Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iOS 5 - WWDC 2011


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
423 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#301   dante19

dante19

    iPH Addict

  • 643 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:saefro

Δημοσίευση 08/06/2011 - 15:23

παιδια να σας ρωτησω κατι ?μας εχουν παρουσιασει 10 features αλλα λεει οτι θα εχει 200.τα υπολοιπα ποτε θα μας τα δωσουν?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#302   dream21

dream21

    iPH Hero

  • 3.897 μηνύματα
  • Twitter:@dream2100
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:iPhonegr

Δημοσίευση 08/06/2011 - 15:32

παιδια να σας ρωτησω κατι ?μας εχουν παρουσιασει 10 features αλλα λεει οτι θα εχει 200.τα υπολοιπα ποτε θα μας τα δωσουν?

Τα πιο σημαντικά και Βασικά είναι αυτα που παρουσίασαν.Μην περιμένεις τίποτα τρελό στην τελικη έκδοση.

#303   ngitop

ngitop

    iPH newbie

  • 18 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 08/06/2011 - 15:47

Παιδιά ακούσατε κάτι για αναφορά παράδοσης στα SMS? Γιατί κανείς δε λέει τίποτα για αυτό και γιατί δεν το υποστηρίζουν τόσα χρόνια;;;;

#304   epaminos

epaminos

    iPH Contributor

  • 1.546 μηνύματα
  • Twitter:@epaminos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air 2 +4G
  • GameCenter:epaminos

Δημοσίευση 08/06/2011 - 16:00

παιδια να σας ρωτησω κατι ?μας εχουν παρουσιασει 10 features αλλα λεει οτι θα εχει 200.τα υπολοιπα ποτε θα μας τα δωσουν?


Πέρα από τα μεγάλα 10 που μας παρουσίασαν, όλα τα υπόλοιπα θα είναι μικροδιορθώσεις!

Αν διαβάζεις τις δημοσιεύσεις μου θα τις δεις! B)

Ήδη έχουμε ανακαλύψει γύρω στις 40-50...




Παιδιά ακούσατε κάτι για αναφορά παράδοσης στα SMS? Γιατί κανείς δε λέει τίποτα για αυτό και γιατί δεν το υποστηρίζουν τόσα χρόνια;;;;


Προς το παρόν οι αναφορές λειτουργούν μόνο στα iMessages!

Όσο για τα SMS πιθανώς με κάποια αναβάθμιση των carrier settings...

#305   ababapanos

ababapanos

    iPH Contributor

  • 1.699 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/06/2011 - 16:20

οι αναφορές λειτουργούν μόνο στα iMessages!

στα sms παλι δεν θα εχουμε δυστυχώς αναφορές , αλιως θα το έλεγαν γιατι ειναι κατι σημαντικό

#306   Jimmy08

Jimmy08

    iPH Community Leader

  • 10.257 μηνύματα
  • Twitter:@JimmyR8
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:j0kerr

Δημοσίευση 08/06/2011 - 16:38

το imessage ειναι το πιο σημαντικο χαρακτηριστικο μετα το Notifications center. μενει μονο να δουμε κατα ποσο θα ειναι και στην τελικα εκδοση. Αραγε κανενας παροχος δε θα διαμαρτυριθει; εκτος αν το χρεωνουν επιπλεον οπως το tethering...

#307   nidi

nidi

    iPH Member

  • 304 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 08/06/2011 - 18:09

Πρώτη beta είναι, μη βιάζεσαι... Θα διορθωθεί σε 1-2 beta εκδόσεις μαζί με πολλά άλλα παρόμοια "γλωσσικά" ζητήματα (βλέπε κουμπιά στον σαφάρι, κλπ)!

Από περιέργεια όμως κάθησα και έβαλα όλες τις γλώσσες να δω τι γίνεται στην οθόνη κλειδώματος!

Όντως στα αγγλικά είναι η αλλαγή που αναφέρεις!

Σε κάποιες άλλες γλώσσες το κείμενο κεντράρεται πιό αριστερά, ενώ αλλού κόβεται με τρεις τελείες!

Στην πλειονότητα όμως είναι κάτω από την κάμερα, όπως και στα ελληνικά!

Πιστεύω για τα ελληνικά ότι στην επόμενη ή μεθεπόμενη beta έκδοση το πολύ θα διορθωθεί σε "ξεκλείδ." B)

Όποιος ενδιαφέρεται μπορεί να δει τις διαφορετικές εικόνες κλειδώματος εδώ: http://dl.dropbox.co...LockScreens.rar


ευχαριστώ για την απάντηση και για τον κόπο!
κι εγώ από περιέργεια ρώτησα! η λογική λέει ότι θα υπάρχουν τέτοια λαθάκια! είναι αναμενόμενο!

#308   makemono

makemono

    iPH newbie

  • 57 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 08/06/2011 - 20:34

Ναι οκ ! Αφού είδα και το βίντεο της παρουσίασης και διαβάζω και τις 16 σελίδες τις τελευταίες 2 μέρες τείνω να στραφώ προς τη μεριά αυτών που πιστέβουν ότι το καρπούζι είναι μάπα! Και εξηγούμε! Πιστεύω ότι από το μόνο καλό που θα φέρει αυτό το Ios είναι το cloud και το wifi sync! Τα υπόλοιπα όντως είναι cydia features και κακοφτιαγμένα! Το Notification του τύπου ποτέ δεν το συμπάθησα αν και δεν ξέρω πως δείχνει στο ios 5! Δεν είναι και κάτι που με έκαιγε! Πάντως για μένα είναι καθαρά κίνηση τελευταίας στιγμής (προσληψη πριν από λίγες μέρες κτλπ) και εντυπωσιασμού! Και παλιότερα είχαν προσλάβει τον τύπο πίσω από το notification του palm pre αν θυμάμε καλά, για το οποίο έλεγαν ότι ήταν το δυνατό του σημείο και δεν είδαμε τίποτα και τώρα ξαφνικά είδαμε αυτό (που λένε κιόλας ότι είναι αντιγραφή από το android). Το newstand άχρηστο για το Μπαγκλαντες που ζούμε όπως ήταν και το books ! Ναι οκ το twitter για αυτούς που το χρησιμοποιούν μια χαρά αν και από ότι είδα είναι χειρότερο από την αντίστοιχη cydia εφαρμογή! Για τον safari οκ τα βλέπω τα πράγματα αρκεί να δουλέψει όλο αυτό !Βέβαια ακόμα δεν έχουν βάλει 2-3 πραγματικά χρήσιμα features που υπάρχουν στο cydia και θα έπρεπε να είχαν μπει τώρα που συνεχίζονται οι αντιγραφές!(ονόματα δεν θυμάμε αλλά όλοι με jB ξέρετε ποιες λέω)! Το reminders μπούρδα ! Τα 2do τα κάνουν καλύτερα ή τουλάχιστον τα έχουμε συνηθίσει, δεν βλέπω το λόγο γιατί να τα αντικαταστήσουμε (εφόσον τα έχουμε αγοράσει)! Το feature για την κάμερα οκ (αν και επίσης γνωστό) αλλά για μένα ότι έχει σχέση με Photos και video στο iphone με αφήνει εντελώς αδιάφορο! Έτσι και αλλιώς η ποιότητα τους είναι απαράδεκτη!
Το game center ούτε που το έχω ανοίξει ποτέ! Για τα game της τουαλέτας και του λεωφορείου πολύς ντόρος γίνεται και μας έχει κουράσει! Το imessage είναι η πιο άχρηστη αναβάθμιση εκεί μέσα! Αντί να κάτσουν να φτιάξουν ένα sms σύστημα έστω αντάξιο του bite sms, έκατσαν και έφτιαξαν ένα what's up (ή όπως αλλιώς λέγεται το app) chat και μάλιστα μόνο μέσω wifi/3g και μόνο με ios! Ότι νάναι! Λες και δεν έχουμε im εφαρμογές για να το κάνουμε αυτό !Και προσπάθησαν να μας το πούνε ότι έκαναν κάτι τρομερό! Κλασσική apple για μία άλλη φορά! Προφάνώς η JB κοινότητα θα περιμένει το JB ! Πραγματικά (και το ξαναλέω) ένα sbsettings και μία εγγενής sms εφαρμογή με αναφορά δεν θα δούμε ποτέ στο μηλόφωνο!Ούτε έκαναν κάτι για να ανανεώσουν το ui ! Πάλι το ίδιο το άφησαν! Έστω ένα feature σαν το infiny dock δεν θα ήταν άσχημο! ή έπιτέλους οι φάκελοι να χωράνε πιο πολλές εφαρμογές! Αλλά τη να πεις!!Τεσπα τη να πεις ! Ελπίζω το cloud να δουλέψει όπως το λένε και ποιο πολύ το itunes match να υπάρξει και για Ελλάδα! (αν και θα θέλει λογικά wifi για να τα κάνεις stream).

#309   Leo

Leo

    iPH Member

  • 301 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 08/06/2011 - 20:35

Καλά το icloud τα σπάει ,ειδικά αυτο με την συνδρομή και ανεβαζεις όλοι σου την δισκοθηκη σε δευτερόλεπτα με ποιότητα 256Kbps.
Έχω παρα πολλα κομμάτια σε χάλια ποιότητα και πλέον θα τα έχω σε 256Kbps μόνο με 20 ευρω το χρόνο.
Τέλειο....
Κανα θεματακι αποκλειστικά για icloud έχουμε ανοίξει γιατί δεν βρήκα κάτι....

#310   spyipad

spyipad

    iPH Member

  • 229 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus

Δημοσίευση 08/06/2011 - 21:09

Παιδιά έχω iPad 2 να κάνω update σε iOS 5 ή να περιμένω για το jailbreak του 4.3?

#311   Leo

Leo

    iPH Member

  • 301 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 08/06/2011 - 21:23

Παιδιά έχω iPad 2 να κάνω update σε iOS 5 ή να περιμένω για το jailbreak του 4.3?


Δεν έχει κυκλοφορήσει το iOS 5 ακόμα...
Μόνο οι developer μπωρουν να το εγκαταστήσουν και μόνο της beta εκδόσεις...
Απο φθηνοπορο είπαν

#312   dante19

dante19

    iPH Addict

  • 643 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:saefro

Δημοσίευση 08/06/2011 - 21:31

Τι μανια ειναι αυτη να βαλετε ολοι ιοs5??ριλαξ απο φθινοπωρο θα την εχουμε ολοι μας

#313   Researcher

Researcher

    iPH Hero

  • 3.615 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/06/2011 - 21:51

Πρόλαβε κάποιος το iCloud.dmg 4 DP4 να μου δώσει λινκ;

#314   dream21

dream21

    iPH Hero

  • 3.897 μηνύματα
  • Twitter:@dream2100
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:iPhonegr

Δημοσίευση 08/06/2011 - 23:48

Πρόλαβε κάποιος το iCloud.dmg 4 DP4 να μου δώσει λινκ;



Kαλή επιτυχία 'εχεις pm

#315   katakefalos

katakefalos

    iPH Member

  • 265 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 09/06/2011 - 07:58

Ναι οκ ! Αφού είδα και το βίντεο της παρουσίασης και διαβάζω και τις 16 σελίδες τις τελευταίες 2 μέρες τείνω να στραφώ προς τη μεριά αυτών που πιστέβουν ότι το καρπούζι είναι μάπα! Και εξηγούμε! Πιστεύω ότι από το μόνο καλό που θα φέρει αυτό το Ios είναι το cloud και το wifi sync! Τα υπόλοιπα όντως είναι cydia features και κακοφτιαγμένα! Το Notification του τύπου ποτέ δεν το συμπάθησα αν και δεν ξέρω πως δείχνει στο ios 5! Δεν είναι και κάτι που με έκαιγε! Πάντως για μένα είναι καθαρά κίνηση τελευταίας στιγμής (προσληψη πριν από λίγες μέρες κτλπ) και εντυπωσιασμού! Και παλιότερα είχαν προσλάβει τον τύπο πίσω από το notification του palm pre αν θυμάμε καλά, για το οποίο έλεγαν ότι ήταν το δυνατό του σημείο και δεν είδαμε τίποτα και τώρα ξαφνικά είδαμε αυτό (που λένε κιόλας ότι είναι αντιγραφή από το android). Το newstand άχρηστο για το Μπαγκλαντες που ζούμε όπως ήταν και το books ! Ναι οκ το twitter για αυτούς που το χρησιμοποιούν μια χαρά αν και από ότι είδα είναι χειρότερο από την αντίστοιχη cydia εφαρμογή! Για τον safari οκ τα βλέπω τα πράγματα αρκεί να δουλέψει όλο αυτό !Βέβαια ακόμα δεν έχουν βάλει 2-3 πραγματικά χρήσιμα features που υπάρχουν στο cydia και θα έπρεπε να είχαν μπει τώρα που συνεχίζονται οι αντιγραφές!(ονόματα δεν θυμάμε αλλά όλοι με jB ξέρετε ποιες λέω)! Το reminders μπούρδα ! Τα 2do τα κάνουν καλύτερα ή τουλάχιστον τα έχουμε συνηθίσει, δεν βλέπω το λόγο γιατί να τα αντικαταστήσουμε (εφόσον τα έχουμε αγοράσει)! Το feature για την κάμερα οκ (αν και επίσης γνωστό) αλλά για μένα ότι έχει σχέση με Photos και video στο iphone με αφήνει εντελώς αδιάφορο! Έτσι και αλλιώς η ποιότητα τους είναι απαράδεκτη!
Το game center ούτε που το έχω ανοίξει ποτέ! Για τα game της τουαλέτας και του λεωφορείου πολύς ντόρος γίνεται και μας έχει κουράσει! Το imessage είναι η πιο άχρηστη αναβάθμιση εκεί μέσα! Αντί να κάτσουν να φτιάξουν ένα sms σύστημα έστω αντάξιο του bite sms, έκατσαν και έφτιαξαν ένα what's up (ή όπως αλλιώς λέγεται το app) chat και μάλιστα μόνο μέσω wifi/3g και μόνο με ios! Ότι νάναι! Λες και δεν έχουμε im εφαρμογές για να το κάνουμε αυτό !Και προσπάθησαν να μας το πούνε ότι έκαναν κάτι τρομερό! Κλασσική apple για μία άλλη φορά! Προφάνώς η JB κοινότητα θα περιμένει το JB ! Πραγματικά (και το ξαναλέω) ένα sbsettings και μία εγγενής sms εφαρμογή με αναφορά δεν θα δούμε ποτέ στο μηλόφωνο!Ούτε έκαναν κάτι για να ανανεώσουν το ui ! Πάλι το ίδιο το άφησαν! Έστω ένα feature σαν το infiny dock δεν θα ήταν άσχημο! ή έπιτέλους οι φάκελοι να χωράνε πιο πολλές εφαρμογές! Αλλά τη να πεις!!Τεσπα τη να πεις ! Ελπίζω το cloud να δουλέψει όπως το λένε και ποιο πολύ το itunes match να υπάρξει και για Ελλάδα! (αν και θα θέλει λογικά wifi για να τα κάνεις stream).



Συμφωνω απολυτα με τον φιλο.
1.notification center: καλο αλλα δεν μας λενε αν θα ειναι αμεσα τα notifications κι οχι του 15 λεπτου.Τωρα το αν θα ειναι μαζεμενα ομορφα ολα σε μια λιστα εμενα προσωπικα δεν με απασχολει.

2.imessage: εχω whatsupp messenger καλητερο και τσαταρω και με φιλους με android.Αχρηστη εφαρμογη χωρις αναφορα παραδοσης στα μνμ.

3.Newstand: αχρηστο για Ελλαδα.Δεν θα λειτουργει κι απο την αλλη ρε παιδια ολα τα 'βρισκουμε' δωρεαν.

4.Reminders: αλλο αχρηστο to do list.

5.Επεξεργασια φωτογραφιας: οκ δεν εχω αναγκη να την κανω στο τηλεφωνο την κανω με αξιοπρεπη τροπο στον υπολογιστη.

6.safari: βοηθαει μονο χρηστες ipad( εγω δεν ειμαι χρηστης ipad).

7.Icloud: ακομη ενα αχρηστο.Δεν προκειτε να συγρονισω δεδομενα,μειλ κλπ.Οσο για την μουσικη μου δεν την εχει το Itunes για να την κανει match κι απο την αλλη να πληρωσω και $20?

8.Twitter: εδω γελαμε.Αν κι εχω λογαριασμο δεν ειναι καθολου χρησημο σε εμενα και την δουλεια μου.Το εχω σαν ξεχωριστη εφαρμογη.Δεν ανακαλυψα την Αμερικη ξαφνικα.

9.Pc free.Ισως το μονο που θα χρησιμοποιησω για να μην βαζω συνεχεια το καλωδιο.

10.games δεν παιζω καν αρα αχρηστες οι βελτιωσεις.

Κατα την γνωμη μου τζαμπα τοσος ντορος γυρω απο αχρηστα πραγματα οπως και αχρηστες το 90% των app στο app store.Αυτο που καταφερε παλι η apple ειναι να πουλησει κατι αχρηστο σε ωραιο περιτυλιγμα και με τροπο τετοιο που δεν μπορει καμια αλλη εταιρεια να την συναγωνιστει.Ενα πραγμα μονο τους σωζει( το εχω πει και σε παλαιοτερο ποστ) ομορφες συσκευες και σταθερο λειτουργικο.Αυτα τα 2 πρεπει να χτυπησει ο ανταγωνισμος με τις πλαστικουρες του και τα κακογραμμενα προγραμματα του.

9.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 5

0 μέλη, 5 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες