Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 4 ψήφοι

Easecase χειροποίητες δερμάτινες θήκες


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
260 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 07/06/2011 - 21:03

Πολλοί από εμάς γίναμε μάρτυρες του σκηνικού που είχε γίνει με τον Φώτη εδώ που μας πούλαγε για δικές του τις χειροποίητες θήκες που αγόραζε από Κίνα.
Φυσικά το έκανε για κάποιο λόγο μιας και τις αγόραζε ομαδικά με έκπτωση και μας τις έδινε στην αρχική τους τιμή βγάζοντας ΑΡΚΕΤΑ χρήματα.

Δεν πρόκειται να κατακρίνω τον Φώτη και θα παρακαλέσω πολύ ούτε εσείς να το κάνετε, τουλάχιστον όχι σε αυτό το τόπικ. Ο καθένας βγάζει τα συμπεράσματά του.

Στο διαταύτα τώρα.

Οι θήκες είναι κατά γενική ομολογία ΥΠΕΡΟΧΕΣ! Και η ποιότητα κατασκευής και η αντοχή και τα δέρματα και η εργονομία και η εφαρμογή και και και.... όλα τέλεια!
Ίσως η καλύτερη θήκη που έχω πάρει ποτέ! Σίγουρα αυτή που με βόλεψε παραπάνω από οποιαδήποτε άλλη!

Όταν λοιπόν μαθεύτηκε το τι γινότανε και το ότι ο Φώτης τις έπαιρνε φθηνότερα είπα αφού το έκανε αυτός τότε μπορούμε και εμείς.

Πρώτα όμως δύο λόγια για την εταιρεία:

Η Easecase είναι κινέζικη εταιρεία η οποία δεν έχει κάποια ιστοσελίδα παρά μόνο ένα e-bay shop. Από εκεί μπαίνει όποιος θέλει και διαλέγει την θήκη, το δέρμα, το χρώμα, το κούμπωμα, το χάραγμα που θέλει, το αν θέλει κλιπ ζώνης, τα πάντα και παραγγέλνει κανονικά.

Αποφασίζω λοιπόν να τους στείλω e-mail.
Τους λέω ότι με έχει συστήσει ο Φώτης (τους είπα και το επώνυμό του) για να καταλάβουν ότι ξέρω ότι δίνουν εκπτώσεις για πολλά κομμάτια και τους ρωτάω τι τιμή μπορούν να μου κάνουν.

Η απάντησή τους:

"Hi,
Yes. I remember Mr. Fotios. We had several happy transactions.
We are happy to make cases for you.
We may can give you some proper discounts, but could you please tell us which style case and for which model phone you like to order?
Please visit my eBay store: http://stores.ebay.com/EASECASE.
Best regards."

Δηλαδή μου είπανε ότι ΝΑΙ θυμόμαστε τον κύριο Φώτη ήταν καλός πελάτης μας! Στη συνέχεια μου λένε ότι μπορούν να κάνουν εκπτώσεις αλλά με ρωτάνε για ποιες θήκες ενδιαφέρομαι και για πόσα κομμάτια.

Έχουν γενικά πολλά σχέδια σε θήκες αλλά 2 είναι αυτά που κατά τη γνώμη μου είναι τα πιο βολικά και που έδινε και ο Φώτης και άρεσαν σε αρκετούς. Το Α4 και το C1.

Οπότε τους λέω ότι με ενδιαφέρουν μάλλον αυτά τα δύο σχέδια και για 10-15 κομμάτια σε κάθε παραγγελία.

Η απάντησή τους:

"Thanks for your email.

We can make A4/C1 style case for Apple iPhone4.

Regarding the A4 case, we can give you 20% discount based on the price EUR 36,99. So the final price of each A4 case will be:EUR 36,99 x 80% = EUR 29.59.

Regarding the C1 case, we can give you 25% discount based on the price EUR 36,99.So the final price of each C1 case will be:EUR 36,99 x 75% = EUR 27,74.
And registered airmail is very slow and instable. We only ship them by Express like DHL, so you also need to pay the extra cost of DHL.

Best regards."

Ότι δηλαδή η κλασσική θήκη που λάνσαρε ο Φώτης από 37 μας την αφήνουν στα 30 και την άλλη από 37 στα 28!
Νομίζω ότι οι τιμές είναι πολύ καλές με δεδομένη την ποιότητα των θηκών.

Εγώ μπαίνω μπροστά και αναλαμβάνω να μαζέψω παραγγελίες από όσους επιθυμούν και να κάνουμε μία παραγγελία όλοι μαζί.
Εννοείται όλα θα είναι ανοιχτά δηλαδή όλοι θα μπορούν να δουν πόσο αγοράσαμε και τα σχετικά για να μην υπάρξουν παρεξηγήσεις!

Για αρχή όποιος θέλει θήκη θα παρακαλούσα να γράφει το ενδιαφέρον του με τον εξής τρόπο:

"nsxbass 1 A4 + 2 C1" για παράδειγμα. Τα υπόλοιπα για την κάθε θήκη (χρώμα, χάραγμα κτλ) θα τα κανονίσουμε μετά μέσω πμ με τον καθένα.

Μόλις μαζέψουμε έναν ικανό αριθμό ατόμων (πάνω από 10) θα μιλήσουμε εκ νέου μαζί τους για να κανονίσουμε μήπως μας κόψουνε και παραπάνω.
Αλλά θέλω παρακαλώ όποιος δηλώσει ενδιαφέρον να είναι μέσα για τις τιμές που έγραψα παραπάνω(30 και 28 δηλαδή) και όχι γιατί θα ελπίζει σε περαιτέρω μείωση με αποτέλεσμα να έχουμε ακυρώσεις, γιατί έτσι ίσως να μη μας δώσουν ούτε την αρχική έκπτωση αν καταλήξουμε λίγοι.

Οποιαδήποτε απορία θα χαρώ να την απαντήσω αν ξέρω ώστε να βοηθηθούμε όλοι.

Σας βάζω παρακάτω και κάποιες φωτογραφίες από τις δικές μου Α4 που έχω ήδη καθώς και από μία C1 που τις βρήκα από το παλιό θέμα του Φώτη.


Συνημμένο αρχείο  IMG_0396.jpg   42,91KB   35 λήψεις Συνημμένο αρχείο  IMG_0398.jpg   56,3KB   30 λήψεις

Συνημμένο αρχείο  nsxbass.jpg   63,54KB   34 λήψεις Συνημμένο αρχείο  nsxbass2.jpg   68,09KB   77 λήψεις

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 07/06/2011 - 21:10

Ας κάνω εγώ λοιπόν την αρχή της λίστας.

Αυστηρό χρονικό περιθώριο δεν υπάρχει, όπως επίσης και ούτε όριο στα άτομα!

Αν μαζευτούμε 30 μαζευτήκαμε. Από την ώρα όμως που θα συμπληρώσουμε 10-15 άτομα, αν δούμε ότι το πράγμα κάνει "κοιλιά" δηλαδή δεν δείχνουν πολλοί ενδιαφέρον, τότε θα κάνουμε την παραγγελία και οι υπόλοιποι θα μπουν στην επόμενη!

Λίστα:

- nsxbass: 2 C1

#3   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 07/06/2011 - 21:11

Πολύ ωραία η κίνηση σου Νίκο μπράβο φίλε...+1..;-)

Eγώ το έχω ρίξει στα bumper αλλά θα το σκεφτώ φιλαράκι και για μια ακόμα μια και αυτή που έχω είναι τέλεια ...;-)

Σε περίπτωση που δεν μπορεί να βρεθεί ο ένας τελευταίος βάλε εμένα για να ολοκληρωθεί η παραγγελία φίλε για την C1..;-)

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#4   gprokias

gprokias

    -

  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:icaruses

Δημοσίευση 07/06/2011 - 21:14

Καλη πωληση αλλα η Κινα δεν παυει να ειναι Κινα!!!

Φιλικα...

#5   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 07/06/2011 - 21:15

Χεχε ΟΚ Κώστα αν χρειαστεί θα σου πω!

#6   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 07/06/2011 - 21:18

Καλη πωληση αλλα η Κινα δεν παυει να ειναι Κινα!!!

Φιλικα...

1)Δεν είναι πώληση αν διαβάσεις από πάνω καλύτερα είναι ομαδική παραγγελία.
2)Η Κίνα είναι Κίνα αλλά δεν μιλάμε για κάποια απομίμηση εδώ ή κάτι τέτοιο όπου συμφωνώ ότι η ποιότητα θα ήταν άσχημη. Μιλάμε για κάτι που το φτιάχνουν αυτοί. Είναι ΧΕΙΡΟΠΟΙΗΤΟ. Και υπάρχουμε περίπου 30 μέλη εδώ μέσα που τις έχουμε ήδη και μπορούμε να εγγυηθούμε για την ποιότητά τους.
3) Για τον Φώτη δεν θα ήθελα να μιλήσω εδώ για να κρατήσουμε το θέμα καθαρό. Όσοι δουν το κλειδωμένο θέμα θα καταλάβουν τι παίχτηκε.

Τελευταία επεξεργασία από: nsxbass, 07/06/2011 - 21:19


#7   gprokias

gprokias

    -

  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:icaruses

Δημοσίευση 07/06/2011 - 21:20

1)Δεν είναι πώληση αν διαβάσεις από πάνω καλύτερα είναι ομαδική παραγγελία.
2)Η Κίνα είναι Κίνα αλλά δεν μιλάμε για κάποια απομίμηση εδώ ή κάτι τέτοιο όπου συμφωνώ ότι η ποιότητα θα ήταν άσχημη. Μιλάμε για κάτι που το φτιάχνουν αυτοί. Είναι ΧΕΙΡΟΠΟΙΗΤΟ. Και υπάρχουμε περίπου 30 μέλη εδώ μέσα που τις έχουμε ήδη και μπορούμε να εγγυηθούμε για την ποιότητά τους.
3) Για τον Φώτη δεν θα ήθελα να μιλήσω εδώ για να κρατήσουμε το θέμα καθαρό. Όσοι δουν το κλειδωμένο θέμα θα καταλάβουν τι παίχτηκε.

Δηλ. αν θελω κι εγω μια μπορω να το πω σε εσενα κι εσυ να την κανεις παραγγελια και να μου την στηλεις μετα???

#8   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 07/06/2011 - 21:21

Ναι ακριβώς.

Στην ουσία η διαδικασία θα είναι η ίδια με την άλλη φορά με τον Φώτη.

Απλά τώρα θα υπάρχει ΑΠΟΛΥΤΗ ΔΙΑΦΑΝΕΙΑ.

-Θα γίνει η λίστα
-Θα επικοινωνήσω με τα άτομα της λίστας για να μου πουν πως θέλουν τις θήκες τους.
-Θα μου βάλουν τα λεφτά σε έναν τραπεζικό λογαριασμό ή και μέσω paypal αν επιθυμούν δεν έχω πρόβλημα.
-Θα γίνει η παραγγελία
-Και όταν παραλάβω τις θήκες θα τις στείλω στον καθένα ξεχωριστά

Ελπίζω να σε κάλυψα όσον αφορά τη διαδικασία.

Τελευταία επεξεργασία από: nsxbass, 07/06/2011 - 21:25


#9   Aelaos

Aelaos

    iPH Enthousiast

  • 494 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/06/2011 - 21:24

Οι Θήκες ήταν όντως πολύ καλές και ψήνομαι να πάρω μία ακόμα, βασικά την Ε4. Αν υπάρξει ενδιαφέρον για το συγκεκριμένο μοντέλο είμαι μέσα!

#10   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 07/06/2011 - 21:26

Οι Θήκες ήταν όντως πολύ καλές και ψήνομαι να πάρω μία ακόμα, βασικά την Ε4. Αν υπάρξει ενδιαφέρον για το συγκεκριμένο μοντέλο είμαι μέσα!

Βάλε το όνομά σου στη λίστα και θα μιλήσω μαζί τους εν τω μεταξύ να τους ρωτήσω.

#11   yell0wsoldi3r

yell0wsoldi3r

    iPH Honored Advanced Member

  • 1.391 μηνύματα
  • Twitter:@zax0s
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 07/06/2011 - 21:35

+1 και από μένα Νίκο.
Τα μεταφορίκα ξέρουμε πόσο θα βγουν?

Πρόσθεσε κ μένα μέσα!

-zaccki : 1 A4

Τελευταία επεξεργασία από: zaccki, 07/06/2011 - 21:40


#12   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 07/06/2011 - 21:37

Λίστα:

-nsxbass: 2 C1
-zaccki : 1 A4
-Aelaos: 1 E4 (με επιφύλαξη)

Όσο για τα μεταφορικά, όταν μιλάμε για τόσα άτομα φαντάζομαι το ποσό θα βγαίνει μικρό μιας και θα διαιρεθεί δια του 10-15.

Για τις επόμενες 2-3 ώρες θα λείψω από το pc, οπότε ότι θέλετε γράψτε το εδώ και μόλις γυρίσω θα απαντηθούν όλα.

Τελευταία επεξεργασία από: nsxbass, 07/06/2011 - 21:39


#13   yell0wsoldi3r

yell0wsoldi3r

    iPH Honored Advanced Member

  • 1.391 μηνύματα
  • Twitter:@zax0s
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 07/06/2011 - 21:40

Επισης ενδιαφερομαι και για 1 Β4 (αν τυχον μπορουμε να τη συμπεριλαβουμε κ αυτη!)

#14   gprokias

gprokias

    -

  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:icaruses

Δημοσίευση 07/06/2011 - 21:41

Νικο μια ασχετη ερωτηση να θεσω, πανω στην θηκη μου μπορω αν θελω να παραγγιλω να μου γραψουν και το ονομα μου?

Φιλικα Γιωργος...

#15   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 07/06/2011 - 21:42

Επισης ενδιαφερομαι και για 1 Β4 (αν τυχον μπορουμε να τη συμπεριλαβουμε κ αυτη!)

Done αλλά θα πρέπει να ρωτήσω πρώτα!

Λίστα:

-nsxbass: 2 C1
-zaccki : 1 A4
-Aelaos: 1 E4 (με επιφύλαξη) + 1 Β4 (με επιφύλαξη για την Β4)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες