Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

PhoneItiPad: jailbreak tweak επιτρέπει κλήσεις από iPad 3G [Coming Soon]


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
139 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   b0b3rm4n

b0b3rm4n

    iPH User

  • 145 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/05/2011 - 22:11

Παιδια ηρεμηστε λιγο

το ipad οταν δεν εχει 3g δικτυο, μπαινει σε 2g οπότε κ εχει ιντερνετ , απο τον πάροχο αλλα πιο αργό (αυτό σημαίνει οτι υποστηρίζει λειτουργίες 3g κ 2g )

ΣΥΝΕΠΏΣ ΔΕ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΤΟ 3G ΜΟΝΙΜΑ ΑΝΟΙΧΤΟ

οι τυπάδες ειναι απίστευτοι, καθως ξεκλείδωσαν τη λειτουργια που εχει το τσιπ για να πέρνει data απο εναν πάροχο, ενεργοποιόντας και τα πρωτόκολα επικοινωνίας για sms και φωνή.

Δε μιλησε κανεις για τηλέφωνο μέσω 3g ή voip !!! μη λέτε ασχετα πράγματα όταν δε καταλαβαίνετε τα βασικά, δηλαδή πως δουλεύει το ιντερνετ μέσω 3g.

Οταν βάζουμε μια κάρτα sim κ πέρνουμε μονο internet , συνδέεται στις κυψέλες της κινητής, πέρνει μια ip το ipad και εχουμε ιντερνετ. Αυτό σημαίνει οτι εχουμε ενα τηλεφωνικό νουμερο, το οποίο ομως
στο ipad δε δουλευει σαν τηλέφωνο. Οι τυπάδες κατάφεραν να ξεκλειδώσουν τη λειτουργία της κάρτας και του ipad να μπορεί να πέρνει και να δέχετε κλήσεις, δηλαδή ότι κάνει ενα κανονικό τηλέφωνο με ιντερνετ..

Πέρνετε μια κάρτα της q που εχει 1500 μηνυματα κλησεις κ 100 mb ιντερνετ, κ εκτώς απο ιντερνετ εχετε κ ολα τα υπόλοιπα... ΕΙΝΑΙ ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ !

Γιατι κάποιοι δε το βλέπουν θετικά δε μπορώ να καταλάβω, μάλλον δε καταλαβαίνουν πως πλέον η ταμπλέτα τους θα εχει δυνατότητες τηλεφώνου


Πες τα φιλε μ! Γτ πολλές γκρίνιες ακούστηκαν...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   iGiorgis

iGiorgis

    iPH Contributor

  • 965 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 29/05/2011 - 22:15

Παιδια ηρεμηστε λιγο

το ipad οταν δεν εχει 3g δικτυο, μπαινει σε 2g οπότε κ εχει ιντερνετ , απο τον πάροχο αλλα πιο αργό (αυτό σημαίνει οτι υποστηρίζει λειτουργίες 3g κ 2g )

ΣΥΝΕΠΏΣ ΔΕ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΤΟ 3G ΜΟΝΙΜΑ ΑΝΟΙΧΤΟ

οι τυπάδες ειναι απίστευτοι, καθως ξεκλείδωσαν τη λειτουργια που εχει το τσιπ για να πέρνει data απο εναν πάροχο, ενεργοποιόντας και τα πρωτόκολα επικοινωνίας για sms και φωνή.

Δε μιλησε κανεις για τηλέφωνο μέσω 3g ή voip !!! μη λέτε ασχετα πράγματα όταν δε καταλαβαίνετε τα βασικά, δηλαδή πως δουλεύει το ιντερνετ μέσω 3g.

Οταν βάζουμε μια κάρτα sim κ πέρνουμε μονο internet , συνδέεται στις κυψέλες της κινητής, πέρνει μια ip το ipad και εχουμε ιντερνετ. Αυτό σημαίνει οτι εχουμε ενα τηλεφωνικό νουμερο, το οποίο ομως
στο ipad δε δουλευει σαν τηλέφωνο. Οι τυπάδες κατάφεραν να ξεκλειδώσουν τη λειτουργία της κάρτας και του ipad να μπορεί να πέρνει και να δέχετε κλήσεις, δηλαδή ότι κάνει ενα κανονικό τηλέφωνο με ιντερνετ..

Πέρνετε μια κάρτα της q που εχει 1500 μηνυματα κλησεις κ 100 mb ιντερνετ, κ εκτώς απο ιντερνετ εχετε κ ολα τα υπόλοιπα... ΕΙΝΑΙ ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ !

Γιατι κάποιοι δε το βλέπουν θετικά δε μπορώ να καταλάβω, μάλλον δε καταλαβαίνουν πως πλέον η ταμπλέτα τους θα εχει δυνατότητες τηλεφώνου


ολοσωστος :D

#33   bakasdimitris

bakasdimitris

    iPH newbie

  • 94 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:demek45

Δημοσίευση 29/05/2011 - 22:33

με το 3g ipad πιανεις κανονικα σημα απο τον παροχο σου.γτ πχ οταν δεν εχεις 3g συνεχιζεις να σερφαρεις με 2g.εγω του εχω κομμενη καρτοκινητη μεσα.

συμφωνω με τον Γιωργο οι χρεωσεις θα ειναι οι ιδιες σαν κανονικες κλησεις απο κινητο.

#34   bakasdimitris

bakasdimitris

    iPH newbie

  • 94 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:demek45

Δημοσίευση 29/05/2011 - 22:40

Παιδια ηρεμηστε λιγο

το ipad οταν δεν εχει 3g δικτυο, μπαινει σε 2g οπότε κ εχει ιντερνετ , απο τον πάροχο αλλα πιο αργό (αυτό σημαίνει οτι υποστηρίζει λειτουργίες 3g κ 2g )

ΣΥΝΕΠΏΣ ΔΕ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΤΟ 3G ΜΟΝΙΜΑ ΑΝΟΙΧΤΟ

οι τυπάδες ειναι απίστευτοι, καθως ξεκλείδωσαν τη λειτουργια που εχει το τσιπ για να πέρνει data απο εναν πάροχο, ενεργοποιόντας και τα πρωτόκολα επικοινωνίας για sms και φωνή.

Δε μιλησε κανεις για τηλέφωνο μέσω 3g ή voip !!! μη λέτε ασχετα πράγματα όταν δε καταλαβαίνετε τα βασικά, δηλαδή πως δουλεύει το ιντερνετ μέσω 3g.

Οταν βάζουμε μια κάρτα sim κ πέρνουμε μονο internet , συνδέεται στις κυψέλες της κινητής, πέρνει μια ip το ipad και εχουμε ιντερνετ. Αυτό σημαίνει οτι εχουμε ενα τηλεφωνικό νουμερο, το οποίο ομως
στο ipad δε δουλευει σαν τηλέφωνο. Οι τυπάδες κατάφεραν να ξεκλειδώσουν τη λειτουργία της κάρτας και του ipad να μπορεί να πέρνει και να δέχετε κλήσεις, δηλαδή ότι κάνει ενα κανονικό τηλέφωνο με ιντερνετ..

Πέρνετε μια κάρτα της q που εχει 1500 μηνυματα κλησεις κ 100 mb ιντερνετ, κ εκτώς απο ιντερνετ εχετε κ ολα τα υπόλοιπα... ΕΙΝΑΙ ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ !

Γιατι κάποιοι δε το βλέπουν θετικά δε μπορώ να καταλάβω, μάλλον δε καταλαβαίνουν πως πλέον η ταμπλέτα τους θα εχει δυνατότητες τηλεφώνου

συμφωνω απολυτως. +1 απομενα

#35   rikos7

rikos7

    iPH Elite Poster

  • 2.044 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air 2 +4G
  • GameCenter:zio7

Δημοσίευση 29/05/2011 - 22:44

για εμας δυστηχω που εχουμε ipad 2 που δεν γινεται jalibreak ειναι αχρηστο :(

Μαλλον πρεπει να τα πουλησουμε κ να παρουμε το ενα !!!

#36   tfd1978

tfd1978

    iPH Addict

  • 637 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 29/05/2011 - 22:56

πιστεύω ότι είναι μακράν ότι πιο άχρηστο βγει για ipad. Ποιος ο λόγος να πάρεις έστω και μία τηλεφωνική κλήση από την αγαπημένη μας ταμπλέτα? Αυτός που την έχει μήπως δεν έχει τηλέφωνο? ή θα παρατήσει το τηλέφωνο και θα κουβαλάει μόνο το ipad?


Τι να πώ γούστα είναι αυτά, βέβαια από ότι βλέπω ο περίεργος εδώ μέσα μόνο εγώ είμαι :D


Ο φιλος δεν εχει καθολου αδικο. Ο περισσοτερος κοσμος, εκραζε το samsung galaxy tab,που ειχε την δυνατοτητα να κανει και κλησεις, γιατι ητανε εντελως αχρηστο. Ετσι ακριβως το βλεπω κι εγω. Δεν λεω οτι ειναι κακο που το φτιαξανε τα παιδια. Οκ, και μπραβο για την δουλεια τους. Αλλα γιατι να θελω να κανω κλησεις (sms στελνει ηδη), απο το ipad? Δεν θα το εβαζα αν ειχα 3G μοντελο. Ακομα και το dell streak που ειχα για καποιο καιρο, ουτε για αστειο δεν εκανα κληση. Sms σιγουρα, και mms, αλλα για κλησεις εχω το 4αρι μου.

Οπως και να'χει, ειναι ενα ωραιο tweak για τα jb 3G iPads, αλλα τιποτα παραπανω (γνωμη μου παντα).


Sent from my iPad 2 using Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: tfd1978, 29/05/2011 - 22:57


#37   ababapanos

ababapanos

    iPH Contributor

  • 1.699 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/05/2011 - 23:56

υπαρχει καμια εξελιξη σχετικα με jb στο ipad 2? γιατι ο περισσότερος κοσμος νομιζω το ιπαδ 2 εχει η προκειτε να εχει. λιγοι ειναι αυτου που ξερω που θελουν να μείνουν στο πρώτο ipad

#38   Aelaos

Aelaos

    iPH Enthousiast

  • 494 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/05/2011 - 00:28

πιστεύω ότι είναι μακράν ότι πιο άχρηστο βγει για ipad. Ποιος ο λόγος να πάρεις έστω και μία τηλεφωνική κλήση από την αγαπημένη μας ταμπλέτα? Αυτός που την έχει μήπως δεν έχει τηλέφωνο? ή θα παρατήσει το τηλέφωνο και θα κουβαλάει μόνο το ipad?


Τι να πώ γούστα είναι αυτά, βέβαια από ότι βλέπω ο περίεργος εδώ μέσα μόνο εγώ είμαι :D

Θα σου πω εγώ σε τι θα μπορούσε να με εξυπηρετήσει μια τέτοια εφαρμογή. Όταν ταξιδεύω ή είμαι κάπου χωρίς wifi βάζω την κάρτα του κινητού μου στο iPad και συνδέομαι στο internet. Με αυτήν την εφαρμογή δεν θα χάνω και τα τηλέφωνα μου κιόλας και θα μπορώ να έχω το κινητό μου κλειστό και να μην χάνω μπαταρία. Πολύ βολικό.

#39   b0b3rm4n

b0b3rm4n

    iPH User

  • 145 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/05/2011 - 00:55

Θα σου πω εγώ σε τι θα μπορούσε να με εξυπηρετήσει μια τέτοια εφαρμογή. Όταν ταξιδεύω ή είμαι κάπου χωρίς wifi βάζω την κάρτα του κινητού μου στο iPad και συνδέομαι στο internet. Με αυτήν την εφαρμογή δεν θα χάνω και τα τηλέφωνα μου κιόλας και θα μπορώ να έχω το κινητό μου κλειστό και να μην χάνω μπαταρία. Πολύ βολικό.


Σωστός..., και το σπαστικο είναι ότι δε σου έρχεται καν αναφορά για τις χαμένες κλίσεις....είχα το ίδιο πρόβλημα πριν κάνω πακέτο δεδομένων για το iPad...

#40   aelaraole

aelaraole

    iPH Member

  • 206 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/05/2011 - 01:05

συγνώμη κιόλας...
τι είναι και πως ακριβώς λειτουργά το voip?

#41   ChristosIP4

ChristosIP4

    iPH Enthousiast

  • 406 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:ChristosIP4

Δημοσίευση 30/05/2011 - 01:17

συγνώμη κιόλας...
τι είναι και πως ακριβώς λειτουργά το voip?

Σημαίνει Voice Over IP και είναι η μεταφορά ήχου/φωνής (σα να λέμε τηλεφωνική επικοινωνία κατά κάποιο τρόπο) μέσω του ίντερνετ!
Οι κλήσεις απαιτούν WiFi και γίνονται με ειδικές συσκευές που λειτουργούν είτε αυτόνομα είτε πάνω στον υπολογιστή! Το Skype φερ' ειπείν δίνει τη δυνατότητα κλήσεων VoIP! Αν καλέσεις χρήστη που είναι σε WiFi τότε η κλήση είναι ΕΝΤΕΛΩΣ δωρεάν, ενώ αν καλέσεις σταθερό ή κινητό εξωτερικού υπάρχουν χρεώσεις αλλά σχετικά χαμηλές!

#42   kouros3

kouros3

    iPH newbie

  • 17 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/05/2011 - 09:56

Εγω το βλεπω παντως σαν την καλυτερη ειδηση της ημερας... εν μεσω κρισης...

#43   ditheo

ditheo

    iPH newbie

  • 65 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/06/2011 - 18:26

Λοιπόν, βγήκε το tweak, από το repo apps.iphoneislam.com και το εγκατέστησα. Αν και λίγο ακριβούτσικο (16,3€) κάνει αυτό που υπόσχεται. Τηλέφωνο και SMS από το iPad 3G έιναι καλή φάση. Βέβαια θυμίζεις λίγο "αρβύλα teleshopping " με το iPad για τηλέφωνο! Θα προσπαθήσω να ανεβάσω και φωτογραφίες

#44   Researcher

Researcher

    iPH Hero

  • 3.615 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/06/2011 - 18:54

Λοιπόν, βγήκε το tweak, από το repo apps.iphoneislam.com και το εγκατέστησα. Αν και λίγο ακριβούτσικο (16,3€) κάνει αυτό που υπόσχεται. Τηλέφωνο και SMS από το iPad 3G έιναι καλή φάση. Βέβαια θυμίζεις λίγο "αρβύλα teleshopping " με το iPad για τηλέφωνο! Θα προσπαθήσω να ανεβάσω και φωτογραφίες


Τί κάρτα φοράς μέσα?

#45   Dimitris5

Dimitris5

    iPH Member

  • 332 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/06/2011 - 18:58

δηλαδη κανεις κανονικα κλησεις απο το ipad και δεχεσαι κλησεις στο ipad?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες