Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

Acculoc


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
122 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   Akragantas

Akragantas

    iPH User

  • 125 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4 +4G
  • GameCenter:Akragantas

Δημοσίευση 03/06/2011 - 09:58

Μπράβο Πέτρο και σ'ανώτερα !!!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   PetrosDeme

PetrosDeme

    iPH User

  • 155 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/06/2011 - 10:03

Φίλε μου Πέτρο εγώ θα ήθελα να μου λύσεις την απορία.Γιατί έκανες Post για την ίδια ακριβώς εφαρμογή με αυτή που μας παρουσίασες στις 24 Απριλίου 2011..

Acculoc Acculoc discription


Έκανα καινούργιο topic επειδή από εκείνη την φορά το έχω αναβαθμήσει αρκετές φορές και έχω διορθώσει μερικά bugs.
Αν δεν έπρεπε νατο κάνω ζητάω συγνώμη...

#18   gprokias

gprokias

    -

  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:icaruses

Δημοσίευση 03/06/2011 - 10:04

Συγχαρητηρια φιλε μου!!!

#19   Researcher

Researcher

    iPH Hero

  • 3.615 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/06/2011 - 10:20

Μιας και είσαι τόσο νέος, πιστεύω πως θα ενδιέφερε αρκετούς teenagers εδώ πέρα ο εξοπλισμός σου.

Δηλαδή:

Toν Mac που χρησιμοποιείς

Τί βιβλία ή sites χρησιμοποίησες για να μάθεις ή απλώς για να την κάνεις την εφαρμογή.

Βλέπω τα +1 να έρχονται βροχή!


Και αν σ' όλους φαίνεται απλή εφαμορμογή (απλή στα γραφικά) να σημειώσω πως άμεσα χτύπα ξύλο και συμβεί κάτι, μπορείς να στείλεις ένα sms με το πού ήσουν τελευταία φορά. Σα το Google Latitude ένα πράγμα.

Τελευταία επεξεργασία από: Researcher, 03/06/2011 - 10:22


#20   PetrosDeme

PetrosDeme

    iPH User

  • 155 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/06/2011 - 10:30

Μιας και είσαι τόσο νέος, πιστεύω πως θα ενδιέφερε αρκετούς teenagers εδώ πέρα ο εξοπλισμός σου.

Δηλαδή:

Toν Mac που χρησιμοποιείς

Τί βιβλία ή sites χρησιμοποίησες για να μάθεις ή απλώς για να την κάνεις την εφαρμογή.

Βλέπω τα +1 να έρχονται βροχή!


Και αν σ' όλους φαίνεται απλή εφαμορμογή (απλή στα γραφικά) να σημειώσω πως άμεσα χτύπα ξύλο και συμβεί κάτι, μπορείς να στείλεις ένα sms με το πού ήσουν τελευταία φορά. Σα το Google Latitude ένα πράγμα.

Αγαπητέ researcher αυτός ήταν ακριβώς ο λόγος που το εύτιαξα αυτό το application. Αυτό σκέφτηκα και εγώ, την έκτακτη ανάγκη.
Όσο για τον εξοπλισμο , δεν χρησιμοποιώ τίποτα το ιδιαίτερο. Έχω μόνο ένα mac mini και ένα iPhone δεν χρειάζεται κάτι παραπάνω. Χρησιμοποιώ όμως αρκετά βιβλίά , sites και βέβαια το documentation της Apple.

#21   fatman

fatman

    iPH newbie

  • 73 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/06/2011 - 10:30

Μπράβο Πέτρο, συνέχισε έτσι. Χρειαζόμαστε νέους (και νέες) σαν εσένα στην Ελλάδα και όσοι περισσότεροι "ξεστραβωθούν" τόσο καλύτερα γιατί μόνο με την μόρφωση και την γνώση μπορεί να γίνει κάτι.

Μια μικρή παρατήρηση, το σωστό είναι "receiver" και όχι "reciever" :)

#22   PetrosDeme

PetrosDeme

    iPH User

  • 155 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/06/2011 - 10:32

Μπράβο Πέτρο, συνέχισε έτσι. Χρειαζόμαστε νέους (και νέες) σαν εσένα στην Ελλάδα και όσοι περισσότεροι "ξεστραβωθούν" τόσο καλύτερα γιατί μόνο με την μόρφωση και την γνώση μπορεί να γίνει κάτι.

Μια μικρή παρατήρηση, το σωστό είναι "receiver" και όχι "reciever" :)

Το έχω ήδη διορθώσει. Τα screenshots ειναι από παλιότερη έκδοση. Στην τρέχουσα έκδοση είναι διορθομένο.

Τελευταία επεξεργασία από: WoodyAllen, 03/06/2011 - 11:17
quote fix


#23   PetrosDeme

PetrosDeme

    iPH User

  • 155 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/06/2011 - 11:43

Παιδιά σας ευχαριστώ πολύ όλους σας και σας παρακαλώ πολύ αν μπορείτε κάντε σχόλια για βελτιώσεις,bug fixes και νέα features.

#24   Dimitris5

Dimitris5

    iPH Member

  • 332 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/06/2011 - 11:48

Γεια σου πετρο..και εγω ''μικρος'' ειμαι.. 14....
που εμαθες να τα κανεις ολα αυτα ?:D :) κανενα βιβλιο για να αρχισω το διαβασμα θα ηθελα να μου πεις..

#25   PetrosDeme

PetrosDeme

    iPH User

  • 155 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/06/2011 - 12:42

Γεια σου πετρο..και εγω ''μικρος'' ειμαι.. 14....
που εμαθες να τα κανεις ολα αυτα ?:D :) κανενα βιβλιο για να αρχισω το διαβασμα θα ηθελα να μου πεις..


Φίλε, πρώτα απ όλα πρέπει να έχεις ένα mac ,ένα iPhone και μία συνδρομή στο πρόγραμμα τησ apple για developers iOS. Μετά πρέπει να μάθεις Objective - C και μετά να μάθεις iphone app development.
Για Objective - C βρες το παρακάτω βιβλίο. "Programming in Objective - C 2.0"εκδόσεις Addison Wesley. Και για iphone app development πάρε το παρακάτω βιβλίο."Teach yourself iphone application development in 24 hours"εκδόσεις SAMS. Ότι βοήθεια χρειαστείς επικοινώνησε μαζί μου.

#26   Lefteris23

Lefteris23

    iPH Addict

  • 624 μηνύματα
  • Twitter:@LefterisHaritou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 03/06/2011 - 12:52

Για να μάθεις προγραμματισμό στο iPhone δεν νομίζω οτι υπάρχουν καλύτερα βιβλία από αυτά τα 2:

http://www.apress.com/9781430230243

και αφού διαβάσεις το πρώτο και την συνέχεια του εδώ:

http://www.apress.com/9781430232520

Επίσης, κορυφαία blogs είναι του Jeff La Marche (http://iphonedevelopment.blogspot.com/) και το cocoa is my girlfriend (http://www.cimgf.com/)

#27   Dimitris5

Dimitris5

    iPH Member

  • 332 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/06/2011 - 13:08

1000 ευχαριστω φιλε... Ομως υπαρχει τιποτα free για αρχη?

#28   PetrosDeme

PetrosDeme

    iPH User

  • 155 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/06/2011 - 13:20

Ώντος, και οι πηγές που λέει ο Λευθέρης είναι πολύ καλές και τις έχω χρησιμοποιήσει και εγώ. Αλλά έχω την εντύπωση οτι ειναι για λίγο πιο έμπειρους ενώ αυτά που σου σύστησα εγώ είναι τα πιο απλά. Οπότε αν δεν έχεις ξαναασχοληθεί ποτέ με προγραμματισμό νομίζω οτι είναι καλύτερα αυτά που σου είπα εγώ.Αν όμως έχεις μία ιδέα για το πως περίπου είναι ο προγραμματισμός πάρε αυτά που λέει ο Λευθέρης.

#29   Dimitris5

Dimitris5

    iPH Member

  • 332 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/06/2011 - 13:28

ναι φιλε... θα διαβασω αυτα που προτεινες εσυ και αφου παρω mac θα διαβασω και αυτα που προτεινε ο φιλος λευτερης...

#30   PetrosDeme

PetrosDeme

    iPH User

  • 155 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/06/2011 - 19:16

Παιδιά σας παρακαλώ πολύ αν μπορείτε όσοι κατεβάσατε ή θέλετε να κατεβάσετε την εφαρμογή μου κάντε rate και γράψτε ένα review.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες