν και την καλύτερη ποιότητα... αλλιώς θα έλεγε ipod και θα του λέγαμε μόνο για ακουστικά σαν αυτά στην φωτό... και ποιοτικός ήχος...και ένταση! και μπορείς να δουλέψεις και νύχτα!

Τελευταία επεξεργασία από: GodfatherGR, 22/07/2011 - 07:55


#41   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 22/07/2011 - 07:55

:lol: :lol:

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#42   COOKIE

COOKIE

    iPH Member

  • 308 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/07/2011 - 08:07

μπορείς να χρησιμοποιήσεις και αυτά Αναρτημένη εικόνα



αλλά κοίτα μην έχουν μικρόφωνο γιατί μετά θα λέγονται handsfree!!!
ετσί και για να μην λέμε ότι θέλουμε, το παιδί ρώτησε για iphone! να μπορεί να μιλάει κιόλας... και να έχουν και την καλύτερη ποιότητα... αλλιώς θα έλεγε ipod και θα του λέγαμε μόνο για ακουστικά σαν αυτά στην φωτό... και ποιοτικός ήχος...και ένταση! και μπορείς να δουλέψεις και νύχτα!


Νομιζω οτι αυτα που σκεφτεται να αγορασει (Sennheiser CX 880) ο φιλος δεν ειναι handsfree ρωταει γενικα για ποιοτικα ακουστικα
ωραιο το ποστ παντως!

#43   Mensana

Mensana

    iPH Addict

  • 652 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/07/2011 - 08:15

diddy beats απο monster (ψειρες)
http://beatsbydre.co....aspx?pid=B5624

Τι λέτε εδώ ρε παιδιά!! 150 και 160 ευρώ για ακουστικά; Δεν αντιλέγω ότι ο ήχος τους θα είναι απίστευτος, αλλά δεν προορίζονται για τον πολύ κόσμο. Άσε που δεν είναι για καθημερινή χρήση. Αυτά θα πρέπει να τα έχεις μαζί σου, και να τα αλλάζεις όταν θέλεις να ακούσεις μουσική. Γιατί να δώσει κάποιος 150 ευρώ για να κάνει κλήσεις το θεωρώ το λιγότερο υπερβολή.

Τελευταία επεξεργασία από: Mensana, 22/07/2011 - 08:23


#44   agelos89

agelos89

    iPH Contributor

  • 1.080 μηνύματα
  • Twitter:@ageloskosmatos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:agelos1989

Δημοσίευση 22/07/2011 - 08:25

χαχαχαχ σορρυ φιλε μου αλλα απλα μιλησα συγκεκριμενα επειδη μιλησε για ακουστηκα!
επισησ νομιζω οταν εχεις ακουστηκα σκετα χωρις μικροφονο αγαπητε GodfatherGR τοτε λειτουργει το μικροφωνο της συσκευης!

Τελευταία επεξεργασία από: agelos89, 22/07/2011 - 08:27


#45   GodfatherGR

GodfatherGR

    iPH Addict

  • 844 μηνύματα
  • Twitter:@Godfather_gr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:gcop33

Δημοσίευση 22/07/2011 - 08:27

δες αυτό

η περιγραφή λέει για μικρόφωνο, αλλα είναι από το ίδιο μοντέλο με μικρόφωνο! ποιοτικός ήχος και τρομακτικά ανθεκτικά... και φυσικά Αδιάβροχα!!!

Τελευταία επεξεργασία από: GodfatherGR, 22/07/2011 - 08:28


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 4

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Google (3)