Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* - - - - 1 ψήφοι

iPhone 4S με 8MP κάμερα και ενσωματωμένη SIM


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
232 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   eytyxhs

eytyxhs

    iPH Addict

  • 688 μηνύματα
  • Twitter:@Eytyxhs
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • GameCenter:eytyxhs

Δημοσίευση 31/05/2011 - 11:37

Στην αγορα υπαρχουν τηλεφωνα με 12mp και η apple βαζει 8 στο νεο iphone και νομιζει οτι κατι κανει!

Μάλλον δεν ξέρεις τι ειναι τα MegaPixels.


Τα MegaPixels είναι μεγεθος της φωτογραφίας που βγάζεις ΜΟΝΟ! Το iPhone 4 έχει Τρομακτικα καλή κάμερα.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   papamitsos

papamitsos

    iPH User

  • 162 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/05/2011 - 11:39

Ρε παιδια η apple δν υπαρχει! Στην αγορα υπαρχουν τηλεφωνα με 12mp και η apple βαζει 8 στο νεο iphone και νομιζει οτι κατι κανει! αναβαθμιζει και τον επεξεργαστη και οριστε ενα iphone που θα πουλιση τρελα χωρις να εχει κατι πολυ παραπανω απο το 4αρι ! ειχα το 3g μετα πηρα το 3gs και ειπα σιγα την διαφορα τωρα εχω το 4αρι και ξερω οτι αμα παρω το καινουργιο 4s παλι δεν θα εχει μεγαλες διαφορες αρα μαλλον θα μεινω στο 4αρακι μου!! ;-)



Αυτο που λες νομιζω πως δεν ισχυει. Το 3g με το 3gs ειχαν τεραστια διαφορα μεταξυ τους. Η μερα με την νυχτα.

Το 3gs με το 4αρι δεν εχουν μεγαλη διαφορα απο αποψη επιδοσεων. Χτες δουλευα το 3gs μιας φιλης και δεν ειχε μεγαλη διαφορα απ'το 4αρι μου (αν εξαιρεσεις την οθονη της καμερες κλπ).

#33   MixalisXxx

MixalisXxx

    iPH Elite Poster

  • 2.047 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/05/2011 - 11:39

Ρε παιδια η apple δν υπαρχει! Στην αγορα υπαρχουν τηλεφωνα με 12mp και η apple βαζει 8 στο νεο iphone και νομιζει οτι κατι κανει! αναβαθμιζει και τον επεξεργαστη και οριστε ενα iphone που θα πουλιση τρελα χωρις να εχει κατι πολυ παραπανω απο το 4αρι ! ειχα το 3g μετα πηρα το 3gs και ειπα σιγα την διαφορα τωρα εχω το 4αρι και ξερω οτι αμα παρω το καινουργιο 4s παλι δεν θα εχει μεγαλες διαφορες αρα μαλλον θα μεινω στο 4αρακι μου!! ;-)


To θέμα είναι να παίρνεις μια συσκευή που καλύπτει τις ανάγκες σου και όχι όλα τα μοντέλα μιας εταιρίας! Είχα το 3G και πλέον το ειχα βαρεθεί που υπήρχαν εφαρμογές που δεν έτρεχαν που δεν έπερνε τα update, που σκάλωνε όλο! Αν δεις ποστ μου περίπου 1 χρόνο πίσω έλεγα οτι δεν θα πάρω ξανά apple γιατί είναι σκαλωμένη εταιρία και μας δίνει updates με το σταγονόμετρο κτλ κτλ...

Δυστυχώς η ευτυχώς πάλι κατέληξα στο iPhone 4 γιατί μετά απο έρευνα αγοράς δεν με βόλευαν τα άλλα τηλέφωνα! Φυσικά η διαφορά που είχα απο το 3G στο 4 ήταν τεράστια! Αν είχα 3gs θα περίμενα να πάρω το 4s (που θα έχει μεγάλη διαφορά)! Δεν αξίζει να δίνεις 700 ευρώ κάθε χρόνο για κάτι που δεν έχει μεγάλη διαφορά! Γνώμη μου!

#34   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 31/05/2011 - 11:40

Σκεφτείτε όταν έβγαινε το 3G, το 3GS και το 4αρι. Με τη καμερα να είναι με λιγα MP.

Όμως κανένα δεν τον ενδιέφερε αυτό καθώς η συσκευή είχε καινοτομίες. Σου έδινε άλλα πράγματα.

Μου θυμίζει άλλες εταιρείες η Apple που δεν έχουν, ή δε θέλουν (προς το παρόν) να προσφέρουν κάτι ουσιαστικό και αναβαθμίζουν τη κάμερα. Και 12 MP να βάλει, δε θα ωφελήσουν πουθενά.

Θα μου πείτε φήμες είναι αυτά και ας περιμένουμε να δουμε.. Ωραία. Αλλά εγω στο 4S δε περιμένω τίποτα άλλο εκτος απο διπύρινο.
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#35   BAUHAUS

BAUHAUS

    iPH Addict

  • 822 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:BAUHAUSCK

Δημοσίευση 31/05/2011 - 11:46

Έχει δίκιο ο michaelkrtikos στο θέμα ότι δεν αξίζει να αγοράζεις κάθε χρόνο και απο ένα κινητό. Τώρα με το 3G είχα το ίδιο πρόβλημα διότι μετα την 4.0 ήταν πολύ αργό και έτσι πήγα στο 4άρι. Πάντως πιστεύω ότι φαίνεται ότι το επερχόμενο iPhone 4S or 5 θα είναι σχετικά πάνω κάτω με το 4. Για αυτο παιδιά ήρεμα και μην ρίχνεται τα λεφτά σας ασύστολα όπου να ναι.

ΥΓ: καλα όμως για το 6 πιστεύω όσοι έχουν το 4 πάμε 100%. :P τι να πεις όμως φήμες είναι όλα...

#36   Demonoire

Demonoire

    iPH Enthousiast

  • 396 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/05/2011 - 11:46

Και μια οθόνη μέχρι 4" δεν θα ήταν άσχημα

#37   alexaros

alexaros

    iPH User

  • 192 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/05/2011 - 11:50

παιδια συμφωνω απολυτα με ολους απλα αυτο που λεω ειναι οτι η apple εχει την δυνατοτητα να κανει περισσοτερα και με την καμερα του iphone κατα την γνωμη μου (ειδικα την μπροστινη).

#38   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 31/05/2011 - 11:54

Το 4S δεν είναι γι αυτους που έχουν ήδη το 4.

Είναι για αυτούς που έχουν το 3G, το 3GS όπως εγώ.

Οι διαφορές θα είναι μικρές. Δεν θα είναι όπως όταν βγήκε το 3GS, που οι διαφορές με το 3G ήταν τεράστιες.

Άσχετα αν εμφανισιακά ήταν ίδια.
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#39   MartheGreat

MartheGreat

    iPH User

  • 156 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:Mar-the-great

Δημοσίευση 31/05/2011 - 11:54

Φίλε εννοήτε περίμενε να δεις τις εξελίξεις για το καινούργιο μοντέλο... βέβαια και να ανακοινωθεί στην Ελλάντα θα πάρει κάποιους μήνες να έρθει οπότε αν μπορείς να περιμένεις τόσο κάτσε εκεί που είσαι...


Xmmm αυτο είναι το θέμα ότι δεν είμαι και πολυ της υπομονής ειδικά αν ανακοινωθεί στις 6 και δεν έρθει αμέσως στην Ελλάδα όπως το iPad 2 , δεν νομίζω πως θα περιμένω και πολυ ειδικά αν είναι να έρθει κατα Δεκέμβρη μεριά...
Όταν πήρα το 3G την είχα πατήσει γτ 1 μήνα μετα βγήκε το 3gs .... ( τότε βλέπεις δεν είχα ανακαλύψει το φόρουμ για να βλέπω τις εξελίξεις... Γμτ) και δεν θέλω να την ξαναπαθω έτσι .......

#40   dream21

dream21

    iPH Hero

  • 3.897 μηνύματα
  • Twitter:@dream2100
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:iPhonegr

Δημοσίευση 31/05/2011 - 11:57

Μολις βγει το iOS 5 ,η 3GS θα σέρνονται ,το iPhone 4 θα ψιλό σερνεται ,οπότε το 4S θα πουλήσει τρέλα όπως γίνετε κάθε χρόνο,και στο τέλος όλοι οι άλλοι κατασκευαστές θα βλέπουν πλάτη πάλι :lol:
Για το 3G καμια συζητηση δεν χρειαζετε μας και δεν τους υποστηριζει και επισημα η apple στο iOS 5.

#41   agihatzi

agihatzi

    iPH Elite Poster

  • 1.977 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 31/05/2011 - 12:04

Εγω καταλαβα οτι αν δεν ερθει η 6η του Ιουνη θα δουμε 4s , 4f , 4g , 4p , 4 παιδια βολιωτικα και αλλα...

Καθε μερα βγαινει και κατι καινουργιο....

#42   alexaros

alexaros

    iPH User

  • 192 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/05/2011 - 12:24

παιδια ασχετο αλα πιο πανω ενοουσα διαφορες 3gs με 4 οχι 3g με 4 βλακεια μου !!

#43   gprokias

gprokias

    -

  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:icaruses

Δημοσίευση 31/05/2011 - 12:47

Ωσο για το 6 ειμαστε πολυ μακρια. Καλη πηγη αυτη και μπραβο στο Χαρη πυ τα ανακαλυπτει ολα αυτα. Ακομη για την ενσωματομενη sim ισως ανοιχτει και νεο τηλεφωνικο δικτυο απο την ιδια την Apple διοτι ετσι θα εξυπηρετουνται τα παντα καλυτερα και ποιο ασφαλη στα κεντρικα της apple, αλλα δεν ξερω κατα ποσο υπευθυνη ειναι η Apple να αναλαβει κατι τετοιο...

#44   alexaros

alexaros

    iPH User

  • 192 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/05/2011 - 12:52

Ωσο για το 6 ειμαστε πολυ μακρια. Καλη πηγη αυτη και μπραβο στο Χαρη πυ τα ανακαλυπτει ολα αυτα. Ακομη για την ενσωματομενη sim ισως ανοιχτει και νεο τηλεφωνικο δικτυο απο την ιδια την Apple διοτι ετσι θα εξυπηρετουνται τα παντα καλυτερα και ποιο ασφαλη στα κεντρικα της apple, αλλα δεν ξερω κατα ποσο υπευθυνη ειναι η Apple να αναλαβει κατι τετοιο...


Αν γινει κατι τετοιο τοτε εμεις που αγοραζουμε τα iphone απο αμερικη και τα κανουμε unlock τι θα κανουμε??? :-((((

#45   billeiro

billeiro

    iPH newbie

  • 8 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/05/2011 - 13:26

Παιδια απο τον α4 που ειναι μονοπυρηνος στον α5 που ειναι διπυρηνος υπαρχει αρκετη διαφορα.αλλα μεγαλη διαφορα υπαχει στην καρτα γραφικων που κουβαλαει ο α5 καθως ειναι διπυρηνη σε χεση με τν pvr 543 την οποια τη θεωρω ξεπερασμενη καθως υπαρχει απο το 3gs ακομη.αυτο ομως που δε μπορω εγω ειναι η πολυ μικρη οθονη του iphone των 3.5 ιντσων σε σχεση με τον ανταγωνισμο .ουτε ταινια δε μπορεις να δεις δεδομενων και των πλαισιων πανω κατω.αυτο ηταν που με εκανε να πουλησω και το iphone 4 μου για τη χαρη ενος ipad 2. Παντως το galaxy 2 ειναι πραγματικα κορυφη αυτη τη στιγμη

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες