Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iOS 5 - WWDC 2011


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
423 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#391   Jeronimoz

Jeronimoz

    iPH newbie

  • 19 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/06/2011 - 23:25

Παιδιά έμεινα μ@@@ακας.

Όπως έγραψα και πριν, χτες συνομίλησα με μία τύπισσα στην Apple και της είπα, πως ζητώ full refund για το MobileMe με που αγόρασα στις 12 Μαΐου γιατί είναι βλακεία να πληρώνω 80Ευρώ για features που ήδη είναι free. Χτες μου είπαν πως μπορώ να ακυρώσω το λογαριασμό μου και θα πάρω πίσω τα χρήματα.

Σήμερα μου είπαν πως τα χρήματα θα σταλούν αύριο και πως μου ΕΠΑΝΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΑΝ τη συνδρομή μέχρι τον άλλο Ιούλιο δωρεάν.

Τέρμα πια τα λόγια για την εταιρεία.

Όσο για την πρώτη φράση θα συμφωνήσω...για τα υπόλοιπα διατηρώ επιφυλάξεις

Τελευταία επεξεργασία από: Jeronimoz, 11/06/2011 - 23:26


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#392   miotesoro

miotesoro

    iPH Enthousiast

  • 407 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:miotesoro

Δημοσίευση 11/06/2011 - 23:26

Και γιατί η apple κυνηγά νομικά την όλη φάση. Έτσι για πλάκα η για ξοδέψει τα λαφτουδακια της που με τόσο κόπο μαζεύει


η απάντηση για μένα είναι ναι.γιατί κυνηγώντας νομικά την όλη φάση που λες,θα της στοιχήσει κάποιες χιλιάδες ευρώ.
τα έμμεσα όμως κέρδη από το cydia,είναι κάποια εκατομμύρια ευρώ.Τι αξία έχουν οι χιλιάδες μπροστά στα εκατομμύρια? ::)
έτσι και μπαίνει και καλά στο μάτι μας ότι είναι εναντίων του cydia,και κερδίζει..

#393   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 11/06/2011 - 23:33

Η Apple Θα μπορούσε αν ήθελε να είχε κάνει το παιχνίδι του jailbreak πολύ πιο δύσκολο.

Μόνιμο κλείσιμο δεν γίνεται μιας και ότι κλειδώνει ξεκλειδώνει αλλά θα μπορούσε να δυσκολέψει τα πράγματα.

Ενδεικτικά: Η παρούσα τρύπα της 4.3.3 έχει μείνει ανοιχτή στις τελευταίες 2 αναβαθμίσεις!

Δεν πιστεύω ότι δεν μπορούσαν να την κλείσουν!

Όλο το σκηνικό είναι λίγο σαν παιχνίδι γάτα ποντίκι, όπου όμως η γάτα έχει αποφασίσει ότι θα κάνει το ποντίκι να τρέχει μόνιμα και δεν θα το πιάσει!

#394   ilpap

ilpap

    iPH Addict

  • 608 μηνύματα
  • Twitter:@ilpappas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air 2
  • GameCenter:ilpap

Δημοσίευση 11/06/2011 - 23:36

2.) Στην καρτέλα των δικτύων WiFi πλέον μπορούμε να διαμορφώσουμε τις συσκευές Time Capsule και AirPort Expess Stations! Πλέον δεν απαιτείται η ύπαρξη υπολογιστή! Το καλώδιο όντως “κόβεται” οριστικά!


αυτο δε το καταλαβα παιδια. δηλαδη τι κανει?



Εάν έχεις μια από τις δυο συγκεκριμένες συσκευές, πλέον δεν απαιτείται η ανάγκη ύπαρξης υπολογιστή για να διαμορφωθούν οι ρυθμίσεις τους και να τεθούν σε λειτουργία!!! ;)



Εμένα όμως δ μ βγάζει καν αυτές τα επιλογές γιατί??φυσικά έχω ios5...


Ούτε εμένα μου εμφανίζει το time capsule σε iPad2... :S

#395   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/06/2011 - 18:16

θα παρακαλεσω να το σταματησετε εδω ο,τι αλλο θελετε με pm.. δεν ενδιαφερει κανεναν αυτη η συζητηση.. ευχαριστω!

#396 Guest_fitspiros_*

Guest_fitspiros_*

Δημοσίευση 13/06/2011 - 16:49

Καλησπέρα,μετά την αναβάθμιση στο ipad2 3G σε ios5 μου κλείνει και μόνο κάνοντας soft reset ανοίγει.Αυτό το κάνει 2 με 3 φορές την ημέρα. Έχει παρατηρήσει κάνεις άλλος κάτι τέτοιο? ευχαριστώ.

#397   dream21

dream21

    iPH Hero

  • 3.897 μηνύματα
  • Twitter:@dream2100
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:iPhonegr

Δημοσίευση 13/06/2011 - 17:08

Καλησπέρα,μετά την αναβάθμιση στο ipad2 3G σε ios5 μου κλείνει και μόνο κάνοντας soft reset ανοίγει.Αυτό το κάνει 2 με 3 φορές την ημέρα. Έχει παρατηρήσει κάνεις άλλος κάτι τέτοιο? ευχαριστώ.

Ναι δεν ειναι τιποτα λογο beta μου το εχει κανει σε εμενα μια φορα και μαλιστα εχθες το βραδυ.

#398 Guest_fitspiros_*

Guest_fitspiros_*

Δημοσίευση 13/06/2011 - 22:34

Ναι δεν ειναι τιποτα λογο beta μου το εχει κανει σε εμενα μια φορα και μαλιστα εχθες το βραδυ.



Ευχαριστω

#399   dream21

dream21

    iPH Hero

  • 3.897 μηνύματα
  • Twitter:@dream2100
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:iPhonegr

Δημοσίευση 13/06/2011 - 22:36

Ευχαριστω

παρακαλώ φίλε μου

#400   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 14/06/2011 - 00:57

Ένα πολύ ωραίο, χρήσιμο και αρκετά πρακτικό χαρακτηριστικό που θα δούμε στο iOS και αφορά τη λειτουργία της κάμερας είναι η δυνατότητα λήψης φωτογραφιών με το κουμπί volume "+"

Εκτός, όμως, από τη λήψη φωτογραφιών η εν λόγω συντόμευση λειτουργεί και για την έναρξη και παύση καταγραφής βίντεο. Μάλιστα, τα δύο αυτά χαρακτηριστικά ενεργοποιούνται όχι μόνο το "+" της έντασης στο ίδιο το iPhone αλλά και από το αντίστοιχο κουμπί στα ακουστικά που μπορεί να έχετε συνδεδεμένα στη συσκευή.

Επίσης, είναι εφικτό το ζουμ με τον κλασικό τρόπο με τα δύο δάχτυλα (pinch to zoom) και όχι με την μπάρα που είχαμε στο iOS 4. Ακόμα, μπορείτε με παρατεταμένο πάτημα να κλειδώσετε το auto-focus και auto-exposure της οπίσθιας κάμερας και να εμφανίσετε ένα πλέγμα για να σας βοηθήσει με την λήψη της φωτογραφίας.

Αναρτημένη εικόνα

Μια άλλη δυνατότητα που έχετε με την εφαρμογή κάμερα στο iPhone είναι το swipe προς τα δεξιά, όπου και μπορείτε να περιηγειθείτε μία μία στις φωτογραφίες του Camera Roll και να επιστρέψετε φυσικά πίσω στην εφαρμογή πολύ γρήγορα.

Τέλος, να πούμε ότι υπάρχει η δυνατότητα εκκίνησης της εφαρμογής της κάμερας από την οθόνη κλειδώματος αν και κάτι τέτοιο δεν είναι ακόμα ενεργοποιημένο ακριβώς στην πρώτη beta του iOS 5. Θα πρέπει να εμφανίσετε με διπλό κλικ στο home button τα κουμπιά ελέγχου του iPod για να δείτε την συντόμευση της κάμερας αν και όπως βλέπετε παρακάτω δεν είναι στοιχισμένο καλά.

Αναρτημένη εικόνα

Follow me on twitter


#401   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 14/06/2011 - 01:09

Αν δεν κάνω λάθος ούτως ή άλλως έτσι θα εμφανίζεται δηλαδή με διπλό κλικ στο home button με την οθόνη κλειδωμένη.

Το μόνο πρόβλημα είναι ότι πρέπει να το στοιχίσουν σωστά όταν εμφανίζεται το κουμπί της κάμερας.

#402   nik198x

nik198x

    iPH Enthousiast

  • 461 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XR
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 14/06/2011 - 10:02

Πάντως επιμένουν να χρησιμοποιούν το διπλό πάτημα του home button και μάλιστα του δίνουν και νέες λειτουργίες.

Ίσως στο επόμενο μοντέλο να είναι ποιοτικότερο το κουμπί αλλα οι κάτοχοι τεσσαριών μάλλον θα προτιμούσαν gestures για multitasking bar-lockscreen.

#403   dream21

dream21

    iPH Hero

  • 3.897 μηνύματα
  • Twitter:@dream2100
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:iPhonegr

Δημοσίευση 14/06/2011 - 10:08

Αν δεν κάνω λάθος ούτως ή άλλως έτσι θα εμφανίζεται δηλαδή με διπλό κλικ στο home button με την οθόνη κλειδωμένη.

Το μόνο πρόβλημα είναι ότι πρέπει να το στοιχίσουν σωστά όταν εμφανίζεται το κουμπί της κάμερας.

Ναι παίζει κανονικά απο beta 1 απλός το πρόβλημα είναι σε αυτο που αναφέρεσε , ότι πρεπει να φτιάξουν την στοίχιση.

#404   hackertom

hackertom

    iPH Contributor

  • 1.095 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 14/06/2011 - 10:49

Ελπίζω να φτιαχτεί το " ξεκλείδωμα " σύντομα πάντως γιατί το μισό βγαίνει εκτός πλαισίου!!!

#405   dennis97

dennis97

    iPH Contributor

  • 1.292 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/06/2011 - 10:58

Θα μπορουσε να μικρηνει τα γραμματα ωστε να μη βγαινουν εξω απο το πλαισιο.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες